Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 20 tema

QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 19:14)
Pasirodo, kad statybinės būna ne tik 88 cm aukščio, bet ir 65 cm aukščio. Taip, kad S.Klezys ne iš apdailinių sienas mūrijo.

Pasirodyt tik Cibuliui gali, kam statybos ne naujiena žino, kad modulinė plyta būtent 65 tik ne cm, bet mm, aukščio. Ir visai be reikalo jas vadinti bandoma apdailinėmis, nes būtent tokia plyta buvo nuo senų senovės.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 08 26, 21:25)
Pasirodyt tik Cibuliui gali, kam statybos ne naujiena žino, kad modulinė plyta būtent 65 tik ne cm, bet mm, aukščio. Ir visai be reikalo jas vadinti bandoma apdailinėmis, nes būtent tokia plyta buvo nuo senų senovės.

Dėl cm/mm suklydau. Kalk mane prie kryžiaus, jei bus lengviau, bet...

Dėl to, kad 65 mm aukščio plytos yra apdailinės, o ne statybinės prieš porą savaičių mane protino Mintas. Tik tiek.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 22:21)
... Jei vertikaliu sijonu nepasitikima, reikia storinti jo sluoksnį ir gylį...

Butent 4u.gif Kadangi gylio didinimas susijes papildomom sanaudom kasimui ir poliu klibinimu, belieka storio didinimas. Ypac kampuose ir virsutineje dalyje. Bet tik jei tikrai nebeiseina sugalvoti, kur kitur naudingiau XPS likuti panaudoti.
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2013 08 26, 21:33)
Butent 4u.gif Kadangi gylio didinimas susijes papildomom sanaudom kasimui ir poliu klibinimu, belieka storio didinimas. Ypac kampuose ir virsutineje dalyje. Bet tik jei tikrai nebeiseina sugalvoti, kur kitur naudingiau XPS likuti panaudoti.

4u.gif Man PHPP skaičiuotojas sakė, kad jie darė skaičiavimus dėl polių sijono. Optimaliausias variantas buvo toks:

1. Sijonas vertikalus;
2. Jo storis - 10 cm;
3. Gylis - 1-1,20 metro.

Nekeičiant gylio, bet didinant storį iki 15 cm, juntamos naudos nebuvo. Piniginė išraiška aišku didėja ženkliai.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 21:33)
Dėl cm/mm suklydau. Kalk mane prie kryžiaus, jei bus lengviau, bet...

Dėl to, kad 65 mm aukščio plytos yra apdailinės, o ne statybinės prieš porą savaičių mane protino Mintas. Tik tiek.


I savo troba ir taip kalna skiedinio suleisi, kam dar daugiau jo kist

Gyvenu senam daugiabuti is 88, is 65 gal kokias pirkias aukstaitijoi state smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 26 rugpjūčio 2013 - 21:55
QUOTE(madwifi @ 2013 08 26, 18:55)
nujo, vos ne dvigubai mazesnis silumos laidumas. Kaip cia taip jis pagerejo nuo anksciau deklaruotu ?


Nes skaičiuojant sienos šilumos laidumą, reikia vertinti ne tik plytos, bet plytos ir skiedinio, kas bendroje sumoje ir duoda dvigubai prastesnį rezultatą. Viskas ten paskaičiuota teisingai. Su Lode plytų stebuklų nebus.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 08 26, 22:21)
Todėl mano atveju apsimoka tik ties vertikalaus sijono apačia daryti horizontalų sijoną. Aš tik galvoju kokio pločio. Renkuosi tarp pilno lapo: 58,5-60 cm pločio arba jį pjaučiau per pusę - apie 30 cm plotis. O gal būt iš viso tas horizontalus sijonas neapsimoka, nes jau įrengtas vertikalus iki 1 metro gylio. Štai kur mano esminiai klausimai.


Sijoną apsimoka daryti tik vieną, tik vertikalų arba tik horizontalų. Tikrai nematau prasmės daryti juos abu.

Kalbėti apie horizontalų sijona 1m gylyje, tikrai neverta, nes kaip jau ir minėta, didelė tikimybė atkasinėjant bus pažeisti vertikalų sijoną, antras dalykas, taip giliai ir plačiai iškasti platų griovį, kad išeitų sudėti 60cm pločio putplastį horizontaliai, tai tikrai brangus darbas, mano supratimu turėsiantis lenkti ten besiruošiamo sukišti putplasčio kainą. Trečias dalykas, 1 m jau gerokai per gilu, kad sijonas duotų juntamos naudos. Taip naudos duos, bet tai bus toks mizeris, kad tikrai neverta. Sijonas mano supratimu efektyviausiai turėtų veikti ne giliau, kaip pusmetrio gylis, konkrečiai Cibulio atveju, šį gylį jau saugo nuo šalčio vertikalusis sijonas, taigi antrasis šiame gylyje dubliuos pirmąjį. Sakyčiau, norint pasiekti didžiausią naudą, būtų geriau, ne naujas sijono formas išradinėti, bet pastorinti jau sudėto sijono storį, o jei storis ir taip pakankamas, tai ar storinti, ar išsidirbinėti 1 m gylyje horizontalūjį sijoną dedant efektas bus tas pats - neapsimoka.

Patikėk, bus dar statybose vietų, kur sueikvosi tą XPS`ą su ženkliai didesne nauda. Kad ir grindų pirmą sluoksnį, kurį dėsi ant žemės, geriau dėti iš XPS`o nei iš EPS`o, o dar po langais ir durimis ant pamato, o dar aplink langus iš vidinės pusės apšiltinimas. Oi kiek dar vietų, kur teks kišti ir kišti XPS`ą.

Ech, statybų pradžia smile.gif, pas visus šiame etape kišenės plyšta nuo pinigų. Ir tam negaila ir tam, juk pinigų dar yra, rinkimės patį geriausią variantą. Kai dėžutė jau iškelta, vat tada prasideda tikrasis pinigų kišimas, sukišai dar kokį 100000 Lt į namą, ir nesupranti, atrodo, nelabai kas ir pasikeitė, o pinigų tai nemenka sumelė suėjo ir galo nematyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 26 rugpjūčio 2013 - 22:31
QUOTE(*** @ 2013 08 26, 22:52)
I savo troba ir taip kalna skiedinio suleisi, kam dar daugiau jo kist

Gyvenu senam daugiabuti is 88, is 65 gal kokias pirkias aukstaitijoi state smile.gif



Ka jus cia pezat apie plytu dydzius jei ju yra visokiu.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 08 27, 06:18)
Ka jus cia pezat apie plytu dydzius jei ju yra visokiu.. g.gif


Nieko nepezu tiesiog nesu mates jog kas tokias naudotu laikanciai sienai ir kokia prasme?
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 08 26, 22:16)
1. Sijoną apsimoka daryti tik vieną, tik vertikalų arba tik horizontalų. Tikrai nematau prasmės daryti juos abu.

2. Kalbėti apie horizontalų sijona 1m gylyje, tikrai neverta, nes kaip jau ir minėta, didelė tikimybė atkasinėjant bus pažeisti vertikalų sijoną, antras dalykas, taip giliai ir plačiai iškasti platų griovį, kad išeitų sudėti 60cm pločio putplastį horizontaliai, tai tikrai brangus darbas.

3. Sakyčiau, norint pasiekti didžiausią naudą, būtų geriau, ne naujas sijono formas išradinėti, bet pastorinti jau sudėto sijono storį, o jei storis ir taip pakankamas, tai ar storinti, ar išsidirbinėti 1 m gylyje horizontalūjį sijoną dedant efektas bus tas pats - neapsimoka.

4. Ech, statybų pradžia smile.gif, pas visus šiame etape kišenės plyšta nuo pinigų. Ir tam negaila ir tam, juk pinigų dar yra, rinkimės patį geriausią variantą.

Na, štai kaip konstruktyviai. Pasirodo, kad galima ir be pykčio. 4u.gif

1_4. Pritariu visiems keturiems punktams.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2013 08 26, 21:52)
I savo troba ir taip kalna skiedinio suleisi, kam dar daugiau jo kist

Mano plytos - 88 mm.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 08 26, 21:58)
Nes skaičiuojant sienos šilumos laidumą, reikia vertinti ne tik plytos, bet plytos ir skiedinio, kas bendroje sumoje ir duoda dvigubai prastesnį rezultatą. Viskas ten paskaičiuota teisingai. Su Lode plytų stebuklų nebus.

Labai teisingai sakai. Kažkur STRe buvau radęs skaičius, kaip keičiasi plytos šilumos laidumas vertinant išmūrytą sieną, t.y. su skiediniu. Žodžiu, radau:

1. Skylėtųjų molio plytų (1400 kg/m3) su cementiniu skiediniu - 0,64 W/mK.
2. Skylėtųjų molio plytų (1300 kg/m3) su cementiniu skiediniu - 0,58 W/mK.
3. Skylėtųjų molio plytų (1100 kg/m3) su cementiniu skiediniu - 0,52 W/mK.

Tik manau, kad skaičiavimai daryti su lietuviškomis plytomis. Su latviškomis skaičiai turėtų būti šiek tiek geresni. Neženkliai, bet geresni.


Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 08 26, 22:16)
Patikėk, bus dar statybose vietų, kur sueikvosi tą XPS`ą su ženkliai didesne nauda. Kad ir grindų pirmą sluoksnį, kurį dėsi ant žemės, geriau dėti iš XPS`o nei iš EPS`o, o dar po langais ir durimis ant pamato, o dar aplink langus iš vidinės pusės apšiltinimas. Oi kiek dar vietų, kur teks kišti ir kišti XPS`ą.

Va cia tai pritariu, jei tikrai bus kur sukist ta xps-a, ner jokio prasmes sviestuot sviesta del vos apciuopiamo rezultato
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 27 rugpjūčio 2013 - 09:00
QUOTE(madwifi @ 2013 08 27, 09:00)
Va cia tai pritariu, jei tikrai bus kur sukist ta xps-a, ner jokio prasmes sviestuot sviesta del vos apciuopiamo rezultato

Aš lygiai tą patį galvoju. Tiesiog viskas buvo taip: liko šiek tiek XPS. Vienoje vietoje nenuardėme, neatlupome tų kreivarankių priklijuoto XPS. Man kilo mintis, kad tos vietos geriau neardyti, o pridėti tą horizontalų sijoną. Tos rostverko vietos ilgis - apie 6 m. Būtent tos vietos pats su šepečiu nevaliau nuo žemių, todėl nežinau, kiek ir kokių skylių galėjo likti. Aš galvojau tik toje vietoje sudėti tą sijoną. Nuramino tai, kad ta vieta yra ties didžiausiu vitrinininiu langu. O būtent toje vietoje iš viršaus ant rostverko dėsiu 10 cm storio XPSą. Gal tai kompensuos galimai paliktą broką. Kitą vertus, gal toje vietoje (apie 6 metrai) sudėsiu tą horizontalų sijoną arba prie vertikalaus papildomai priklijuosiu kažkiek XPS. Tik tiek.
Atsakyti