Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 20 tema

QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 12:23)
Pritariu. Man atrodo, kad efektyviausias L formos sijonas. Kaip manote, kokio pločio reikia daryti horizontalų sijoną? Aišku, kad kuo platesnis, tuo geriau. Mano atveju į tris sienos puses iš esmės neturiu apribojimų dėl pločio. Vienoje sienoje negaliu daug plėsti, nes maišo 4 poliai. Kitą vertus, aplink tuos polius galima padaryti išgraužas.
Tai sijono fasonas (forma) svarbu, ar kokiame gylyje horizontalioji dalis bus? Pas tave kaip suprantu dabar vertikaliosios dalies apačia apie 1m gylyje. Kur nors matęs/girdėjęs, kad 1m gylyje būtų daromas horizontalus sijonas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milao: 26 rugpjūčio 2013 - 14:22
QUOTE(Milao @ 2013 08 26, 14:21)
Tai sijono fasonas (forma) svarbu, ar kokiame gylyje horizontalioji dalis bus? Pas tave kaip suprantu dabar vertikaliosios dalies apačia apie 1m gylyje. Kur nors matęs/girdėjęs, kad 1m gylyje būtų daromas horizontalus sijonas?

Teisingai: gylis labai svarbus. Aš dar neįrengiau horizontalaus sijono, bet planuoju. Renkuosi iš dviejų variantų: 40 cm arba 1 m gylis. Linkstu link 1 metro gylio. Bet teisingai sako ***: reikia sukloti komunikacijas, o tada daryti, nes garantuotai gali suardyti tą sijoną.
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2013 08 26, 15:21)
Tai sijono fasonas (forma) svarbu, ar kokiame gylyje horizontalioji dalis bus? Pas tave kaip suprantu dabar vertikaliosios dalies apačia apie 1m gylyje. Kur nors matęs/girdėjęs, kad 1m gylyje būtų daromas horizontalus sijonas?


Tame ir reikalas, kad apie L formos sijoną išgirdau tik šiame forume. Mano žiniomis yra tik horizontalus arba vertikalus sijonai. Madwifi paminėtoje literatūroje aptariamas horizontalus sijonas, kuris pasak PHPP knygos, esant tam pačiam medžiagų kiekiui yra mažiau efektyvus. L forma gaunasi, nes sijonas apačioje jungiamas prie pamatų apšiltinimo sluoksnio. Atkreipkit dėmesį, kad toje literatūroje pamatai iš apačios ir vidinės pusės nešiltinami, todėl vizualiai visas apšiltinimo sluoksnis ir atrodo kaip L raidė. Gerai apšiltintų pamatų sijonas turėtų atrodyti kaip Ų raidė tik ta nosinė tai ilgas sijonas smile.gif.

Mano supratimu, horizontalaus sijono gylis turėtų būti parenkamas taip, kad esant atitinkamam sijono ir žemės virš jo sluoksniams, po sijonu tiesiogiai nepraeitų minusinė temperatūra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 26 rugpjūčio 2013 - 16:15
QUOTE(mintas @ 2013 08 26, 16:12)
Tame ir reikalas, kad apie L formos sijoną išgirdau tik šiame forume. Mano žiniomis yra tik horizontalus arba vertikalus sijonai. Madwifi paminėtoje literatūroje aptariamas horizontalus sijonas, kuris pasak PHPP knygos, esant tam pačiam medžiagų kiekiui yra mažiau efektyvus. L forma gaunasi, nes sijonas apačioje jungiamas prie pamatų apšiltinimo sluoksnio.

visa ta "L" yra pamatu apsaugos nuo isalo sistema, tik jei paziuresi i lenteles, siltensiuose klimatuose tas horizontalus nenaudojamas. Visa tai daroma tik tam kad sumazint pamato gyli iki gerokai seklesniu nei isalo gylys ir tuo paciu juos atpigint. Ir pagal juos efektyviasiai tai daro L, nes jei nebutu horizontalios dalies, tada reiketu kastis gerokai giliau, kas isbranagintu pamata ir vel padidintu gyli, kuri siuo metodu stengiamasi sumazint. Ir horizontali tik isimtinai apacioj. Kur tu matai esmini skirtuma su cibluio sijonu? tik tai kad rostverkas dar ir is kitu pusiu apsiltintas? koks skirtumas blin.
P.S Itariu kad tu pats suplanavai daryt ar jau padarei kitaip, todel bandai sau ir kitiems irodyt savo varianto teisinguma. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 08 26, 16:12)
Mano supratimu, horizontalaus sijono gylis turėtų būti parenkamas taip, kad esant atitinkamam sijono ir žemės virš jo sluoksniams, po sijonu tiesiogiai nepraeitų minusinė temperatūra.

gal zinai kaip tai padaryt? Minimi FPSF turi pilna metodika su siltalo gyliu, plociu ir storiu, t.y. visu L sijono parametru parinkimui pagal vietos klimata. Beto, kaip suprantu ta metodika, yra iteisinta amerikoniskame STR-u analoge
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 26 rugpjūčio 2013 - 17:32
QUOTE(mintas @ 2013 08 26, 16:12)
Gerai apšiltintų pamatų sijonas turėtų atrodyti kaip Ų raidė tik ta nosinė tai ilgas sijonas smile.gif.

Mano supratimu, horizontalaus sijono gylis turėtų būti parenkamas taip, kad esant atitinkamam sijono ir žemės virš jo sluoksniams, po sijonu tiesiogiai nepraeitų minusinė temperatūra.

Mano sijonas dabar būtent toks ir yra. Tik aš dar galvoju ar neverta prie nosinės (Ų) prijungti ir horizontalų sijonėlį. Tokia mintis šovė statybos vietoje, nes liko šiek tiek XPS. Kaimynas sakė, kad tą horizontalų sijoną apsimoka junti prie Ų maždaug 40 cm gylyje nuo žemės paviršiaus, aš manau (kaip ir daugelis), kad labiau apsimoka jį dėti prie nosinės (Ų) apačios.
Papildyta:
Esu labai maloniai nustebęs dėl Lode plytų. Man prieš pristatymą sakė, kad jų šilumos laidumas - 0,373 W/mK. Šiandieną atvežtuoje atitikties deklaracijose nurodyta reikšmė - 0,255 W/mk. Mes PHPP skaičiavimuose naudoje "Alytaus keramikos" šilumos laidumo reikšmę, kuri yra 0,46 W/mk. O čia gaunu beveik dvigubai šiltesnes plytas nei tikėjausi. Įvertinus ir neoporą (EPS-70 šilumos laidumo reikšmė yra 0,032 W/mk, o EPS-100 reikšmė - 0,031 W/mK), manau, kad visiškai eliminuojame smeigių įtaką. Nes PHPP skaičiavimuose naudota 0,032 W/mk neoporo reikšmė.

Tikėtina, kad pagerėjusi sienų reikšmė gali iš dalies kompensuoti ir polių įtaką, kurią po truputį vis mažinu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 26 rugpjūčio 2013 - 17:46
QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 17:45)
Mano sijonas dabar būtent toks ir yra. Tik aš dar galvoju ar neverta prie nosinės (Ų) prijungti ir horizontalų sijonėlį. Tokia mintis šovė statybos vietoje, nes liko šiek tiek XPS. Kaimynas sakė, kad tą horizontalų sijoną apsimoka junti  prie Ų maždaug 40 cm gylyje nuo žemės paviršiaus, aš manau (kaip ir daugelis), kad labiau apsimoka jį dėti prie nosinės (Ų) apačios.
Papildyta:
Esu labai maloniai nustebęs dėl Lode plytų. Man prieš pristatymą sakė, kad jų šilumos laidumas - 0,373 W/mK. Šiandieną atvežtuoje atitikties deklaracijose nurodyta reikšmė - 0,255 W/mk. Mes PHPP skaičiavimuose naudoje "Alytaus keramikos" šilumos laidumo reikšmę, kuri yra 0,46 W/mk. O čia gaunu beveik dvigubai šiltesnes plytas nei tikėjausi. Įvertinus ir neoporą (EPS-70 šilumos laidumo reikšmė yra 0,032 W/mk, o EPS-100 reikšmė - 0,031 W/mK), manau, kad visiškai eliminuojame smeigių įtaką. Nes PHPP skaičiavimuose naudota 0,032 W/mk neoporo reikšmė.

Tikėtina, kad pagerėjusi sienų reikšmė gali iš dalies kompensuoti ir polių įtaką, kurią po truputį vis mažinu.

nujo, vos ne dvigubai mazesnis silumos laidumas. Kaip cia taip jis pagerejo nuo anksciau deklaruotu ?
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 08 26, 17:55)
nujo, vos ne dvigubai mazesnis silumos laidumas. Kaip cia taip jis pagerejo nuo anksciau deklaruotu ?

Man atstovas Lietuvoje, prieš užsakant plytas, siuntė tik pavyzdį. O čia jau originalas, su parašais. Beje, Lode plytos mažiausiai atlaiko 50 šalčio ciklų. O tai man irgi labai svarbu, nes namas "nuogas" stovės visą žiemą.

Pačios plytos labai gražios, lygios. Vieną paletę ardė, žinoma, ne iki galo, tai rado tik vieną skilusią plytą.
Papildyta:
Informacija Mintui. Pasirodo, kad statybinės būna ne tik 88 cm aukščio, bet ir 65 cm aukščio. Taip, kad S.Klezys ne iš apdailinių sienas mūrijo.
Atsakyti
QUOTE
Apie kokias lietuviskas plytas kalbate? Mano atveju latviskos be iskrovimo kainuotu 0,79 Lt, Svencionu arba Palemono su iskrovimu gaunu po 0,59 Lt. Man reikia apie 23 040 vnt. plytu. Kainos skirtumas siekia net 4600 Lt.

Latviai atkrenta. Mane domina tik Svencioneliu arba Palemono. Renkuosi tarp ju. Kas turite kokiu nors ziniu apie jas. Vizualiai Svencioniu atrodo graziau.


na va, po tiekos maikiu plesymo cibulis pasirinko teisingai mirksiukas.gif su tuo ir sveikinam biggrin.gif gal ir planuotas skirtumas nuo 4600 sumazejo bent dvigubai? o duzenu bus. koks 20 plytu per visa kieki. latviai saunuoliai.
Atsakyti
QUOTE(Loreciukaz @ 2013 08 26, 18:35)
na va, po tiekos maikiu plesymo cibulis pasirinko teisingai  mirksiukas.gif  su tuo ir sveikinam  biggrin.gif gal ir planuotas skirtumas nuo 4600 sumazejo bent dvigubai? o duzenu bus. koks 20 plytu per visa kieki. latviai saunuoliai.

Gavau žiauriai gerą Lode plytų kainą. Tokią gerą, kad net nenoriu garsiai sakyti. Kainos skirtumas nesiekia ir 2000 Lt. Beje, vienoje paletėje rado tik vieną sudužusią plytą. Broliai latviukai su plytom pavaro.

Ne į temą pasyvių namų temoje, bet pasakysiu. Latviškas molis geresnis nei lietuviškas, nes neturi kažkokių cheminių priemaišų. Todėl latviai ne tik statybines, bet ir apdailines plytas gamina. Lietuviai gamina tik statybines. Dar įtakos turi ir degimo procedūra. Lode plytas degina su Gaspromo dujoms, todėl jų degimo temperatūra vienodesnės, tolygesnė. Lietuviai plytas degina (kepa) su pjuvenomis, todėl degimo temperatūra nėra tolygi. Tai atsiet lemia ir galutinę plytų kokybę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 26 rugpjūčio 2013 - 20:42
QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 15:39)
Teisingai: gylis labai svarbus. Aš dar neįrengiau horizontalaus sijono, bet planuoju. Renkuosi iš dviejų variantų: 40 cm arba 1 m gylis. Linkstu link 1 metro gylio. Bet teisingai sako ***: reikia sukloti komunikacijas, o tada daryti, nes garantuotai gali suardyti tą sijoną.
Tai labiau linksti prie isalo 1m gylyje, o ne 40cm? Nieko baisaus gilus isalas siuo atveju, pamatu neisjudins, bet kWh itakos.


QUOTE(madwifi @ 2013 08 26, 18:27)
visa ta "L" yra pamatu apsaugos nuo isalo sistema,  tik jei paziuresi i lenteles, siltensiuose klimatuose tas horizontalus nenaudojamas. Visa tai daroma tik tam kad sumazint pamato gyli iki gerokai seklesniu nei isalo gylys ir tuo paciu juos atpigint. Ir pagal juos efektyviasiai tai daro L, nes jei nebutu horizontalios dalies, tada reiketu kastis gerokai giliau, kas isbranagintu pamata ir vel padidintu gyli, kuri siuo metodu stengiamasi sumazint.  Ir horizontali tik isimtinai apacioj. Kur tu matai esmini skirtuma su cibluio sijonu? tik tai kad rostverkas dar ir is kitu pusiu apsiltintas? koks skirtumas blin.
P.S Itariu kad tu pats suplanavai daryt ar jau padarei kitaip, todel bandai sau ir kitiems irodyt savo varianto teisinguma. smile.gif
Papildyta:

gal zinai kaip tai padaryt? Minimi FPSF turi pilna metodika su siltalo gyliu, plociu ir storiu, t.y. visu L sijono parametru parinkimui pagal vietos klimata. Beto, kaip suprantu ta metodika, yra iteisinta amerikoniskame STR-u analoge
Labai teisinga isvada - toje knyguteje vien tik apie apsauga nuo isalo. Ka daryti, kad pamatu neiskilnotu. Pas cibuli poliai giliai, vertikalus sijonas yra, gruntas sausas. Vieno is tu triju faktoriu pakanka kad butu galima nesibaiminti kilnojimo. Ir jokiu metodiku, kaip paskaiciuoti nuostolius per pamatus, kaip nuostoliai priklauso nuo sijono gylio. Ne tam ta knygute.
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2013 08 26, 20:47)
Tai labiau linksti prie isalo 1m gylyje, o ne 40cm? Nieko baisaus gilus isalas siuo atveju, pamatu neisjudins, bet kWh itakos.
Labai teisinga isvada - toje knyguteje vien tik apie apsauga nuo isalo. Ka daryti, kad pamatu neiskilnotu. Pas cibuli poliai giliai, vertikalus sijonas yra, gruntas sausas. Vieno is tu triju faktoriu pakanka kad butu galima nesibaiminti kilnojimo. Ir jokiu metodiku, kaip paskaiciuoti nuostolius per pamatus, kaip nuostoliai priklauso nuo sijono gylio. Ne tam ta knygute.

ar taip sunku suvokt kad jei efektyviausiai su maziausiom sanaudom pakelia isalo lygi iki reikiamo auskcio, tai aitinkamai efektyviai pakels temperatura ir cibulio atveju. O metodikos pateiktos lenteliu, padendanciu parinkt sijono parametrus, pavidalu ir jos ne is pirsto lauztos, ne kaip pas nekuriuos "mastytojus". Jei reika nuostoliu skaciavimu, manau gerai paknises ineta apie FPSF-us juos ir rastum. Bet tau matyt paprasciau sumastyt apie kazkokius mistinius 40cm, bet kodel 40, o ne pvz 55?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 26 rugpjūčio 2013 - 21:06
QUOTE(Milao @ 2013 08 26, 20:47)
Tai labiau linksti prie isalo 1m gylyje, o ne 40cm? Nieko baisaus gilus isalas siuo atveju, pamatu neisjudins, bet kWh itakos.

Pabandom įjungti logiką ir pasyvaus namo esmę. Taigi...

Pasyvaus namo esmė: paimk pieštuką ir jei sugebi nuo taško A iki taško Z apvesti neatkėlęs pieštuko, vadinasi turi sandarų, šiltą namą. Tose vietose, kur sujungimas nutrūksta, turime problemą. Logiška, kad jei sujungimas nutrūksta kuo didesniame gylyje po žeme, tuo patiriami mažesni energijos nuostoliai, nes:

1. Šaltis iš viršaus (nuo grunto viršaus į apačią) eina į apačią;
2. Šiluma iš po namo grindų einą į gruntą, į šonus iš po grindų.

Šiuo atveju, manau, kuo didesniame gylyje yra L formos apačios sijonas, tuo labiau prailgina šalčio skverbimąsi iš viršaus į apačią bei iš po grindų į šonus. L formos koja (horizonatulus sijonas) neturėtų jokios naudos 1 metro gylyje, jei nebūtų vertikalaus 1 metro sijono.

Išvada: ten, kur po žeme nutrūksta vertikalus apšiltinimo sluoksnis, tik ten ir reikia dėti horizontalų sijoną. Juk visą kitą darbą, kovodamas su šalčiu, atliks vertikalus sijonas. Jei vertikaliu sijonu nepasitikima, reikia storinti jo sluoksnį ir gylį, bet horizontalus sijonas turi būti tik vertikalaus apačioje.

Arba: horizontalus sijonas gali būti ir mažesne gylyje, bet tuo atveju neturi būti vertikalaus sijono. Jei nėra vertikalaus sijono, horizontalų reikia daryti ties rostverko apšiltinimo apačia. Paprasta kaip 2x2....
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2013 08 26, 20:47)
Ka daryti, kad pamatu neiskilnotu. Pas cibuli poliai giliai, vertikalus sijonas yra, gruntas sausas. Vieno is tu triju faktoriu pakanka kad butu galima nesibaiminti kilnojimo.

Aš vertikalų sijoną dariau ne dėl pamatų kilnojimosi. Jo esmė: sumažinti per polius patiriamus nuostolius. Šiuo atveju aš jau pasiekiau 1 metro gylį. Dabar galvoju ar verta dar išleisti kelis litus ir vertikalaus sijono apačioje daryti 30-60 cm horizontalų sijoną.

Aš net nediskutuočiau apie horizontalų sijoną, bet patys pagalvokite. Jei noriu pratęsti vertikalų sijoną, reikia atkasti pamatus iki 1 metro gylio nuo žemės paviršiaus ir kastis toliau, tokiu gyliu, kiek noriu pridėti papildomo sijono. Tai jau brangu, yra šiokia tokia rizika poliams, tam pačiam, jau sudėtam XPSui, o be to, juk eis komunikacijos, jos ardys XPS ir t.t.

Todėl mano atveju apsimoka tik ties vertikalaus sijono apačia daryti horizontalų sijoną. Aš tik galvoju kokio pločio. Renkuosi tarp pilno lapo: 58,5-60 cm pločio arba jį pjaučiau per pusę - apie 30 cm plotis. O gal būt iš viso tas horizontalus sijonas neapsimoka, nes jau įrengtas vertikalus iki 1 metro gylio. Štai kur mano esminiai klausimai.

Daugiau jau viskas kaip ir aišku. Vertikalus daug efektyvesnis už horizontalų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 26 rugpjūčio 2013 - 21:23