Įkraunama...
Įkraunama...

Rykštelės naudojimas: už ir prieš argumentuokit

QUOTE(bim-bam @ 2012 06 15, 21:39)
patikslinkit, kokiu situaciju nematet?

nes as kaip tik uzsienyje (ne vienoje salyje, beje), maciau visokiu atveju. ir kaip tik atrodo, kad ten i viska paprasciau ziurima. aisku, kaip ir visur yra krastutinumu...



Kad listu vaikas i svetima krepsi,ir net apspjaudytu doh.gif blink.gif

Teko pabuvoti ir siaip poilsiaujant,ir darbo reikalais, pas juos namuose ,tai neteko matyti tokiu vaiku,kad butu auklejami,tiksliau duodama laisve visa kame. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilgaplaukė: 15 birželio 2012 - 20:53

 ! 
Žinutės neatitinkančios temos turinio pašalintos, prašyčiau elgtis žmoniškai ir ugnim vienai į kitą nesispjaudyt, ne vienos visam forume esat, yra žmonių, kurie galbūt irgi norėtų pasisakyt šia tema, tik negali įsiterpt į Jūsų "draugišką" diskusiją, jeigu dar kartą rasiu tokius "šokius su kardais" iškomandiruosiu visas besipjaunančias ilgų atostogų nuo forumo. Sėkmės bendraujant.
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 15, 21:20)
Didysis visada yra ijungiamas i viso kas sieja ir mazaji.(drabuziu ,zaislu isrinkimas ir t.t.)Svarbiausia sugebeti surasti ta  cinkeli,kad didysis nesijaustu uzmirstas,apleistas. mirksiukas.gif

Didysis įjungiamas į visą buities ruošą (namų tvarkymas, maisto gamyba, parduotuvėje išrenka maisto rūšis, spalvas, formas, tt), paduoda broliukui pampersą, rūbelius, pamuiluoja pilvuką maudant, dar daugiau visko. Visu kitu laiku užsiimam "rankdarbiais": dėlionės, piešimas, įvairių technikų aplikacijos, lipdymas ir kitais žaidimais. Grįžus tėčiui iš darbo - berniukiški žaidimai. Bet va brolis paaugo, tiesiogiai užsiimt su didžiuoju tiek nebegaliu.

Kad kažko nepadariau, jau supratau. Bet ko konkrečiai? Ir ką dabar daryt, kad po metų nepradėtų man į veidą spjaudyt? Klausiu temos ekspertų.
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 18, 22:18)
Didysis įjungiamas į visą buities ruošą (namų tvarkymas, maisto gamyba, parduotuvėje išrenka maisto rūšis, spalvas, formas, tt), paduoda broliukui pampersą, rūbelius, pamuiluoja pilvuką maudant, dar daugiau visko. Visu kitu laiku užsiimam "rankdarbiais": dėlionės, piešimas, įvairių technikų aplikacijos, lipdymas ir kitais žaidimais. Grįžus tėčiui iš darbo - berniukiški žaidimai. Bet va brolis paaugo, tiesiogiai užsiimt su didžiuoju tiek nebegaliu.

Kad kažko nepadariau, jau supratau. Bet ko konkrečiai? Ir ką dabar daryt, kad po metų nepradėtų man į veidą spjaudyt? Klausiu temos ekspertų.



o kodel nusprendet, kad kazko nepadaret? smile.gif sprendziant is to ka paraset, tai pakankamai veiklos skiriat abiems vaikams ir demesio uztenka abiem smile.gif
nemanau, kad po metu jum kuris is vaiku spjaus i veida..
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 18, 22:18)
Bet va brolis paaugo, tiesiogiai užsiimt su didžiuoju tiek nebegaliu.
Kad kažko nepadariau, jau supratau. Bet ko konkrečiai?



Kodel nebegalite,juk tas jusu didysis ir ne toks didysis,jam tik ketveri,ar manote,kad jau jis toks didelis,kad nereikia jam demesio,meiles(ir suaugusiam reikia silumos,meiles,demesio,o cia dar tik vaikas) g.gif
Viska jus gerai darete,saunuole.Tik gal per anksti nuleidote rankas. Suprantu,sunku,o kas sako,kad vaikus auginti lengvas darbas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilgaplaukė: 19 birželio 2012 - 00:09
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 18, 22:18)
Didysis įjungiamas į visą buities ruošą (namų tvarkymas, maisto gamyba, parduotuvėje išrenka maisto rūšis, spalvas, formas, tt), paduoda broliukui pampersą, rūbelius, pamuiluoja pilvuką maudant, dar daugiau visko. Visu kitu laiku užsiimam "rankdarbiais": dėlionės, piešimas, įvairių technikų aplikacijos, lipdymas ir kitais žaidimais. Grįžus tėčiui iš darbo - berniukiški žaidimai. Bet va brolis paaugo, tiesiogiai užsiimt su didžiuoju tiek nebegaliu.

Kad kažko nepadariau, jau supratau. Bet ko konkrečiai? Ir ką dabar daryt, kad po metų nepradėtų man į veidą spjaudyt? Klausiu temos ekspertų.


Giedre M 4u.gif Jūs puikiai viską darote 4u.gif Augant vaikučiams didėja jų individualūs poreikiai, darosi sunkiau juos suderinti verysad.gif Čia jau nebe ta situacija, kai mažasis tėra mielas nuolat miegantis kūdikėlis smile.gif Man rodos, reikėtų pasistengti abu berniukus kuo dažniau įtraukti į bendras veiklas - paraginant vyresnėlį būti mažiaus "vadovu", pagiriant jį už pagalbą ir pastangas. Gal namuose ir būtų ramiau, jei dičkis viename kambaryje dėliotų dėlionę, o mažasis tuo metu su jumis ar tėčiu minkytų plastiliną (vertinu iš asmeninės patirties), bet jų tarpusavio santykiams tokia atskirtis nepadėtų. Jūsų mažius jau gali daryti daugybę dalykų drauge su didžiuoju (stumdyti mašinėles, spardyti kamuolį, kuistis smėlyje ir pan.), o jūsų dičkis gali puikiausiai "pavadovauti" jam šiuose užsiėmimuose. Ir pamatysite, kad ilgainiui tėvelių dalyvavimo žaidimuose reikės jau mažiau, o dičkis ims didžiuotis savo kaip "vyresnio brolio" statusu.
Ir nekaltinkite savęs tuo, kad kažko nepadarėte (vat už tokią savijautą didelis ačiū mamoms, kurios nuolat kala kitoms į galvą, kad jos kažko nepadarė) Nespjaudys, o kodėl turėtų g.gif? Jūk jūs esat puiki mama 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rutax: 19 birželio 2012 - 07:23
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 18, 22:18)
Kad kažko nepadariau, jau supratau. Bet ko konkrečiai?

skirkite siek tiek laiko individualiai kiekvienam vaikui: pora kartu per savaite pakaitomis su vaiku teciu "issidalinkite" vaikus. gerai butu, kad tas asmeniskas pabuvimas su vaiku tik dviese (tokio laiko vaikui reikia ir su mama, ir su teciu), taptu tradicija. tai gali buti bet kokia bendra veikla dviese - galite iseiti pasivaikscioti, paskaityti ar piesti, geliu sodinti ar pasivazineti dviratukais, sunus gali su teciu nuplauti masina, pazaisti futbola ar nueiti i parduotuve... kokia veikla - nesvarbu, svarbu, kad tai butu asmeniskas santykis ir reguliariai.


QUOTE(rutax @ 2012 06 19, 08:22)
Man rodos, reikėtų pasistengti abu berniukus kuo dažniau įtraukti į bendras veiklas - paraginant vyresnėlį būti mažiaus "vadovu", pagiriant jį už pagalbą ir pastangas (...) dičkis ims didžiuotis savo kaip "vyresnio brolio" statusu.

sito tai tikrai nereiketu daryti. tai skatina konkurencija tarp vaiku ir formuoja ilgalaiki bendravimo modeli "vyresnis brolis" - atsakingas, vadovaujantis, "mazasis brolis" - neatsakingas, paklustantis. sis modelis veliau gali islikti ir uz seimos ribu - tai vaikams nenaudinga.

be to, jau pasiekus pradine mokykla, konkurencija tarp vaiku gali sustipreti, poros metu amziaus skirtumas nebebus toks ryskus, jegos ir galimybes issilygins - vyresniajam teks smarkiau kovoti uz islikima valdzioje, mazajam - pries vyresniojo vadovavima... tai gali baigtis nuolatiniu karu namuose...


taip pat nereiketu ir raginti vyresniji nusileisti, nes "brolis dar maziukas, nesupranta"... jei mazasis "griauna" zaidima, reikia stabdyti butent maziuko veikla, o ne atvirksciai.

taip, pusantru metu mazasis jau gali siek tiek laiko pabuti zaidimu draugas vyresniajam. bet butent draugas, lygiomis teisemis, o ne pavaldinys...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 19 birželio 2012 - 09:12
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 18, 20:18)
Didysis įjungiamas į visą buities ruošą (namų tvarkymas, maisto gamyba, parduotuvėje išrenka maisto rūšis, spalvas, formas, tt), paduoda broliukui pampersą, rūbelius, pamuiluoja pilvuką maudant, dar daugiau visko. Visu kitu laiku užsiimam "rankdarbiais": dėlionės, piešimas, įvairių technikų aplikacijos, lipdymas ir kitais žaidimais. Grįžus tėčiui iš darbo - berniukiški žaidimai. Bet va brolis paaugo, tiesiogiai užsiimt su didžiuoju tiek nebegaliu.

Kad kažko nepadariau, jau supratau. Bet ko konkrečiai? Ir ką dabar daryt, kad po metų nepradėtų man į veidą spjaudyt? Klausiu temos ekspertų.

aš gal praleidau kelis postus, nelabai suprantu, kodėl jaučiatės kažko nepadarius g.gif Mano mergaitės maždaug pusmečiu jaunesnės, daug laiko žaidžia kartu. Aš kišuos kuo mažiau. Stumdo vežimėlius, nešioja lėles, "valo" grindis, vyresnioji paskaito mažei knygą, kamuoliai, balionai, laipiojimai, šokiai ir pan., prisigalvoja pačios. Rankdarbiais užsiimt sudėtinga, gebėjimai labai skirias, mažė vis tiek nori čiupti viską iš didžiosios, didžioji nervinas.. Tai stengiuos, kad pačios kažkaip atrastų buvimą ir žaidimą kartu. Kišuos kylant konfliktams. Aišku, daug su tuo perspaust nereikia, reikia ir pabūti atskirai su mama/tėčiu kaip ragnez rašė - aš su didžiąja einu į baseiną, susitikimus mamų ir vaikų, mb lieka su maže.
Atsakyti
QUOTE(madrugada @ 2012 06 19, 11:46)
aš gal praleidau kelis postus, nelabai suprantu, kodėl jaučiatės kažko nepadarius  g.gif 

Nesijaučiu, paironizavau, nes jau buvo pasidarę juokingi kai kieno teiginiai. Netikiu, nors užmušk, kad tarp skirtingo amžiaus vaikų šeimoje nekyla konfliktų. Konfliktas - nebūtinai muštynės iki kraujo, gali būti užslėptos emocijos, jausmai. O kad jie neišlenda į paviršių, reiktų susimąstyt.

Konkrečiai šiuo metu mano mažasis žiauriai bijo būt be manęs. Tik vyras įeina į namus po darbo ar mano mama ateina, jis iškart prilimpa prie manęs, nes galvoja, kad galiu išeit. Jei kažkaip pavyksta išeit jam nepastebėjus, tai lauke išgirstu, kad verkia. Šiaip visur einam kartu. Todėl reikia labai sukt galvą, kad su didžiuoju išeitume dviese.
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 19, 13:29)
Konkrečiai šiuo metu mano mažasis žiauriai bijo būt be manęs. Tik vyras įeina į namus po darbo ar mano mama ateina, jis iškart prilimpa prie manęs, nes galvoja, kad galiu išeit. Jei kažkaip pavyksta išeit jam nepastebėjus, tai lauke išgirstu, kad verkia.


jei bandai "iseiti nepastebeta" - naturalu, kad vaikas jauciasi nesaugus ir saugo tave. manau, kad tavo mazylis turetu zinoti, kad tu iseini - netgi, jeigu jis rodo nusiminima, nenori, kad tu iseitum. jam reikia konkreciai zinoti, kad tu iseini - ir kad tu tikrai sugrisi.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2012 06 19, 13:59)
jei bandai "iseiti nepastebeta" - naturalu, kad vaikas jauciasi nesaugus ir saugo tave. manau, kad tavo mazylis turetu zinoti, kad tu iseini - netgi, jeigu jis rodo nusiminima, nenori, kad tu iseitum. jam reikia konkreciai zinoti, kad tu iseini - ir kad tu tikrai sugrisi.

Va čia ir abejoju. Ar stengtis išeit nepastebėtai, ar eit jam matant, klykiant, veržiantis link manęs? Tik dėl savęs negaliu garantuot, ar drįsiu išeit unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2012 06 19, 10:08)

sito tai tikrai nereiketu daryti. tai skatina konkurencija tarp vaiku ir formuoja ilgalaiki bendravimo modeli "vyresnis brolis" - atsakingas, vadovaujantis, "mazasis brolis" - neatsakingas, paklustantis. sis modelis veliau gali islikti ir uz seimos ribu - tai vaikams nenaudinga.


taip, pusantru metu mazasis jau gali siek tiek laiko pabuti zaidimu draugas vyresniajam. bet butent draugas, lygiomis teisemis, o ne pavaldinys...


geros pastabos 4u.gif
aš gal pernelyg tiesmukiškai išsireiškiau dėl to "vyresniojo" brolio, tikrai nenorėčiau, kad mažius būtų pavaldinys. teisės jų, žinoma, lygios, tik galimybės dvimečio ir penkiamečio - nevienodos verysad.gif todėl mano dičkis ne visada nori įsitraukti į bendrus žaidimus, o pasakius, kad - tu pamokink broliuką ar padėk jam - labai suveikia. na bet gal dar reikės apie tai pagalvot g.gif
Papildyta:
QUOTE(GiedrėM @ 2012 06 19, 14:07)
Va čia ir abejoju. Ar stengtis išeit nepastebėtai, ar eit jam matant, klykiant, veržiantis link manęs? Tik dėl savęs negaliu garantuot, ar drįsiu išeit unsure.gif


Kiek man žinoma, niekada negalima "išeit nepastebimai", net jei vaikutis ir labai susijaudinęs, kad jūs norit išeit. Tokie "dingimai" skatina vaikui nesaugumo jausmą - jis suvokia tik tiek, kad mama bet kada ir bet kur gali netikėtai dingt. Vaikui reikia įtvirtint atsiveikinimo / išėjimo ir pasisveikinimo / sugrįžimo modelį, tuomet jis žinos, kad mama išeina (ne bet kada, o tada kai atsisveikina) ir grįžta 4u.gif
Atsakyti