Įkraunama...
Įkraunama...

Noriu globoti vaikutį iš vaikų namų

nuostabu kad yra tokiu zmoniu 4u.gif
Atsakyti
Informacija tiems, kas svarsto apie vaikų globą ar įvaikinimą.

Jei Jus aplanko mintys apie vaikų globą arba įvaikinimą, jei svarstote galimybę auginti savo tėvus praradusį vaiką, kviečiame kreiptis į VšĮ Vaiko ir tėvų centrą „Aš ir mes“, Kaune. Paskambinę tel. 8684 37160, galėsite sužinoti kaip tampama įtėviais arba globėjais, taip pat apie įvaikinusioms bei globojančioms šeimoms teikiamas pagalbos paslaugas.
DĖMESIO! 2011 metų gruodžio mėnesį pradedami mokymai būsimiems įtėviams ir globėjams, į juos galite registruotis paskambinę nurodytu telefonu.
Atsakyti
QUOTE(laurarrr @ 2011 02 01, 15:27)
beje ivaikinimas skiriasi nuo globos tuo, kad ivaikinto vaiko negalit grazint. Jis jau jusu vaikas. O uz globa gaunate 500 lt kas men. Taip pat trumpalaike globa, tai pasiimat vaika savaitgaliais. Jei vaikas lieka atostogu pas jus ilgiau kaip 5 d, gunate maistpinigiu. Bet jei rimtai to nenorite tai nepradekite, nes atsisakius vaika ivaikint ar ilgai nepasiimant jie labai stresuoja ir net lanko psichologu konsultacijas..

Patekau šiemet į keblią padėtį.Net dvi gal sakyčiau iškart biggrin.gif
Pirma,pradėjau lankytis globos namuose,tiesiog seniai direktoriui buvau pažadėjus,kad nueisiu vaikus šio bei to pamokyti.Na ir atsirado laisvo laiko ,pradėjau ten lankytis.Viskas būtų ok,bet tie apsilankymai,nepatiko mano darbdaviams,darbe konfliktai...porą kartų nenuėjau pas vaikus.Vaikai susitikę man kitoje aplinkoje puolė į glėbį su klausimais kodėl neateinu pas juos.Jaučiuosi šlyksčiai...Bet kaip durnai nuskambėtų,dėl to gali stipriai nukentėti mano darbas.
Antra,vaikas klasėje susidraugavo su vaiku iš globos namų ir labai prašo,kad jo draugas galėtų kartais ateiti pas mus.Vyresnėlio klasiokai ir draugai pastoviai pas mus namuose lankosi).Kalbėjau su globos namais,tas vaikas nėra globojamas,savaitgalius leidžia globos namuose.Bet irgi reikia rašyt prašymą,kad tas vaikas galėtų savaitgalį ateiti pas mus.Bijau,kad tas vaikas gali nebenorėt grįžti į savo ,,namus,,.O pastoviai globoti,na nesam dar tvirtai apsisprendę.Tai va ar pradėti tą vaiką jaukintis,ar geriau atsispirti tam,savo vaikui kažkaip paaiškinant,kad ne visi draugai gali lankytis pas mus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(ukme @ 2011 12 15, 07:55)
Patekau šiemet į keblią padėtį.Net dvi gal sakyčiau iškart biggrin.gif
Pirma,pradėjau lankytis globos namuose,tiesiog seniai direktoriui buvau pažadėjus,kad nueisiu vaikus šio bei to pamokyti.Na ir atsirado laisvo laiko ,pradėjau ten lankytis.Viskas būtų ok,bet tie apsilankymai,nepatiko mano darbdaviams,darbe konfliktai...porą kartų nenuėjau pas vaikus.Vaikai susitikę man  kitoje aplinkoje puolė į glėbį su klausimais kodėl neateinu pas juos.Jaučiuosi šlyksčiai...Bet kaip durnai nuskambėtų,dėl to gali stipriai nukentėti mano darbas.
Antra,vaikas klasėje susidraugavo su vaiku iš globos namų ir labai prašo,kad jo draugas galėtų kartais ateiti pas mus.Vyresnėlio klasiokai ir draugai pastoviai pas mus namuose lankosi).Kalbėjau su  globos namais,tas vaikas nėra globojamas,savaitgalius leidžia globos namuose.Bet irgi reikia rašyt prašymą,kad tas vaikas galėtų savaitgalį ateiti pas mus.Bijau,kad tas vaikas gali nebenorėt grįžti į savo ,,namus,,.O pastoviai globoti,na nesam dar tvirtai apsisprendę.Tai va ar pradėti tą vaiką jaukintis,ar geriau atsispirti tam,savo vaikui kažkaip paaiškinant,kad ne visi draugai gali lankytis pas mus. g.gif

Lankytis kaip draugui-kodėl ne?. Tiesiog kol nesate apsisprendę nesuteikite jokių paptldomų vilčių vaikui. Čia gal daugiau Jūsų pačios emocinė problema - atsakomybė prieš vaiką. Man augant mama dažnai parsivedavo iš internato į namus vaiką ar kelis, kurių niekas nepasiimdavo savaitgaliais ar per šventes. Mokyklinio amžiaus vaikai puikiai suvokia ir skiria, kas yra namai ir kas yra svečiuotis. Tik suaugę turi aiškiai įvardinti.

Jei turit galimybę, pasikvieskit kelis ir užsiėmimus suorganizuosit. Darbdaviui mažiau užkliūsit.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2011 12 15, 11:05)
Lankytis kaip draugui-kodėl ne?. Tiesiog kol nesate apsisprendę nesuteikite jokių paptldomų vilčių vaikui. Čia gal daugiau Jūsų pačios emocinė problema - atsakomybė prieš vaiką. Man augant mama dažnai parsivedavo iš internato į namus vaiką ar kelis, kurių niekas nepasiimdavo savaitgaliais ar per šventes. Mokyklinio amžiaus vaikai puikiai suvokia ir skiria, kas yra namai ir kas yra svečiuotis. Tik suaugę turi aiškiai įvardinti.

Jei turit galimybę, pasikvieskit kelis ir užsiėmimus suorganizuosit. Darbdaviui mažiau užkliūsit.

Na taip ,tai mano emocinės problemos.Gal kažkiek ir nugąsdino,kad net tokiam svečiavimuisi vistiek tikrins vaikų teisės mus,atrodo iškart kažkuo įsipareigoji. Žodžiu su vaikais iš globos namų esu visiškai žalia dar ir nesusitvarkau matyt pati su savim:)
O į globos namus ,baigiu apsispręst,kad vėl eisiu.Jei kažkas nori kariaut tegul kariauja doh.gif
Atsakyti
As labai noriu isivaikinti vaikeli, arba bent jau pasiimti globon.. savu neturiu kol kas, bet ir nezinau, ar noriu.. vaiku noriu, taip, bet nemanau, kad tam poreikiui patenkinti butinai reikia susilaukti savo schmoll.gif ir vyras pritartu.. bet beda ta, kad neturim savo busto.. o ir gyvenam su mano tevu, kuris, zinau, niekada nepritartu ivaikinimui....... taip ir lieka tie norai tik norais.. bent kol kas...
Atsakyti
QUOTE(aridax @ 2011 12 18, 17:57)
As labai noriu isivaikinti vaikeli, arba bent jau pasiimti globon.. savu neturiu kol kas, bet ir nezinau, ar noriu.. vaiku noriu, taip, bet nemanau, kad tam poreikiui patenkinti butinai reikia susilaukti savo  schmoll.gif ir vyras pritartu.. bet beda ta, kad neturim savo busto.. o ir gyvenam su mano tevu, kuris, zinau, niekada nepritartu ivaikinimui....... taip ir lieka tie norai tik norais.. bent kol kas...

O tėvo klausėt? smile.gif O kodėl ne būtinai savo?
Atsakyti
sveikutes....noreciau savaitgaliais paglobot mergaite ,kuriai butu nuo triju metuku ...
Bet nezinau kaip tai padaryti . Visada norejau mergaites , tai nors savaitgaliais galeciau pasidziaugt ...
Atsakyti
QUOTE(Amber 333 @ 2011 12 19, 10:44)
sveikutes....noreciau savaitgaliais paglobot mergaite ,kuriai butu nuo triju metuku ...
Bet nezinau kaip tai padaryti . Visada norejau mergaites , tai nors savaitgaliais galeciau pasidziaugt ...

Pabandykit gaut atsakymus paskambinę į savo miesto VTAT.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2011 12 18, 21:36)
O tėvo klausėt? smile.gif O kodėl ne būtinai savo?

Kazkada pabandem uzklaust.. kazkaip isvis tam nepritaria nei vyro tevai, nei mano mama - nors ji tokia padvejojanti.. bet va butent mano tevas ir yra viena is didziausiu kliuciu... kol su juo gyvenam (o siaip tai taip ir bus kogero visalaik - vis tik nepaliksi vieno senatvej..), neisdegs sitie musu norai...

O kodel ne savo - na, as manau, kad zmogaus gyvenimas vertesnis ne tada, kai jis SAVUS vaikus gimdo ir augina, o tada, kai i Gyvenimo kelia isruosia ir paleidzia tuos, kuriais nera kam pasirupint... ax.gif
Aisku, neatsisakau ir savu idejos, gal ir turesiu, gal ir ne viena, bet tikiuosi gyvenime turet galimybe ir padet tam/tiems, kuriuos kazkas paliko likimo valiai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aridax: 19 gruodžio 2011 - 17:30
4u.gif sveikutes. ištisai seku jusu pokalbius, globeju pasiplepejimus... dabar tik pradedu "ikirst" , kuo skiriasi globejos ir ivaikintojos, nekalbant apie pinigus. Buvau tarnyboje , paaiškino viska rodos aiškiai. tik mane labai graužia: jei globėja pasiima vaikus, jie prie jos prisiriša , vadina mama, o aš, atisrandu norinti ir sutinkanti įvaikinti, tą vaikutį gali paimt ir iš globėjų , ne tik iš valdiškų globos namų,- tai man rodos taip baisu visiems- ir vaikui, kuris gal jau 2-3 metus ją šaukia mama, ir tai globėjai mamai, jei ji vaikutį jau myli kaip savo. juk būna taip g.gif
aš taip pat jungsiuosiu, ir bendrausiu su mamom, nes rytoj ryte rašysiu prašymą įvaikinti. mano trys sūnai neprieštarauja sesei. aš jiems to duot nebelabai galiu. ir kolįsitenku į reikalavimų rėmus- turiu paskubeti. jau daug metų apie tai svajojau, o dabar ryšiuosi. taip pat ne visi ( išorinėj šeimoj) , aišku, pritaria, svarsto, skaičiuoja .. bet jau apsispendėm. belieka tik sekmės man palinkėt. 4u.gif draugausime.
Atsakyti
QUOTE(vilmandra @ 2011 12 19, 19:41)
4u.gif sveikutes.  ištisai  seku jusu pokalbius,  globeju  pasiplepejimus... dabar tik pradedu  "ikirst" , kuo  skiriasi  globejos ir ivaikintojos, nekalbant apie pinigus.  Buvau  tarnyboje , paaiškino  viska  rodos aiškiai. tik mane labai graužia: jei globėja pasiima  vaikus, jie prie jos prisiriša , vadina mama,  o aš, atisrandu norinti  ir sutinkanti  įvaikinti, tą vaikutį  gali paimt ir iš globėjų , ne tik iš  valdiškų globos  namų,- tai man rodos  taip baisu  visiems- ir vaikui, kuris gal jau 2-3 metus ją šaukia mama, ir tai globėjai mamai, jei ji vaikutį jau myli  kaip savo. juk būna taip  g.gif 
aš taip pat  jungsiuosiu, ir bendrausiu  su mamom, nes  rytoj ryte  rašysiu prašymą įvaikinti. mano trys  sūnai neprieštarauja  sesei. aš jiems to duot nebelabai galiu. ir kolįsitenku į  reikalavimų rėmus- turiu paskubeti.  jau  daug metų  apie tai svajojau, o dabar  ryšiuosi.  taip pat  ne visi ( išorinėj  šeimoj)  , aišku, pritaria, svarsto, skaičiuoja .. bet jau apsispendėm. belieka tik sekmės man palinkėt.  4u.gif  draugausime.

Sėkmės Jums. 4u.gif Sveiki, prisijungę.

Nemanau, kad įvaikinimas ar globa iš moralinės pusės labai skiriasi. Gal tik vaikui ramiau augti, nes niekam nebeįdomu, išskyrus įtėvius, niekas nesikiša į šeimos reikalus. Globojamasis gal (spėlioju) turi daugiau galimybių išgyventi savo statuso išskirtinumą (skiriasi pavardė, dažniausiai būna, kad bendrauja su biogiminėm). Įvaikintasis dažniausiai turi tą pačią pavardę (nors, bent maniškiai žino savo prigimtinę ir apie ją klausinėja. Pati situacija yra labiau nutoolusi nuo kasdienių apmąstymų, negu globos atveju). Išties, tiek globoje, tiek įvaikinime rezultate - ta pati šeima su tomis pačiomis problemomis ir jų sprendimais. Pagal įstatymus, niekas negali įvaikinti globotinio be globėjo sutikimo (nors realios situacijos gali būti ir labai sudėtingos). Globotinis tik gauna šiokią tokią valstybės piniginę paramą. Pradžioje, kol globojome, ji mums labai pravertė susitvarkant su vaikų sveikatos problemomis.

Kitas dalykas laikinoji globa, tada - panašiai kaip Jūs rašėte. Mažyliai vargu ar gali suvokti tokius dalykus, bet vyresnieji - taip.
Papildyta:
QUOTE(aridax @ 2011 12 19, 17:29)
Kazkada pabandem uzklaust.. kazkaip isvis tam nepritaria nei vyro tevai, nei mano mama - nors ji tokia padvejojanti.. bet va butent mano tevas ir yra viena is didziausiu kliuciu... kol su juo gyvenam (o siaip tai taip ir bus kogero visalaik - vis tik nepaliksi vieno senatvej..), neisdegs sitie musu norai...

O kodel ne savo - na, as manau, kad zmogaus gyvenimas vertesnis ne tada, kai jis SAVUS vaikus gimdo ir augina, o tada, kai i Gyvenimo kelia isruosia ir paleidzia tuos, kuriais nera kam pasirupint...  ax.gif
Aisku, neatsisakau ir savu idejos, gal ir turesiu, gal ir ne viena, bet tikiuosi gyvenime turet galimybe ir padet tam/tiems, kuriuos kazkas paliko likimo valiai...


Nepritarė ir mums, bet dabar patys patys mylimiausi anūkiukai. Kategoriškai neprieštaravo, bet su nusivylimu ištarta: "vaikai, galvokit gerai, ką darot" buvo pakankamai iškalbinga. Šiaip tėvai geriau už mus suvokė tuo momentu, ką mes darom smile.gif
Atsakyti