Įkraunama...
Įkraunama...

Plaukų dažymas chna, basma ir kitomis žolėmis

Atsidarome jau 12 temą 4u.gif Toliau rūpinkimės plaukučiais natūraliais būdais bigsmile.gif

user posted image

11 tema

Trumpi dažančių žolyčių aprašymai:


CHNA [arab. hinnā], raudonai geltoni dažai, gaminami iš krūmo Lawsonia inermis lapų.

BASMA Kitaip žinoma kaip INDIGO. Irgi susmulkinta augalas, kuris padeda nudažyti plaukus tamsiau (beveik juodai net). Naudojamas kartu su chna.

AMLA (Indiškas agrastas), kuris yra turtingiausias vitamino C šaltins. Dedant šiek tiek į mišinį duoda šaltensį atspalvį.


Forumiečių naudingi patarimai:

Maišymo gudrybės:
*Kad plaukus mažiau sausintų galima įpilti šiek tiek aliejaus, plikyti pienu, užpilti kefyru, įdėti kiaušinį ir pan.

*Kad būtų naudinga plaukams, galima plikyti įvairių žolių nuovirais (čiobrelių, rozmarinų, ajerų, ąžuolo žievęs ir pan.

* kad stiprintų plaukus ir saugotų nuo slinkimo galima įberti cinamono, rozmarinų ar kitokio eterinio aliejaus ir t.t.

*Kad spalva būtų raudonesnė galima plikyti raudonu vynu, dėti paprikos miltelių ir pan.

*kad spalva būtų geltonesnė - galima dėti ciberžolės.

*Kad spalva būtų rudesnė - galima eksterimentuoti su Chna/ basma asantykiu, dėti amlos, mušti kiaušinį, plikyti juodalksnių nuoviru, ažuolo žievės nuoviru, juoda stipria kava, juoda stipria arbata, pilti eterinių aliejų, plikyti mišinį metaliniame inde ir pan.

*Kad geriau išsiskirtų chna spalva, patariama plikyti chna su 80 laipsnių temperatūros vandeniu ir įpilti rūgšties (citrinos sulčių, acto, apelsinų sulčių ar pan.) Taip pat patariama ir šiltai palaikyti mišinį.

*Kad spalva geriau įsigertų į plaukus reikia tepti šiltą košę ant išplautų drėgnų plaukų nedėjus kiokio kondicionieriaus, užsidėti plėvelę/ maišelį ar dušo kepurėlę ir apvynioti šiltai (arba užsimaukšlinti patogią kepurę.

*Norint, kad gautųsi beveik juoda spalva, reikia pirma nudažyti plaukus chna, o paskui Basma.

*Mano įsitikinimu, daug įtakso spalvai turi ir pačios žolės (Chna kokybė labai skiriasi).

*Bent kokiu atveju, dažymas žolėmis yra tarsi menas, ir kiekviena turi atrasti sau labiausiai tinkantį derinuką. Nė viena nepatars kaip garantuotai išgauti vienokią ar kitokią spalvą, galima tik pasidalinti patirtimi

O apie gvazdikėlius - tai juos sumaltus labai gerai tiesiog sumaišo į žoles ir pliko kiek supratau. Taip pat sijoja, kad miltukai būtų.

Mums patinka:
The long hair community;
Henna for hair.

Chna,žoleles ir kitus priedus internete perkam:
Aromazone;
Henna boy;
Aromanatural (amla);
iherb.

Gatavi produktai:
Khadi;
Rainbow Research;
Naturtint.

Visoms sėkmės ir lauksime jūsų atsiliepimų bei nuotraukų bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kisulita: 05 vasario 2013 - 22:51
QUOTE(minciu valdove @ 2013 02 05, 21:12)

Jeigu teisingai supratau turėčiau rinktis dvižingsnį variantą: pirma basma - 0,5val, po to chna - 2 val ?

Ačiū Jums visoms už padrąsinimą, už palaikymą,4u.gif  4u.gif  4u.gif  neabejoju viskas bus gerai  thumbup.gif


O man atrodo, kad iš pradžių reikia chna, o po to basma g.gif
Atsakyti
Taip ir yra smile.gif pirma reikia tepti chna, po to basma mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kisulita @ 2013 02 06, 00:46)
O man atrodo, kad iš pradžių reikia chna, o po to basma g.gif

QUOTE(Ixora @ 2013 02 06, 10:01)
Taip ir yra smile.gif pirma reikia tepti chna, po to basma  mirksiukas.gif

Taip, merginos, Jūs visiškai teisios thumbup.gif aš suklydau, prisirinkau per daug info, daug klausinėjau google biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kisulita @ 2013 02 05, 23:27)
O man labai įdomu ar jums ant žilų plaukų pavyks išgauti tamsiai rudą spalvą, praneškit kokie rezultatai thumbup.gif

Man zilu rudai nudazyti nepavyko. schmoll.gif Vakar kaip tik tyrinejau iskritusi plauka. Isiziurejau i ji kaip gerai matos skirtumas zilo, dazyto chna ir dazyto cheminiais dazais. (per ligas jau senai plaukai nedazyti, tai ziliukai nemazai atauge) Dazytas scheminiais dazais labai tamsiai rudas, vos ne juodas. Nors chemija dazyta buvau rudai, bet uzdazius ant virsaus zolem as tapau labai tamsi, beveik juoda. O ten kur jau atauge savi plaukai spalva sviesesne - ruda gaunasi. Kur zili tai dar sviesesne, tokia i auksini atspalvi. (cia vakaryksciam plauke taip isiziurejau)
Kaip jau laukiu kol galutinai issikapstysiu is ligu ir galesiu vel nusidazyt rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 06 vasario 2013 - 10:46
QUOTE(goccia @ 2013 02 06, 11:46)
Man zilu rudai nudazyti nepavyko.  schmoll.gif Vakar kaip tik tyrinejau iskritusi plauka. Isiziurejau i ji kaip gerai matos skirtumas zilo, dazyto chna ir dazyto cheminiais dazais. (per ligas jau senai plaukai nedazyti, tai ziliukai nemazai atauge) Dazytas scheminiais dazais labai tamsiai rudas, vos ne juodas. Nors chemija dazyta buvau rudai, bet uzdazius ant virsaus zolem as tapau labai tamsi, beveik juoda. O ten kur jau atauge savi plaukai spalva sviesesne - ruda gaunasi. Kur zili tai dar sviesesne, tokia i auksini atspalvi. (cia vakaryksciam plauke taip isiziurejau)
Kaip jau laukiu kol galutinai issikapstysiu is ligu ir galesiu vel nusidazyt rolleyes.gif

Na ir galingas tas žilumas doh.gif Apie rudą, tiksliau kaštoninę spalvą svajoju smile.gif tikriausiai ir man bus panašiai, nes ir chemija žilus truputį mažiau nudažydavo doh.gif sako reikia mylėti tokius kokius turi, bet su meile žiliems man problema biggrin.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo minciu valdove: 06 vasario 2013 - 11:47
QUOTE(minciu valdove @ 2013 02 06, 12:46)
Na ir galingas tas žilumas  doh.gif Apie rudą, tiksliau kaštoninę spalvą svajoju  smile.gif tikriausiai ir man bus panašiai, nes ir chemija žilus truputį mažiau nudažydavo  doh.gif sako reikia mylėti tokius kokius turi, bet su meile žiliems man problema  biggrin.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2013 02 06, 11:46)
Man zilu rudai nudazyti nepavyko.  schmoll.gif Vakar kaip tik tyrinejau iskritusi plauka. Isiziurejau i ji kaip gerai matos skirtumas zilo, dazyto chna ir dazyto cheminiais dazais. (per ligas jau senai plaukai nedazyti, tai ziliukai nemazai atauge) Dazytas scheminiais dazais labai tamsiai rudas, vos ne juodas. Nors chemija dazyta buvau rudai, bet uzdazius ant virsaus zolem as tapau labai tamsi, beveik juoda. O ten kur jau atauge savi plaukai spalva sviesesne - ruda gaunasi. Kur zili tai dar sviesesne, tokia i auksini atspalvi. (cia vakaryksciam plauke taip isiziurejau)
Kaip jau laukiu kol galutinai issikapstysiu is ligu ir galesiu vel nusidazyt rolleyes.gif


O dvižingsniavimu bandei? ax.gif Irgi tas pats gaunasi? unsure.gif
Atsakyti

Ne nebandziau dvizingsniu. MAno plaukai iki liemens ir ju nemazai, tai ir vienu zingsniu nemazai vargo blush2.gif Siaip tai spalva ir taip man gera. Pamenu, kai viska skaiciau irgi planavau dvizingsniu dazytis, bet gerai kad merginos patare tiesiog maisyti basma su chna. Dvizingsnio neprireike smile.gif O del to spalvos skirtumo kur naturalus atauge ir dazyti su cheminiais dazais, tai daug merginu raso, kad skiriasi spalva. Tad as ir nestresuoju mirksiukas.gif per kelis metus nuaugs biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 06 vasario 2013 - 13:42
QUOTE(goccia @ 2013 02 06, 14:41)
Ne nebandziau dvizingsniu. MAno plaukai iki liemens ir ju nemazai, tai ir vienu zingsniu nemazai vargo blush2.gif Siaip tai spalva ir taip man gera. Pamenu, kai viska skaiciau irgi planavau dvizingsniu dazytis, bet gerai kad merginos patare tiesiog maisyti basma su chna. Dvizingsnio neprireike smile.gif O del to spalvos skirtumo kur naturalus atauge ir dazyti su cheminiais dazais, tai daug merginu raso, kad skiriasi spalva. Tad as ir nestresuoju mirksiukas.gif per kelis metus nuaugs biggrin.gif


Aš tai bandau mamą atpratinti nuo dažymų cheminiais dažais, nes jau plaukai atrodo ne kaip... Pas jus turbūt nedaug tų žilų, o pas ją tai teoriškai visi unsure.gif Ir ji mėgsta tamsias rudas spalvas, beveik juodas verysad.gif Tai turbūt nepavyktų jai nudažyti tokia spalva, kaip nori... verysad.gif O po to gali būti jai sunku grįžti prie cheminių g.gif
Atsakyti
ne dar nedaug, bet paciam virsugalvi, tai kaip tik matomiausioj vietoj doh.gif tad butinai reik dazyt.
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2013 02 06, 20:17)
ne dar nedaug, bet paciam virsugalvi, tai kaip tik matomiausioj vietoj doh.gif tad butinai reik dazyt.


Bet spalvos turbūt nelabai skiriasi žiūrint į visus plaukus bendrai? smile.gif
Atsakyti