Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie kūdikio miegą

Pirmą vaiką supavau ir dainavau dar ir mociute mylavo kiek galėjo, bet leliukas uzmigdavo lovytei arba prie krūtinės dazniausiai, o va paugejus jau nuo metukų tik man šalia gulint ir būtinai kojytes turėjo isispirti į mano pilvą ir taip iki kokių 3-4 metų.
Damai mažajai 3 mėn bet mes labai įvairiai uzmiegam, dazniausiai pasupta ant rankų, kartais vezimukyje kadangi virtuvej kol būnu ten jos guolis, laukė tai iškart atsijungia išvežus, o nakčiai arba pasupta arba lovytei įjungus muzikele su svieselem nors niekada negalvojau, kad ją tas žaislas migdys, maniau jei atvirkščiai bus įdomu gulet ir ziuret biggrin.gif
Šiaip manau būdu yra yvairiu kaip užmigdyti vaiką ir nei vienas nėra blogas.... O mano nuomone nereikia persistengti ir savęs alinti per daug, kan nepatinka kpausyti mamų skundų kaip pvz: aš tiek iskentejau, aukojaus, sveikata praradau ir t.t. Tad jei skauda nugarą galima juk pasupti vezime ar lopsiuky, gultuky ir t.t galų gale ir teciams nepamiršti duoti vaikų pasimėgauti, tegu supa, myluoja ir migdo, o jūs arbata gerkit ramiai wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rykute: 12 sausio 2014 - 00:31
Mielos mamytes,atejau su problemele ir tikiuosi galesit man ka nors patart,nes jau nezinau net ka ir bedaryt..
Mano suneliui dabar metukai ir beveik du menesiai.Anksciau jokiu problemu su uzmigdymu nebudavo.Tiesiog pasiguldydavau salia saves,glostydavau galvyte ir uzmigdavo.Dabar jau savaite laiko kai uzmigdymas tiek man tiek vaikui tapo didele kancia blink.gif Ypac sunku uzmigdyti nakti.Dabar negali buti net minciu kad migdyti pasiguldzius salia saves.Supu ant pagalves,po to tik ant ranku ,nesioju po kambari.Zodziu visais imanomais budais,o jis tuo metu zyzia,virkauja,soske meta lauk,nors akivaizdziai matosi kad yra tikrai pavarges.Pries kelias dienos migdziau net 3 valandas.Siandien meginau migdyti tik viena kart dienoj ( iki siol miegodavom du kartus),maniau bus pavarges ir greit uzmigs,bet noras ir teliko tik noru.. blush2.gif tiesa,mums siuo metu dygsta trys dantukai,gal tai gali tureti itakos vaikucio uzmigdymui?labai lauksiu jusu pamastymu ir patarimu. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(EgleJo @ 2014 01 16, 21:38)
Mielos mamytes,atejau su problemele ir tikiuosi galesit man ka nors patart,nes jau nezinau net ka ir bedaryt..
Mano suneliui dabar metukai ir beveik du menesiai.Anksciau jokiu problemu su uzmigdymu nebudavo.Tiesiog pasiguldydavau salia saves,glostydavau galvyte ir uzmigdavo.Dabar jau savaite laiko kai uzmigdymas tiek man tiek vaikui tapo didele kancia  blink.gif Ypac sunku uzmigdyti nakti.Dabar negali buti net minciu kad migdyti pasiguldzius salia saves.Supu ant pagalves,po to tik ant ranku ,nesioju po kambari.Zodziu  visais imanomais budais,o jis tuo metu zyzia,virkauja,soske meta lauk,nors akivaizdziai matosi kad yra tikrai pavarges.Pries kelias dienos migdziau net 3 valandas.Siandien meginau migdyti tik viena kart dienoj ( iki siol miegodavom du kartus),maniau bus pavarges ir greit uzmigs,bet noras ir teliko tik noru.. blush2.gif tiesa,mums siuo metu dygsta trys dantukai,gal tai gali tureti itakos vaikucio uzmigdymui?labai lauksiu jusu pamastymu ir patarimu. ax.gif


EgleJo, jeigu dygsta, tai cia 90% nuo dantuku..o zvakute bandet duoti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(OleRa @ 2014 01 17, 11:12)
EgleJo, jeigu dygsta, tai cia 90% nuo dantuku..o zvakute bandet duoti? 4u.gif


Dar nedaviau..bandem issisukti be vaistu..bet turbut kad hau teks deti 4u.gif
Atsakyti
Sunkus užmigimas ir neramus miegas g.b. ir dėl dantukų (tada jiems išdygus turėtų stoti viskas į įprastas vėžes), ir dėl augimo šuolio (mamos dažnai pastebi, kad toks 'neramumas' sutampa su ko nors naujo pradžia - kažkokiu patobulėjimu, išmokimu), ir dėl savotiškai perdirgintos nervų sistemos (daug veiklos, dienos-nakties režimo pokyčiai, nauji įspūdžiai ir pan).
Vaistai (net homeopatiniai ar fitoterapiniai) - tik laikina išeitis.
Mano nuomone, reiktų stengtis labai nekeisti įprastų ritualų (nesistengti dar labiau nuvarginti ir pan), o bandyti pradžioj užmigdyti įprastai, net jei tai ilgiau užtrunka arba jei vaikutis rodo, kad jam geriau supamam, paimtam ir t.t. - ramiai atsakyti į jo poreikius..pasupt, panešiot, nuramint..

Jei dantukai, tai bandykit dar prieš miegą pamasažuot dantenytes vėsiu pirštu, patept tepaliuku nuo skausmo kur patinę..na, tiks ir žvakutė.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 01 17, 15:26)

Jei dantukai, tai bandykit dar prieš miegą pamasažuot dantenytes vėsiu pirštu, patept tepaliuku nuo skausmo kur patinę..na, tiks ir žvakutė.


Taip, teisingai, visai pamiršau apie tokį tepaliuka pati blush2.gif . Rasmai aciu! o EgleJo, tepaliuka dantukams tikrai vertetu isbandyti, mums su pirmu padedavo jis wink.gif
Atsakyti
Tepaliuka tai naudojam pries miegeli Dentinox.Bet gal yra koks veiksmingesnis? g.gif
Papildyta:
Rasma musu tevelis isvaziaves i uzsieni tai dabar vis keliaujam per mociutes kad nesedet namie..gal ir tai itakoja? g.gif
Atsakyti
As irgi uz Dentinoxa buciau, bet gal jis jums nepadeda? g.gif nes musu pazistami naudoja Kamistad ax.gif
Atsakyti
QUOTE(OleRa @ 2014 01 17, 16:41)
As irgi uz Dentinoxa buciau, bet gal jis jums nepadeda? g.gif  nes musu pazistami naudoja Kamistad  ax.gif



Reiks pamegint.tiesa,jau mus kuris laikas kaip beria,daktare sake kad tai alerginis berimas.Bet turbut berimas negaletu turet itakos tokiam miego sutrikimui? g.gif
Atsakyti
Gali miegui turėt įtakos viskas, net bėrimas.
Pvz. alerginis, dažnai kūdikius neramina..dažnai niežti, peršti, norisi net draskyt odelę. O tai dirgina ir trukdo užmigti.
Be to, jūs parašėt jau ne vieną priežastį. Vaikas reaguot ir į išsiskyrimą su tėveliu gali (kas mums atrodo - "turbūt dar nesupranta"), ir pas artimuosius gal daug dažniau būnat, jog nenuobodžiaut - bet vaikui, tai jau pasikeitimas ir pan., jei anksčiau to nebūdavo ar būdavo rečiau. Dantukai, lavėjimas (juk jau žingsniuot pramokęs, bet dabar kalba spartės ir kt.gebėjimai)..viskas mažus įtakoja 4u.gif
Ir keisis dar miego įpročiai..bus ramesnių naktų, bet bus ir sunkesnių..
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 01 20, 22:32)
Gali miegui turėt įtakos viskas, net bėrimas.
Pvz. alerginis, dažnai kūdikius neramina..dažnai niežti, peršti, norisi net draskyt odelę. O tai dirgina ir trukdo užmigti.
Be to, jūs parašėt jau ne vieną priežastį. Vaikas reaguot ir į išsiskyrimą su tėveliu gali (kas mums atrodo - "turbūt dar nesupranta"), ir pas artimuosius gal daug dažniau būnat, jog nenuobodžiaut - bet vaikui, tai jau pasikeitimas ir pan., jei anksčiau to nebūdavo ar būdavo rečiau. Dantukai, lavėjimas (juk jau žingsniuot pramokęs, bet dabar kalba spartės ir kt.gebėjimai)..viskas mažus įtakoja 4u.gif
Ir keisis dar miego įpročiai..bus ramesnių naktų, bet bus ir sunkesnių..


Aciu Jums labai labai 4u.gif 4u.gif 4u.gif turbut tokiems mazuliukams viskas susideda i viena ir po to gaunas toks rezultatas rolleyes.gif na ka,apsisarvuosiu kantrybe ir lauksiu kol vel atkeliaus tas ramus uzmigimas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(EgleJo @ 2014 01 20, 22:45)
Aciu Jums labai labai  4u.gif  4u.gif  4u.gif  turbut tokiems mazuliukams viskas susideda i viena ir po to gaunas toks rezultatas  rolleyes.gif na ka,apsisarvuosiu kantrybe ir lauksiu kol vel atkeliaus tas ramus uzmigimas  mirksiukas.gif

Labai norisi mamoms padėti, kad ir jos atsikvėptų, pailsėtų, išsimiegotų, bet taip su vaikiukais yra - maži egoistai biggrin.gif Jiems reik ir mūsų dėmesio, ir kantrybės.

Iš trijų auginimo patirties, tai siūlyčiau iki miego - tik ramią veiklą, išmaudyti šiltoje vonioje su raminančių žolelių nuoviru (pvz. lengvas valerijonų šaknistiebių..arba būna spec.emulsijos maudynės vaikams, pvz.: http://www.weleda.lt...c...2&prod_id=7 ne tik ramina, bet ir nuo diatezės (būtent niežulio išbėrus)), ramaus miego arbatėlę (jei nėra alergijos tam tikriems augalams, pvz.: http://www.vaistine....o...&ID=343714), odelę išbertą tepti niežulį mažinančiu kremuku (jei tinka individualiai vaikui, pvz. homeopatinis "Iricar"..galit surast inf-jos internete), dantukus pamasažuot, patept tepaliuku, duot vėsų kramtuką; yra spec.raminančių levandų pagalvėlių į lovytę (pvz.: http://www.emama.lt/...levandomis.html ), tyliai tyliai grojantį lopšinių CD (klasikinės muzikos vaikams arba maniškius hipnotizuoja kažkodėl šitas: http://www.patogupir...opsines-CD.html biggrin.gif Tik reik labai tyliai paleisti, kad girdėtų įsiklausęs ir nurimęs biggrin.gif )

O svarbiausia - ramybės ir kantrybės mamai 4u.gif

Turiu knygą "Vaikas nemiega", pavartysiu dar, pažiūrėsiu ką pataria, pasidalinsiu mintimis..
Mano visi trys vaikiukai labai neramūs miegotojai, sunkiai užmigdomi, tai matot kiek visko išbandyta biggrin.gif Įvairiausių arbatėlių, sirupėlių homeopatinių, supimo (valandų valandom..šiąnakt syupau nuo 3 iki 5, o dar užmigdau irgi tik supimu), dainavimo (taip, ir pati niūniuoju ištisai biggrin.gif ), eterinių aliejų tinkančių kūdikiams..

Bet vaikai užauga ir vėliau miega geriau 4u.gif Tą irgi galiu pažadėt..tik nežinau kaip greitai tai bus Jums smile.gif
Atsakyti