Įkraunama...
Įkraunama...

Ar verčiate vaiką užsiimti nemėgstama veikla?

aš pati komandinio sporto nemėgstu. lankiau baseiną ir sportinį šaudymą smile.gif yra tų būrelių ir be minios, tik mokėk rinktis jei yra noro

Atsakyti
taip,tikrai pritariu l'eau. Aš pati žiauriai nemėgau visokių ten areobikų ir pan. Baseinas būdavo kaip tik ax.gif o šiaip tai gal nėra taip jau būtina vaikui tas fizinis aktyvumas ir po mokyklos? na,kad netuoėtų prie kompo visą dieną,tai yra ir kitokių būrelių. Sąrašas Mano brolis pvz lanke automodeliuotojų būrelį. Jis toks ramesnis vaikas buvo,tai ir gerai jam tokie būreliai buvo. Nors... kažkaip manau,akd dabar vaikai pavargsta tose mokyklose ir tiesiog nori išjungti smegenis ir nebendrauti su kitais žmonėmis ir tiek.
Papildyta:
QUOTE(diana34 @ 2012 09 17, 08:10)
tai , kad jau buvo ir toks pokalbis ...sakem paciam pasirinkt KA TIK NORI ... kad ir kiek bekainuotu, ar kad ir kur toliausiai butu - paveziosim i ta bureli  doh.gif  ..tai sako " jus patys ir lankykit  tuos burelius, as nenoriu jokio burelio "  doh.gif .. bandysim dar kazkaip kalbetis  g.gif

nu o ką jis mėgsta? ką žiūri per tv? nugi ne tik tuos kvailus multikus? gal kokią formulę žiūri-tada galima pasiūlyt lankyt automodeliuotojų būrelį,kartingus. Na,turi vaikas kažką šiaip mėgti ax.gif
Atsakyti
žinokit šiuo metu paaugliai yra truputį kitokie ir kas juos augina, tai suprast lengviau. mes buvom kitokie, mūsų mažiukai vaikai dar tik auga ir kol jie užaugs dar daug kas pasikeis. i karta yra labai sunki, jiems įtikti ir truputį sudėtinga. jie turi savo nuomonę ir pasaulius, jiems didelė įtaką dar daro draugai, todėl labai svarbu, kaip me sjuos auginom nuo mažens ir kiek dar jų gyvenime svarbų vaidmenį atlieka tėvai visose srityse.
Atsakyti
QUOTE(mazge1979 @ 2012 09 21, 08:47)
gal nesurado srities, kas jam patiktų? sunku labai pradėti lankyti būrelius tada, kai prasideda paauglystė.
į muzikos mokyklą leisti jau tampa madinga, ne visada vaikai to nori ir kita sgal niekada savęs nesies su muzika, tad muzikuoti niekada neverčiau ir neversiu. maniškis vyresnėlis gražiai dainuoja, turi klausą, seniai siūlė jam eiti dainuoti, jam nepatinka, negi versiu? lankė sporto būrelius, šiais metais buvo išardyta krepšinio klasę, kur pernai lankė, truputį nuliųdo. nemėgsta tokio amžiaus (13 m) eiti į būrelius, kai neina draugai. sako aš vienas neisiu, gėda ir t.t. dabar pradėjo lankyti sporto klubą. kol kas užsidegęs. tai ne būrelis, bet paaugliui reikalinga sportuoti ir jei jis nori eiti ten, negaliu drausti, nes namuose beliks tik tv ir pc. to nenorim. gydytoja dėl stuburo siūlo šokius ir plaukimą. jis nenori, nors eitų šokt, jei būtų berniukų šokančių daug, tokio būrelio mieste neradom, gaila  verysad.gif  gatvės šokiai viliotų, šoka vienur mergaitės TIK, nėjo. neverčia. bet kalbinau, drąsinau, draugų neatsirado. plaukimu dar galvoja užsiimti, kol kas draugų ieško kartu nueiti.
todėl jus puikiai suprantu dėl sūnaus. stenkitės paieškoti veiklos, kad ir kokia ji būtų, gal užsikabins.

aciu 4u.gif bandysiu dar karta su baseinu g.gif gal iseis kas nors.. kai buvo mazesnis, kokiu 8-9 metu - lanke baseina, bet paejo kelis menesius ir trenere graziai paprase daugiau nebevest doh.gif , palaukti kol didesnis bus.. nes atseit kai visiems liepia i viena puse plaukt tai maniskis plaukia i kita smile.gif nei juoktis , nei verkt.. jis hiperiukas tai ir sunku su komanda susiderint...
Papildyta:
[quote=l'eau,2012 09 21, 09:45]
aš pati komandinio sporto nemėgstu. lankiau baseiną ir sportinį šaudymą smile.gif yra tų būrelių ir be minios, tik mokėk rinktis jei yra noro

tame ir reikalas , kad noro NULIS doh.gif , o kad lankytu kazka labai noreciau
Papildyta:
QUOTE(Ramunita @ 2012 09 21, 10:06)

nu o ką jis mėgsta? ką žiūri per tv? nugi ne tik tuos kvailus multikus? gal kokią formulę žiūri-tada galima pasiūlyt lankyt automodeliuotojų būrelį,kartingus. Na,turi vaikas kažką šiaip mėgti ax.gif

per Tv ziuri kanala apie gyvunus, keliones.. bet pagrinde filmukai doh.gif
Atsakyti
čia jau auklėjimo bėda jei tėvai leidžia prie tv (ir kompo) priprasti rolleyes.gif


Atsakyti
na taip negalima sakyti, kai vaikai dar maži, nes nežinot kaip bus, kai paaugs ir taps paaugliais. įsitikinau pati, kuo tik pasistebiu, ką kiti daro JAU, o mano dar NE. žiūrėk ir jau TAIP daro doh.gif
pernai viena mama bandė mane įtikint kad savo vaiką ji pažįsta ir jis NIEKADA nieko nemuš, neskriaus ir t.t. kad jos vaikas idealus. jam niekada negrės paauglystė, nes jis auklėjamas kitaip. šiais metais jis muša kitus, mušasi ir neklauso. mama jau bėdavoja. todėl labai reikia atsargiai sakyti viską, ko mes dar nepatiriam ar nepatyrėm šiuo metu, nes tai kas buvo mūsų laikais jau negalioja, kaip ir neesam tikri, kokie užaugs mūsų vaikai ir kokie jie bus po metų. ypač atsargiai reikia kalbėti apie paauglius.
Atsakyti
Aš lankiau viską, ką norėjau - sportinius šokius, tautinius šokius, chorinį dainavimą, baseiną, break dance, estetinio lavinimo mokyklą, , jogą, dramos teatrą, dailės mokyklą, plaukimą. Rezultatai visur buvo geri, bet užsibūdavau apie metus, išskyrus pramoginius šokius - 'ištempiau' 4 metus. Viskas man buvo įdomu iki tam tikro laiko. Ir kai suaugus paklausiau tėvų kodėl manęs nevertė apsistoti vienoj vietoj, sulaukiau atsakymo, kad mano vaikiškas savirealizacijos poreikis tiesiog neleido to daryti. Man reikėjo visur būti. (Kaip brolis šmaikštauja - "Iš taves nieko nesitikėjo") lotuliukas.gif Visos įgytos vertės atsiskleidžia dabar. Moku kelis žingsnelius, pamenu, kaip reikia dainuoti, moku gerai plaukti, taisyklingai vaikščioti ir t.t. To man ir užtenka, atradus savo vietą pasaulyje.
Broliui - priešingai, lankė karate. Per noriu ir nenoriu, vis tiek eidavo. Po septynių metų tėvam pasakė - tikrai neisiu ir taškas. Tėvai paklausė kodėl? Rezultatai geri, pasiekimai - taip pat. Atsakymas: nes čia jūsų noras, o ne mano. Tada pats sugalvojo gatvės šokius, vėliau įsitraukė į automobilio modelių konstravimą. Ieško saves ir bando viską po truputį, bet užtrunka ilgiau.
Reziume: abu atvejai geri. Vaikai kiekvienoje veikloje tobulina savo įgūdžius - fizinius, bendravimo, kūrybinius ir kt. Būčiau už vaiko teisę rinktis, pateikus platų spektrą (arba išbandžius) kelis variantus.
Būtų idealu, jei tėvų parinktas "kelias" vaikui būtų priimtinas, bet jeigu ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Awdrute: 21 rugsėjo 2012 - 21:05
[quote=l'eau,2012 09 21, 19:10]
čia jau auklėjimo bėda jei tėvai leidžia prie tv (ir kompo) priprasti rolleyes.gif
-------------------------------------------------
ta as ir pati suprantu doh.gif bet yra kaip yra .. uztai ir klausiu : Kaip viska pataisyti ? g.gif
Atsakyti
riboti tv ir kompiuterį. pas mus jis ribojamas, tariamės mokslo metų pradžioje, kiek laiko bus kam skiriama, jei to nesilaiko, pc ir tv būna labai labai ribotas. jei nukenčia mokslai, ribojam arba tą dieną neleidžiam, kol kas veikia. mūsų pliusas tas, akd turim galimybę dirbti pamainom, todėl namuose esu labai dažnai, matau, ką veikia, kuo užsiima, ką valgo mano vaikai. laikas yra nustatytas mokslui, laisvalaikiui, laukui, yra laikas, kada iš lauko grįžta namo, turi telefoną, kuriuo privalo informuoti, kur yra, kiek laiko bus,su kuo yra, ką veikia. tai nedaro kas pusvalandis ar valanda, bet man taip lengvaiu surats, esant reikalui. visada klausia ar gali pc, tv, ar gali išeit su draugais ir pan. kiek laiko tai veiks, nežinau, nes vaikai labai greitai keičiasi. taip pat suderinam, ka djei neužsiims popamokine veikla, jei nesidomės kitokiais dalykais apart filmukai ir pc žaidimai, tai tokie dalykai bus visai uždrausti. jei nevykdo savo pareigų, nukenčia jo laisvalaikis.
Atsakyti
QUOTE(mazge1979 @ 2012 09 22, 11:40)
riboti tv ir kompiuterį. pas mus jis ribojamas, tariamės mokslo metų pradžioje, kiek laiko bus kam skiriama, jei to nesilaiko, pc ir tv būna labai labai ribotas. jei nukenčia mokslai, ribojam arba tą dieną neleidžiam, kol kas veikia. mūsų pliusas tas, akd turim galimybę dirbti pamainom, todėl namuose esu labai dažnai, matau, ką veikia,  kuo užsiima, ką valgo mano vaikai. laikas yra nustatytas mokslui, laisvalaikiui, laukui, yra laikas, kada iš lauko grįžta namo, turi telefoną, kuriuo privalo informuoti, kur yra, kiek laiko bus,su kuo yra, ką veikia. tai nedaro kas pusvalandis ar valanda, bet man taip lengvaiu surats, esant reikalui. visada klausia ar gali pc, tv, ar gali išeit su draugais ir pan. kiek laiko tai veiks, nežinau, nes vaikai labai greitai keičiasi. taip pat suderinam, ka djei neužsiims popamokine veikla, jei nesidomės kitokiais dalykais apart filmukai ir pc žaidimai, tai tokie dalykai bus visai uždrausti. jei nevykdo savo pareigų, nukenčia jo laisvalaikis.

pas mus taip pat yra sudaryta dienos struktura..tai jis jos laikosi, bet bureliu nenori lankyti .. pareigas vygdo kas liecia namus , mokykla... as irgi siuo metu sedziu visa diena namie, tai jis man kaip po didinamuoju stiklu smile.gif .. nezinau... gal tiesiog reikia palaukti kazkiek g.gif ..gal ateis tas noras savaime
Atsakyti
įprasti būreliai jo nedomina ir tiek, o ir matyt neturi draugų ar draugo, kuris jį užvestų ant to. reikia tikėtis pasikeis, tieisog mėginti aptarti, kas jam patinka.gal vienas nedrįsta eit, kaip maniškis. nors dabar eina į sporto klubą
Atsakyti
Manau tėvai geriausiai jaučia,kada reikia vaiką pastumti į priekį,kai vaikui burelis nebeįdomus ar pavargsta.O baisu,kai to nejaučia,ir reikalauja,kad vaikas pildytų jų norus.
O kai vaikas nieko nenori...stumk nestumus,gal reik susitaikyt su tuo ir tiek.Ypač jei vaikas nekelia jokių kitų problemų dėl mažo užimtumo.Paauglį ką nors versti daryti jau tikrai vėlu ,o mažiukams reik leisti bandyti kuo daugiau ir nesvarbu ar muzikos,dailes mokyklą baigs iki galo.Juk rezultato vienok dažniau tėvam reikia,nei vaikui:)
Nusprendžiau,kad mano vaikui,kuris nieko nenori tiktų muzikos mokykla akardeonas.Nuėjom į stojamuosius,vaikas koridoriuje laukdamas praverkė,neatlaikiau išėjom:)O po savaitės sužinau,kad mano vaikui netinka niekas kur yra triukšmas...ypač nesvajoti apie grojimą muzikiniais instrumentais cool.gif
Atsakyti