Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VIII d.

help.gif
merginos labai reik jusu pagalbos, pradejau daryti muila, o pritruko man KOH galit padeti suskaiciuoti kiek reikia NOH as nemoku
receptukas:
kokosu al 40%-280g
kukuruzu al 30%-210g
saulegrazu al 30%-210g

vanduo 315g vandens dariau 45% kad butu skystesne pasta tai skalbiu neskiedus
KOH 150,45g o turiu118g

kiek man prideti NOH g kad sureaguotu aliejai visi riebumas 1%

aciu kas pagelbesit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2013 05 30, 19:25)
help.gif
merginos labai reik jusu pagalbos, pradejau daryti muila, o pritruko man KOH galit padeti suskaiciuoti kiek reikia NOH as nemoku
receptukas:
kokosu al 40%-280g
kukuruzu al 30%-210g
saulegrazu al 30%-210g

vanduo 315g    vandens dariau 45% kad butu skystesne pasta tai skalbiu neskiedus
KOH 150,45g    o turiu118g

kiek man prideti NOH g kad sureaguotu aliejai visi riebumas 1%

aciu kas pagelbesit  4u.gif

Tik dabar pamačiau wub.gif
Žinau, kad KOH reikia 5 kart daugiau negu Na OH, tai vietoj 32,5 g KOH reikės tik 6,5 g Na OH 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 01 birželio 2013 - 14:31
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 06 01, 15:30)
Tik dabar pamačiau  wub.gif
Žinau, kad KOH reikia 5 kart daugiau negu Na OH, tai  vietoj  32,5 g  KOH reikės tik  6,5 g Na OH  4u.gif

aciu uz pagalba, o maisyti taip kaip skysta? Nes cia labiau skystas bus
Atsakyti
Jei dar tik planuojates ir nesupilacius alieju, tai tiesiog sumazinkit alieju kiei ir gal nebereikes NaOh
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2013 06 01, 18:25)
aciu uz pagalba, o maisyti  taip kaip skysta? Nes cia labiau skystas bus

Tai kad nesiskiria gamyba, jei su NaOH karštuoju būdu virti, o čia ir kiekis NaOH labai mažas biggrin.gif gal su KOH pėdsakas lėtas ir kitaip atrodo ( kietas labai)
Pagal proprociją gausis klasikinis kreminio muilo receptas ( kai NaOH būna iki 25%) 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 02 birželio 2013 - 06:50
O gali taip buti kad labai greitai man susidare muilas is tu dvieju sarmu nors NaOH buvo labai mazai? As jo net neplakiau sarma sumaisiau su trecdaliu vandens, uzpyliau aliejus ir truputi pakaitinau kad kokosai istirptu ir palikau pastoveti vis pamaisydama, tai po keliu val man normaliai susimuilavo ir dar likusi kieki ipyliau nuo kefyro isrugu tai labai grazus baltas kremukas gavosi tirstas, nereikejo visai blenderio g.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2013 06 04, 08:52)
O gali taip buti kad labai greitai man susidare muilas is tu dvieju sarmu nors NaOH buvo labai mazai? As jo net neplakiau sarma sumaisiau su trecdaliu vandens, uzpyliau aliejus ir truputi pakaitinau kad kokosai istirptu ir palikau pastoveti vis pamaisydama, tai po keliu val man normaliai susimuilavo ir dar likusi kieki ipyliau nuo kefyro isrugu tai labai grazus baltas kremukas gavosi tirstas, nereikejo visai blenderio  g.gif

Tai todėl, kad labai koncentruotas buvo šarmas (tik trečdalis vandens kiekio numatytam šarmo kiekiui), jei skaičiuotum su tokiu vandens kiekiu, kalkuliatoriuj užsidegtų raudonas šauktukas - per didelė šarmo koncentracija blink.gif
Su šarmu atsargiai reikia elgtis, dažnai maišau su puse skysčio kiekio ( kita dalis - šaldytas kokosų pienas, bet jį irgi įmaišau iki sujungimo su aliejais), tai pradinis šarmo tirpalas nepaprastai stiprus išeina ax.gif
Ir dar kažką keistai darai - aliejus šildai sumaišius su šarmu? g.gif Gali netolygiai šarmas pasiskirstyti.
Manau, kad darai daug nusižengimų technologijoje, taigi ir rezultatas nenuspėjamas ax.gif
Pagal technologiją aliejai ir šarmo tirpalas turi būti vienodos temperatūros, kieti sviestai iš anksto ištirpdyti, o šarmo tirpalas paruoštas su visu paskaičiuotu skysčiu, gal kelis % galima pasilikti kokiems aktyvams tirpinti, bet į muilą juos įmaišome su viršriebiu, o ne su vandeniu paprastai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 04 birželio 2013 - 18:05
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 06 04, 19:02)
Tai todėl, kad labai koncentruotas buvo šarmas (tik trečdalis vandens kiekio numatytam šarmo kiekiui), jei skaičiuotum su tokiu vandens kiekiu, kalkuliatoriuj užsidegtų raudonas šauktukas - per didelė šarmo koncentracija  blink.gif
Su šarmu atsargiai reikia elgtis, dažnai  maišau  su puse skysčio kiekio ( kita dalis - šaldytas kokosų pienas, bet jį irgi įmaišau iki sujungimo su aliejais), tai pradinis šarmo tirpalas nepaprastai stiprus išeina  ax.gif
Ir dar kažką keistai darai - aliejus šildai sumaišius su šarmu?  g.gif Gali netolygiai šarmas pasiskirstyti.
Manau, kad darai daug nusižengimų technologijoje, taigi ir rezultatas nenuspėjamas  ax.gif 
Pagal technologiją aliejai ir šarmo tirpalas turi būti vienodos temperatūros, kieti sviestai iš anksto ištirpdyti, o šarmo tirpalas paruoštas su visu paskaičiuotu skysčiu, gal kelis % galima pasilikti kokiems aktyvams tirpinti, bet į muilą juos įmaišome su viršriebiu, o ne su vandeniu paprastai.

Aciu uz paprotinima, jau senokai dariau ir subalamutino mane sarmo trukumasb bet ploviausi rankas tai negrauzia, skiedziau truputi tai is vakaro mase buvo tirsta o ryte suskystejo atsiskiria sluksniai gal vanduo nezinau reiks vis suplakti pries naudojant. Dariau indam ir skalbimui tai gal nera tai labai baisu g.gif
Atsakyti
Sveikutės mergaitės 4u.gif
pasirodau ir aš su savais muiliukais blush2.gif
user posted image]muiliukai[/URL]
Atsakyti
Mergaitės turiu klausimuką,ar galima perlydyti muilą,jei nepavykęs išėjo?
Nesuprantu ką ne taip dariau? Bet žinau tikrai kad klydau sad.gif gal per ilgai laikiau?gal reikėjo mažiau valandų laikyti ir skubėt pjaustyt.
tiesiog trupiniais trupo muilas,jau buvo stipriai sukietėjęs,arba reikėjo šį muilą į formeles pilstyt g.gif ax.gif blush2.gif
Patarkit mergaitės doh.gif
O aš dar pasitikėjau knygos receptu doh.gif nes bandžiau Kastilijo muilą
tik šiek tiek pakeičiau(tai eterinius)
bet tikrai dar pasitikslinau palikti 24valandom sad.gif o jis jau buvo man kietas:( ir trupo.
tai manau kad šis receptas tik į formas buvo tinkamas .....
680 alyvuogių al
227 alyvpalmių al
57 bičių vaško
1valg.šaukštas avokado

ką daryti? g.gif
Papildyta:
user posted image]štai tas muilas sad.gif[/URL]


user posted image]sad.gif sad.gif sad.gif[/URL]
Atsakyti
Koks sarmo kiekis?
Daznai trupa, kai sarmo per daug
Beje tikram kastilijos muilui is riebalu imama tik alyvuogiu aliejus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 06 liepos 2013 - 05:48
Labas rytas 4u.gif
pagal knyga:
680 alyv.al
227 alyv.al
57 bičių vašk
283 distil.vand
142 NaOH

O pagal skaičiuokle SoapCalc:
372 dist.vand
123 NaOH

Tai jau pagal knyga baisu ir daryti doh.gif o gal aš pati blogai apskaičiavau g.gif

Papildyta:
QUOTE(Dainyte @ 2013 07 06, 11:47)
Labas rytas 4u.gif
pagal knyga:
680 alyv.al
227 alyv.al
57 bičių vašk
283 distil.vand
142 NaOH

O pagal skaičiuokle SoapCalc:
372 dist.vand
123 NaOH

Tai jau pagal knyga baisu ir daryti  doh.gif o gal aš pati blogai apskaičiavau g.gif

ui neparašiau čia su avokado aliejum 15gr skaičiuota
Atsakyti