Įkraunama...
Įkraunama...

Rykštelės naudojimas: už ir prieš argumentuokit

QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 18:25)
Nenoras matyti savo klaidu ir jas pripazinti. Na as bent taip supratau,nes kitu atveju,vaikas naturaliai priims broliuko(sesutes) atejima i si pasauli,nekels skandalu,kai mama mazesni maitins ir t.t. Nes jam buvo ir yra diegta,kad jis negali kazko pats pasidaryti(pavalgyti,apsirengti...). JUs naturaluma suprantate tik vaiko parodyma,kad jam truksta demesio,oziuojantis ar dar kazkaip atkreipiant i save demesi,o as , daugiau bendraujant,aiskinant,mokinant... mirksiukas.gif

nu taip - jusu vienas sunus studentas - o kitas kokio amziaus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 16:43)

  O del nesykliu. Kazkur skaiciau,kad vaika taip nesant(uz nugaros),jis iskrito,tiesiai i grindini.Tai pacios spreskite,ar tai labai jau sveika(suriesta nugaryte),mato tik tevu nugara,ir ar tikrai jokio pavojaus tai nekelia(mano skaitytam atvejui).

jo iskrenta smile.gif iskrenta ir is vezimuku, ir lovyciu, ir lovu, ir masinose avarijos buna ir lygioj vietoj zmoneskojas issisuka.
Matosi ,kad visi nieko nezinote apie vaikjuostes, kaip Bim Bam sake, pasidomekite, visokiu buna, gal anukams pravers 4u.gif
Juose (geruose) daug sveikiau vaikui buti nei lovytej ar vezimuki, cia ne siaip mano nuomone, cia vokieciu mokslininku tyrimu isvados, geriau vaikui visapusiskai vystytis ir kunui ir tai paciai nugarytei, nes ji nebuna suriesta, bet ir neistempta per prievarta, geriau klubam, sanariam, geriau vystosi erdves ir judejimo suvokimas, intelektas labiau vystosi ir t.t. .
Matydavau, kaip juodaodes vaikiukus nesiojasi ant nugaros, is pradziu keista irgi atrode, o paskui ,kai pradejau daugiau dometis, supratau, kodel tie vaikiukai tokie ramus ten sau nesiojami, ir soskiu nereikia, o tie vezimukuose, verkia nuolat...
Ko vaikui reikia pirmais menesiais:mamos,jos silumos, kvapo, pienuko, sirdies plakimo.... wub.gif
Papildyta:
QUOTE(rutax @ 2012 06 15, 17:16)
Sakot, kad "nemenkinat" - bet ir vėl (situoju): "Kaip suprantu, matyt kazko nepadarete" verysad.gif O aš esu tikra, kad padariau viską smile.gif ....

Manau, vaiku konkurencija bant musu pasauly labai naturalus dalykas, tik pas vienus tai labiau isreiksta pas kitus maziau. tevai gali tik kazkiek tai susvelninti didziajam sakant,kad ji tebemyli, rodydami ir jam demesi. Kaip sakiau zindydama dukryte ,pasisodindavau ir sunu salia. Aisku ne visada tai veikia, dar ir dabar buna, kadangi tebezindau, tai ateina sunus ir tada jam butinai prireikia kazka su manim veikti arba dabar gudriau veikia,sese bando kuom nors usdominti biggrin.gif , tas pats buna kai kazkas skambina ar atvaziuoja i svecius, reikia tada jiems to demesio biggrin.gif Bet tai ir naturali mokykla,kad reikia derintis ir su kitu zmoniu reikmemis. Bet juk nebausi vaiko uz tokius dalykus(kadangi tema apie bausmes bandau pritemti smile.gif )
Psichologai mano, kad vaiku tas pasitikrinimas, kuri labiau myli ne siaip sau is neturejimo ka veikti, tai gali buti is pasamones klausimas, kuri pirma gelbetu atsiradus pavojui...
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2012 06 15, 18:26)
nu taip - jusu vienas sunus studentas - o kitas kokio amziaus g.gif



O kaip tai susije su tema lotuliukas.gif Ar jus tokios nuomones,kuri neturi,ar turi viena vaika,tai ta nieko nenusimano apie vaiku auklejima? O vat jei du ar daugiau,tai...
Kai atsirandi viesoje vietoje,tai prisiziuri tokiu "fintu" is tokiu va ,auginanciu kelis vaikus mamu(jokiais budais,netaikau visoms mirksiukas.gif )),kad nei juoktis ,nei verkti...tik gal daugiau norisi,kaip drauge sako,pakratyti,ir kratyti tol,kol supras,kad vaikus reikia aukleti,mokinti,o ne auginti liberaliai,kad net pacios nesugebetu susitvarkyti,ir kai vaikas priejes prie svetimo krepsio is jo traukia viska(juk jis ponas-dievas),ir jei pabandai pasakyti jam ,kad taip negalima,jis dar apspjauna(ketveriu-penkeriu metu),o mama savo kvaila sypsena, tik sugeba skescioti rankomis...ir viska atgal krauti blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 18:45)
O kaip tai susije su tema lotuliukas.gif Ar jus tokios nuomones,kuri neturi,ar turi viena vaika,tai ta nieko nenusimano apie vaiku auklejima?

nu cia is jusu diskusijos apie vyresniojo pavyda mazeliui, dickio demesio reikalavima ir jusu komentarus. Kaip galima patarti ir diskutuoti - nesusidurus su tokia situacija gyvai doh.gif

Kai as neturejau vaiku - puikiai ZINOJAU kaip juos auklesiu, auginsiu, deja ne 50% nepasitvirtino, net uzauginus sunu iki 7 metu ir pasigimdzius dukra - jau maniau zinanti ir turinti patirties vaiku auginime - deja - ji visai kitokia, nei buvo sunus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 18:45)
O kaip tai susije su tema lotuliukas.gif Ar jus tokios nuomones,kuri neturi,ar turi viena vaika,tai ta nieko nenusimano apie vaiku auklejima? O vat jei du ar daugiau,tai...
Kai atsirandi viesoje vietoje,tai prisiziuri tokiu "fintu" is tokiu va ,auginanciu kelis vaikus mamu(jokiais budais,netaikau visoms mirksiukas.gif )),kad nei juoktis ,nei verkti...tik gal daugiau norisi,kaip drauge sako,pakratyti,ir kratyti tol,kol supras,kad vaikus reikia aukleti,mokinti,o ne auginti liberaliai,kad net pacios nesugebetu susitvarkyti,ir kai vaikas priejes prie svetimo krepsio is jo traukia viska(juk jis ponas-dievas),ir jei pabandai pasakyti jam ,kad taip negalima,jis dar apspjauna(ketveriu-penkeriu metu),o mama savo kvaila sypsena, tik sugeba skescioti rankomis...ir viska atgal krauti blink.gif

Jei taip daro jums vaikas susimastykite,ka gyvenime ne taip darot, manau cia daugeliui aiksu biggrin.gif
Vaikai daznai musu tik veidrodziai(nesvarbu,kad svetimi) jie turi tokias anteneles ir labai greit nuskaito jus visa. Jei jus vaikstot su tokiu neigiamu poziuriu i vaikus (ir ne tik i vaikus), tai tikrai nekeista, kad susilaukiat tokio atsako. Neesu susidurusi su tokia situacija parduotuveje, galu gale ima is krepsio, nu gi lai ima, kas jau cia katastrofa kazkokia? galima nueiti ir kita preke pasiimti, o gal vaikelis su jumis norejo pabendrauti, reikejo pasisveikinti nusisypsoti. Pamenat toki filmuka vaikiska ,kaip upelyje pabaisa gyveno, o nusisypsojus ir ji nusisypsojo ir ta danele: at ulybki stanet vsem teplej...4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 06 15, 19:26)
Jei taip daro jums vaikas susimastykite,ka gyvenime ne taip darot, manau cia daugeliui aiksu  biggrin.gif
Vaikai daznai musu tik veidrodziai(nesvarbu,kad svetimi) jie turi tokias anteneles ir labai greit nuskaito jus visa. Jei jus vaikstot su tokiu neigiamu poziuriu i vaikus (ir ne tik i vaikus), tai tikrai nekeista, kad susilaukiat tokio atsako. Neesu susidurusi su tokia situacija parduotuveje, galu gale ima is krepsio, nu gi lai ima, kas jau cia katastrofa kazkokia? galima nueiti ir kita preke pasiimti, o gal vaikelis su jumis norejo pabendrauti, reikejo pasisveikinti nusisypsoti. Pamenat toki filmuka vaikiska ,kaip upelyje pabaisa gyveno, o nusisypsojus ir ji nusisypsojo ir ta danele: at ulybki stanet vsem teplej...4u.gif



Po galais(jau net pradesiu keiktis),ar sugebate perskaityti,kas rasoma. Kur parasyta,kad tai mano vaikas(mano aprasytas vaiko elgesys)??? doh.gif blink.gif

Tai ne i mane atsakas,o i mano drauge. Ir tai jums normalus elgesys???O ka tada ,pagal jus turetu daryti mama,tik issisiepus stoveti,ir didziuotis tokiu vaiku lotuliukas.gif O paskui tenka verkti,kai ju paciu vaikai su jais elgiasi daug ziauriau,nei praeityje jie elgesi su aplinkiniais. Paradoksas,bet kaip sakoma ,toks gyvenimas,ir viskas grizta bumerangu atgal.
Ne aplinkiniai zmones turi aukleti,mokinti ar net ,kaip jus sakote,"kas cia tokio,nueikite ir pasiimkite kita preke",reaguoti,bet tuo atveju,mama,nes dabar jis taip pasielge,kita karta bus dar kitaip ar dar baisiau.
Pasidomekite auklejimo metodais(autoritarinis,demokratinis,liberalus) . Zinote dar sakoma,dave zmonems laisve,bet su ja nezinoma ir nemokama elgtis. Taip ir su vaiku auklejimu. Anksciau tik dirzas buvo auklejamoji priemone,dabar net ir subartas vaikas prigrasina pasiskus vaiku teisems.
Papildyta:
QUOTE(Kriiste @ 2012 06 15, 19:03)
nu cia is jusu diskusijos apie vyresniojo pavyda mazeliui, dickio demesio reikalavima ir jusu komentarus. Kaip galima patarti ir diskutuoti - nesusidurus su tokia situacija gyvai doh.gif

Kai as neturejau vaiku - puikiai ZINOJAU kaip juos auklesiu, auginsiu, deja ne 50% nepasitvirtino, net uzauginus sunu iki 7 metu ir pasigimdzius dukra - jau maniau zinanti ir turinti patirties vaiku auginime - deja - ji visai kitokia, nei buvo sunus rolleyes.gif



Na va,argi as nesakiau...apie vaiku auklejima TIK supranta ir gali diskutuoti TIK turincios daugiau nei viena vaika. O tos kitos,ne siukst,jos gi nieko nesupranta.O viena vaika manote nereikia nei aukleti,nei su juo bendrauti,nei jam demesio skirti ir t.t. Na kokia logika,toks ir gyvenimas. lotuliukas.gif
Na gal jus ir gyvenate tarp keturiu sienu,bet pas mane platus ir didelis spektras,kur yra ir mazu vaiku,ir paaugusiu.Ir nereikia metus is metu gyventi kartu,kad pamatytum,kaip vaikai auklejami. O jei dar tenka susitikti daznai,tai... Taigi. Is salies geriau matosi,kaip kas ir kodel.
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 20:02)

  Na va,argi as nesakiau...apie vaiku auklejima TIK supranta ir gali diskutuoti TIK turincios daugiau nei viena vaika. O tos kitos,ne siukst,jos gi nieko nesupranta.O viena vaika manote nereikia nei aukleti,nei su juo bendrauti,nei jam demesio skirti ir t.t. Na kokia logika,toks ir gyvenimas. lotuliukas.gif
Na gal jus ir gyvenate tarp keturiu sienu,bet pas mane platus ir didelis spektras,kur yra ir mazu vaiku,ir paaugusiu.Ir nereikia metus is metu gyventi kartu,kad pamatytum,kaip vaikai auklejami. O jei dar tenka susitikti daznai,tai... Taigi. Is salies geriau matosi,kaip kas ir kodel.


cia kalba ejo ne apskritai apie vaiku auklejima, o apie dvieju vaiku santykius ir pavyda jaunesniam, demesio tokiomis aplinkybemis reikalavima - jus tokiu santykiu nesprendet, tad ka galit patart kurios susiduria su tokiom problemom???
Cia kaip man uosvis isgeres vis irodineja koks mobilaus rysio operatorius yra geresnis, ir kad mano pasirinktas yra visiskas sss, nors as mobilu turiu 14 metu, jis nera turejes ne vieno - bet ptart gali visuose klausimuose, ir visur as esu neismanele, tiek vaiku gimdyme, tiek zindyme, tiek telefono pasirinkime, tiek automobilio pirkime - nors nei gimde, nei zinde, nei telefona ar masina yra turejes doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2012 06 15, 20:10)
cia kalba ejo ne apskritai apie vaiku auklejima, o apie dvieju vaiku santykius ir pavyda jaunesniam, demesio tokiomis aplinkybemis reikalavima - jus tokiu santykiu nesprendet, tad ka galit patart kurios susiduria su tokiom problemom???
Cia kaip man uosvis isgeres vis irodineja koks mobilaus rysio operatorius yra geresnis, ir kad mano pasirinktas yra visiskas sss, nors as mobilu turiu 14 metu, jis nera turejes ne vieno - bet ptart gali visuose klausimuose, ir visur as esu neismanele, tiek vaiku gimdyme, tiek zindyme, tiek telefono pasirinkime, tiek automobilio pirkime - nors nei gimde, nei zinde, nei telefona ar masina yra turejes doh.gif



Ne esme kiekybeje,o kokybeje. mirksiukas.gif Ir tik nereikia cia sakyti,kad jus turite du,tai turite didesne teise mokinti kaip reikia ar nereikia.Kartais tie du isaukleti taip,kaip sakoma,nei paciam paziureti,nei kitam parodyti. Teko ir draugems padeti,ir sesei...ir nebuvo taip,kad didesnis mazesniam pavydetu,tai matyt nuo musu paciu ir auklejimo,poziurio i tai priklauso,o ne nuo vaiku skaiciaus.
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 20:02)
Po galais(jau net pradesiu keiktis),ar sugebate perskaityti,kas rasoma. Kur parasyta,kad tai mano vaikas(mano aprasytas vaiko elgesys)??? doh.gif  blink.gif

  Tai ne i mane atsakas,o i mano drauge. Ir tai jums normalus elgesys???O ka tada ,pagal jus turetu daryti mama,tik issisiepus stoveti,ir didziuotis tokiu vaiku lotuliukas.gif O paskui tenka verkti,kai ju paciu vaikai su jais elgiasi daug ziauriau,nei praeityje jie elgesi su aplinkiniais. Paradoksas,bet kaip sakoma ,toks gyvenimas,ir viskas grizta bumerangu atgal.

nu as ir supratau,kad ne jusu smile.gif nu jusu draugei tiktu visa tai ka rasiau, matyt drauges renkates pgl save biggrin.gif
Ka mamai daryti? atsiprasyciau, pasakyciau vaikui, kad taip negalima, kad tos tetos gali kalberti ar daryti ka nori, o tu jau geriau neik prie ju artyn, nezinau pagal situacija, nemacius sunku ka pasakyti, labai jau kazko nepasakot, nes sunku isivaizduoti, atvaro vaikas, ima kazka is jusu krepsio jus mandagiai , svelniai pasisnekat su juo , o jis jums spjauna g.gif biggrin.gif Jeigu ziauriai elgiasi su tevais, tai aisku tevu problema ir reikia mastyti,ka ne taip daro...O kas jau ten kita kart ziauriau gali buti, vaje kaip jus tuos vaikus i remus norit sukisti,kur i uzsieni nuvaziuokit , tai po to Lietuvoj tie vaikasi kaip angeliukai jums atrodys biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 20:18)
Ne esme kiekybeje,o kokybeje. mirksiukas.gif  Ir tik  nereikia cia sakyti,kad jus turite du,tai turite didesne teise mokinti kaip reikia ar nereikia.Kartais tie du isaukleti taip,kaip sakoma,nei paciam paziureti,nei kitam parodyti. Teko ir draugems padeti,ir sesei...ir nebuvo taip,kad didesnis mazesniam pavydetu,tai matyt nuo musu  paciu ir  auklejimo,poziurio i tai priklauso,o ne nuo vaiku skaiciaus.

jums ir negalejo kilti problemu - nes jus nebuvote tu vaiku mama, vaikai juk pavydi mamos demesio, o ne jusu mirksiukas.gif
del kokybes ir kiekybes - pripazinkit - vienos problemos kyla auginant du vaikus, kitos viena vaika. Jus dvieju neauginot - tad tose situacijose patirties neturit, o kaip butu jei butu - cia jau galima daug i lankas pjauti - man kol nebuvo vaiku vienaip atrode stebint kitu vaikus, kai jau buvo vienas - kitaip, kai du dar kitaip...
ir dabar dauguma draugiu ne per seniausiai apsigimde po antra leliu, ir daznai pasikalbam apie sunkums, pavydus, demesio reikalavimus - ir jos ta pati sako, kad nesupratom kaip tau tada (jos augino pirmuosius, as antraji) - buvo sunku, vis atrode, kad kazko nedadarau - dabar pasirode viskas ant delno ir supratimas atejo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 06 15, 20:45)
nu as ir supratau,kad ne jusu smile.gif nu jusu draugei tiktu visa tai ka rasiau, matyt drauges renkates pgl save biggrin.gif
Ka mamai daryti? atsiprasyciau, pasakyciau vaikui, kad taip negalima, kad tos tetos gali kalberti ar daryti ka nori, o tu jau geriau neik prie ju artyn, nezinau pagal situacija, nemacius sunku ka pasakyti, labai jau kazko nepasakot, nes sunku isivaizduoti, atvaro vaikas, ima kazka is jusu krepsio jus mandagiai , svelniai pasisnekat su juo , o jis jums spjauna g.gif   biggrin.gif Jeigu ziauriai elgiasi su tevais, tai aisku tevu problema ir reikia mastyti,ka ne taip daro...O  kas jau ten kita kart ziauriau gali buti, vaje kaip jus tuos vaikus i remus norit sukisti,kur i uzsieni nuvaziuokit , tai po to Lietuvoj tie vaikasi kaip angeliukai jums atrodys biggrin.gif



Tik to betruko,kad bandytumete spresti kokios mano drauges ir kokia as. Vertetu savo darza apsikuopti,nei bandyti kitus mokinti kaip tai padaryti. blink.gif

Na mama tuo metu,buvo labai uzsiemusi(kalbejo telefonu) lotuliukas.gif blink.gif Ir ne is mano krepsio,o is drauges,ji is karto draugiskai pakalbejo,bet matyt vaikas priprates daryti kas sauna i galva. Matyt jis taip bande atkreipti demesi mamos. blink.gif
Buvau uzsienyje ir ne karta,bet neteko tokio vaizdo tikrai matyti.Tai musu visuomenes didele problema,kad taip "auklejame" vaikus. Kaip sakoma"Is didelio rasto,isejome is krasto" doh.gif blink.gif
Papildyta:
QUOTE(Kriiste @ 2012 06 15, 20:57)
jums ir negalejo kilti problemu - nes jus nebuvote tu vaiku mama, vaikai juk pavydi mamos demesio, o ne jusu mirksiukas.gif
del kokybes ir kiekybes - pripazinkit - vienos problemos kyla auginant du vaikus, kitos viena vaika. Jus dvieju neauginot - tad tose situacijose patirties neturit,



Jei tuo metu nebuvo mamos,o pvz. seses vaikai beaugdami,kartais mus supainiodavo(esame labai panasios,net ir balsai lotuliukas.gif ),taigi daznai isgirsdavau pavadinta -mama- mirksiukas.gif Ir tokiu problemu tikrai nebuvo.
Draugu vaikus matau daznai,nes turime kartu bendru darbo reikalu,taigi.Nemaciau nei isteriju,pavydo,ar ant zemes kritimu,kai su mazus vaikus maitindavo ar renkdavo . Didysis visada yra ijungiamas i viso kas sieja ir mazaji.(drabuziu ,zaislu isrinkimas ir t.t.)Svarbiausia sugebeti surasti ta cinkeli,kad didysis nesijaustu uzmirstas,apleistas. mirksiukas.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilgaplaukė: 15 birželio 2012 - 20:34
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 19:20)
Buvau uzsienyje ir ne karta,bet neteko tokio vaizdo tikrai matyti.Tai musu visuomenes didele problema,kad taip "auklejame" vaikus. Kaip sakoma"Is didelio rasto,isejome is krasto" doh.gif  blink.gif


patikslinkit, kokiu situaciju nematet?

nes as kaip tik uzsienyje (ne vienoje salyje, beje), maciau visokiu atveju. ir kaip tik atrodo, kad ten i viska paprasciau ziurima. aisku, kaip ir visur yra krastutinumu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bim-bam: 15 birželio 2012 - 20:45