Įkraunama...
Įkraunama...

Penkiamečio ožiai

As manau, kad mintis fiksuot (i sasiuvini ar i bet koki lapa) gerus ir blogus darbus ir poelgius yra tikrai puiki. Manau, kad ateity gal ir panaudosiu, bet kazkokio paskatinimo reikia uz gerus darbus, o uz blogus gal kazkokius apribojimus reiketu skirt... vien rasliavos tai vaikui gal ir dzin g.gif
Atsakyti
Temos autorei 4u.gif
Jei saldytuve esantys saldumynai sudaro problemu, nereikia ju ten laikyti mirksiukas.gif 1. Nieko doro vaikui is tu saldumynu. 2. Pagailekit vaiko dantuku. 3. Baikit erzinti vaika. Idetu kas nors i mano saldytuva mylima deserta ir pasakytu, kad negaliu jo liesti... mano reakcija nebutu labai mandagi ax.gif

QUOTE(pudrine @ 2012 08 28, 10:40)
Ne visada jei vaikai neklauso jiems truksta demesio. Kai buvo mazesnis jis demesio gaudavo labai daug, su juo uzsiimdavau bet kokiais atvejais ir zaiszdavom ir panasiai ir susikalbet su vaiku buvo neyanoma doh.gif nzn ar jis isaugo ar kas cia nutiko bet siuo metu as jam demesio skiriu tirai labai mazai, gal del to tapo savarankiskesnis ar kas g.gif o taip buvo toks metas kad uzpakalis turejo bedrumu su dirzeliu, bet uzteko keliu kartu ir prisimena tai iki siol, jei neina visiskai susitvarkyt tai sakau skaiciuoju tada iki triju ir viska pasidaro thumbup.gif  mes ir gyvenam ne lt, noreciau kad eitu i darzeli cia bet kartu ir nenoreciau, nes cia vaikai pasktiniai idiotai doh.gif  prisiveda kieme vaiku norvegu ir zaidzia cia jie visi, paziuriu kaip jie bendeauja tie vaikai tai net baisu darosi, as kartais net su vyru kalbu kad gal ir geriau kai neina su tais vaikais i darza g.gif


Uzuojauta vaikiukui verysad.gif Kai mama nesugeba susitvarkyti su savo nervais...


Na jei leidziate sau tokius astrius pasisakymus, tai suprantu sugebesite suvirskinti ir kitu kritine nuomone apie jus 4u.gif
Jei aplink jus vien idiotai... Tai kokioje aplinkoje jus sukiojates g.gif O gal paprasciausiai reiketu priezasteliu pasieskoti savo darze mirksiukas.gif Ypac po tam tikru jusu postu, noretusi jusu mesta epiteta prilipinti jums paciai
hihihi.gif
Atsakyti
Oi kaip Jus suprantu. Atrodo beviltiska... Nei graziuoju nei piktuoju. Vakare atsigulam, susitariam, issiaiskinam, atrodo jau viskas OK, taciau ryte viskas is pradziu. Net nezinau kaip kovoti.
QUOTE(mamukas... @ 2012 08 27, 16:35)
Sukuriau sia tema,nes jau nebezinau ka ir bedaryti. Situacija tokia,kad vyresnelis 5metai) visiskai nebeklauso,nebereaguoja i tai kas jam sakoma. Dabar turi bausme ,kad prie kompiuterio ne pirso,ir i diena vienas filmukas...Na bet kas is to,pasidare dar blogesnis,jau savaite kaip nubaustas,o jam vienodai sviecia doh.gif . Ima viska is saldytuvo,nori viska suryti per viena diena,atsiplesia,nesuvaalgo,numeta..,turu desimt kartu pasakyti graziai,ir venuolikta stipriai susukti,va tada supranta doh.gif .Zaislus ismeto,nerenka.... Eina praustis per didziausias isterijas. Nebeimanoma graziuoju susitarti  doh.gif Vyras komandiruotese, gal jai butu namie truputi paklusnesnis butu,o dabar ant jo sauk kiek nori,garziai snekek kiek nori,tiesiog gaunasi pilstymas is tuscio i kiaura.

Atsakyti
Gaila, kad tokia gera tema isvirto i mamyciu viena kitos kritikavima. Nuo diskusijos iki vistinyko pasirodo tik vienas zingsnis.
Atsakyti
QUOTE(IceT @ 2012 09 27, 14:33)
As manau, kad mintis fiksuot  (i sasiuvini ar i bet koki lapa) gerus ir blogus  darbus ir poelgius yra tikrai puiki. Manau, kad ateity  gal ir panaudosiu, bet kazkokio paskatinimo reikia uz gerus  darbus, o uz blogus gal kazkokius apribojimus reiketu skirt... vien rasliavos tai vaikui gal ir dzin g.gif


Nesipykit mamos!
Pasidalinsiu savo patirtimi su emocingu 5-meciu. Vienu metu buvo labai dideles problemos, taip vadinami "ožiai", labai emocingas nekontoliuojamas elgesys, kai dėl smulkmenos rėkdavo žviegdavo ir pan. Net pas psichologę teko lankytis. Labiausiai padėjo man susidoroti su šiuo periodu 2 dalykai: 1. akmenukai - labai panašiai kaip ir su tuo sasiuviniu, kur rasydavot gerus ir blogus darbus, aš dariau biški kitaip - už gera darbą gaudavo akmenuką, už blogą - atimdavau. Surinkus pilna akmenukų stilkinę važiuojam į parduotuvę ir perkam bet kokį žaislą, kurį pats išsirinks. Jokie baudimai, jokie multikų uždraudimai, jokie statymai į kampą, neduodavo tokio efekto kaip mano pasakymas "atimsiu akmenuką".
2. o kitas dalykas, kai vaikas ožiuojasi, pabandykit jį suprast, gal jums tai atrodo menkniekis, o jam pasaulio pabaiga. kartais užtenka tik pademonstruoti savo supratimą, nuoširdžiai jį užjausti, pvz. ateini į parduotuvę nusipirkti duonos, vaikas pamato žaislų lentyną, puola zizti, prašyti, verkti ir pan. turbut pažistama daugeliui. Tokiais atvėjais, kuo įmanoma nuoširdžiau pasakau jam, kad suprantu, jog šis žaislas labai įdomus, žinau kaip smagu būtų su juo žaisti kieme su draugais (tą reikia padaryti iš tikrųjų nuoširdžiai)... šitoj vietoj vaikas dažniausiai pradeda valytis snarglį ir pritariamai sako: jooo... "Kaip gaila, kad mes negalim davbar jo nusipirkti, nes pasiėmėm pinigėlių tik duonai", čia būna dar vienas pritarimas iš vaiko pusės. Ir viskas, konflikto nebėra, vaikas pasijuto suprastas, jo noras įgarsintas ir niekas jo neįtikinėjo, kad "tau šito žaislo nereikia ir ko čia dabar verki".
Viskas labai individualu, bet man labai veiksmingi šie būdai. babandykit, gal ką pritaikysit mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(coconut @ 2012 09 28, 16:26)
Nesipykit mamos!
Pasidalinsiu savo patirtimi su emocingu 5-meciu. Vienu metu buvo labai dideles problemos, taip vadinami "ožiai", labai emocingas nekontoliuojamas elgesys, kai dėl smulkmenos rėkdavo žviegdavo ir pan. Net pas psichologę teko lankytis. Labiausiai padėjo man susidoroti su šiuo periodu 2 dalykai: 1. akmenukai - labai panašiai kaip ir su tuo sasiuviniu, kur rasydavot gerus ir blogus darbus, aš dariau biški kitaip - už gera darbą gaudavo akmenuką, už blogą - atimdavau. Surinkus pilna akmenukų stilkinę važiuojam į parduotuvę ir perkam bet kokį žaislą, kurį pats išsirinks. Jokie baudimai, jokie multikų uždraudimai, jokie statymai į kampą, neduodavo tokio efekto kaip mano pasakymas "atimsiu akmenuką".
2. o kitas dalykas, kai vaikas ožiuojasi, pabandykit jį suprast, gal jums tai atrodo menkniekis, o jam pasaulio pabaiga. kartais užtenka tik pademonstruoti savo supratimą, nuoširdžiai jį užjausti, pvz. ateini į parduotuvę nusipirkti duonos, vaikas pamato žaislų lentyną, puola zizti, prašyti, verkti ir pan. turbut pažistama daugeliui. Tokiais atvėjais, kuo įmanoma nuoširdžiau pasakau jam, kad suprantu, jog šis žaislas labai įdomus, žinau kaip smagu būtų su juo žaisti kieme su draugais (tą reikia padaryti iš tikrųjų nuoširdžiai)... šitoj vietoj vaikas dažniausiai pradeda valytis snarglį ir pritariamai sako: jooo... "Kaip gaila, kad mes negalim davbar jo nusipirkti, nes pasiėmėm pinigėlių tik duonai", čia būna dar vienas pritarimas iš vaiko pusės. Ir viskas, konflikto nebėra, vaikas pasijuto suprastas, jo noras įgarsintas ir niekas jo neįtikinėjo, kad "tau šito žaislo nereikia ir ko čia dabar verki".
Viskas labai individualu, bet man labai veiksmingi šie būdai. babandykit, gal ką pritaikysit  mirksiukas.gif

Puikios mintys, mama. Ačiū. Akmenukus pradedam žaisti jau dabar. Tikrai sudomino mano merginą, nors ir keturių metų dar neturi.
Atsakyti
QUOTE(coconut @ 2012 09 28, 16:26)
Nesipykit mamos!
Pasidalinsiu savo patirtimi su emocingu 5-meciu. Vienu metu buvo labai dideles problemos, taip vadinami "ožiai", labai emocingas nekontoliuojamas elgesys, kai dėl smulkmenos rėkdavo žviegdavo ir pan. Net pas psichologę teko lankytis. Labiausiai padėjo man susidoroti su šiuo periodu 2 dalykai: 1. akmenukai - labai panašiai kaip ir su tuo sasiuviniu, kur rasydavot gerus ir blogus darbus, aš dariau biški kitaip - už gera darbą gaudavo akmenuką, už blogą - atimdavau. Surinkus pilna akmenukų stilkinę važiuojam į parduotuvę ir perkam bet kokį žaislą, kurį pats išsirinks. Jokie baudimai, jokie multikų uždraudimai, jokie statymai į kampą, neduodavo tokio efekto kaip mano pasakymas "atimsiu akmenuką".
2. o kitas dalykas, kai vaikas ožiuojasi, pabandykit jį suprast, gal jums tai atrodo menkniekis, o jam pasaulio pabaiga. kartais užtenka tik pademonstruoti savo supratimą, nuoširdžiai jį užjausti, pvz. ateini į parduotuvę nusipirkti duonos, vaikas pamato žaislų lentyną, puola zizti, prašyti, verkti ir pan. turbut pažistama daugeliui. Tokiais atvėjais, kuo įmanoma nuoširdžiau pasakau jam, kad suprantu, jog šis žaislas labai įdomus, žinau kaip smagu būtų su juo žaisti kieme su draugais (tą reikia padaryti iš tikrųjų nuoširdžiai)... šitoj vietoj vaikas dažniausiai pradeda valytis snarglį ir pritariamai sako: jooo... "Kaip gaila, kad mes negalim davbar jo nusipirkti, nes pasiėmėm pinigėlių tik duonai", čia būna dar vienas pritarimas iš vaiko pusės. Ir viskas, konflikto nebėra, vaikas pasijuto suprastas, jo noras įgarsintas ir niekas jo neįtikinėjo, kad "tau šito žaislo nereikia ir ko čia dabar verki".
Viskas labai individualu, bet man labai veiksmingi šie būdai. babandykit, gal ką pritaikysit  mirksiukas.gif


o kaip gerai butu, kad taip lengvai visas problemas isprestume... as bandziau kaip mamyte minejo su akmenukais, tai lapa uzkabinau ant saldytuvo ir rasiau pliusus didelius bei minusus. cia is knygos mintis. pradzioj buvo veiksminga labai, bet dabar kazkaip nelabai. irgi vaziuodavom i parduotuve ir jis kazka isirenka. taip jam yra stimulas buti geram. bet vel tie oziiukai islenda. nieko nepadarysi. derames ir kalbames su tais vaikiukais kiekviena miela diena. linkiu mamytems kantrybes ir isvermes, kaip sakoma vienas etapas praeina prasideda kitas, ir taip vel is pradziu...
Atsakyti
QUOTE(gazele18 @ 2012 09 28, 11:59)
Oi kaip Jus suprantu. Atrodo beviltiska... Nei graziuoju nei piktuoju. Vakare atsigulam, susitariam, issiaiskinam, atrodo jau viskas OK, taciau ryte viskas is pradziu. Net nezinau kaip kovoti.


Pas mus irgi tas pats su "ožiais"
QUOTE(coconut @ 2012 09 28, 17:26)
1. akmenukai - labai panašiai kaip ir su tuo sasiuviniu, kur rasydavot gerus ir blogus darbus, aš dariau biški kitaip - už gera darbą gaudavo akmenuką, už blogą - atimdavau. Surinkus pilna akmenukų stilkinę važiuojam į parduotuvę ir perkam bet kokį žaislą, kurį pats išsirinks. Jokie baudimai, jokie multikų uždraudimai, jokie statymai į kampą, neduodavo tokio efekto kaip mano pasakymas "atimsiu akmenuką".


Liux idėja. Pradėsiu nuo rytdienos vykdyt. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2012 09 28, 00:20)
Kai mama nesugeba susitvarkyti su savo nervais...
[/color]




Va šitas sakinėlis turbūt geriausiai apibūdina vaikų "ožius". doh.gif

Nes kai mamos susitvarko su savo nervais, tai sugeba susitarti ir susikalbėti su savo vaikais... bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Blackout @ 2012 10 03, 17:27)
Puikios mintys, mama. Ačiū. Akmenukus pradedam žaisti jau dabar. Tikrai sudomino mano merginą, nors ir keturių metų dar neturi.


Manau, kad mintis už darbus dalinti akmenukus ar juos atėminėti nėra labai gera.

Jeigu vaikas kažką daro tik kai gauna "dovanėlę", tai po to gali būti, kad be dovanėlių tiesiog nedarys.


Be to vaikui sukuriama įtampa: jo elgesys nuolat vertinamas blogas-geras, nuolat rašomi pažymiai "akmenukas" arba "minus akmenukas". Nuolatinis stresas ir jokios vidinės motyvacijos.
Atsakyti
Kad vaikų ožiukai mamyčių nesusitramdymas tai čia nepritariu. Žinot apie mane visi pažystami sako, kad va tokių šaltų nervų dar nėra nei pas vieną matę. biggrin.gif Bet kartais vyresnėlis tikrai sugeba išvesti iš kantrybės.
Kai buvom pas psichologe tai ir pasakė, kad jis lyderis, o tokius vaikus labai sunku auklėti, nes jie sunkiai pasiduoda taisyklėm. Pvz maniškis pats sau susigalvoja taisykles. Aš jam sakau, kad pas mus namuose tokios taisyklės, o jis sako kad aš noriu tokių doh.gif
Bandžiau ir su tuo lapeliu pliusai minusai, bet labai trumpai stengėsi paskui atsibodo. Tik mes ne žaislus pirkdavome, o kur nors važiuodavome papramogauti ir jis galėdavo rinktis kur. Važiuodavom ir taip kiekvieną savaite, bet kol nesurinkdavo pliusų jis negalėdavo rinktis kur važiuosim.
Ir šiaip jis kaip degtukas labai greitai užsiplieskia, čia gal turi įtakos ir tai kad ugnies ženklas yra g.gif
Sunku su tokiais vaikais, bet kai jau visai išveda iš kantrybės pagalvoju, kad kiekvienas gauname vaikučius pagal savo sugebėjimus mirksiukas.gif tada nusiraminu ir toliau bandau susitarti.
Ir va turiu savo mažiuka tai kaip diena ir naktis. Pasakai ir padaro. O juk mama tapati ir auklėjimas tas pats. mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano nuomone, vaiko uzdarymas i kita kambari viena yra netinkamas ir ziaurus auklejimo metodas. Jei jusu tikslas vaikui ivaryti baime tevams, kuri laika veiks. Taciau manau, siekiame, kad vaikai mus gerbtu, o ne musu bijotu ...

Temos autorei patarciau paprastai- paslepti skanestus. Jusu vaikas kaip zmogus juk elgiasi racionaliai, valgo tai, kas jam skaniausia. Jei as nesuprasciau, kas yra maistingumas, kalorijos, vitaminai, valgyciau taip pat, gal tik sokoladu gyva buciau. Jus esate suaugusi, tai padekite skanestus taip, kad vaikui jie nesimatytu po akimis ir butu nepasiekiami.

Reiktu paaiskinti vaikui mitybos taisykles paprastai. Yra maistas, kad augtume, butume sveiki. Yra saldumynai, skanestai- tik pasimegavimui retkarciais. Ir taisykle viena- pirma maistas, po to- skanestas.

Jei bausmes neveikia, pabandykite nustoti bausti. Gera cia Kazkas dave patarima- pavandykite ismyluoti isbuciuoti vaika is kart po zbitkes. Pajuokaukite, kad nereikia nusizengti, jei nori pasimyluoti. Galima juk ateiti ir pasakyti: mama, apkabink mane.

Dar galima pabandyti nekreipti demesio i zbitkes, nors 2-3 dienas. Ispyle, pavalykite, surado saldaini, suvalge- nu ka dabar padarysi, padarykite, kad kita kart nerastu. Nebereaguokite taip, kaip reagavote, gal tai suveiktu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pelagija: 02 birželio 2014 - 21:59
QUOTE(mamukas... @ 2012 08 28, 12:15)
Negaliu nepasigirti ,sendiena gavome vieta i darzeli  bigsmile.gif ,dziaugiuosi kaip mazas vaikas,gal pagaliau viskas atsistos i savo vietas  biggrin.gif . Tik db labai bijau ,kaip jam ten seksis,kadangi esame ne lietuvoje,darzeliu sistema skiriasi,vaikai taip pat  g.gif , na bet tikiuosi geriausio.
Oj musu dickis irgi nemegejas valgyti ,tik visokie jogurtukai,sokoladukai ir t.t. man taip pat negaila,bet po viso sio gerio,normalaus maisto nebenori  doh.gif  . Jums gerai ,kad supranta jai negalima neima,o pas mus deja ne ....Ryte anksciau keliasi,isijungia filmukus,suvalgo greit is saldytuvo viena sokolauka, paskui meluioja,ne nevalgiau  doh.gif ,mama duok viena.. doh.gif . Ir va taip nuperkam savaitei ,kazko pasiskaniti,o jis nori viska per viena diena doh.gif .
Vakar pirkome melyniu,bet kadangi dickis jau buvo dienos porcija gaves( sokoladuka) tai melynes palikau kitai dienai. Ejo ,zyze,prase. Liepiau susitvarkyti ir tada gaus . O jis ne,nuejo is saldytuvo pasieme, ir viskas paziro visame grazume kalidoriui  doh.gif ,va ir neklausymas mamos . Rinko uogas,verke.... Po 10 min. vel tas pats neklausymas  doh.gif .... I kampa statot? i rura duodat? O gal nereaguoti ??
Na jau atrodo didelis berniukas,o va se tau ......


Duokite vaikui tu melyniu, jugi vitaminai ne saldainiai, na niekada gyvenime neatsisakyciau vaikui duoti tokio maisto. Beje kad isbere tas melynes ant zemes tai manau daugeliui vaiku taip nutinka, gal tiesiog stenkites i puse to ka pridirba jusu vaikas nekreip demesio, ir jums ir jam ramiau bus :-)
Atsakyti