Įkraunama...
Įkraunama...

Penkiamečio ožiai

Uzdarymas kabaryje mums visai netinkamas apsiraminimo budas smile.gif . Turbut sienoje skyle ismustu is baimes,labai bijo uzdaru patalpu,nemegsta kai buna durys uzdarytos,ir net i tuoleta kai eina duru neuzsidaro doh.gif g.gif ,is kur ta baime?? Net neisivaizduoju,niekada nebuvom prigazdine ir pan. Pas mus cia kai ej i darzeli,taip pat taike toki buda apraminimo,taciau musu dickiui jo neskyre,jai nusizengdavo sodindavo ant kedes .
Kampas tai nera baisus,buna pastatau,bet tuoj pat tai sysiu uzsimano ,tai dar kokios problemos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(IceT @ 2012 08 29, 10:33)
O as saviske uzdarau i jos kambari, kai oziai atbega.  Paimu uz rankos nuvedu i kambari ir uzrakinu. Perskaiciau knygoj apie si auklejimo metoda ir man jis pasiteisino. Kiek vaikui metu - tiek minuciu turi pabuti, kad nusiramntu. Is pradziu dar labiau rekia, spardo duris, po to rimsta, o kai atrakinu visi oziai buna issilakste.
Kartais bandau kalbetis, bet ji laaaabai uzsispyrus, tos snektos jos nesujaudina, o sitas metodas man thumbup.gif

Aš, būdama miestietė, suprantu, kad gyvenat kaime, laikot ožius ir jie, nevidonai, ima ir subėga į gyvenamąją trobą lotuliukas.gif Tai gal duris reiktų sandariau uždaryt. Arba prisiminiau kažkokį anekdotą, kur narkomanui namuose dramblys pasirodė. Tada būtų rimtesnė bėda, jei Jus "ožiai aplanko". Reiktų lyg ir kreiptis į atitinkamas tarnybas ir ištirti g.gif
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 08 29, 13:28)
Aš, būdama miestietė, suprantu, kad gyvenat kaime, laikot ožius ir jie, nevidonai, ima ir subėga į gyvenamąją trobą lotuliukas.gif  Tai gal duris reiktų sandariau uždaryt. Arba prisiminiau kažkokį anekdotą, kur narkomanui namuose dramblys pasirodė. Tada būtų rimtesnė bėda, jei Jus "ožiai aplanko". Reiktų lyg ir kreiptis į atitinkamas tarnybas ir ištirti g.gif

O kaip toks dalykas, kurio dar mokykloje mokėtės, frazeologizmu vadinamas? Ar ir pasakymas "kiškį pagavau" jums tik tiesiogiai suprantamas?
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 08 29, 23:28)
Aš, būdama miestietė, suprantu, kad gyvenat kaime, laikot ožius ir jie, nevidonai, ima ir subėga į gyvenamąją trobą lotuliukas.gif  Tai gal duris reiktų sandariau uždaryt. Arba prisiminiau kažkokį anekdotą, kur narkomanui namuose dramblys pasirodė. Tada būtų rimtesnė bėda, jei Jus "ožiai aplanko". Reiktų lyg ir kreiptis į atitinkamas tarnybas ir ištirti g.gif


man truksta zodziu.... huh.gif
Atsakyti
Maniskiui irgi 5. Mes turim du sasiuvinius. "Gera"(rysku, nuotaikinga) ir "bloga"(juoda). I grazuji sasiuvini rasau gerus darbus: pasiklojo lova, susitvarke zaislus, padare uzduotele ir pan. Budavo parasydavau net ir tokia smulkme kaip- pasisveikino su kaimyne smile.gif Cia mandaguma taip ugdem biggrin.gif
Ir isties tie uzrasyti geri darbeliai veikia kaip paskatinimas.

Dar padariau isvada sau, kad niekad neatsiversti juodo sasiuvinio "ant karstuju". Tik dar labiau vaika supykdau. Geriausia ramiai dienos pabaigoj prisedus su vaiku atsiverti viena, kita ir viska surasai. Tada kazkaip susimasto.
Nezinau kiek tame naudos(vistik ne kasdien taip darau, todel vaikas tame nemato pastovumo..) bet kazkokiek pasiteisina tas "oziu" suvaldymas.

...o tuos sasiuvinius gale metu tikrins nykstukai wink_3.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uoga83: 30 rugpjūčio 2012 - 10:08
QUOTE(uoga83 @ 2012 08 30, 21:07)
Maniskiui irgi 5. Mes turim du sasiuvinius. "Gera"(rysku, nuotaikinga)  ir "bloga"(juoda). I grazuji sasiuvini rasau gerus darbus: pasiklojo lova, susitvarke zaislus, padare uzduotele ir pan. Budavo parasydavau net ir tokia smulkme kaip- pasisveikino su kaimyne smile.gif  Cia mandaguma taip ugdem  biggrin.gif
Ir isties tie uzrasyti geri darbeliai veikia kaip paskatinimas.

Dar padariau isvada sau, kad niekad neatsiversti juodo sasiuvinio "ant karstuju". Tik dar labiau vaika supykdau. Geriausia ramiai dienos pabaigoj prisedus su vaiku atsiverti viena, kita ir viska surasai. Tada kazkaip susimasto.
Nezinau kiek tame naudos(vistik ne kasdien taip darau, todel vaikas tame nemato pastovumo..) bet kazkokiek pasiteisina tas "oziu" suvaldymas.

...o tuos sasiuvinius gale metu tikrins nykstukai  wink_3.gif


Labai sumanu thumbup.gif Manau puiki mintis, kazka panasaus ir mums reiks pabandyti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2012 08 29, 17:09)
O kaip toks dalykas, kurio dar mokykloje mokėtės, frazeologizmu vadinamas? Ar ir pasakymas "kiškį pagavau" jums tik tiesiogiai suprantamas?

Tapo baisiai įdomu. Pasakykite tada, koks konkrečiai čia frazeologizmas. Nes tas "ožys" visais linksniais ir visokiausiuose žodžių junginiuose vartojamas.

Sūnaus darželio grupės stende ryškiom raidėm parašyta: vaikai neturi ožių; tai pagrindinė vaikų auklėjimo aksioma.

Skaitau vienoj temoj, skaitau kitoj, aplinkoj gyvai girdžiu tą ožį minimą ir prieinu prie išvados, kad ožys - vaiko emocijų, kurių jis nemoka tinkamai išreikšt ir mes priimt bei įvardint, visuma. Ar ne? g.gif
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 08 30, 13:01)
ožys - vaiko emocijų, kurių jis nemoka tinkamai išreikšt ir mes priimt bei įvardint, visuma.


Geriau šio termino apibudinti manau neišeitų thumb_yello.gif
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2012 08 29, 16:09)
O kaip toks dalykas, kurio dar mokykloje mokėtės, frazeologizmu vadinamas? Ar ir pasakymas "kiškį pagavau" jums tik tiesiogiai suprantamas?



O "kiškį pagavau"- papildoma vaikų auklėjimo aksioma smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vike: 30 rugpjūčio 2012 - 13:31
Na kas liečia tuos ožius, tai mums labai tinka ir patinka taip išsireikšti. O konfliktas virsta į žaidimą: užrakinam tuos begėdžius sklepe, garaže, o labiausiai tai patinka mėtyt juos per langus: "paduoda" juos man, o aš jau šveičiu pro langą lauk. O kai tėtis dar sugalvojo "nukąst uodegą" vienam, tai sūnus tiek juoktis pradėjo, kad pykčių kaip nebuvę 4u.gif
Atsakyti
Tik svarstau:
"užsiožiavęs" vaikas sulaukia linksmos žaismingos tėvų reakcijos, jie palikę savo darbus ima su juo tuos "ožius" varyt. Kur čia galima įžvelgti vaiko skatinimą daugiau "nesiožiuot"? Man regis jis ir toliau tokiom priemonėm sieks tėvų dėmesio.
Kitas dalykas, užsižaidę ir neišsiaiškinę tikrosios "ožiavimosi" priežasties, jos nepanaikinate, ji lieka vaiko širdelėje, ir sekantį kartą prasiveržti gali didesniu įsiučiu.
Nebent, po žaidimo, aprimus vaikui, sektų problemos išsiaiškinimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bevardė: 30 rugpjūčio 2012 - 14:02
Mes bandeme kazka panasaus,tik ne su sasiuviniais,o pasiememe dideli lapa ,ir padalinom i dvi dlis,vienoje puseje rseme gerus darbus,kitoje blogus...nezinau ,neilgai mums sis budas tiko ir patiko,nelabai maniskis esme pagavo,prasydavo nerasyti blogu dalyku ir pan.
Db pradejo eiti i darzeli,ir matau,kad pasidare ramesnis,ten issiduoda,iseikvoja savo energija ,ir namie buna geras Angeliukas 4u.gif
Atsakyti