QUOTE(waja28 @ 2009 12 07, 18:21)
Sveikos.Neradau tokios temos ,o gal praziurejau(jei ka atleiskit)Gal yra kas susidure su sia liga.Ja serga mano vyras(nes kaip raso tai daugiau ja ir serga vyrai),serga jau daug metu,pasak gydytoju tai neisgydoma liga.Maniskiui jau si liga toli pazengusi,smarkiai iskrypo stuburas,kasdienis nugaros ir koju skausmas,negali pasilenkti,pasukti galva i sona.Gal yra kas zinanciu apie sia liga,ar susidurusiu su ja.Idomu butu pabendraut.
Šia liga srega mano vyro brolis. Deja, ši liga nepagydoma. Bet juk tokių ligų ne viena- tik reikia išmokti su ja gyventi.
Ši liga kiekvienam žmogui pasireiškia savaip: vieniems tik nugaros ir sąnarių skausmais iš ryto; kitiems visiška negalia, judėjimo laisvės praradimu. Skausmas - neatsiejama Bechterevo ligos dalis, lydintis kiekviename žingsnyje.
Kol kas pasaulyje nėra tokių vaistų, kurie išgydytų šią ligą. Bet yra tokių, kurie gali ją pristabdyti ir neleisti jai progresuoti, sumažinti simptomus ir skausmą iki minimumo.
Rūpinimasis savo laikysena, gydomoji mankšta padeda apsisaugoti nuo sunkių ligos pasekmių ir apsprendžia geresnę ligos eigą.
Sergant šia liga, kartais nuo ryto iki vakaro kamuoja nesibaigiantys skausmai. Dažnas puola į depresiją, nusivilia, nes nebegali dirbti savo mylimo darbo, judėti, į neviltį varo priklausomybė nuo aplinkinių pagalbos.
Bechterevo liga (ankilozinis spondilitas, ankilozuojantis spondiloartritas)- yra lėtinė uždegiminė reumatinė liga, labiausiai pažeidžianti stuburo sąnarius, dėl ko ilgainiui stuburas tampa visiškai nejudrus. Ligos priežastys iki šiol nėra žinomos. Dažniau serga jauni (iki 40 metų) vyrai.
Liga dažniausiai apima stuburo sąnarius vystosi jų uždegimas, kuris ilgainiui sąnarius visiškai suardo, stuburas tampa nejudrus.
Neretai ši liga gali pažeisti ir kitus organus: akis, širdies-kraujagyslių sistemą, plaučius.
Ligos simptomai: sąnarių skausmas; akių paraudimas; krūtinės skausmas; akių skausmas; strėnų skausmas; rytinis stuburo sustingimas; stuburo judesių ribotumas; sąnarių tinimas.
Liga prasideda palengva. Pirmieji požymiai neapibrėžtas atkaklus strėnų skausmas, galintis plisti į sėdmenis, klubą, šlaunį, intensyvesnis naktį, nepraeinantis net pailsėjus bei rytinis stuburo sustingimas, praeinantis iššimankštinus. Gali skaudėti krūtinės ląstą, ypač kosint ar čiaudint. Ligai progresuojant, uždegimas apima vis didesnę stuburo dalį, būna sunku pasilenkti, pasisukti į šoną, pasukti ar palenkti galvą, ilgainiui net kvėpuoti. Stuburas tampa visiškai nejudrus, tarsi sukaulėjusi lazda. Sergant šia liga dažnai pakenkiami klubų ir pečių sąnariai, rečiau kelių, čiurnų, kartais smulkieji rankų ir kojų sąnariai. Jie ima skaudėti ir tinti.
Bechterevo liga liga, nuo kurios nepasveikstama, net ir intensyviai gydant. Tačiau įmanoma pristabdyti ligos progresavimą, ilgai išlaikyti gerą stuburo judrumą, sėkmingai kovoti su skausmu.
Gydymas
Fiziniai pratimai padeda ne tik sumažinti stuburo skausmą ir sustingimą, bet ir apsaugo nuo stuburo deformacijų, nejudrumo. Taisyklingų pratimų kompleksą jums parodys gydytojas-kineziterapeutas.
Vaistus turi paskirti gydytojas-reumatologas. Dažniausiai gydymui skiriama nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (indometacinas, diklofenakas, naproksenas, koksibai), raumenų tonusą mažinantys vaistai, kortikosteroidai (jei uždegiminis procesas ryškus). Jei liga aktyvi, dažnai paūmėja, skiriami stipresni vaistai imunosupresantai (sulfasalazinas, metotreksatas, azatioprinas). Jų gydymo kursas turi būti ilgas, tačiau jie sukelia ir daugiau pašalinių poveikių, apie kuriuos jus turi įspėti gydytojas.
Masažas ir fizioterapinės procedūros.
Valgykite kaloringą subalansuotą maistą, kuriame būtų pakankamai baltymų, vitaminų, kalcio.
Aktyvumas. Fizinius pratimus atlikite kasdien, ne rečiau kaip du kartus per dieną. Jums reikia išmokti atpalaiduoti stuburo raumenis, stiprinti pilvo preso, nugaros, pečių juostos raumenis, gerinti sąnarių paslankumą. Svarbu išmokti taisyklingos laikysenos: rekomenduojama avėti žemakulnius batus, vengti minkštų baldų (kėdė, ant kurios sėdite, turi būti kieta, su patogia atrama), miegoti ant kieto pagrindo, po galva pasidėjus nedidelę plokščią pagalvę. Darbo vietoje atlikite pasitempimo, atsipalaidavimo pratimų. Venkite ilgai dirbti ar būti vienoje statinėje padėtyje, kuo dažniau keiskite kūno padėtį, darykite 10-15 minučių pertraukėles, pasimankštinkite. Venkite sporto šakų, kur reikia šokinėti (tinklinis, krepšinis), ar kur stuburui tenka ilgai būti vienoje fiksuotoje padėtyje (važiavimas dviračiu). Labai tinka plaukimas, slidinėjimas.
Meskite rūkyti. Bechterevo liga gali sumažinti Jūsų plaučių talpą. Rūkymas šią būklę dar pablogins, Jus gali pradėti kamuoti dusulys, plaučių infekcijos.
Šiaip pasidomėsiu kokius vaistus mano vyro brolis naudoja. Labai gaila, bet jį dėl tos ligos paliko žmona.