Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas ir gimimas namuose

QUOTE(KameHame @ 2013 02 25, 19:41)
Dėl apmokėjimo neaišku, vienos sutinka visą kaina dengt, kitos gi nori nemokamo gimdymo namie. O ką valstybė nusprestų, neaišku.


Tai po kiek laiko atsiras tokių, kas užsimanys širdies operacijų namuose. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Terezza @ 2013 02 25, 21:45)
Tai po kiek laiko atsiras tokių, kas užsimanys širdies operacijų namuose. doh.gif



Visko gali būti lotuliukas.gif Ir paduos LT į strasbūrą, jog jo teisias pažeidžia.... lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(silvaria @ 2013 02 25, 21:40)
Tikrai Jakilaicio laidoj menininke uzemus advokates pozicija biggrin.gif Viska zino, jokiu mirciu nebuvo - smeistas, dokumentu klastojimas - kalta sistema, Jurga - sventoji bobute.



Nu man ir Kurklietytės su vyru tas "godojimasis" viešoje erdvėje doh.gif
Atsakyti
Na širdies operacijų gal ne, bet pasirėmus tradicijomis, bendroji chirurgija ir traumatologija galėtų būti perkelta į kirpyklas bigsmile.gif Nes šiandieninės chirurgijos ištakos barzdaskučių luome bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2013 02 25, 21:53)
Na širdies operacijų gal ne, bet pasirėmus tradicijomis, bendroji chirurgija ir traumatologija galėtų būti perkelta į kirpyklas  bigsmile.gif Nes šiandieninės chirurgijos ištakos barzdaskučių luome  bigsmile.gif


Tikrai taip thumbup.gif Natūralumas.... 4u.gif Ištakų pradmenys 4u.gif
Atsakyti
Bent jau knygoje Gimdymas ir gimimas rašoma, kad, jei reikėdavo pagalbos, gimdyme dalyvaudavo ir vyras.

Et, kaip norėtųsi šitoj temoj ne tuščių ginčų, o pokalbių "į temą" apie gimdymus namuose. Seniau ir dabar. Bet tada turbūt ši tema taptu įkalčiu byloje doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(KameHame @ 2013 02 25, 18:05)
6 mirę kūdikiai, 8 sužalotos gimdyvės, 2 moterys iš tų 4 net neturi med.išsilavinimo, kita baigus, bet neturi tam licenzijos, ir tik viena medikė  doh.gif


net jei irgi tie duomenys apie mirtis tikslus, viso to tikriausiai butu buve galima isvengti, jeigu butu galima pasirinkti gimdyti namie, tiksliau gauti legalia pagalba gimdant namie.
Atsakyti
QUOTE(bim-bam @ 2013 02 25, 23:12)
net jei irgi tie duomenys apie mirtis tikslus, viso to tikriausiai butu buve galima isvengti, jeigu butu galima pasirinkti gimdyti namie, tiksliau gauti legalia pagalba gimdant namie.

o buvo anksčiau kažkokia iniciatyva mamų (norinčių gimdyti namie) tam dalykui įteisinti? g.gif nesidomėjau ir net negirdėjau apie gimdymus namie iki šios istorijos išlindimo į viešumą g.gif Ar buvo bandoma ieškoti kelių įteisinti tiems gimdymams?
Atsakyti
QUOTE(skorpee @ 2013 02 25, 18:36)
Aš suprantu jūsų norą gimdyti namuose, ir aš tikrai sutinku, kad jį įteisintų, nes tokių pasirinkimų buvo ir bus. BET kodėl jūsų dievinamos pribuvėjos, anksčiau nėjo ir nerėkė moterys nori gimdyti namuose? Kodėl prakalbo tada, kai svyla užpakaliai? Jos visiškai neatsakingai žiūrėjo į savo veiklą to pasekoje turim 6 mirusius naujagimius, niekas neteisia jūsų pasirinkimo, bet tos pribuvėjos turi būti nuteistos o ne dievinamos


Nezinau, as gal kazka ne taip supratau, bet i EZTT kreipesi ne savamoksles pribuvejos, kurioms svyla uzpakaliai, o mamos, kurios nori gimdyti namuose su profesionalia (!) pagalba. Taip berods...
Atsakyti
man teko nemažai pasidomėti senovės lietuvių pasaulėžiūra, tai iš tiesų gimdyme dalyvaudavo bobutė ir jei reikėdavo moters vyras. Apie paaugles gimdyme negalėjo būti jokios kalbos schmoll.gif Iš vis senovės lietuvių pasaulėžiūroje labai svarbų vaidmenį atliko statusas: vedęs asmuo, ar viengungis ir t.t.
Be to ir mano močiutė pasakojo, kad prosenelė (laikas XXa. pradžia) gimdė su proseneliu, o jie vaikai, būdavo kaimynų namuose. Ir nėra gražūs tie močiutės atsiminimai apie tai: sakė jai baisu būdavo, nes namai po gimdymo atrodydavo baisiai, o ypač lova doh.gif Nėra viskas gražu, kaip norima pritempti, o ypač tuose senuose laikuose. Mano močiutė labai daug man yra apie tai papasakojus: apie kūdikių, kurie nepageidaujami uždusinimus, apie moterų mirtis po gimdymo, nes... vyrai lįsdavo turėti lytinių santykių, o higiena tais laikais ne kaži kokia buvo ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(LasiukeUK @ 2013 02 25, 23:43)
Nezinau, as gal kazka ne taip supratau, bet i EZTT kreipesi ne savamoksles pribuvejos, kurioms svyla uzpakaliai, o mamos, kurios nori gimdyti namuose su profesionalia (!) pagalba. Taip berods...

bet jos kreipėsi jau prasidėjus tyrimui ar prieš?
gal kuri daugiau domėjosi ir gali chronologiją sudėlioti? g.gif
Atsakyti
O ka duos tas chronologijos pateikimas? anksciau ar veliau tokia iniciatyva turejo gimti, o jei kazkas paspartino ja- tai normalu, koks is tiesu skirtumas? esmes tai juk nekeicia- pasirinkti gimdymo vieta yra zmogaus teise.
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 02 26, 00:05)
O ka duos tas chronologijos pateikimas? anksciau ar veliau tokia iniciatyva turejo gimti, o jei kazkas paspartino ja- tai normalu, koks is tiesu skirtumas? esmes tai juk nekeicia- pasirinkti gimdymo vieta yra zmogaus teise.

bet tie nelegalūs gimdymai (tiksliau legalių gimdymų nelegalus priėmimas) vyksta jau daug metų. Kodėl nebuvo bandoma anksčiau to legalizuoti?
Atsakyti