Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Na as manau naturalu, kad kyla daug klausimu. Given pamenu is Seltono temos, ji taip pat viskuo ten domejosi smile.gif Svarbiausia buti open-minded ir tiesiog pabandyt neziurint y taisykles, skaitalus ir t.t. As pati buvau atgrasius save, nes dariau tokius produktu derinius, kurie man buvo ne prie sirdies. O kai supratau, kad spinatai, agurkai, pomidoras irgi gali but patiekalas, nereik ten visokiu mirkytu riesutu uzpilu, suriu ir t.t. gyvent pasidare lengva, valgyt paprasta ir malonu 4u.gif Ir nors kartais kazko tikrai uzsimanau, visgi tokia mityba dave savo rezultatu - nagai mano stiprus, plaukai graziai auga, oda isberta, bet tai niekis. Nes as dziaugiuos ir megaujuos tuo, ka darau. Kaip bus veliau - sunku pasakyt. Pavasaris, vasara - palankus metas zaliavalgystei net tiems, kurie ja nesidomi. Vien del silto oro nesinori jokiu sociu, riebiu uzkeptu patiekalu schmoll.gif As pvz. siandien kepiau kugely - valge kaimynai. Kepiau karstus sumustinius - valge MB. Pati susigundziau pieniskais ledais, bet dabar ilgam atsiminsiu raizanty pilva ir ramu bus biggrin.gif Nes taip gerai jau seniai nesijauciau wub.gif Bet neneigsiu - seiles drimba y koky slamstmaisty beziurint, tik skirtumas tas, kad rankos jo imti ir valgyt nebekyla. Isgyvent viena savaite be saldumynu tapo yprasta, kai anksciau per diena po kelis kartus kazka nukniaukdavau doh.gif
Atsakyti
O as vis dar mielai naudojuosi savo sedona ir daigyklem (nekalbu apie vitamixa - kasdien po 2 k padzyrinu sita). Man LABAI skanu tie mano visi cipsai (siuo atveju, kol nera KALE - burokeliai, rope, cukinija, kalafijoras, brokolis). Prisimakaluzinu as visokiu tu 'kremu' jiems su garstyciu miltukais ir t.t., prisidziovinu keleta stiklainiuku 'vienu rozu' ir va kai seiles drimba kai noriu kakzo 'nesveiko' - va tuos ir kertu thumbup.gif
Kaip minejau ir granolos prisigaminu, kad vis butu 'ant greicio' kazko.
To 'paprastumo' (obuolio, banano, morka ir t.t.) per skubejima atsivalgau i valias, tai jau save palepinti norisi kai laiko kazkiek randu virtuveje...

Labai dziaugiuosi, kad MB jau iprato prie mano mitybos iprociu, ir kai eina i pard visalaik paiesko kazko man 'zalio' (kokiu spinatu, rukolos, bananai, apelsinai, obuoliai - visalaik jau automatiskai pas ji krepese atsiduria del manes wub.gif )

Del energijos - arba man veikia 'placebas' arba tikrai veikia (algae ir spirulina). Sie papildai mano rytiniam rituale jau nusistovejo ir as juos naudoju visada.
Miegu apie 6 val per para. Dirbu apie 12 - 13 val jaucu doh.gif , 3 k per savaite sportuoju... Na darbas 70% sedimas, bet labai protiskai varginantis ir intensyvus.
Vaikai 2 namie, suva... Kai saule pasirode, zenkliai energingesne jauciuosi tiesa. Pavargstu, bet ne taip, kad iki kritimo, o 'sveikai' isvargstu. g.gif
Atsakyti
QUOTE(mjk @ 2013 04 25, 20:08)
ar kada nors bandei gamintis raw saldumynus? smile.gif  Neseniai vienos rawistes psl aptikau...jeeetus koks geris, kaip viskas paprasta....dabar kaupiuosi saldumynu gaminimui  wub.gif


Aš išvis saldėsiams jokio potraukio ir porekio nejaučiu. Kartais nuo riešutų pieno suminkau kokius triufelius su datulėm ir kakava, bet ir tuos kaimynam išdalinu galiausiai arba kolegom smile.gif jei būna, kd užsinoriu ko nors saldaus, man džiovintų vaisių saujelės - per akis.

apie kurį puslapį čia eina kalba? užrodyki ir mums smile.gif

QUOTE(Egliukasz @ 2013 04 25, 22:50)
Na as manau naturalu, kad kyla daug klausimu. Given pamenu is Seltono temos, ji taip pat viskuo ten domejosi smile.gif Svarbiausia buti open-minded ir tiesiog pabandyt neziurint y taisykles, skaitalus ir t.t.


Taip, natūralu, kad kyla daug klausimų, bet kai klausinėjama dėl kiekvieno pirstelėjimo ir kiekvieno kąsnio, tai, mano nuomone, jau nenormalu. savęs reik žiūrėt, o ne kitų. aš laikausi tos nuomonės, kad pirmiausia reikia susitvarkyti viduje, susidėlioti vidinę netvarką į lentynėles, nurimti, nesiblaškyti ir įsiklausyti į savo organizmą: ko jis nori ir ko jam reikia. atsakymai visi yra čia pat - šalia mūsų, arba mumyse pačiuose. Jei šiltame klimate, ten kur yra natūralios bananų augimvietės, gyvenantis žmogus gali 5 metus maitintis vien tik jais ir jaustis žvalus, sveikas ir energingas, tai nereiškia, kad žmogus, gyvenantis LT, valgantis atvežtinius bananus, kurie nuskinti dar nesunokę (geriausiu atveju atveju jie bus ekologiški, bet tada jau tikrai biudžetas turėtų būti kosminis) bananus, tikrai nejaus tokio poveikio. Užtai ir sakau, kad atsakymai čia pat: šalia arba mūsų viduje.

ai, ką aš bambu, kiekvienas renkasi savo smile.gif prie progos užrodysiu labai skanią užtepėlę, kurią gaminu jau kuris laikas, dažnai pavarijuoju, super skonis. Įdėjus šviežių krapų ir agurkų, skonis išvis pasakiškas gaunasi. aš valgau su šviežių daržovių šiaudeliais (cukinijų, morkų, salierų). Receptas Gražinos Gum (truputį pakeistas mano):

300 g saulėgrąžų, mirkytų 6-8val.val. vandenyje
½ paprikos
5 vnt. saulėje džiovintų pomidorų
½ šaukštelio druskos
½ citrinos sulčių
½ šaukštelio kajeno
½ šaukštelio juodųjų pipirų
1 šaukštelis itaališkų žolelių mišinio

sudedame visus komponentus į maisto smulkintuvą-kombainą S raidės formos peiliuku. malame. tepti galima ant agurko, cukinijų, žaliavalgiškų duonelių. Skanaus.

50 g saulėgrąžų turi visos dienos geležies normą.įsisavinimas didesnis jas išmirkius vandenyje.

Originaliame recepte dar dedama 1 morka, bet man jos čia visai nereikia, tai aš ją kartais pakeičiu agurku arba cukinija, o itališkas žoleles - krapais. Skanu ir nededant paprikos
essen.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elenora: 26 balandžio 2013 - 07:23
Aciu uz receptuka, skaniai visai turetu but 4u.gif As tai vietoj cipsiuku spinatu lapus kertu sviezius - va ka reiskia, kazka pirma karta gyvenime paragaut biggrin.gif Negaliu atsivalgyt. Stovi dubuo kambary, vis po lapa, po lapa.. ax.gif
Gal kas is UK maistines mieles perkat?Kazi kurios naturaliausios, maziausiai visokiu priedu? g.gif Agar Agar uzsisakiau, gaminsiu zeliukus saldainiukus blush2.gif
P.S. mano pieniski ledai nakty man neleido miegot, sedziu darbe 2 val. miegojus. Angliukas siandien - geriausias draugas verysad.gif Kaip galima taip apsivemt nuo vieno ledo? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Elenora @ 2013 04 26, 07:22)
Taip, natūralu, kad kyla daug klausimų, bet kai klausinėjama dėl kiekvieno pirstelėjimo ir kiekvieno kąsnio, tai, mano nuomone, jau nenormalu <..>


Eleonora, su visa pagarba Jūsų asmeniui, bet paskaičius tokius post'us schmoll.gif sakyčiau, kad esate mėsėdė doh.gif Iš kur tiek agresyvumo ir nepakantumo kito nuomonei unsure.gif Nagi, jei nepatinka kurio forumo nario nuomonė ar žinutės - visada gi galima neskaityti, praleisti ir pan. Manau, čia nėra kažkieno privati teritorija ir visi turi tik teigiamai rašyti: kiek žmonių - tiek nuomonių, patirčių, abejonių...
Man asmeniškai given444 visai netrukdo ir kartais net smagu jos ataskaitas paskaityt. Gerai, kai žmogus skaito, domisi, bet sykiu ir savo nuomonę turi, ir bandymų-klaidų metodu nori susirasti savo kelią.
Ji niekada ir nedeklaravo, kad yra žaliavalgė (jei jau tikrai skaitote temas nuo pradžių), o tik veganė, einanti žaliavalgystės kelio link.
Taigi, daugiau tolerancijos ir visiems užteks vietos šioje temoje - ir žaliavalgiams, ir dar tik besidomintiems 4u.gif

P. S. gal ne į temą, bet turiu mažai naudotą Excalibur, kurio man nebereik: mielai perleisčiau kažkam, kas mėgsta gamintis įmantresnius žaliavalgiškus patiekalus ax.gif
Atsakyti
eleonora, labai gerai kad mano mintys tau taip atrodo...as cia antbumbu ir at-abejoju uz visas.... biggrin.gif ir nuolat KELSIU KLAUSIMUS - NES zmogui, kuriam nekyla jokiu klausima - amen, kaput jo tobulejimui. o jus bloga itaka darot - lietuviai ir tai tyleniai, konmpleksu pilni, bijo viesai niurgzti, todel savy abejones laiko...is kur zinot kad cia zmones neturi abejoniu...buvo ir tokiu kuriems kraujas pablogeja, plaukai vat slenka, vaikams ne visos taiko si metoda - ar tai ne didziausia abejone?????(kai tuo tarpu as vaikus tikrai patraukiau nuo mesos ir pieno, kiek mano akis leidzia)....

taip, kad. toliau. del to tikimo-netikimo. as my biggrin.gif iu veganyste labiau del morales, o ne del sveikatos. bet jei energijos kartais dar tiek nera, nesakau kad visai nera, tai ka man meluoti? ko as kalta? gal viskas ateis palaipsniui...taI NEGI man uzsiciaupti ir tyleti, nes eleonorai tai netiks.
nemeluokit, nes ne visi mano postai tokie. gaila, neskaitete, kaip as nuolat atlaikau giminiu patycias, replikas ir vos ne ex psicho-smurta. jei tikrai buciau skysta, manes sioj temoj net nebutu. labai idomu, ka jus mano vietoj darytumet, ir ypac su vaikais.

taip kad - labai bjauru ir keista - neleisti zmones abejoti, klausti, klausineti - nes visame tame gimsta tiesa biggrin.gif ir nereikia cia vien nusaldintos temos.

taip, is visu blogybiu - mane dar tebetraukia miltiniai skanestai, bet ir tai jau maziau... nemanau, kad tu turetum nustatyti temos tona - ir paversti si skyreli vien recepteliu apsikeitimo vieta, kuriu pilna internete visom kalbom - o cia taip truksta, filosofijos, apmastymu - ir vel tu paciu: abejoniu, pasidziaugimo.
vat galiu pasidziaugt vel: mano oda tikrai persikine patapo. nereikia man tu havaju biggrin.gif biggrin.gif
ir del oro. puikiai jauciuos lietingu niuriu metu, uzveza mane kaip tik kurybai. gal kad esi rudeni gimus????
Atsakyti
Sakykit brangiosios, ar galetumet parekomenduoti 4 valandos zakuskei kanors ne dziovintuve gaminamo ir ne saldaus smile.gif
Turiu omeny darbe kai 12 val pavalgai tai sekanti karta 4 val panasiai jau norisi kanors paciaumoti smile.gif
Pusmetuka jau ieskau ko nors ir vis nerandu. Idealiausia butu, kad butu galima kelioms dienoms i prieki pasigaminti. Pvz. ka atradau iki siol tai smulkinti sezamai su medum. I formele sudedu, i saldytuva ir kelioms dienoms uztenka. Arba a-lia raw brownis is sumaltu datuliu, riesutu, seklu ir t.t. su kalkava. Bet cia saldu. Tai norisi tokio a-lia rimtesnio maisto nei banana ar morka uzkasti. Ka jus tokiu metu valgot? smile.gif
Atsakyti
Gal dziovintuva turit? 4u.gif Duoniuku galima pasidaryt, daigintu grudu duoneles, a la surio ar siaip kokia uztepele 4u.gif
Atsakyti
pritariu Eleonorai. Kol viduj nebus ramybės, sveikatos irgi nebus kad ir kokiu valgymo keliu pasuktum. Vidinė ramybė nereiškia, kad niekas nebeįdomu. Po meditacijos, jogos iš tiesų atkrenta nereikalingi dalykai. Nereikalingi tau pačiam, o ne kitiems.

GreenLady, aš dažniausiai darau salotų vyniotinį. Turbūt geriausiai vyniojasi aisberg salota. Ant jos dedu špinatus ar kitus žalėsius, avokadą (nes padažų nenaudoju), pomidorą, agurkus, grybus, pipirus, raudonus svogūnus ir t.t. Ir viską susuku. Toks "salotsuktinis" labai gerai susivynioja į folgą, ir valgant nebyra. Labai patogu neštis į darbą. Aš pirmąkart pas dukrą darbe pamačiau, tai dabar vis eksperimentuoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(claries @ 2013 04 26, 11:37)
Nagi, jei nepatinka kurio forumo nario nuomonė ar žinutės - visada gi galima neskaityti, praleisti ir pan. Manau, čia nėra kažkieno privati teritorija ir visi turi tik teigiamai rašyti: kiek žmonių - tiek nuomonių, patirčių, abejonių...


Man, asmeniškai, tai netukdo Eleonoros pasisakymas, nuomonė. Juk pati parašėte, jog kiek žmonių, tiek nuomonių, jei nepatinka, galima praleisti, ir čia ne tik teigiami pasisakymai ar liaupsės. Tiesiog pačiai reikėtų būti tolerantiškesnei kitų žmonių nuomonei. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tautosaka @ 2013 04 26, 18:17)
pritariu Eleonorai. Kol viduj nebus ramybės, sveikatos irgi nebus

ir kuo mano klausimai ar kartais ironija/tam tikri apgailestavimai(ypac finansiniai) susije su neramybe.
ramybe as senokai atradus, o siaip ramybes keliu einama visa gyvenima - nesakykit jau kalno virsune pasieket - anoj temoj vardijau vos ne desimt punktu kaip pagerejo mano sveikata ir dziaugiuos nuo veganystes ir vasara 60-70proc zaliavalgiaujant. ir ka. tai nedraudzia man atmerkt akiu ypac del finansiniu dalyku, kuriuos kruopsciai vedu - draugu realijos - ir dar daugelio kt dalyku 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 04 26, 15:58)

Visgi džiaugiuos, kad jūs požiūris (bent) į kritiką sveikas. Juokauju.
Viską aš skaičiau, ir apie gimines, ir apie ex. tikrai. Ir 'dėl kažkokios Elenoros' tikrai nereikia tylėt ir neklaust. tiesiog man kartais atrodo, kad jūs ratais kvadratais ir vėl apie tą patį smile.gif bet kiekvienam savo, matyt.

tautosaka drinks_cheers.gif
Atsakyti