Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Apklausa: Kodėl valgote duoną (arba nevalgote)? (135 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(keistuole @ 2012 09 11, 09:45)
įmeskit ir čia  bigsmile.gif

Įmesiu būtinai, kai tik išbandysiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2012 09 10, 22:34)
ačiū 4u.gif
Atsakyti
Mergaitės,man labai reikalinga jūsų profesionali pagalba 4u.gif


Pirmiausiai tai turiu prisipažinti,kad apie naminės duonos kepimą neturiu jokio supratimo verysad.gif

Svečiuojantis Lt rugpjūčio mėn,teko paragauti labai man patikusios naminės duonos/ragaišio.Kadangi tai buvo kepta giminaitės,tai paprašiau raugo/mama užsisakė jo taip pat/.labai netrukus ir mes bandėm keptis,deja-nieko nesigavo,tešla nepakilo visiškai,iškepus vidurys buvo žalias.Apkaltinau ka tik nori-netinkama temp.,laikymo sąlygas ir t.t,bet nusprendėm bandyti toliau.Netrukus aš gryžau į Uk,mama liko savuos namuos ir duoneles jau kepėm atskirai.labai apmaudu,bet ir antru bandymu mamai,o man pirmu-nieks nesigavo vėl.Susisiekaiu su recepto autore,viska susitikslinau-ar ner klaidu ir t.t blush2.gif

Todėl atiduodu jusų teismui tiek receptą,tiek eigą-gal jūs čia ką blogo įžvelgsite ir mane paprotinsite. 4u.gif Beja,prisiskaičius jūsų temose,bandau tą raugą gaivint,manydama,kad jis čia kalčiausias-išėmus iš šaldytuvo,leidau pabūt kamb.temp,tada dadėjau miltų/vandens ir dar medaus šaukštą įmaišiau-blogiau jau vistiek nebebus.Tai visas šitas turinys dabar sau ''burbuliuoja'' šiltai,bet šiandien jau kept reiks.

Taigi,man liepta imti:

stikline kviečių selenų,
stiklinę avižinių dribsnių,
saują kmynų,sauja linu semenu
230gr cukraus,1kg Malsenos 550D kvietiniu miltu
apie 35gr druskos
1litras silto vandens,raugas 3-4 saukstai

Eiga:sausus produktus susimaisyti.I litro talpos inda,isipilti silto vandens,issitirpinti druska,susideti ten pat rauga,ir dapilti silto vandens,kad bendrame kiekyje gautusi 1 litras.si vandeni pilti i miltu/dribsniu misini ir labai gerai ismaisyti.tuomet viska palikti kildinimui 12kai valandu mazdaug 20-25laipsniu temperaturoje.iskilus teslai,pasilikti 3-4saukstus kitiems kartams ir kisti kepti i neikaitinta orkaite mazdaug 1-1:30val.


Atsiprašau labai už tokias ilgas ''litanijas'',bet gal jus ižvelgsite klaidu ir man pranesite.Dekinga is anksto 4u.gif 4u.gif

Atsakyti
Na va, duonelė iškepta, išragauta, ir labai gerai įvertinta, tai dalinuosi paprastu receptu:

1 stiklinė kviečių sėlenų
1 stiklinė linų sėmenų
1 stiklinė avižinių dribsnių (aš dėjau 5 grūdų dribsnių)
1 stiklinė saulėgrąžų
sezamo ir moliūgo sėklų pabarstymui.
5 stiklinės miltų (2 st. ruginių ir 3 st kvietinių)
0,5 stiklinės cukraus
2-3 šaukšteliai druskos
1 litras vandens
raugo (aš dedu vienam kepaliukui 1 stiklinę)

Išmaišyti visus produktus, formą patepti aliejumi, dugną ir šonus pabarstyti sezamo sėklomis, supilti tešlą, išgludinti viršų šlapiomis rankomis, palikti kilti kambario temperatūroje 10-12 val. Viršų apibarsčiau moliūgo sėklomis.
Iškilusią dėti į šaltą orkaitę, kapti apie 1 val. 20 min., kai pasieks 200 laipsnių, tiek ir laikyti.

Aš kepiau iš pusės visko, vieną kepaliuką, iš visos tešlos gautųsi du.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2012 09 16, 21:07)
Na va, duonelė iškepta, išragauta, ir labai gerai įvertinta, tai dalinuosi paprastu receptu:

1 stiklinė kviečių sėlenų
1 stiklinė linų sėmenų
1 stiklinė avižinių dribsnių  (aš dėjau 5 grūdų dribsnių)
1 stiklinė saulėgrąžų
sezamo ir moliūgo sėklų pabarstymui.
5 stiklinės miltų (2 st. ruginių ir 3 st kvietinių)
0,5 stiklinės cukraus
2-3 šaukšteliai druskos
1 litras vandens
raugo (aš dedu vienam kepaliukui 1 stiklinę)

Išmaišyti visus produktus, formą patepti aliejumi, dugną ir šonus pabarstyti sezamo sėklomis, supilti tešlą, išgludinti viršų šlapiomis rankomis, palikti kilti kambario temperatūroje 10-12 val. Viršų apibarsčiau moliūgo sėklomis.
Iškilusią dėti į šaltą orkaitę, kapti apie 1 val. 20 min., kai pasieks 200 laipsnių, tiek ir laikyti.

Aš kepiau iš pusės visko, vieną kepaliuką, iš visos tešlos gautųsi du.


sveiki 4u.gif stikline 200 ar 250 ml?
Atsakyti
QUOTE(wituxas @ 2012 09 16, 21:27)
sveiki 4u.gif  stikline 200 ar 250 ml?

200 ml smile.gif
Atsakyti
QUOTE(icibici @ 2012 09 16, 10:58)
Eiga:sausus produktus susimaisyti.I litro talpos inda,isipilti silto vandens,issitirpinti druska,susideti ten pat rauga,ir dapilti silto vandens,kad bendrame kiekyje gautusi 1 litras.si vandeni pilti i miltu/dribsniu misini ir labai gerai ismaisyti.tuomet viska palikti kildinimui 12kai valandu mazdaug 20-25laipsniu temperaturoje.iskilus teslai,pasilikti 3-4saukstus kitiems kartams ir kisti kepti i neikaitinta orkaite mazdaug 1-1:30val.Atsiprašau labai už tokias ilgas ''litanijas'',bet gal jus ižvelgsite klaidu ir man pranesite.Dekinga is anksto 4u.gif  4u.gif


as tai cia matau klaida...
jei jus nuo iskilusios nuiminejate rauga, ir tada kepate, tai jus kepate neiskilusia tesla... g.gif
Atsakyti
QUOTE(carinjo @ 2012 09 17, 12:55)
as tai cia matau klaida...
jei jus nuo iskilusios nuiminejate rauga, ir tada kepate, tai jus kepate neiskilusia tesla...  g.gif
yra daugelis būdu daryt raugą ir tai yra vienas iš jų, o tešla per 12val. iškila smile.gif
Atsakyti
Prasau patarimo blush2.gif
padovanojome mamai duonkepe, viska daro pagal recepta, bet viduje duona neiskepa sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Žaislų Karalienė @ 2012 09 17, 14:55)
Prasau patarimo  blush2.gif
padovanojome mamai duonkepe, viska daro pagal recepta, bet viduje duona neiskepa sad.gif
kaip galima padėt, jei nežinom nei su kuo darot, nei pagal kokį receptą...
Šiaip, patarčiau išrinkt patikrintą receptą, galima ir iš šios temos pirmam pusl. nuorodos smile.gif
Atsakyti
Merginos,

pirmą kartą bandau gaminti raugą. Šiandien antra diena ir pastebėjau, kad atsiskyrė vandens sluoksnis iš viršaus. Gal čia dėl to, kad naktį virtuvėje buvo vėsoka? Čia jau mest lauk tokį raugą, ar dar maitinti? Šiaip raugas turi tokį laaabai intensyvų surūgusio pieno kvapą (čia švelniai pasakyta).

Ką manot?
Atsakyti
QUOTE(Skraido @ 2012 09 20, 13:17)
Merginos,

pirmą kartą bandau gaminti raugą. Šiandien antra diena ir pastebėjau, kad atsiskyrė vandens sluoksnis iš viršaus. Gal čia dėl to, kad naktį virtuvėje buvo vėsoka? Čia jau mest lauk tokį raugą, ar dar maitinti? Šiaip raugas turi tokį laaabai intensyvų surūgusio pieno kvapą (čia švelniai pasakyta).

Ką manot?



gali atsiskirti vanduo, maitink, toliau smile.gif
Atsakyti