Įkraunama...
Įkraunama...

Nepirk Nieko per Kalėdas !

QUOTE(Kaspinėlis :] @ 2012 12 01, 10:20)
Palaukit, bet ar šis postas, ar šie pasiūlymai buvo skirti vien jums?

Niekas nesako, kad vien man, bet iš savo kampo gi į viską žiūriu, ne iš Stiopkos, kuris kitoj pusėj gatvės gyvena.
QUOTE
Gal kažkas ir pasinaudos šiais pasiūlymais, kaip pavyzdžiui išvalyti laiptinę? O jei pas jus yra kas sutvarko, tai nereiškia kad taip pas visus.

Taigi minėjau, kad, kai nebuvo, tai kas savaitę patys išsivalydavom ir jokia tai ne dovana ar geras darbas, o tiesiog vienas iš darbų, kurį reikia atlikti, kad negyventi jovale.
QUOTE
Ir iš vis, daug iš čia pasisakusių nesuprantu, juk žmogus tik pasiūlė, o neliepė to daryti.

Kad tas pasiūlymas nelabai kaip pasiūlymas nuskambėjo, buvo atlėkta mojuojant vėliavom su nelabai maloniu temos pavadinimu. Būtų kitaip užvadinta, turbūt kitaip viskas ir būtų priimta.
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 12 01, 10:24)
vaikams dovanos butinos! Butent del ju (kad ir kaip liudna) vaikai laukia svenciu.

Nematau tame nieko liūdno, kodėl gi blogai laukti dovanų? Pažiūrėkit į japonus. Kraštas išvis nekrikščioniškas, o Kalėdas švenčia būtent dėl komercijos, ir ką, negerai? Man tai visai netrukdo tai, kas žmonėms svarbu per Kalėdas, kam reikia, tas eina į bažnyčią, kiti džiaugiasi, būdami su šeima, o dar kiti perka dovanas, tai ar blogai, kad ne visi vienodi? Man už tai labai ir nepatiko, kad temos autorė atlėkus pradėjo rėkaut, kad ką čia durniai dovanas perkat, eikit daryt kitų darbų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Sorceress @ 2012 12 01, 16:30)
Nematau tame nieko liūdno, kodėl gi blogai laukti dovanų?

o man atrodo liudna(bet ne blogai), kai laukiama ne sventes, o dovanu. O pati svente, jos esme tampa nesvarbi.
Kaip pvz. Lenkijoj VISI vaikai labai laukia pirmos komunijos. Bet ne del pacios komunijos, o del to, kad jiems svente sulig vestuvem padaroma ir dovanos dovanojamos ne is pigiuju: nesiojami kompiuteriai, kvadai ar kaip jie ten vadinasi ir pan. O jei nebutu toks balius daromas ir dovanos dovanojamos, kazin kiek vaiku atsirastu, kurie IS TIKRO noretu prieiti tos komunijos.
Atsakyti
QUOTE(Sorceress @ 2012 12 01, 18:30)
Pažiūrėkit į japonus. Kraštas išvis nekrikščioniškas, o Kalėdas švenčia būtent dėl komercijos, ir ką, negerai? Man tai visai netrukdo tai, kas žmonėms svarbu per Kalėdas, kam reikia, tas eina į bažnyčią, kiti džiaugiasi, būdami su šeima, o dar kiti perka dovanas, tai ar blogai, kad ne visi vienodi? Man už tai labai ir nepatiko, kad temos autorė atlėkus pradėjo rėkaut, kad ką čia durniai dovanas perkat, eikit daryt kitų darbų doh.gif


Jiems krikščionių dievas - tik vienas iš dievų, daug kas tuokiasi pagal krikščioniškas tradicijas ir iš viso, nors yra tikintys, nepriskiria savęs vienai konkrečiai religijai. Tokie tautos papročiai, komercija čia ne prie ko.
Atsakyti
Na, tikrai liūdna pasidarė, perskaičius temą, ir kad taip užsipuolėt temos autorę. Susimąsčiau... Aš savo dukrai į Advento kalendorių neprikaišiojau saldumynų ir niekaliukų (tik keliuose langeliuose ras lipdukų, ar pan.), o kaip tik skatinau, kad ji pajaustų, kad Kalėdos - tai nėra n dovanų gavimas, o kažkas kito... Vienam langely: "Padaryk gerą darbą svetimam žmogui ar benamiui kačiukui", kitam: "Surink per dieną 10 "ačiū" ir už tai gauk dovanėlę", arba "prisiminsime, kas šiais metais buvo gero ir blogo"..., "pažiūrėsime kartu kalėdinį filmą su šiltu pienuku ir sausainiais"...

Kalėdos jau tiktai pasidarė iškreiptas reiškinys.
Atsakyti
QUOTE(Sorceress @ 2012 12 01, 18:30)
Taigi minėjau, kad, kai nebuvo, tai kas savaitę patys išsivalydavom ir jokia tai ne dovana ar geras darbas, o tiesiog vienas iš darbų, kurį reikia atlikti, kad negyventi jovale.

Kad tas pasiūlymas nelabai kaip pasiūlymas nuskambėjo, buvo atlėkta mojuojant vėliavom su nelabai maloniu temos pavadinimu. Būtų kitaip užvadinta, turbūt kitaip viskas ir būtų priimta.

O pas kažką gal tai nebūdavo kasdienis darbas, gal pas kai ką niekas laiptinės nevalo, ir tai galima būtų padaryti tik prieš šventes? Juk gal tai tikrai geras pasiūlymas? Jei jums taip neaktualu gal kažkam tai gera idėja?
Jei jums nepatinka ši tema tai apeikit ją. O temos pavadinime nieko nematau blogo.
Papildyta:
QUOTE(Sorceress @ 2012 12 01, 18:30)
Man už tai labai ir nepatiko, kad temos autorė atlėkus pradėjo rėkaut, kad ką čia durniai dovanas perkat, eikit daryt kitų darbų doh.gif

Parodykit man tą vietą kur temos autorė taip parašė.
Papildyta:
Man ir liūdna pasidarė, kad tokioj temoj kur skatina gerus darbus daryt, taip visos užsipuolė. Juk Kalėdos gerumo metas wub.gif
Atsakyti
kitokios nuomonės turėjimas ir jos išreiškimas nėra užsipuolimas, tai vadinama diskursija mirksiukas.gif o kai neturima ar tingima argumentuotai diskutuot, tada prasdedama rėkt kad vajėj "puola".
Atsakyti
QUOTE(Kaspinėlis :] @ 2012 12 01, 18:29)
O pas kažką gal tai nebūdavo kasdienis darbas, gal pas kai ką niekas laiptinės nevalo, ir tai galima būtų padaryti tik prieš šventes? Juk gal tai tikrai geras pasiūlymas? Jei jums taip neaktualu gal kažkam tai gera idėja?


Nu, blyn, jei nieks laiptinės metus nevalė, tai jau ten šluotos ir vieno žmogaus ar vieno buto gyventojų pastangų neužteks. Teks samdyt ekskavatorių, sanepideminę... doh.gif lotuliukas.gif Laaabai jau brangi būtų tokia dovana g.gif Juolab, kad, matyt, visi įpratę taip ir jiems nebekliūva mirksiukas.gif

Koks ten sekantis geras darbas? Panešti bobutės rankinę? Net jai ji šaukia: "Poliiiiiciiiijaaaa!!" lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Kaspinėlis :] @ 2012 12 01, 18:29)
Man ir liūdna pasidarė, kad tokioj temoj kur skatina gerus darbus daryt, taip visos užsipuolė. Juk Kalėdos gerumo metas  wub.gif


Neliūdėkit console.gif
Niekas nieko neužsipuola. Tiesog aš, kaip ir kiti, pabandėm tuos patarimus įsivaizduoti savo realiose gyvenimiškose situacijose. Ir štai koks vaizdelis nusipiešė.

Kaip jau kelis kart sakiau ir dar pakartosiu neišgirdusiems, todėl vis liūdintiems: dovana, gerumo žestas turi būti dovana ir tai gaunančiam, o ne vien teikiančiam. Šita yra pagrindinė mintis, kiek skaičiau, visuose kritikuojančiuose postuose.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 12 01, 14:53)
o man atrodo liudna(bet ne blogai), kai laukiama ne sventes, o dovanu. O pati svente, jos esme tampa nesvarbi.

Bet juk dovanos su švente ir asocijuojasi, ar ne taip? Mes, pavyzdžiui, visiškai netikintys, taigi, visokie religiniai išmislai mums neįdomūs, bet smagu nuvažiuoti pabūti su šeima ir juos pradžiugint dovanom, ne vien pasisėdėjimu kartu.
QUOTE
Kaip pvz. Lenkijoj VISI vaikai labai laukia pirmos komunijos. Bet ne del pacios komunijos, o del to, kad jiems svente sulig vestuvem padaroma ir dovanos dovanojamos ne is pigiuju:

O jūs galvojat, kad vaikai realiai supranta, kas per velnias ta komunija? Mus mokykloje, būnant 6 metų, tempė krikštyt ir prieit pirmos komunijos. Nu ir ėjau apsipatenkinus, nes galvojau, kad taip reikia, o ką tas visas reiškė tikrai žalio supratimo neturėjau. Ne vaikams religinius dalykus suprasti.
QUOTE(Močiutė Eglutė @ 2012 12 01, 15:03)
Tokie tautos papročiai, komercija čia ne prie ko.

Laba diena, nereikia toli ieškoti, kad pasiskaityt, jog Japoninjoje gruodžio 25-oji, tėra eilinė darbo diena, ir Kalėdos jiems jokia šventė, išskyrus komerciją.

December 25 is not a Japanese national holiday. Unless it is on weekend, Japanese people work and go to school on the day. Christmas is mostly a commercial event in Japan. The big corporations do the main decorating, lighting their buildings and the trees.

Although it is estimated that less than 1% of Japan's population is Christian, many Western Christmas traditions have been adopted by the Japanese. Christmas trees are placed at home, and people enjoy having Christmas parties around Christmas Day.

QUOTE(arune @ 2012 12 01, 15:24)
Na, tikrai liūdna pasidarė, perskaičius temą, ir kad taip užsipuolėt temos autorę.

Autorės neužsipuolė niekas, tik logiškai pakomentavo nelabai vykusius pasiūlymus.
QUOTE(Kaspinėlis :] @ 2012 12 01, 15:29)
Parodykit man tą vietą kur temos autorė taip parašė.

Tarp eilučių paskaitykit, pamatysit labai aiškiai.
QUOTE(pašnekutė @ 2012 12 01, 16:30)
jei nieks laiptinės metus nevalė, tai jau ten šluotos ir vieno žmogaus ar vieno buto gyventojų pastangų neužteks.

drinks_cheers.gif
QUOTE
Niekas nieko neužsipuola. Tiesog aš, kaip ir kiti, pabandėm tuos patarimus įsivaizduoti savo realiose gyvenimiškose situacijose. Ir štai koks vaizdelis nusipiešė.

Būtent!
QUOTE
Kaip jau kelis kart sakiau ir dar pakartosiu neišgirdusiems, todėl vis liūdintiems: dovana, gerumo žestas turi būti dovana ir tai gaunančiam, o ne vien teikiančiam. Šita yra pagrindinė mintis, kiek skaičiau, visuose kritikuojančiuose postuose.

Visom keturiom sutinku su šituo teiginiu.
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2012 12 01, 20:30)
Nu, blyn, jei nieks laiptinės metus nevalė, tai jau ten šluotos ir vieno žmogaus ar vieno buto gyventojų pastangų neužteks. Teks samdyt ekskavatorių, sanepideminę...  doh.gif  lotuliukas.gif Laaabai jau brangi būtų tokia dovana  g.gif  Juolab, kad, matyt, visi įpratę taip ir jiems nebekliūva  mirksiukas.gif

Nepykit, bet šiek tiek persistengėt mirksiukas.gif
Atsakyti
Šioje temoje komentatorės kertasi. Vienos važiuoja ant autorės, kitos gina. Bet kaip visada ne viskas yra juoda ir balta.

Daugeliui dalykų, kaip minėtos supynės, suoliukai ar net sėklos, reikia... važiuoti į parduotuvę ir pirkti priemones. Gal kažkas gali panaudoti turimas (mano šeima mėgsta tai daryti, mes su brangiuoju iš bute paveldėtų senų balkono vazonų pasidarėme knygų lentynas, iš paveldėtų lentų - barstalį ir t.t), bet vistiek prireikia detalių: tai varžtelio, tai vinelio. Ir vistiek tenka važiuoti į parduotuvę ir grumdytis smile.gif

Kept sausainius? Produktų tenka eiti į tą patį prekybcentrį ir nervintis eilėje, nes mol, aš tik kiaušinius perku, o tie buožės dovanas smile.gif

Smulkaus verslo rėmimui aš pritariu. O kaip gi kitaip kai patys turime miniatiūrinę atvirlaiškių elektroninę parduotuvę. Bet visgi, dažniausiai savo vaikams linkime įsidarbinti didelėse korporacijose smile.gif Ir maži, ir dideli prekybininkai, gamintojai į Kalėdinį laikotarpį žiūri su viltimi ir galimybe užsidirbti pinigų ne Kanarų salai, o kad toliau verslą galėtų vystyti. ne tik per Kalėdas.

Patarimas pavežti pakeleivį šiaip jau šiais laikais turėtų tapti patarimu pačiam lipti iš automobilio.

Mes Kalėdose ieškome pusiausvyros. Dažnai perkame, gaminame, kepame, siuvame. Su arba arba neišsiverstume, nes kaip sakiau, jei nori gaminti, kepti, siūti, turi toje pačioje eilėje su minia stovėti.
Papildyta:
QUOTE(arune @ 2012 12 01, 17:24)
Na, tikrai liūdna pasidarė, perskaičius temą, ir kad taip užsipuolėt temos autorę. Susimąsčiau... Aš savo dukrai į Advento kalendorių  neprikaišiojau saldumynų ir niekaliukų (tik keliuose langeliuose ras lipdukų, ar pan.), o kaip tik skatinau, kad ji pajaustų, kad Kalėdos - tai nėra n dovanų gavimas, o kažkas kito... Vienam langely: "Padaryk gerą darbą svetimam žmogui ar benamiui kačiukui"[COLOR=red], kitam: "Surink per dieną 10 "ačiū" ir už tai gauk dovanėlę", arba "prisiminsime, kas šiais metais buvo gero ir blogo"..., "pažiūrėsime kartu kalėdinį filmą su šiltu pienuku ir sausainiais"... 

Kalėdos jau tiktai pasidarė iškreiptas reiškinys.

benamiui kačiukui yra tik vienas vienintelis geras darbas - suteikti namus. Jei nesat pasirengę priimti į namus kačiuko, tai tokių darbų geriau vaikui nesiūlykit, nes jie kenksmingi. Kačiukui, ne vaikui.
Atsakyti
Kokia grazi ideja ir kazkodel labai keistos reakcijos... Perskaiciau ir labai pritariau temos autores mintims, tik nesugalvojau visko priimti paraidziui ir bandyti vykdyti kaip penkmecio plana, na kad ir pvz visiems labai uzkliuvo pakeleivio pavezimas. Zmones, juk tai tik pavyzdziai, nereikia po punkta viska kritikuot. Labai noreciau ir as taip daryti, netgi po truputi ir bandau. Pernai keliems zmonems (ne seimos nariams ir nelabai artimiems) suruoseme paciu gamintu dovanu pintines. Ir reakcija buvo dvejopa: puse ju dekojo susizaveje, kita puse turbut mieliau butu gave tradicinius niekucius, bet visai nematau tragedijos, kai kas supranta, kai kas-ne. Deja nevisada tokius pasiryzimus lengva vykdyti, i advento kalendoriu vaikams noreciau deti uzduoteles. linkejimus, grazias mintis, o jie labiausiai laukia mazo zaisliuko, saldainio, lipduko ar siaip kokio daiktelio. Tai ka dabar daryti, laikytis savo nuostatu ir juos nuvilti, ar pataikauti jiems ir pirkti niekus kuriu niekam nereikia? Manau darysiu ir taip ir taip: truputis niekuciu, truputis prasmingu palinkejimu- ir vilkas sotus ir avis sveika. Todel labai ir nustebau kad tiek piktu, is tiesu piktu komentaru sulauke si puiki ideja, tiesiog negaliu patiketi kad kaikas mano kad cia tikrai suolelius reikia visiems kalti- juk tai tik ideja, kuriu gali buti milijonai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaspinėlis :] @ 2012 12 01, 22:00)
Nepykit, bet šiek tiek persistengėt  mirksiukas.gif


Kodėl? Kur?
Gal kažkiek hiperbolizuota, jei nagrinėt tekstą literatūriškai, bet nemanau, kad vaizdingi palyginimai yra blogai. mirksiukas.gif
O gal jūs gyvenime nebuvot užėję į tikrai apšnerkštą laiptinę?
Papildyta:
QUOTE(davaida @ 2012 12 01, 22:43)
Todel labai ir nustebau kad tiek piktu, is tiesu piktu komentaru sulauke si ...


Nemačiau čia jokių piktų komentarų, o daugiau šmaikščių pasvarstymų. Gal todėl, kad ir mano komentarus galima priskirt "piktiems" biggrin.gif
Papildyta:
Nu, nesinervinkit taip, viską mes suprantam. Vat tik įsivaizdavome tuos pasiūlymus realiame gyvenime. Žiūrėkit su humoru ir prašviesės gyvenimas mirksiukas.gif
Atsakyti