Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl moterys bijo/vengia būti savimi?

QUOTE(Subjektyvi @ 2012 09 27, 17:22)
Kai lieka už borto, paprastai, dažniausiai lieka kalta moteris. Žr. ankstesnę NŠ temą, puikus pvz.. Ir ne tik ta tema. Vyrų kaltė dažniau užglaistoma ir jie vos ne nuolatinėje reabilitacijoje, kartais kaip silpnesnė lytis, nes moteris paprastai gali daugiau pakelti.


Pas mus įprasta kaltinti auką. Vyras paliko - pati kalta, muša - pati kalta, išprievartavo gatvėj - pati kalta ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(gincaryce @ 2012 09 28, 09:27)
Taip ir su tais darbais. Juk turbūt vyras prašydamas žmonos nedirbti aiškina, kad iš meilės tai daro, kad saugo ją, rūpinasi ir t.t. Ir tą neleidimą dirbti moteris priima, kaip begalinį vyro rūpestį, kaip meilę jai ir šeimai, o ne kaip uždarymą namuose ir egoizmą.


Tai yra tokių, kurios pastovų padaužymą iki komos, priima kaip vyro didžiulės meilės išraišką. Jis gi tvirtina, kad myli ją be galo. Ir ką. Tai ir sakau ar vyras kaltas, jei moteris nemąsto?
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2012 09 28, 08:36)
Tai yra tokių, kurios pastovų padaužymą iki komos, priima kaip vyro didžiulės meilės išraišką. Jis gi tvirtina, kad myli ją be galo. Ir ką. Tai ir sakau ar vyras kaltas, jei moteris nemąsto?


Taip yra. Ir ką? Sveiku protu nei viena neleistų taip su savim elgtis, bet iki tol būna nueitas ilgas kelias - manipuliacijos, nepasitikėjimas savim, baimės ir t.t. Galim vadint tai nemąstymu, bet to nemąstymo priežastys slypi kur kas giliau...
Tai taip dabar išeina, kad moteris kalta, kad ją vyras muša? Ar kaltas tas kuris nemąsto, ar tas, kuris tuo pasinaudoja? Užtai ir nereikia stebėtis, kad tiek daug nuskriaustų moterų, prisiimančių aukos vaidmenį, nes jos visada dėl visko kaltos...
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2012 09 28, 09:32)
Kas ketvirtą.  blush2.gif


Nes tendencingai ignoruoji kitas priežastis, kur moters kaltės nėra arba kalta tik dėl to, kad... žr. alfijos komentarą ir dėl to, kad pasidavė mylimo vyro prašymams, reikalavimams, norams ir kt. Žr. Agurbaš str., ten gan ryškus pvz.
Atsakyti
QUOTE(gincaryce @ 2012 09 28, 09:42)
Tai taip dabar išeina, kad moteris kalta, kad ją vyras muša?

Ar tave mušė vyras? Kiek kartų , kaip ilgai leistum tą daryti, jei nemušė? Jei mušė, kiek ilgai mušė?
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2012 09 28, 08:48)
Ar tave mušė vyras? Kiek kartų , kaip ilgai leistum tą daryti, jei nemušė? Jei mušė, kiek ilgai mušė?


Ne manęs nemušė. Bet žinau, ką mušė... ir ne vieną moterį ir ne vieną kartą...
O dabar pagalvojau, kad jei ir muštų mane tai šitie jūsų klausimai sustabdytų nuo bet kokio noro išsipasakot, nes už jų slypi - pati kalta.
Taip dabar aš sveiku protu galėčiau pasakyti, kad neleisčiau taip su savim elgtis, kad pirmas kartas būtų paskurtinis ir t.t. Bet kad ir ką besakytum yra situacijų kur tu prarandi sveiką protą, kaip užvaldo kažkokios baimės, panika ir dar velniai žino kokie jausmai, kurie aptemdo protą. Ir yra per žiauru kaltint moterį, kuri ir taip jau tapo auka. O koks tada vyro vaidmuo? Jis nekaltas?
Papildyta:
Taip, yra moterų, kurios pabėga po pirmojo karto, arba vos pamačiusios, kad tai gali įvykt. Bet ne visos vienodos, ne visos pasižymi stipriais charakteriais, stipria valia. Auklėjimas, charakteris, aplinka ir daug kitų dalykų lemia moters elgesį tokiose situacijose. Būtų labai gerai, jei galėtų visas užprogramuot elgtis teisingai, bet deja, nėra taip paprasta...
Atsakyti
QUOTE(gincaryce @ 2012 09 28, 10:05)
Bet ne visos vienodos, ne visos pasižymi stipriais charakteriais, stipria valia. Auklėjimas, charakteris, aplinka ir daug kitų dalykų lemia moters elgesį tokiose situacijose.


Taip. Bet. Jei sakai, kad rizikinga nedirbti, neturėti soc. garantijų, o būti tik NŠ, sako, neaiškink, gi mane vyras šitaip myli,saugo, jei sakai, kodėl santaupos ne per pusę kiekvieno sąskaitoje, tada sako, o kam, gi vyras tai šitoks fainuolis, jei sakai, kodėl jūsų visas turtas užrašytas vyro giminaičių vardu, o ne tavo giminaičių, sako, nugi ai taigi jie atiduos jei reikės, taigi šitokie faini žmonės, jei sakai, kad po pirmo sumušimo , jau reikėtų sunerimti, sako, oi jam čia tik taip išėjo, taip daugiau nedarys, jei tokį smurtautoją išveža policija, ir iškelia bylą, šliaužioja po komisariatą, kad tik pupulį paleistų, nors dabar labai reali proga ištrūkti iš viso šito ir t.t. Dabar pas mane reali situacija šalia, kai moteris ketina parduoti savo butą ir atiduoti pinigus pradiniam įnašui savo draugo buto pirkimui, kurį pažįsta 5 mėn., ir svarsto, ir supyko, kai pasakiau ką galvoju. Taip, taip, nei viena čia nekalta. Visų charkteriai silpni. Nu tai ką padarysi.
Kodėl sakykim yra mažai padedančių tokiom moterim, todėl, kad rizikinga, atsiimsi gerai, laiko sugaiši, o jie vaikščios toliau rankom susikibę. Rodė, per 24val. nėščią, vežė pas moterį, priėmė ji gyventi, negerai,per prasta, siūlė į vienuolyną, negerai, grįžo į savo namus, landynę, pas geriančius patėvį ir motiną. Ten augins vaikelį.
Atsakyti
QUOTE(gincaryce @ 2012 09 28, 10:05)
O koks tada vyro vaidmuo? Jis nekaltas?


Vyras kaltas (atsakingas) dėl to, kad smurtavo. Moteris atsakinga už tai, kad nusprendžia su smurtautoju ir toliau gyventi.

Moteris nekalta, kad ją muša/prievartauja/kažko tai neleidžia. Tačiau jei moteris pasirenka būti mazgote (kaip tame anekdote - mane vakar išprievartavo; - ką darysi? -ryt vėl ten pat eisiu), tai už tą pasirinkimą ji turi nešti atsakomybę.
Tai neatleidžia nuo atsakomybės "smurtaujančiosios" pusės.
Papildyta:
QUOTE(Subjektyvi @ 2012 09 28, 09:43)
Nes tendencingai ignoruoji kitas priežastis, kur moters kaltės nėra arba kalta tik dėl to, kad... žr. alfijos komentarą ir dėl to, kad pasidavė mylimo vyro prašymams, reikalavimams, norams ir kt. Žr. Agurbaš str., ten gan ryškus pvz.


Na ok, yra tos priežastys (paprastai bet kokiam elgesiui "pateisinti" gali būti atrasta n+k priežasčių, pradedant protėvių patirtimi ir baigiant didele meile). Ir ką? Situacijos tai nekeičia. Surandam krūvą "kaltų" ir galim verkt, koks gyvenimas neteisingas. Bet jei atsisėsim ir pripažinsim, kad aš, suaugęs žmogus, esu atsakingas už savo gyvenimą ir savo pasirinkimus, tada gal paprasčiau bus keisti netenkinančią situaciją arba prie jos prisitaikyti. Ir tada nereiks ieškot kaltų ir atsakingų.

IMHO smile.gif
Papildyta:
P.S.: Mano nuomone, kaltų ieškojimas tik užmaskuoja problemą ir apsunkiną jos sprendimą.
Atsakyti
Aimeja, kartais tas NT ir pan. turtas neužrašomas ant žmonos vardan jos pačios saugumo 4u.gif Ir kad jos neliestų, jai neknistų proto, jei kažkas vdrug atsitiktų. Juk ne visada turto kilmė yra švari, pvz. pinigų plovimas, nenoras mokėti mokesčių ar pan.. Dėl to ir rašoma ant tolimesnių giminaičių. Čia tik patikslinimas. Nes šiaip yra nemažai atvejų, kai būtent ant žmonos užrašomas VISAS turtas. Kitais atvejais užrašoma ir ant žmonos, ir ant vaikų. Viskas priklauso nuo situacijos.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2012 09 28, 10:39)
Dėl to ir rašoma ant tolimesnių giminaičių.


Bet kaip taisyklė-vyro. biggrin.gif Kodėl ne žmonos?
Atsakyti
Reikėtų jų, kas taip tvarkosi, klausti "kodėl". Nes ar tikrai visada rašoma tik ant vyro "linijos"? Gal vyrams lengviau po to su tais savais giminaičiais susitart, kai reikės vėl tą turtą perrašinėti, nei su svetimais žmonėmis? Juk žmonos giminės jam niekas, svetimi žmonės.
Atsakyti
QUOTE(Hmmm... @ 2012 09 28, 09:37)
P.S.: Mano nuomone, kaltų ieškojimas tik užmaskuoja problemą ir apsunkiną jos sprendimą.


o man atrodo, kol skriaudžiama moteris bus - pati kalta, tol mes turėsim daug daug vyrų terorų ir smurto aukų. Aišku, atskomybę reikia prisiimt, bet ne tada, kai esi nekaltai kaltas... Ištikrųjų čia galima ginčytis iki nukritimo. Bet čia jau off topic.
Patriarchatas vis dar gyvas cool.gif
Atsakyti