Įkraunama...
Įkraunama...

Koldūnai

aš du kartus gaminau koldūnus ir gavosi labai šlykštūs abu kartus. neskani tešla. dariau su kiaušiniu ir vandeniu, bet gaunasi kaip guminė, ir labai stora, kai išverda, nors atrodo, kad plonai iškočioju.sad.gif
Atsakyti
QUOTE (hobo @ 2004 11 10, 13:23)
aš du kartus gaminau koldūnus ir gavosi labai šlykštūs abu kartus. neskani tešla. dariau su kiaušiniu ir vandeniu, bet gaunasi kaip guminė, ir labai stora, kai išverda, nors atrodo, kad plonai iškočioju.sad.gif

jei gaunasi kaip guminė, tai per mažai vandens įpylei, nes tada kad ir plonai atrodo iškočioji, ji vistiek susitraukia, todėl gaunasi stora išvirus. man pačioj pradžioj irgi kartais taip gaudavosi.
Atsakyti
bet tai jei pilsiu daugiau vandens, tai neišeis suminkyt?? bus labai lipni? g.gif
Atsakyti
Truputėli per daug vandens geriau, nei per mažai. Nes kai gaunasi per kieta, tai jos jau nebepaminštinsi, o jei kiek per minkšta ir limpa, tai vis dadėk miltų ir minkyk, kol pasidarys tinkama.
Atsakyti
aš dar į faršą lydyto sūrio kubeliais papjaustau, arba vietoj faršo smulkiai supjaustytą vištieną dedu, kartais ir grybų (šviežių ar džiovintų) pamaišau. Niam niam gaunasi
Atsakyti
QUOTE (rudaake @ 2004 11 09, 16:36)
biggrin.gif o toliau jau kaip kas megsta.kas su grietine,kas su padazu kokiu.

Mano tetis nuo mazens mane ipratino koldunus valgyti su garstyciu padazu. Vadino ta padaza "Su asara". Nes astrumelis isspausdavo ne viena asaryte. Garstycias skiesdavo saltu virintu vandeniu, pridedavo dar siek tiek acto, cukraus ir kokiu nors zolyciu.
As nelabai ryztuosi tokiam ekstrymui. Bet kadangi megstu astru (su protu) maista, gaminuosi toki padaziuka su garstyciom, kuri ir mano abu vaikai pamego: grietine, garstycios, truputis sojos padazo. Tinka jis tiek virtiems, tiek keptiems koldunams.
Atsakyti
Pasirodysiu visiska tundra biggrin.gif
O tai i kolduna deti zalia farsa??
Atsakyti
QUOTE (Giedrushka @ 2004 11 10, 17:19)
Pasirodysiu visiska tundra biggrin.gif
O tai i kolduna deti zalia farsa??

Dažniausiai tai žalias dedamas, bet galima dėti ir virtą sumaltą mėsą, pvz., kai kurie daro koldūnus su sumaltom širdutėm, bet man tai skaniau žalias.
Atsakyti
Vistiek niekada neragavau tokiu skaniu keptu koldunu kaip Cili picerijoj wub.gif gal kas zinot, kaip juos kepa ten? blush2.gif
Atsakyti
Tiesą sakant, esu ką tik "iškepta" mama.
Kas patartų, kokios mėsos faršas koldūnas būtų mikščiausias... cry.gif
Atsakyti
QUOTE(šviežutė @ 2005 02 16, 10:32)
Tiesą sakant, esu ką tik "iškepta" mama.
Kas patartų, kokios mėsos faršas koldūnas būtų mikščiausias... cry.gif

Ipilk biski vandenuko, ir bus minkstesnis.O jei dirzinga mesa sumalta, nieks nepades.
Beje, del teslos - as ipilu saukta aliejaus, taip sakant italiskai.
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2005 02 16, 10:34)
Ipilk biski vandenuko, ir bus minkstesnis.O jei dirzinga mesa sumalta, nieks nepades.


arba galima ideti sauksta grietines,taip pat labai suminsktina biggrin.gif
Atsakyti