Įkraunama...
Įkraunama...

Vyresnio vaiko žindymas

QUOTE(Nikolia @ 2013 07 19, 15:15)
atrodo jus is kosmoso..dirbkit..jei zinot savo reakcija i stresa..nes zindymas tai tik maza smulkmena..jei zmogus Mp netekimu reguoja tik i zinia apie liga..tai koks nervu kamuolys - jis tiesiog gyvenime..kad kiekvienas sunkumas - ji ilgam isveda is rikiuotes...
taip, gal as neteisi..bet kaip bebutu..yra situaciju, kur nieko nepakeisi..ir reikia daryti pasirinkima..del kito geroves..man kaip mamai svarbu mano vaiku gerove...kai as istekejau, as padariau pasirinkima gyventi su vyru ir vaikais ir jie man seima numeris vienas..tetis turi mama..mama turi teti..jie turi lygiai taip pat rupintis vienas kitu..ir sugebeti sunkia minute laikytis drauge galvas suglaude..o mano vaikas pirmiausia turi kelti savo vaikus..ju gyvybe palaikyti...o ne desperatiskai dauzytis..kaip zuvis vandenyje..
emocijos skiedaliojimai niekada netnesa nieko gero..o kai viduje esi stabilus..ir sugebi blaiviai vertinti situacija..taves niekas neismus is veziu..ir tu zymiai labiau padesi ir sau ir artimiesiems...
Kai as noriu ir zinau del ko..as kalnus nuversiu..tegul nepasiseks, gal mirsiu..bet..zinosiu, kad pasistengiau..o kai suprantu, kad pastangos tuscios, aplinkybes nelabai palankios..dirbu, laukiu, semiuosi patirties, stiprinu save ir atejus laikui pasinaudosiu kitu momentu..svarbu nesustoti...eiti..




Kam cituoti zinute, jeigu jinai nieko bendro neturi su situ atsakymu?
Isskyrus grazu sakini apie pasirinkima savo gyvenime - seima, visa kita (taciau jis ne i sita tema) - Totalus briedas, nulinis ismanymas medicinoje. Ir... savo varpa nusiimkit nuo bendro boksto mirksiukas.gif
Tam, kas nenori ir negali yra neidomu, kodel jus norit ir galit, ir kaip jus galit.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zoya Terutis: 20 liepos 2013 - 09:05
lyg ne jus citavau..o ne - dviem frontais varot..Dzokonda777=Zoya Terutis:)
pirma apsispreskit kas esat Jus.
Varpus paprastai laikau savo varpinej, o jums maga juos kazkur bendrai isprausti..sprauskit..trolinkit toliau..nemanau, kad jus ka nors zinot apie stresa ir kaip su juo tvarkytis..tris vaikai..jau pakankamas issukis..ir nieko keista, jei antras ar trecias kartas, po pirmo zindant buvo visai kitoks, nei galvojot..maziau galvokit - daugiau padarysit.
esme buti saziningu..nu nesiseka - sorry nesusitvarkau, nemoku, man kitaip atrodo, kitaip isivaizdavau - klydau..klystu, atsiprasau, tai mano reikalas..ir tokiam zmogui tiesiog pagarba - kad jis garbingai pripazista savo nesekme..niekas jo nei pasmerks, nei kazka pries sumenkindamas pasakys..o kai skiedalioja apie kazkokius stresinius ivykius, isivaizdavimus, kaip turejo buti ir nebuvo..pieninguma, gimines moteru negalejimo zindyti ir dar kazka..tai jau zmogaus isisukinejimas..ir kitu kaltinimas..kaltu nera..paprastai zmogus pats kaltas..nei valstybe, nei visuomene, nei draugas, nei kaimynas uz ji nieko nepadarys...


QUOTE(Dzokonda777 @ 2013 07 20, 08:59)
Kam cituoti zinute, jeigu jinai nieko bendro neturi su situ atsakymu? 
Isskyrus grazu sakini apie pasirinkima savo gyvenime - seima, visa kita (taciau jis ne i sita tema) - Totalus briedas, nulinis ismanymas medicinoje. Ir... savo varpa nusiimkit nuo bendro boksto  mirksiukas.gif
Tam, kas nenori ir negali yra neidomu, kodel jus norit ir galit, ir kaip jus galit.

Atsakyti
QUOTE(Nikolia @ 2013 07 22, 13:54)
lyg ne jus citavau..o ne - dviem frontais varot..Dzokonda777=Zoya Terutis:)
pirma apsispreskit kas esat Jus.
Varpus paprastai laikau savo varpinej, o jums maga juos kazkur bendrai isprausti..sprauskit..trolinkit toliau..nemanau, kad jus ka nors zinot apie stresa ir kaip su juo tvarkytis..tris vaikai..jau pakankamas issukis..ir nieko keista, jei antras ar trecias kartas, po pirmo zindant buvo visai kitoks, nei galvojot..maziau galvokit - daugiau padarysit.
esme buti saziningu..nu nesiseka - sorry nesusitvarkau, nemoku, man kitaip atrodo, kitaip isivaizdavau - klydau..klystu, atsiprasau, tai mano reikalas..ir tokiam zmogui tiesiog pagarba - kad jis garbingai pripazista savo nesekme..niekas jo nei pasmerks, nei kazka pries sumenkindamas pasakys..o kai skiedalioja apie kazkokius stresinius ivykius, isivaizdavimus, kaip turejo buti ir nebuvo..pieninguma, gimines moteru negalejimo zindyti ir dar kazka..tai jau zmogaus isisukinejimas..ir kitu kaltinimas..kaltu nera..paprastai zmogus pats kaltas..nei valstybe, nei visuomene, nei draugas, nei kaimynas uz ji nieko nepadarys...



drinks_cheers.gif Pilnai su JUmis sutinku. As irgi mastau taip. Nereikia ieskoti kaltu aplinkui...Jeigu mama nori, tai jikalnus nuvers...O stai kai nenori, tai atras tukstanti priezasciu KODEL MAN DINGO PIENAS smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2013 07 22, 12:45)
drinks_cheers.gif  Pilnai su JUmis sutinku. As irgi mastau taip. Nereikia ieskoti kaltu aplinkui...Jeigu mama nori, tai jikalnus nuvers...O stai kai nenori, tai atras tukstanti  priezasciu KODEL MAN DINGO PIENAS smile.gif


bigsmile.gif nu nerealiai pavarot
Atsakyti
QUOTE(Alvyda @ 2013 07 22, 15:54)
bigsmile.gif nu nerealiai pavarot

man irgi patinka tolerantiškos ir mąstančios superžindyvės drinks_cheers.gif cool.gif
ir ko čia ieškot tų sliekų doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(crema @ 2013 07 22, 15:48)
man irgi patinka tolerantiškos ir mąstančios superžindyvės  drinks_cheers.gif  cool.gif
ir ko čia ieškot tų sliekų  doh.gif  biggrin.gif


Is postu sprenzdiate apie mano tolerantiskuma??? g.gif As esu kategoriskas zmogus, bet netolerantiskumu nepasizymiu smile.gif Visada gilinuosi i kiekvieno zmogaus problema. Man labai idomu atrasti tam tikro elgesio priezastis ir pan. Del to taip kategoriskai ir sneku... Zmoniu psichologija tokia, kad kalti visi aplinkui, tik ne as. Cia jau taip yra ir tai mes nepakeisime. Sutinku, kad kartais esu per daug tesmukiska ir tikrai sneku is savo patirties... Bet forumas tam ir sukurtas, kad dalintumemes savaja patirtimi. Kol kas ne viena mamyte man nepateike svariu argumentu kodel nemaitino ilgiau smile.gif

Jei nesutinku su tuo, kad kazkas labai norejo, bet nesugebejo del to, kad turejo rimtu priezasciu, tai vadinasi jau esu netolerantiskas zmogus. O jei kazkas man aiskins, kad 2*2 yra 5. o as sakysiu, kad yra 4. Tai vadinasi irgi esu netolerantiska, nes reiketu pagalvoti apie zmogaus situacija. Isijausti i jo problema...Gal zmogus neturejo galimybes mokytis mokykloje, gal jis turi kazkoki sutrikima ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ksesanko: 22 liepos 2013 - 15:22
QUOTE(Ksesanko @ 2013 07 22, 14:20)
*Kol kas ne viena mamyte man nepateike svariu argumentu kodel nemaitino ilgiau smile.gif

Jei nesutinku su tuo, kad kazkas labai norejo, bet nesugebejo del to, kad turejo rimtu priezasciu, tai vadinasi jau esu netolerantiskas zmogus.

O jei kazkas man aiskins, kad 2*2 yra 5. o as sakysiu, kad yra 4. Tai vadinasi irgi esu netolerantiska, nes reiketu pagalvoti apie zmogaus situacija.


*o gal paskaitykite kelis puslapius atgal?

*greiciau jau manantis, kad yra visazinis

*o cia jau jusu mokykliniu ziniu spragos. 2*2 rezultatas priklauso nuo skaiciavimo sistemos. Lygiai kaip ir 1+1 nebutinai 2. Gali buti ir 10, jei sistema dvejetaine. Visada vertetu pries reiskiant kategoriska nuomone isitikinti, kad kalbate ta pacia kalba ir apie tuos pacius dalykus.
Atsakyti
Ksesanko dar matomai, jauna, turi vienintelį mažą vaiką, jos nuomonė dažnai kategoriška ir naivoka ne vien šioje temoje, taip kad - būkime atlaidžios, visas mus gyvenimas moko 4u.gif


O jei į temą- sūnų maitinau iki metų, dukrą - iki trejų metų. Žinoma, pienukas nuo tam tikro amžiaus jau nebebuvo vienintelis jos maistas, bet poreikis buvo išties didelis. Labai linksma būdavo, kai atėjusi dvimetės atsiimti iš darželio, pirmus žodžius išgirsdavau tokius: "Mama, pienuko! "

Nujunkymas ėjosi sunkokai ir ilgai, be krūties ji tiesiog neužmigdavo naktimis. (Privalumas - mano krūtinė nepatyrė drastiškų staigių pasikeitimų, pieno mažėjo labai pamažu, kas padėjo išvengti uždegimų bei išsaugoti formą kaip prieš žindymą). Išeitį surado močiutė - kai dukra nakvojo pas ją ir prieš miegą buvo pareikalauta mamos pienuko, močiutė pasisiūlė pakasyti nugarytę, ir davė atsigerti vandens. Suveikė, nuo to laiko kasvakar vietoje krūties kasiau nugarytę, kartodama, kad pienukas pasibaigė, kad ji visą jį išgėrė. O darželyje atsirado naujas įprotis prieš pietų miegą paprašyti auklėtojos vandens puodelio smile.gif Žodžiu, vieną ritualą sėkmingai pakeitė kiti.

Viešose vietose buvau išmokusi tą daryti diskretiškai net su didesniu vaiku, paslėpusi po plačiom skarom (pašaliniams nieko nesimatė, arba atrodydavo, kad vaiką migdau) .

Taip kad, noriu padrąsinti nebijoti - iki mokyklos tikrai nežindysite wink.gif, darbus su vyresnio vaiko žindymi įmanoma suderinti (paprastai, kai vaikas lieka ne su mama, poreikis pienukui kažkur išnyksta). Nujunkyti nėra paprasta dar ir todėl, kad vaikai labai gerai užuodžia mamos pieną ir jų neapgausi; kita vertus, kuo vyresnis vaikas, tuo paprasčiau susitarti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 23 liepos 2013 - 13:56
flight, o ar dukryte miegojo savo loveleje? Man rodos, kad jei miega kartu, tai visas procesas sudetingesnis daug atrodo... Vis mastau mastau apie nujunkyma - berniokas jau 2.5 metu, o dar naktimis nubunda pieno. Bandau siulyt vandens, atsigeria, o tada jau duok jam pieno. Ir nereikia jam to pieno, kaip pieno nakti. Toks vaizdas, kad soske padirbu ir tiek... Noretus issimiegot pagaliau. Bandziau kitoj lovoj miegot - po dvieju dienu atgal parsinesiau, nes negaliu dirbt, jei per nakti lakstau pas vaika... unsure.gif
Atsakyti
Ne, miegojo kartu smile.gif
Suprantama, kad sunku nujunkyti - vaikas jau įpratęs užsimigdyti būtent tokiu būdu, taip jis pasijunta saugus.
Jei turite kokį artimą žmogų - pvz., senelius, prie kurių vaikas prisirišęs ir nebijotų likti nakvoti, patarčiau pabandyti nuvežti vienai ar dviems naktims. Nebus šalia mamos, jos pieno kvapo - gal vaikui bus lengviau periorientuoti. Arba palikti nakčiai su vyru.
Man buvo gal pora sunkesnių naktų jau po apsisprendimo nebežindyti - dukra atsikėlusi zyzė pieno, o aš kartojau tą patį - išgėrei, nebeliko. Beje, kurį laiką miegodavau su liemenuku, maikute ir dar naktiniais ant viršaus, ir dar pasikvėpinusi smile.gif , kad tik vaikui mažiau pagundų liktų. biggrin.gif

Galima suvaidint spektaklį dienos metu - neva jūs labai nustebusi "atrandat", kad pienuko nebeliko, jis visas išgertas, daugiau nebebus. Ir naktimis taip pat laikytis šios pozicijos.


Žinoma, vaikai skirtngi, ir mamai jau reikia įjungti visą fantaziją , kad, pažįstant savo vaiką, nuamtytų, koks būdas jam geriausiai suveiks.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 23 liepos 2013 - 14:13
Alvyda, aš baigiau maitinti prieš 1,5 mėn. Miegojom kartu, nes turėdavau dirbti, kartais ir naktim, tai nenorėjau gaišti laiko ilgesniems migdymams. Valgė tik prieš miegą ir kartais naktį nubusdavo. Bet vieną vakarą, kai buvau pasigavus entero virusą, jaučiausi silpnai, pasakiau jam, kad pienukas išėjo, atia-atia, ir jis sureagavo - drrn, drrn? - klausia. Tai ir pasigavau tą akimirką, nusinešiau prie lango, žiūrėjom į kelią, kuriuo pienukas išvažiavo, rodėm atia, klausėm tėčio, ar matė, kaip išvažiavo, tėtis patikino, kad tikrai matė. Nuo to vakaro ir nebemaitinau, dar porą savaičių ėjom vis padaryt atia-atia pro tą langą pienukui, kuris išvažiavo, o miegojom ir toliau kartu, prisiglausdavo, dar paprašydavo, bet juk pienuko nėra. Paverkė kelis kartus užmigdamas ir dar kelias naktis pavirkavo, bet nebuvo isterijų.
Net nesitikėjau dar baigti maitinimo, bet jau manau buvo tik artumo poreikis, įpratimas, nebeatsigerdavo jis net, nes man jokio diskomforto nebuvo baigus maitinti, jokio tempimo, neišbėgo nei lašas pieno.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vandene: 23 liepos 2013 - 14:19
QUOTE(Nikolia @ 2013 07 22, 12:54)
lyg ne jus citavau..o ne - dviem frontais varot..Dzokonda777=Zoya Terutis:)
pirma apsispreskit kas esat Jus.
Varpus paprastai laikau savo varpinej, o jums maga juos kazkur bendrai isprausti..sprauskit..trolinkit toliau..nemanau, kad jus ka nors zinot apie stresa ir kaip su juo tvarkytis..tris vaikai..jau pakankamas issukis..ir nieko keista, jei antras ar trecias kartas, po pirmo zindant buvo visai kitoks, nei galvojot..maziau galvokit - daugiau padarysit.
esme buti saziningu..nu nesiseka - sorry nesusitvarkau, nemoku, man kitaip atrodo, kitaip isivaizdavau - klydau..klystu, atsiprasau, tai mano reikalas..ir tokiam zmogui tiesiog pagarba - kad jis garbingai pripazista savo nesekme..niekas jo nei pasmerks, nei kazka pries sumenkindamas pasakys..o kai skiedalioja apie kazkokius stresinius ivykius, isivaizdavimus, kaip turejo buti ir nebuvo..pieninguma, gimines moteru negalejimo zindyti ir dar kazka..tai jau zmogaus isisukinejimas..ir kitu kaltinimas..kaltu nera..paprastai zmogus pats kaltas..nei valstybe, nei visuomene, nei draugas, nei kaimynas uz ji nieko nepadarys...


lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Apsoliutiskais LOL
Ne mane? O kodel mano citata ten ideta? blink.gif
Nors jau ir nebereiketu nieko atsakyt i tai, tiek jaus to, vistiek kava geriu.
Pries kelias dienas pasikeiciau nika. Tai ka? Jeigu jums tai sukele toki pasipiktinima, tai galiu isivaizduoti kaip ji kelia didesni dalykai jusu gyvenime, anaiptol nei cia skelbiates- uzuojauta verysad.gif

Kas ten apie trolius? Ajajai, doh.gif vel pro soniuka!
Del skirtingu zindymu tai jus abi su Ksesanko pasikalbekit apie tai, nes ta zinute buvo skirta jai. Ji teigia, kad kas kart zindymas buna vis lengvesnis, tamsta atvirksciai - ex negalesit laikint viena kitos sitoj vietoj lotuliukas.gif

Aisku, kazkokie ten stresai, skiedaliojimai, kaip tarybiniais laikais, kai depresija buvo tinginiu liga ir skiedaliojimai, tai cia jau ir stresas lotuliukas.gif
Jus nustokit skaityt viena kita, o nueikit , kad ir pas savo ambulatorijos, kur jus gyvenat daktariuka, jis jum daugiau ka tures papasakot. Ar zurnalu kokiu paskaitykit, net nezinau, pacios pasidomekit kaip svieciasi zmones siais laikais.
O didziausias topas, tai , kad kiekviena turi nulenkti pries tamstas galvas, kaip baznycioj priesais kryziu, kad pelnytu jusu pagarba lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Tik vienas geras, kad niekas nepadarys spaudimo jei tikrai nori maitinti, bet jis jau tooooks zinomas ir atsibodes... wacko.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzokonda777: 23 liepos 2013 - 15:19