QUOTE(Monika O. @ 2014 03 17, 22:54)
Sveikos, mielos likimo draugės,
šita liga man tokia pažįstama, kad visos draugės mane vadina šlapimo pūslės uždegimo eksperte. Nelabai linksmas titulas, kai pagalvoju. Bet pastaruoju metu jaučiu pagerėjimą šitoj sferoj ir nutariau, kad reikėtų pasidalinti visais per kokius 5 metus sukauptais patarimais. Inkstų ir šlapimo pūslės problemų labai ilgą laiką turėjo mano mama, o vėliau šitas "džiaugsmas" atkeliavo ir pas mane. Nepykit, jeigu kažkas (o gal ir viskas) jau bus girdėta, noriu surašyti viską, ką pati žinau, gal kam nors tai padės išsilaisvinti iš šito nemalonumo.
Visų pirma, jeigu jau susirgot vieną kartą, tai visą laiką esat padidintos rizikos zonoj. Tai reiškia, kad priklausomai nuo to, kaip seniai sirgot, reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių, tai yra:
- niekada nekentėti ir tą pačią akimirką, kai užsinorit į tualetą, ten reikia ir keliauti. Nesvarbu, kad esat susirinkime, pamokoj, paskaitoj, nesvarbu, kad šlapinotės prieš dešimt minučių, nesvarbu, kad kreivai žiūrės aplinkiniai. Svarbu jūsų sveikata.
- nesušalti kojų, rankų ir juosmens srities. Nuoširdžiai patariu atsisveikinti su plonom pėdkelnėm, kai lauke mažiau nei +15. Ir žiemą šiukštu nenešiokit džinsų ar sintetinių kelnių - traukia šaltį. Ir niekada, išskyrus karštą vasarą, nesėdėkit ant žemės ar bet kokių kitų šaltų paviršių.
- apatiniai - tik iš natūralaus pluošto, ne stringai, ne aptempti, ne kokie nors iš virvučių suvynioti. Tokiais vyrą padžiugint galima, bet ilgiau nei valandai ant savęs jų geriau nelaikyt. Dar vienas patarimas dėl apatinių - plauti karštame vandenyje ir geriau be visokių pievom kvepiančių miltelių, minkštiklių ir panašių dalykų (vieta ir taip jautri, geriau jos papildomai neerzinti).
- kaip aptemptų apatinių, taip ir aptemptų drabužių reikia vengti (žinau, man irgi gražu, kartą su siaurais džinsais pavaikščiojau ir vėl gavau vaistus gerti. Tai jau tiek to grožio, sakau). Ekstremalai pataria išvis atsisakyti kelnių, man nepavyko, bet jei kam pasiseks - sako, naudinga.
- šaltajam metų periodui labai rekomenduoju tokį daiktą kaip termo apatiniai, slidininkai tokius perka, aš savuosius pirkau prieš kelis metus "Audimo" parduotuvėje, tai labai džiaugiuosi.
- kas dėl higienos, tai praustis reikia dažnai (mano mama, pamenu, prausdavosi dusyk per dieną), man dažniausiai užtenka vieno karto, bet kai paūmėja, prausiuosi ir tris. Kuo praustis - kiekviena pati sau atsirenka, kas kam tinka. Aš naudoju Lactacyd prausiklį, bet galvoju ir jo atsisakyti, jei pavyks rasti kokią natūralesnę alternatyvą.
- po sekso, pirma stotelė - dušas, antra - tualetas. Arba atvirkščiai, čia kaip kam gaunasi. Būna, iškart nesinori, bet šiltas vanduo atpalaiduoja raumenis ir tada jau gerai. Žinoma, seksas galima tik tada, kai skausmo jau nejaučiat, tik gydymo procesas dar nesibaigęs. Kitu atveju, nerizikuokit sveikata.
- turbūt visoms jau bloga nuo frazės "gerti daug skysčių", bet tokia yra tiesa. Ir ne tik, kai sergat. Rodos, kažkas klausė apie profilaktiką. Tai va, 2,5-3 litrai skysčių per dieną ir yra labai nebloga profilaktika. Kai mokiausi ir visą dieną būdavau ne namie, visur tampydavausi gertuvę. Kai pradėjau dirbti iš namų, gertuvę kažkaip pamiršau ir per dieną vos litrą teišgerdavau. Kaip manot, kas buvo? Uždegimas atsinaujino.
- nikotino ir alkoholio vengti. Neturiu mokslinių tyrimų, bet ne iš vienos teko girdėti, kad metus rūkyti, problema sumažėja. Iš alkoholinių gėrimų leistinas šviesus alus ir viena kita taurė balto vyno (šitą urologas pasakė, pati vartoju labai mažais kiekiais, tai galvos neguldau).
- dar patariama vengti citrusų, sūraus, aštraus, riebaus, rūkyto, smarkiai kepto maisto.
- iš savo pačios patirties rekomenduoju vaistažolių arbatas: kas galit, meškauogės (aš pati vos nuryju, gal kad taip nenoriu jų, tai jos man visai ir nepadeda), saldymedis, kadagių uogos (man šitos pačios šlykščiausios). Čia yra aprašyta labai daug įvairių vaistažolių, kurios padeda kovoti su mūsų liga
http://www.vaistazol...tozoliu_zinynas , pabandykit, neabejoju, kad bent vienos jums irgi tiks. Man asmeniškai labiausiai tiko šalavijai ir dilgėlės, taip pat avietės. Paskutinį kartą realiai ir išsigydžiau šitom trim žolelėm. Dabar rytą pradedu ne nuo vaistų, o nuo dilgėlių arbatos.
- ir, ko gero, svarbiausia - ne vienas medikas man pritarė, kad ligos atsiranda didele dalimi dėl žmonių vidinės būsenos. Užduokit sau klausimą, ar esat laimingos, ir jeigu ne - pakeiskit tai. Jeigu ant kažko pykstat, atleiskit, paleiskit, atsisveikinkit su praeitim, su nuoskaudom. Tada bus ne tik lengviau pasveikti, bet ir nebesusirgti. Ir šiukštu negalvokit, kad liga niekada nepraeis - taip galvodami mes ligas sau įsikalbam. Galvokit, kad jūs jau tuoj pasveiksit ir būsit laimingos ir besišypsančios

Taip ir bus.
Labai atsiprašau, kad tiek pripostringavau ir nuoširdžiai tikiuosi, kad kam nors bent dalis viso šito padės.
,viskam pritariu ir dar pridursiu, kad reikia atsisakyti visiskai cukraus ir visko kur jo yra, visi cistitai ir pienliges dingsta ir neatsinaujina. Rodos sunku, bet kai prispaus gerai tai ir pavyks. Jau seniai pamirsau tas bedas, ko ir jums linkiu