Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl moterys bijo/vengia būti savimi?

QUOTE(juoda varna @ 2012 10 02, 16:26)
Bet lieku as, kuri nera cia viskuo taip patenkinta, nes LT as dirbau megiama gera darba, buvau vertinama kaip gera, atsakinga darbuotoja... nezinau ar noriu viska lengva ranka nutraukti, ir likti tik NS. Neseniai buvom LT ir as suvokiau,  kad as noriu atgal i Lietuva.
Sprendimo dar nera, bet yra abejones ir jos vis kirba manyje, kaip elgtis????
Butu idomu padiskutuoti smile.gif


Nu pirma tai su vyru normaliai apkalbėkit pliusus ir minusus, Jūsų situaciją ir tai, kas Jūsų netenkina. Mėgiamą darbą galima susirasti bet kur. Jei norima. Kursai, kvalifikacijos kėlimo, tobulinimosi galimybės yra visose šalyse. O jei dar finansai neriboja, tai tik spėk rinktis irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 02 spalio 2012 - 16:36
QUOTE(Hmmm... @ 2012 10 02, 16:35)
Nu pirma tai su vyru normaliai apkalbėkit pliusus ir minusus, Jūsų situaciją ir tai, kas Jūsų netenkina. Mėgiamą darbą galima susirasti bet kur. Jei norima. Kursai, kvalifikacijos kėlimo, tobulinimosi galimybės yra visose šalyse. O jei dar finansai neriboja, tai tik spėk rinktis irnesakyk.gif

Tie pliusai - minusai deliojasi pakolkas tik galvoje, nes kaip ir turim laiko priimti sprendimui.
Man idomu butu kitu moteru patirtis, ar visos vaziuotu su vyru i kita sali, galbut, kas keleta metu vis i kita.
Kai esu motinystes atostogose situacija vienokia, o joms pasibaigus jau bus kitaip.
Atsakyti
klasikine patirtis tokia: dakis moteru vaziuoja paskui vyra, ir tampa nieku, NS. plauna indus ir tt. ir vsio. (ar uzsimezga nauja veikla ar kontaktai NS moteriai svetur, kita tema. vienoms - taip. kitoms - nelabai. svarbiausia: kad ji viska mete del vyro. vat jei santykiai su vyru tenkina bent desimti metu, ar pan - jos guodziasi tuo, kad verta buvo viska palikti ir vaziuoti PASKUI.)
kita dalis - kurios nebijo issakyt ko nori - nenori vaziuoti is PASKOS, lieka dirbti, arba parvaziuoja dirbti. ir kiek vyru eina moteriai is paskos? mazuma.
isvada: niekad nenori mesti salin antru pusiu, bet vyrai maziau linke derintis prie moters.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 02 spalio 2012 - 19:17
QUOTE(juoda varna @ 2012 10 02, 18:54)
, ar visos vaziuotu su vyru i kita sali, galbut, kas keleta metu vis i kita.
Kai esu motinystes atostogose situacija vienokia, o joms pasibaigus jau bus kitaip.


Priklauso nuo to, ko jis kas keletą metų vis lakstytų. Tikrai nedaug profesijų, kurios reikalauja tokio dažno kraustymosi. Jei vyriškis vis keliautų žalesnės žolės ir žydresnio dangaus ieškodamas, tai tikrai ne. Jei vis dėlto profesiniai ypatumai lemtų tokį gyvenimo būdą, pabandyčiau turbūt. Žinau tik viena, kad ir kur būčiau, namų šeimininkės duona manęs netenkintų. Esu tikra, kad bet kurioje šalyje sugebėčiau rasti kur save įprasmint ir kuom užsiimt.
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 10 02, 19:16)
klasikine patirtis tokia: dakis moteru vaziuoja paskui vyra, ir tampa nieku, NS. plauna indus ir tt. ir vsio. (ar uzsimezga nauja veikla ar kontaktai NS moteriai svetur, kita tema. vienoms - taip. kitoms - nelabai. svarbiausia: kad ji viska mete del vyro. vat jei santykiai su vyru tenkina bent desimti metu, ar pan - jos guodziasi tuo, kad verta buvo viska palikti ir vaziuoti PASKUI.)
kita dalis - kurios nebijo issakyt ko nori - nenori vaziuoti is PASKOS, lieka dirbti, arba parvaziuoja dirbti. ir kiek vyru eina moteriai is paskos? mazuma.
isvada: niekad nenori mesti salin antru pusiu, bet vyrai maziau linke derintis prie moters.

Nemanau, kad tai klasikinė patirtis, nes (remsiuosi savo pažįstamų ir artimos aplinkos patirtimi) didesnė dalis važiuojančių paskui vyrus ir besirūpinančių jais bei vaikais - tiesiog mėgaujasi tokiu gyvenimu, nes tai joms teikia malonumą. Ir dėl to niekada nesiskundžia - vyras garantuoja saugumą ir pan.
Vyrai mažiau derinasi prie moterų, kadangi šeimoms taip labiau apsimoka - vis dar vyrams uždirbti tam pačiam pinigų kiekiui, kaip moteriai, reikia mažiau išnaudoti savo energijos resursų. Paprastai tokie sprendimai priimami abiejų šeimos narių susitarimu.
O kartais vyrai nenori, kad moterys važiuotų jiems iš paskos, bet jos vistiek važiuoja...: )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fjorė: 02 spalio 2012 - 20:00
QUOTE(given444 @ 2012 10 02, 19:16)
klasikine patirtis tokia: dakis moteru vaziuoja paskui vyra, ir tampa nieku, NS. plauna indus ir tt. ir vsio. (ar uzsimezga nauja veikla ar kontaktai NS moteriai svetur, kita tema. vienoms - taip. kitoms - nelabai. svarbiausia: kad ji viska mete del vyro. vat jei santykiai su vyru tenkina bent desimti metu, ar pan - jos guodziasi tuo, kad verta buvo viska palikti ir vaziuoti PASKUI.)
kita dalis - kurios nebijo issakyt ko nori - nenori vaziuoti is PASKOS, lieka dirbti, arba parvaziuoja dirbti. ir kiek vyru eina moteriai is paskos? mazuma.
isvada: niekad nenori mesti salin antru pusiu, bet vyrai maziau linke derintis prie moters.

Mano supratimu, jeigu moteris nevaziuoja kartu, ypac jeigu seima turi mazu vaiku, tai nelabai kas ir belieka is seimos.
Kiekviena salis vis kitokia, su savo tradicijom, paprociais, zmonemis..
Nauju kontaktu is salies neuzmezgem, lieka tik seima, o ir mano vyras nelabai megejas su kazkuo draugautis, leidzia laika su seima, jam uztenka bendravimo ir darbe, o man tokio bendravimo truksta darbinio, ir todel matyt nesinori likti tik NS.
As sutinku, kad moteris dazniau vaziuoja kartu su vyru, pazistu keleta ir vyru, kurie isvaziavo kartu su savo moterim, vienas is ju vos nenusigere is neturejimo ka veikti..
Papildyta:
QUOTE(Hmmm... @ 2012 10 02, 19:34)
Priklauso nuo to, ko jis kas keletą metų vis lakstytų. Tikrai nedaug profesijų, kurios reikalauja tokio dažno kraustymosi. Jei vyriškis vis keliautų žalesnės žolės ir žydresnio dangaus ieškodamas, tai tikrai ne. Jei vis dėlto profesiniai ypatumai lemtų tokį gyvenimo būdą, pabandyčiau turbūt. Žinau tik viena, kad ir kur būčiau, namų šeimininkės duona manęs netenkintų. Esu tikra, kad bet kurioje šalyje sugebėčiau rasti kur save įprasmint ir kuom užsiimt.

Veikla butu is principo ta pati, bet darbo vieta gai buti skirtingose salyse.
As sutinku, kad galima rasti veiklos, bet ta veikla butu vis vien labiau tik del saves, nes yra daug niuansu, t.y. leidimas gyventi, dirbti, ir zodziu didele biurokratija, kuri is esmes stabdo isidarbinima, ar verslo kurima.
Atsakyti
Atskirai gyventi yra racijos ir tai vienas geresnių sprendimų, jei tas, kuris išvažiuoja, turi galimybę reguliariai grįžti 4u.gif Jei tokios galimybės nėra, tuomet reikia labai atsakingai pasvarstyti, kas būtų jeigu būtų. Ir fizinis, ir emocinis atšalimas nieko gero neduos, tik gilesnę prarają. O ir vaikai augantys be vieno iš tėvų, ilgesnį laiką, gauna nemažą dozę neigiamų dalykų. Tada reikia galvoti, o kas toliau? Kur kertiniai šeimos drambliai? Dabar iš esmės viskas gerai, tuose kampuose: šeima kartu, vaikai ir žmona gyvena drauge, finansai. Vienintelė žmona jaučia diskomfortą dėl veiklos trūkumo. Ir tas vienintelis dalykas gali būti nuslopintas, o gali ir destabilizuoti visus kitus kampus. Vopros: ar tai ištiesų taip labai svarbu? Jei taip, tai gal verta tuos kelis metus (tai iš esmės nėra daug, jei gilintis, bet tai yra du gyvenimo metai) kažkuo užsiimti konkrečioje šalyje. Tik ar kas norės rimtai darbo vietai gero darbuotojo dviem metam? Ir kai kalbama apie užsienio šalis, tai bepigu švaistytis "jau aš tai..". Gal su jos situacija jokio gero darbo nebus, bus tik kažkokie neaiškūs, ne jos lygio ar galimybių. Ir vis tiek ji tampa priklausoma nuo vyro karjeros, nes pati savos neturės galimybių daryti. Juk neliks viena svetimoje šalyje, kai vyras sudarys kontraktą trečioje.

Aš pvz. apskritai negalėčiau gyventi užsienio šalyje. Keliauti, prasiblaškyti - tas taip, bet gyventi, kas du metus keisti gyvenimo būdą, prisitaikyti prie papročių ir kt., reikia turėti stiprybės. O ir vaikai.. O ką jūs galvojate apie vaikus? Juk sulig mokslo metų pradžia jiems reikės stabilumo g.gif Juk jie negalės kas du metus keisti mokyklas, šalis. Ar apie tai galvojote?
Atsakyti
QUOTE(juoda varna @ 2012 10 02, 21:16)
Veikla butu is principo ta pati, bet darbo vieta gai buti skirtingose salyse.
As sutinku, kad galima rasti veiklos, bet ta veikla butu vis vien labiau tik del saves, nes  yra daug niuansu, t.y. leidimas gyventi, dirbti, ir zodziu didele biurokratija, kuri is esmes stabdo isidarbinima, ar verslo kurima.


Gali būti, bet gali ir nebūti? Nu tai tada tegu pasirūpina, kad nebūtų smile.gif Jei šalies keitimas (nuolatinis) nebūtų absoliuti būtinybė, t.y. jei vyras nebūtų diplomatas ar dar koks nors ten panašus asmuo, kurio darbo specifika reikalauja tas šalis keisti, aš pageidaučiau, kad mano vaikai augtų kuo stabilesnėje aplinkoje. Kol maži tai tas keitimas nieko, bet pradėjus eiti į darželius/mokyklas, pageidaučiau, kad vyriškis apsispręstų, kur nori gyvent.

Visos kliūtys yra įveikiamos, jei noro yra. Visas gyvenimas prieš akis, tai kvaila būtų sėdėti namie ir nervintis vien todėl, kad norint veikla užsiimt yra kažkokių tai kliūčių irnesakyk.gif Kas nori - ieško galimybių, kas nenori - pasiteisinimų.
Atsakyti
Tas posakis jau toks nuvalkiotas, bet ar tinkamas šiai situacijai?

Kad apsispręsti kur stabiliau reikės gyventi - tai čia taip. Bet jei neapsispręs, na tarkim, ir kas keli metai keis šalis, gyvenimo ritmą, tai kokia įmanoma veikla (jei ne online, nes dirbti online gali ir iš džiunglių, ir iš oro baliono)? Juk jokio verslo nesukursi ir nemigruosi kartu su juo, jei kažkokia specifinė profesija ar specifinės galimybės, tai vėl gi. Ne viskas taip paprasta, jei pradėti gilintis. O jei nenori gilintis, tai belieka nurašyti galimybėms ir pasiteisinimams.

Pvz. man ne vieną ir ne tris kartus siūlė stabilų samdomą darbą. Nors samdomą dirbčiau nebent maras ar badas, bet nesvarbu. Rodos viskas gerai, niekam netrukdo nei mano du vaikai, nei patirtis kiek kitokiose sferose, bet nei vienas samdomas nesusitaikytų su bene keturių mėnesių atostogomis metuose, kurių man reikės, nes taip reikia šeimai. Nei vienas darbdavys ne tik kad neduos tokių atostogų, bet dar pagalvos, kad beprotystė. Ir tai mano situacija, kuri niekam blogo nedaro, bet yra pavyzdys. Taip, aš prisitaikau prie šeimos poreikių, bet, kita vertus, ir būti samdoma nenoriu būti, bent jau dabar, toliau nenoriu plėtotis. Todėl vienintelė išeitis - verslas, kuriame pati galiu reguliuoti savo grafikus ir nevogti darbo laiko iš darbdavių, kad galėčiau nuveikti tai, ką privalau nuveikti šeimos labui, nes daugiau nėra kam ir nebus.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2012 10 03, 09:04)
bet nei vienas samdomas nesusitaikytų su bene keturių mėnesių atostogomis metuose, kurių man reikės, nes taip reikia šeimai.


Viskas gerai, tik kažkaip juokingai nuskambėjo tas ,,reikia''. O kodėl jau čia taip reikia? O jau trumpesnių nu niekaip. g.gif
Atsakyti
Žinau, kad skamba juokingai, bet toks jau tas gyvenimo būdas, jau kelinti metai gyvename tarp trijų šalių. Mes tarp dviejų, vyras tarp trijų. Todėl trumpesnių - niekaip. O kai paaugs vaikai ar išeis į savo gyvenimo kelią, tai tas laikotarpis dar labiau išsitęs, ir taps mažiausiai penkiais mėnesiais metuose (jei ne daugiau) ne LT.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2012 10 03, 09:04)
Pvz. man ne vieną ir ne tris kartus siūlė stabilų samdomą darbą. Nors samdomą dirbčiau nebent maras ar badas, bet nesvarbu.  Rodos viskas gerai, niekam netrukdo nei mano du vaikai, nei patirtis kiek kitokiose sferose, bet nei vienas samdomas nesusitaikytų su bene keturių mėnesių atostogomis metuose, kurių man reikės, nes taip reikia šeimai. Nei vienas darbdavys ne tik kad neduos tokių atostogų, bet dar pagalvos, kad beprotystė. <...>Todėl vienintelė išeitis - verslas, kuriame pati galiu reguliuoti savo grafikus ir nevogti darbo laiko iš darbdavių, kad galėčiau nuveikti tai, ką privalau nuveikti šeimos labui, nes daugiau nėra kam ir nebus.

Ką jūs turite omenyje "samdomas darbas"? Darbas pagal sutartį, ar kontraktą? Bet tai visi darbai tokie (beveik)...
Žinau pavyzdžių kai žmonės sutaupo atostogas, arba paiima + dar nemokamų tam, kad dirbtų užsienyje... ir tai nėra kažkoks vagimas iš darbdavių...
Tai, kad ir privačiame versle negali žmogus būti visai nuo nieko nepriklausomas, ten irgi reikia derintis prie kitų. Nesi kaip vakuume, sau pats... ypač versle.
Atsakyti