Įkraunama...
Įkraunama...

Baltieji šveicarų aviganiai

Sveiki, man dar kaip jaunajai BŠA augintojai iškilo klausimas... gal ir labai kvailas bet.. dėl jų alkūnių... Žinau, kad didelių šunų alkūnės būna pasitrynusios dėl gulėjimo su dideliu svoriu, BŠA taip pat. Bet mano šuns aklūnės beveik vyšninės. Kas yra "normalu", ir ką reikėtų daryti apsaugant šunį? Ar jį iš viso dėl to reikėtų kaip nors saugoti?

Gal ir kvailai čia klausiu, bet man aktualu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pikolinas: 20 spalio 2012 - 20:46
QUOTE(auga57 @ 2012 10 16, 09:14)
galit drąsiai susitikinėti,kol ruja neprasidėjo,tikrai nieko neplanuoto neivyks,gal kiek daugiau pasiuostymų bus,taip kad bendraukit ir nesinervuokit  4u.gif
Papildyta:

nu aš gi sakiau,kad turi būti daugiau  bigsmile.gif


Kad medeirą pastoviai patinai gvaltavoti bando nepriklausomai nuo jos pasiruošimo lotuliukas.gif
Reikės man ją irgi kada paimti pamatuoti.

Papildyta:
QUOTE(auga57 @ 2012 10 19, 10:13)
Ir ko gi visos nutilot? aš atsakyti negaliu,nes esu ne vilnietė,mes savo kaimuke baltą tūsą geltonam fone pasidarėm,patys su savimi tiesa,i svečius niekas neatvažiavo  ax.gif
user posted image
user posted image


Labai graži uodegų ir ausų krūva drinks_cheers.gif

Mano bendradarbis šiandien į darbą buvo savo labradorę atsivedęs. Jetus, koks ramus šuo lotuliukas.gif Pavaikšto, paguli... Primečiau, jei saviškę atsivesčiau ir nekreipčiau dėmesio kurį laiką hihihi.gif
Atsakyti
Ayuga57 - mano uošvis kelas savaites varvino akis į Jūsų Midą - po mūsiškio BŠA tik tokios veislės šunį įsivaizduoja (nor namuose jau 40 metų visada būna visokių šunų), deja, per vėlai susizgrizbom, kad Gražuolei reikia numų...

Tad mylintys šeinininkai ir hektarai erdvės ieško užkariautojo smile.gif

Ptashka - maniškis dar gerai nesupranta, ką reiškia...ruja...jam labai įdomu - bet kad liptų- labai retai..bet kokiu atveju - po kokio mėnesio - labai laukiu susitikimo:) Labai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pikolinas: 20 spalio 2012 - 21:05
QUOTE(Žaislinis Vilkas @ 2012 10 19, 11:23)

Šiandien skiepiju Aurorą. Ruja baigėsi. Beje skiepus atidėjom dėl rujos, tai šiandien kalė bus Justės apžiūrėta ir įvertinta...  mirksiukas.gif  Paskui, po kelių dienų ją 'išskalbsiu', kad atsikratyti rujos kvapo likučių bei kailio netolygumo augant...
Taigi  smile.gif


kas kiek Auruka rujoja dabar? smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Pikolinas @ 2012 10 20, 20:43)
Sveiki, man dar kaip jaunajai BŠA  augintojai iškilo klausimas... gal ir labai kvailas bet.. dėl jų alkūnių... Žinau, kad didelių šunų alkūnės būna pasitrynusios dėl gulėjimo su dideliu svoriu, BŠA taip pat. Bet mano šuns aklūnės beveik vyšninės.  Kas yra "normalu", ir ką reikėtų daryti apsaugant šunį?  Ar jį iš viso dėl to reikėtų kaip nors saugoti?

Gal ir kvailai čia klausiu, bet man aktualu...


Kiek žinau, viskas su tuo yra normalu, ilgakailiam gal ne taip matosi, pas Medeirą irgi alkūnės su mazoliais. drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Pikolinas @ 2012 10 20, 21:00)
Ayuga57 - mano uošvis kelas savaites varvino akis į Jūsų Midą - po mūsiškio BŠA tik tokios veislės šunį įsivaizduoja (nor namuose jau 40 metų visada būna visokių šunų), deja, per vėlai susizgrizbom, kad Gražuolei reikia numų...  Tad mylintys šeinininkai ir hektarai erdvės ieško užkariautijo smile.gif


Pas augą dar yra Rojus, vat jį pirmą kartą pamačiusi aš ne tik seilę varvinau, bet ir išsižiojus prie vartų stovėjau, kai tas meškinas amsėjo ant manęs lotuliukas.gif
Atsakyti
[Pas augą dar yra Rojus, vat jį pirmą kartą pamačiusi aš ne tik seilę varvinau, bet ir išsižiojus prie vartų stovėjau, kai tas meškinas amsėjo ant manęs lotuliukas.gif
[/quote]

Ptashka - ieškojom visokių šunų - vokiečiai arčiausiai būtų, bet, deja... BŠA be konkurencijos mieliausi.. tai va ir vis "nardau" po skelbimus. Jei "netyčia" - neduok dieve- kam reikėtų atiduot - žinau puikiausius šeimininkus - jie vietos augint, sugebėjimų ir noro turi absščiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pikolinas: 20 spalio 2012 - 21:15
[quote=Pikolinas,2012 10 20, 21:13]
[Pas augą dar yra Rojus, vat jį pirmą kartą pamačiusi aš ne tik seilę varvinau, bet ir išsižiojus prie vartų stovėjau, kai tas meškinas amsėjo ant manęs lotuliukas.gif
[/quote]

Ptashka - ieškojom visokių šunų - vokiečiai arčiausiai būtų, bet, deja... BŠA be konkurencijos mieliausi.. tai va ir vis "nardau" po skelbimus. Jei "netyčia" - neduok dieve- kam reikėtų atiduot - žinau puikiausius šeimininkus - jie vietos augint, sugebėjimų ir noro turi absščiai.
[/quote]

Rojus yra BŠA patinas, bet jis neatiduodamas wink.gif Aš pati sau mielai paimčiau kaimynam pagąsdinti lotuliukas.gif O tai šiandien sėdžiu pikta miego norėdama ir piktybiškai Medeiros nedarau į voljerą - lai saugo teritoriją, nes tuo baladosis prie vartų mad.gif
Atsakyti
oi oi,ačiū dievui, neturiu tokių kaimynų... Maniškis, po tikiuosi, paskutinių maudynlių šiais metais, guli prie kojų - lengvas lavonėlis smile.gif O dėl BŠA - jei netyčia kam prisieitų atiduot BŠA - sakykit, nes labiau mylinčias rankas sunku surast smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pikolinas: 20 spalio 2012 - 21:33
Na, ten kažko tokio ojoj nėra, tiesiog dėl parkavimosi bėdos smile.gif Jie pasistato nekultūringai, tuomet būnu priversta užstatyti juos, nes iš karto patraukti nepatraukia... Tada ateina kada sugalvoja. Tai palieku Medeirą palaidą, nes vieną kartą iš viso naglai vartus atsidarė ir ėjo per kiemą, ale nedasibeldė mad.gif
Tiesiog visuomet yra toliau savo nosių nematančių žmonių, nepagalvojančių, kad 23 val. jau vaikas miega, kuris gali prabusti tuo metu, kai aš mašiną trauksiu, išsigąsti prabudęs... Ir vis užtaiko, kai vyras ne namie. Aj, čia iš serijos das ist menthalitet... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Pikolinas @ 2012 10 20, 22:30)
oi oi,ačiū dievui, neturiu tokių kaimynų... Maniškis, po tikiuosi, paskutinių maudynlių šiais metais, guli prie kojų - lengvas lavonėlis smile.gif O dėl BŠA - jei netyčia kam prisieitų atiduot BŠA - sakykit, nes labiau mylinčias rankas sunku surast smile.gif

Na,Milda nebuvo taip paprastai atiduodama,pagrindinis reikalavimas buvo sterilizacija,tai atbaidė didžiąją dalį norinčių ir šiaip ji gana problematiškas šuo,todėl naujus šeimininkus jai rinkom ypač kruopščiai,o šiaip turėsiu omeny,nors tikiuosi,kad daugiau atidavinėti nereikės,labai skausmingas reikalas verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Pikolinas @ 2012 10 20, 21:43)
Sveiki, man dar kaip jaunajai BŠA  augintojai iškilo klausimas... gal ir labai kvailas bet.. dėl jų alkūnių... Žinau, kad didelių šunų alkūnės būna pasitrynusios dėl gulėjimo su dideliu svoriu, BŠA taip pat. Bet mano šuns aklūnės beveik vyšninės.  Kas yra "normalu", ir ką reikėtų daryti apsaugant šunį?  Ar jį iš viso dėl to reikėtų kaip nors saugoti?

Gal ir kvailai čia klausiu, bet man aktualu...

na,alkūnės ir pas maniškius sezoniškai nuplinka ir šašai užsideda,nežinau kodėl ir kaip nuo sito apsaugoti,kai jau užsideda šašai tepu kokiu gydančiu tepalu,kad greičiau užgytu ir oda suminkštėtų
Atsakyti
QUOTE(auga57 @ 2012 10 19, 13:44)
Mildutė paskutines dienas šitoj kompanijoj leidžia,po sterilizacijos visiškai pasveiko,dabar laukia kada nauji šeimininkai isikurs naujoj vietoj ir ją pasiims
dar turim puikią naujieną iš šių metų vados mūsų Kenvudas sėkmingai baigė 2 mėn dresūros kursus pas Dianą Jurkuvienę ir dabar yra diplomuotas,dresuotas šuo nuotrauka idesiu,jei gausiu seimininko sutikima  4u.gif

Sveikinu Kenvudo šeimininkus su puikia pradžia, mokslų 'diplomu' 4u.gif Diana man minėjo, kad šuniokas labai kokybiškas, puikaus temperamento, taigi reiks kada susitikti, aš turiu šeimininkų kontaktus, tik laiko vis nebūna, na kaip visuomet... mirksiukas.gif

Mildos irgi pasieškosiu, kai persikels į Vilnių, bus įdomu stebėti, kaip su Aurora bendraus sesulkos... bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Pikolinas @ 2012 10 20, 21:43)
Sveiki, man dar kaip jaunajai BŠA  augintojai iškilo klausimas... gal ir labai kvailas bet.. dėl jų alkūnių... Žinau, kad didelių šunų alkūnės būna pasitrynusios dėl gulėjimo su dideliu svoriu, BŠA taip pat. Bet mano šuns aklūnės beveik vyšninės.  Kas yra "normalu", ir ką reikėtų daryti apsaugant šunį?  Ar jį iš viso dėl to reikėtų kaip nors saugoti?

Gal ir kvailai čia klausiu, bet man aktualu...

Na su tom alkūnėm pas visus tas pats. Jei šuo stambesnis, didesni ir 'mazoliai' didesni, nieko tokio, jiems netrukdo, o mums irgi galima priprasti... mirksiukas.gif

Pagirtina, kad dalyvausit Gerard O'Shea seminare. Jums bus labai įspūdinga, viskas galvoj apsivers, nes jo teorija yra labai unikali... Dabar, žinoma, jau daug panašios metodikos yra naudojama, teigiamos motyvacijos principu, bet jis sugeba sukurti elgsenos korekcijos receptus ir juos įgyvendinti tiesiog akyse, su visai svetimu šunimi... 4u.gif Guru yra guru... blink.gif

Aš pvz, turiu problemą - Aurora tai bėga priekyje tempdama mane 'canicrosse' arba 'bikejoringe', tai nebėga, jei neturi motyvacijos... Taigi Gerardas iškarto sukurtų mano kalei programą, kaip ją motyvuoti bėgti pačiai su azartu, be priekyje esančio dirgiklio - kito šuns ar draugo...
Treniruotėj, kur daug šunų ji bėga kaip beprotė, žviegdama, dėl to, kad jaučia konkurenciją ir ore tvyrantį nervą, o kai lakstom sau vienos, tai žiovauja ir nemato reikalo plėšytis... g.gif

Tiesa pasakius, pati žinau ką reikia daryti, bet norėčiau ir meistro nuomonės... mirksiukas.gif


Papildyta:
QUOTE(ptashka @ 2012 10 20, 22:02)
kas kiek Auruka rujoja dabar? smile.gif

Oi, neklausk - kas 4,5 - 5 mėn doh.gif
O dar papildomai ir 'ištvirko'- pati raunasi prie patinų ir stovi kaip stalas... Jei man dabar atsitiktų ta buvusi 'kriminalinė' istorija, kur mus atakavo labradoro mišrūnas, tai jau būtų 'baba'... schmoll.gif

Ptashka, tavo Medeirą reikia išbandyti 'bikejoringui' ir 'canicrosui'... Bijau, kad ji nustebins pati save, kaip puikiai pasirodys... Po tokių trasų, galės būti ramesnė ir už bendradarbio retriverį... mirksiukas.gif
Tu net neįsivaizduoji kaip smagu būna treniruotėse, kokia ten atmosfera, vien nuo oro vibracijos 'celiulitai' tirpsta... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Žaislinis Vilkas @ 2012 10 22, 12:31)
Aš pvz, turiu problemą - Aurora tai bėga priekyje tempdama mane 'canicrosse' arba 'bikejoringe', tai nebėga, jei neturi motyvacijos...


Aš tai norėčiau, kad kas nors surastų mano Saulei motyvaciją netempti manęs biggrin.gif Nes nuo tada kai sudalyvavo kinkinių treniruotėse pirmą kartą mylimiausias daiktas yra petnešos ir tobulai entuziastingai vygdoma komanda "pirmyn!" Jau virš metų nebesitreniruojam, bet normaliai vaikščioti sunku mums biggrin.gif Saulytė vis dar "Trasoj" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(canine @ 2012 10 22, 12:36)
Aš tai norėčiau, kad kas nors surastų mano Saulei motyvaciją netempti manęs biggrin.gif Nes nuo tada kai sudalyvavo kinkinių treniruotėse pirmą kartą mylimiausias daiktas yra petnešos ir tobulai entuziastingai vygdoma komanda "pirmyn!" Jau virš metų nebesitreniruojam, bet normaliai vaikščioti sunku mums biggrin.gif Saulytė vis dar "Trasoj" biggrin.gif

He he he, gal apsikeičiam kalėmis?... mirksiukas.gif

Na, sustabdyti šunį nėra sunku. Svarbu metodiškumas - tempia, Jūs sukat atgal kategoriškai, motyvuodama, kad neisi niekur, kol neisi greta. Turi būti nušlifuotas akių kontaktas ir nepaisant nieko, jei pradeda tempti, vardas ir atgal... Kalė, aišku nesutiks, bet Jūs išlaukiat ir vedat atgal su didžiausiu gyvūno nusivylimu... Žodžiu, eisim TEN tik tada, kai eisi šalia, ypač veiksminga, kai priekyje baisiai geras draugas laukia, o šeimininkė, kažkokia 'nesveika'- neina bendrauti... Supras tikrai ko iš jos norima. Aš gi taip savo kalę ir 'užgesinau' su griežtu 'šalia'... Tik ir žiūri ar nesirauna per daug... mirksiukas.gif

Tai dabar reikia man Aurorai įvesti dvigubą ėjimą-iš kairio šono - dirbam šalia, o iš dešinio - laisvai tąsomės ir raunamės ir uostinėjam, bei bėgam... Tada, kalė supras ko iš jos norima ir, kad ji elgiasi gerai. Svarbu tikslumas ko norima iš šuns ir duoti laiko jam susivokti individualia tvarka, na ir skaniukai bei 'geeeerai' arba 'geras'...
Atsakyti