Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvienė

vieną kart rodė laidą kažikokią nepamenu su Juodkrantės žvejais,kaip jie išplaukę į marias gaudė žuvį ir virė žuvienę.
Taigi patarimas pono ŽVEJO - GERA ŽUVIENĖ VERDAMA NE IŠ VIENOS O IŠ ĮVAIRIŲ ŽUVŲ.

aš kaip ir dauguma jei kepu žuvį, tai galvas, uodegyte ir kaulus, dar taip koki galbaliuką įmetu, nuverdu, prieskoniai, svogūno galva, daržovės, kurios šaldytuve. Apverdu žuvį, išimu, sumetu daržoves, kol jos verda dar nuo kauliukų mesyte nurakinėju ir pasmulkinus sumetu atgal puodan. Tada ir niam niam.
Atsakyti
Aš noriu pasiūlyti savo, mūsų šeimai labai patinkančią sriubytę 4u.gif

Galabiukais (3*3 cm) lašiša ir karpis (kaip įmanoma didesnėm juostelėm), vanduod, druskytė, pipiriukai, paverdam maždaug 10 min., pilam į lėkštę į ją dedam krevečių, citrinos giržinėlį ir šlakelį (2-3 valgomus šaukštus) degtinės.

Štai ir viskas.. labai greitai pagaminama ir labai gaivi smile.gif
Atsakyti
4u.gif o ta degtinė tai ką duoda?? blink.gif
Atsakyti
Žuvienės receptukas thumbup.gif
Viriau iš skorpionžuvės. Bet jokio skirtumo kokia žuvis. Tiesiog tokią turėjau ir panaudojau tikslingai biggrin.gif
Reikės:
Žuvies, morkos, šparaginių pupelių, pievagrybių, bulvių (nebūtinai). Viską supjausčiau smulkiais gabaliukais, morką sutarkavau- sudėjau į puodą ir Maggi 2 kubelius įdėjau. Laaaabai skanu. Nieko nekepinau, nesiterliojau. Viskas labai greitai ir paprastai, beja, ir skaniai. Niekada nebūčiau pagalvojus, kad žuvienėj tiktų šparaginės pupelės ir dar pievagrybiai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Elena @ 2004 07 29, 08:07)
Aš žuvienė verdu taip(bet čia mano asmeniškas receptas):
Kartais perku tą lašišos rinkinį sriubai ( jei noriu riebios žuvienes)
kartais nuperku kokios žuvies pora gabaliukų skirtingos rušies.
Tai va, žuvį gerai išplaunu sudedu į puodą ir verdu su prieskoniais (lauro lapas, pipirų grudeliai ir kvapnuju ir juoduju).Idedu į verdančią žuvienė visa galvutė svogūno. Tada dedu bulves pjaustytas, ir apkepinntas aliejuje morkas. Man vienas žvejis pasake, kad tu bulvių ir morkų visai nereikia, bet man taip skaniau  tongue.gif Nu va, ir verdu. Žuvis greit išverda, tada ją išimu, tada žuvį atskiriu nuo kaulų ir sudedu atgal į puodą. Verdu kol suminkšteja bulvės. Dedu daug žalumynų. O dar pipirų maltų. Vsio.



vakar viriau pagal šitą receptuką - superinė gavosi thumbup.gif
ačiū už pasidalintą receptą 4u.gif

P.S. tiesa, dar įpyliau 0,5 l pieno rolleyes.gif niam niam niam cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VilkoSesuo: 02 kovo 2008 - 12:06
as i zuviene bulviu nededu, bet megstu cous cous kruopu (stambios manu) tongue.gif
Atsakyti
vat mano siandienine zuviene: zuvyte (naudojau menkes file), bulvytes, patroskinta morkyte su svogunu, petrazoles, druskyte arba bulijonas, pabalinimui grietinele arba grietine smile.gif man tai zuviene labai skanu biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
As zuviene verdu tik is lasisos galvu wub.gif Idedu siek tiek svaguniuku,morkyciu o pries pabaiga idedu truputis sviestuko,ziedeliais pjaustytu juodu alyvuogiu ir lukstentu kreveciu Mniam kaip skanu buna blush2.gif
Atsakyti
Aš taip pat verdu žuvienę. Tik kiek kitokią, nei temoj pateikti receptukai. Ji galbūt labiau tinka jūros gėrybių mėgėjams. Bet, kadangi mes tokie ir esam, tai mūsų receptukas būtų toks: Bet kokios žuvies filė (aš naudoju menkių arba pangasijų, skaniau kai žuvis nešaldyta, o šviežia) . Supjaustau postambiais kubeliais, pakepintus svogūnus ( ant sviestuko), suverčiu į verdantį vandenuką su žuvimi, po to įdedu jūros gėrybių rinkinį, o jei kažko nemėgstate, tai galima atskirų jūros produktų sudėti (šukučių, moliuskų, krevečių, sepijų, aštuonkojų), ir tuomet verdu apie 30min(svarbu nepervirti, nes aštuokojai ir kalmarai, pervirus pasidaro kaip kempinės). Baigiant virti įpilu smulkiai kapotus česnakus ir uždengiu puodą. Viskas.Paprasta ir tikrai labai skanu. Kas mėgsta tirštesnę, galima įdėti krakmolo, ar plakto kiaušinio. Česnako reikia dėti tiek, kiek norite, kad būtų aštru( jei stipriau, tai keletą galvučių, o jei dėl kvapo, tai už\teks ir 2 galv.) Patiekiu su formine skrudinta balta duona thumbup.gif
Atsakyti
Dariau ir aš savaitgalį,tai be vžuvies,bulvių,dėjau dar žirnelių,ir krevečių,įpiliau sojos šiek tiek,nu skonis drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(olé @ 2005 05 05, 22:38)
SVELNI ZUVIENE
pakepinu truputi iki auksines spalvos siaudeliais pjaustyta morkyte ir svoguna smulkiai pjaustyta, tada dedu i verdanti sudyta vandeni ir bulviu kubiukus ten pat. kai truputi paverda, dedu juros lydekos file didesniais gabaliukais supjaustytas (kad galima butu isgriebt)  ir verdu, kol suminksteja zuvis (tik nepervirt svarbu). tada zuvyte greit susemiu ir iszvejoju, i sriuba maisydama ipilu mazam puodely salto virinto vandens ismaisyta nubraukta sauksta miltu, maisau, kol uzverda. tada jau galima lauro, pipiriuko imest ir kitu prieskoniu, kelias minutes pavirt ir tada ipilt salto pieno. kai sushyla ir jau pradeda uzvirinet (nelaukit, kol kunkuliuos), sudedu atgal zuvyte, kokia minute pasildau. tiesa, jei dedu svieziu krapu ar petrazoliu, tai ne kartu su lauru ir pipirais, o kai isjungiu ugni, kad vitaminai neprapultu smile.gif tik smulkiai sukapot reikia.
cia kazkada radau senoj rusiskoj knygoj sita recepta.


thumbup.gif thumbup.gif vakar pagal si recepta viriau sriubyte (is menkes), na ant tiek skaniai gavosi, kad mes su MB per vakara istustinom visa puoda!!! drinks_cheers.gif Tik as pakepinta morkyte ir svoguna sumetusi i sriuba paviriau, o paskui juos sutryniau su maisto smulkintuvu ax.gif Reikejo paslepti nuo vaiku svogunus blush2.gif O toliau viskas pagal recepta. Dar net dabar prisiminus seiles tysta....
Atsakyti
Vakar tiek prisiskaiciau ivairiausiu receptuku, tai siandien is visu po truputi atsirinkau sau tinkama ir isviriau pirma kart zuviene blush2.gif , ziuresiu kokia bus brangiausiojo nuomone biggrin.gif , siaip galvoju gavosi visai thumbup.gif
Atsakyti