Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionys (katalikai, protestantai....)

QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 12:42)
Iki tol nesilankiau jokioje bendruomėnėje, kaip ir minėjau anksčiau ir dabar nesilankau. smile.gif Ne bendruomenėje esmė, o santykyje su Tėveliu.

Taip. Bet dėl to santykio ir susikuria bendruomenės. Juk sakote, kad susitinkate (gal reguliariai) su panašius patyrimus turinčiais žmonėmis, dalijatės, šlovinate. Galima vadinti tai ir nebendruomene. Vis tiek yra kažkokia sistema: renkatės kažkokiose patalpose, ne šiaip atsitinkinai susitinkate gatvėje ir imate šlovinti.

Dabar kažkokia nauja mada paėjo su tuo ,,Tėveliu''. Suprantama, artimas santykis... Bet pagrindinė malda yra ,,Tėve mūsų'', visgi ne ,,Tėveli''. Kartais man tai saldokai atrodo, kai net per radiją tai išgirstu. Ar čia jūsų kokie kiti motyvai? Nes gan dažnokai tą Tėvelį (ne Tėvą) minite.
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2013 08 21, 14:58)
Taip. Bet dėl to santykio ir susikuria bendruomenės. Juk sakote, kad susitinkate (gal reguliariai) su panašius patyrimus turinčiais žmonėmis, dalijatės, šlovinate. Galima vadinti tai ir nebendruomene. Vis tiek yra kažkokia sistema: renkatės kažkokiose patalpose, ne šiaip atsitinkinai susitinkate gatvėje ir imate šlovinti.

Dabar kažkokia nauja mada paėjo su tuo ,,Tėveliu''. Suprantama, artimas santykis... Bet pagrindinė malda yra ,,Tėve mūsų'', visgi ne ,,Tėveli''. Kartais man tai saldokai atrodo, kai net per radiją tai išgirstu. Ar čia jūsų kokie kiti motyvai? Nes gan dažnokai tą Tėvelį (ne Tėvą) minite.

Nereguliariai, kaip susiskambinam, bet taip susitinkam. O dėl Tėvelio. Negaliu paaiškinti, nežinau mada tai ar ne, bet man taip malonu, norisi jį pamaloninti gal nežinau, niekada apie tai negalvojau. Bet iš esmės tai reikšmė Tėvas ar Tėvelis yra ta pati smile.gif Man gi irgi patinka jei mane vadina mamyte smile.gif o ne motina. Gal dėl to bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 15:12)
Nereguliariai, kaip susiskambinam, bet taip susitinkam. O dėl Tėvelio. Negaliu paaiškinti, nežinau mada tai ar ne, bet man taip malonu, norisi jį pamaloninti gal nežinau, niekada apie tai negalvojau. Bet iš esmės tai reikšmė Tėvas ar Tėvelis yra ta pati smile.gif Man gi irgi patinka jei mane vadina mamyte smile.gif o ne motina. Gal dėl to  bigsmile.gif

Buityje - taip. Bet man Tėvas Dievo atžvilgiu skamba galingai. Kiekvienam savo. smile.gif

Kiek dažnai jūs susitinkate su ta nebendruomene? Jau antras dešimtmetis turbūt?
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 19:49)
Neturime jokio aiškintojo. Taip susirenkame, bendraujame apie Dangiškąjį, dalinamės išgyvenimais, šlovinam, tik tiek. Nėra nei vadovo, jei vyresniojo, nei biblijos aiškintojo.

Tuomet anksčiau ar vėliau arba išsivaikščiosite kas sau, arba tapsite krikščioniškos kilmės sekta, arba prisijungsite prie jau egzistuojančios bendruomenės. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 19:49)
P.S. Katalikai mano manymu yra jau tapusi religija, kuri visiškai iškraipė biblijos žodžius, ypač su tradicijom ir šventėm, kurių Dievas neįsakė švęsti.

Neįsakė, bet regis ir neuždraudė? smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 19:49)
Katalikai garbima ikonas, turi stabų, kas yra labai didelė nuodėmė ir pan.

Stabų savo širdyje turi kiekvienas žmogus...
Papildyta:
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 13:42)
Iki tol nesilankiau jokioje bendruomėnėje

Tuomet gal nelabai ir teisinga buvo save laikyti katalike. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2013 08 21, 16:08)
Tuomet anksčiau ar vėliau arba išsivaikščiosite kas sau, arba tapsite krikščioniškos kilmės sekta, arba prisijungsite prie jau egzistuojančios bendruomenės. smile.gif
Papildyta:

Neįsakė, bet regis ir neuždraudė? smile.gif
Papildyta:

Stabų savo širdyje turi kiekvienas žmogus...

Dėl išssivaikščiojimo nežinau visko gali būti. Bet bet kokį daiktą, draugą, pomėgį, jei ne tavo jis kažkada dings. O tai kas ne mūeų mokykimės ir paleist. Jei Dievas panorės tai išsiskirstysim, jei ne tai neišsiskirstysim. Per daug to nesureikšminu. Bet manau tikri draugai lieka ilgam, o mūsų kompanija tai įtikėjusių draugų kompanija, neišsiskirstėme tiek laiko, manau ir toliau sėkmingai susitikinėsime smile.gif

Dėl švenčių. Nes tokių švenčių nebuvo, tai dar nebuvo ką uždrausti smile.gif Tai visa yra žmonių tradicijos, o apie tradicijas Jėzus sako štai ką:
Morkaus 7
8 Palikdami Dievo įsakymą, jūs įsikibę laikotės žmonių tradicijų – puodelių ir taurių plovimo, ir daug kitų panašių dalykų darote“.
9 Ir Jis pridūrė: „Puikiai jūs paverčiate niekais Dievo įsakymą, kad tik išsaugotumėte savo tradicijas!


Taip pat labai svarbi eilutė:
Kolosiečiams 2:8 Žiūrėkite, kad kas jūsų nepavergtų filosofija ir tuščia apgaule, kuri remiasi žmonių tradicijomis ir pasaulio pradmenimis, o ne Kristumi.

Taip, bet yra sąmoningi stabai ir nesamoningi. Nesamoningais laikau daiktus, pomėgius. O sąmoningi tai statulos prieš kurias klaupiasi žmonės ir meldžiasi...

Apie stabus:

Pakartoto įstatymo 27:15 ‘Prakeiktas žmogus, kuris amatininkų rankomis pasidaro drožtą ar lietą atvaizdą, pasibjaurėjimą Viešpačiui, ir slepia jį’. Visa tauta atsakys: ‘Amen’.
Kunigų 19:4 Nesikreipkite į stabus ir neliekite sau dievų. Aš esu Viešpats, jūsų Dievas.
Kunigų 26:1 „Nedirbkite sau stabų nei drožinių, nestatykite savo žemėje statulų nei akmeninių atvaizdų ir jų negarbinkite, nes Aš esu Viešpats, jūsų Dievas.

Papildyta:
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2013 08 21, 16:20)

Tuomet gal nelabai ir teisinga buvo save laikyti katalike. mirksiukas.gif


Na, mūsų Lietuvėlė katalikų žemė. Nuo mažens vaikščiojau į bažnyčią. Esu pakrikštyta. Todėl buvau katalikė. iki susitikimo su Dievu smile.gif Po susitikimo, Tėvelis įdėjo kitus supratimus. Kitaip viską pardodė, atnaujino.


Aš jokiais būdais nesakau, kad jei esi katalikas tai jau viskas. Anaiptos tikrai žinau, kad ir katalikų yra nuoširdžiai mylinčių Dievą. O tai ir yra svarbiausia - širdies pozicija!



Papildyta:
QUOTE(Saulėtekė @ 2013 08 21, 15:23)
Buityje - taip. Bet man Tėvas Dievo atžvilgiu skamba galingai. Kiekvienam savo. smile.gif

Kiek dažnai jūs susitinkate su ta nebendruomene? Jau antras dešimtmetis turbūt?


Na taip kiekvienam savo smile.gif
O susitinkame kada šauna į galvą ir kada turime laiko. Nepavadinčiau mūsų bendruomene, nes bendruomenė mano manymu turi kur kas daugiau žmonių nei mūsų yra.

O dėl antro dešimtmečio tai ne, kur kas mažiau, o kodėl tokios išvados ? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 17:48)
o apie tradicijas Jėzus sako štai ką

Tavo pateiktos citatos kalba apie tradicijas, o ne apie Bažnyčios Tradiciją.
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2013 08 21, 16:57)
Tavo pateiktos citatos kalba apie tradicijas, o ne apie Bažnyčios Tradiciją.


82 Tad Bažnyčia, kuriai yra pavesta perduoti ir aiškinti Apreiškimą, „savo tikrumą dėl visų apreikštųjų dalykų semiasi ne tik iš Šventojo Rašto. Todėl ir jis, ir Tradicija turi būti priimti su vienoda meile ir pagarba.“48

Katalikų vadai tai ir trokšta, kad žmonės klausytų jų. O aš manau, kad kiekvienas žmogus turi bendrauti su Jėzumi. Kiekvienas žmogus turi būti artume su juo. Ir mes neprivalome klausyti ir pasitikėti žmonėmis.
Jeremijo 17-5. Prakeiktas tas kuris pasitiki žmogumi.[I]

Dievo žodis yra tiesa. Katekizmas - tiesa supainiota su melu.

Ir kyla klausimas, kas yra bažnyčia?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Yoli: 21 rugpjūčio 2013 - 17:13
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 17:48)
Taip, bet yra sąmoningi stabai ir nesamoningi. Nesamoningais laikau daiktus, pomėgius. O sąmoningi tai statulos prieš kurias klaupiasi žmonės ir meldžiasi...

Apie stabus:

Pakartoto įstatymo 27:15 ‘Prakeiktas žmogus, kuris amatininkų rankomis pasidaro drožtą ar lietą atvaizdą, pasibjaurėjimą Viešpačiui, ir slepia jį’. Visa tauta atsakys: ‘Amen’.
Kunigų 19:4 Nesikreipkite į stabus ir neliekite sau dievų. Aš esu Viešpats, jūsų Dievas.
Kunigų 26:1 „Nedirbkite sau stabų nei drožinių, nestatykite savo žemėje statulų nei akmeninių atvaizdų ir jų negarbinkite, nes Aš esu Viešpats, jūsų Dievas.


Vėlgi - čia apie stabus biggrin.gif
1) "slepia jį" - katalikai ne slepia, o paprastai laiko matomiausiose vietose,

2) "nesikreipkite į stabus" - į atvaizdą, liejinį, drožinį ar pan. katalikai nesikreipia, jei kreipiasi - tai tik į jame pavaizduotąjį, "neliekite sau dievų" - katalikai išpažįsta tik vieną Dievą, materialų pavidalą įgavusį tik per Jėzų Kristų, o ne kokius nors daiktus,

3) "Nedirbkite sau stabų nei drožinių, nestatykite savo žemėje statulų nei akmeninių atvaizdų ir jų negarbinkite" - to, ką katalikai "stato savo žemėje", jie negarbina, tik gerbia.
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2013 08 21, 17:20)
Vėlgi - čia apie stabus biggrin.gif
1) "slepia jį" - katalikai ne slepia, o paprastai laiko matomiausiose vietose,

2) "nesikreipkite į stabus" - į atvaizdą, liejinį, drožinį ar pan. katalikai nesikreipia, jei kreipiasi - tai tik į jame pavaizduotąjį, "neliekite sau dievų" - katalikai išpažįsta tik vieną Dievą, materialų pavidalą įgavusį tik per Jėzų Kristų, o ne kokius nors daiktus,

3) "Nedirbkite sau stabų nei drožinių, nestatykite savo žemėje statulų nei akmeninių atvaizdų ir jų negarbinkite" - to, ką katalikai "stato savo žemėje", jie negarbina, tik gerbia.


Nu nu, išvedžioti ir teisintis galima visaip smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 18:12)
Katalikų vadai tai ir trokšta, kad žmonės klausytų jų. O aš manau, kad kiekvienas žmogus turi bendrauti su Jėzumi. Kiekvienas žmogus turi būti artume su juo. Ir mes neprivalome klausyti ir pasitikėti žmonėmis.

Taip, kiekvienas žmogus turi bendrauti su Jėzumi, bet štai Tu kažkodėl vis tiek susitinki su saujele bendraminčių pasidalinti gautais apreiškimais, priimi jų liudijimus (ir visa kita, ką gero duoda toks bendravimas) daugiau ar mažiau kaip peną, stiprinantį Tavo pačios tikėjimą, kaip Dievo dovaną. Kodėl manai, jog Tėvas Tau paruošęs tik tiek, kiek siekia kelių žmonių asmeninės įžvalgos? Ar netinka šioje vietoje tie šv. Pauliaus žodžiai "Kai buvau vaikas, kalbėjau kaip vaikas, supratau kaip vaikas, mąsčiau kaip vaikas, bet tapęs vyru, palikau tai, kas vaikiška", kad vien motinos pienu visą gyvenimą nesimaitinsi, reikės ir stipresnio maisto? Po atsivertimo tikrai būna laikas, kai Šv. Raštas "veža" - tos vaikystėje nuobodžiai skambėjusios istorijos ir pan. staiga ima prakalbėti realiame gyvenime. Bet taip pat ateina laikas, kai supranti, jog ne tu pirma tą "dviratį" išradai, kad į tas pačias eilutes jau tūkstantmečius gilinosi didžiausi žmonijos protai bei tyriausios sielos, ir tada imi kelti klausimą - ar nėra puikybė lengva ranka kategoriškai atmesti viską, kas šiame gyvenimo etape tau nėra taip lengvai gulančio į širdį, kaip galbūt norėtųsi.

Berods pati neseniai citavai tą Rašto vietą, kur vardijamos Dievo dovanos - įvairios, suteikiamos įvairiems bendruomenės nariams, ne visos vienam žmogui. Bendruomenė praturtina tomis dovanomis, kurias Dievas suteikia ne tiesiogiai, o per tikėjimo brolius ir seseris (dar vaikštančius šia žemele ar jau iškeliavusius). Net Krikštui, kaip visaverčiam tapimui krikščionimi, nepakanka vien asmeninio santykio su Kristumi - dar būtinas ir žmogus, kuris pakrikštytų.
Atsakyti
Kabame apie du skirtingus dalykus, kai tu tiesiog bendrauji ir daliniesi, ir kai tau pareiškia kad tu žūtbūt privalai klausyti ir tęsti tradicijas... Bendraminčių liudijimus vienus priimu, kitų galbūt nesuprantu, ir tai net nereiškia, kad jis neteisingas, ateis laikas jei man bus skirta suprasiu. Jei jie gauna apreiškimą tai nereiškia, kad jis konkrečiai tinka ir man. Arba aš turiu dagyventi iki man skirto laiko, kai tas draugo apreiškimas bus aiškus ir man.

Kur aš rašiau, kad aš manau, kad Dievas man paruošęs tik tiek kiek siekia kelių žmonių asmeninės įžvalgos, ar tu čia konkrečiai kalbi apie bibliją?

Dėl maisto, taip jis augant reikalingas stipresnis. O kas sakė, kad aš nesimaitinu? Jei bendrauju tiesiogiai su Tėveliu tai aš manau, kad aš gaunu pakankamai. O jei tiksliau konkrečiai tiek kiek man reikia šiai dienai smile.gif Nes nieko nevyksta be priežasties ir viskas savo laiku.

Tas išrastas dviratis kur kas veiksmingesnis tampa kai pats jį išrandi. Būna begale apreiškimėlių, kai jei šiaip mąstai tai lyg ir viskas aišku, tačiau kai gauni apreiškimuką, tas buvęs kaip ir viskas aišku/teorija tampa praktika ir kaip filmukuose lemputė užsidega su mintimi ir tampta taip aišku, kad aiškiau net nebūna. Čia tokia įdomi būsena būna smile.gif

Pasitikėti Dievo žodžiu, ar tai nėra puikybė? Pasikartosiu Jeremijo 17-5 Prakeiktas kuris pasitiki žmogumi! Ir jei nesutinku su tam tikrais dalykais, kurie visiškai prieštarauja biblijai. Na sorry, bet aš rinksiuos mieliau bibliją, nei žmogaus sukurto rankraščio, kuris prieštarauja Dievo žodžiui.

Ir jei daugiau atsiduodi bendravimui su Viešpačiu, tai papildomų žinių iš žmonių ir nereikia smile.gif Ar tu manai, kad Tėvelis blogiau apreiškia ir duoda mažiau išminties nei žmogus? Aš taip nemanau, pasitikiu tik JUO!


Taip citavau, ir taip kai šalia yra brolis ar sesė turinti tam tikrą dovaną tai yra smagu. Taip JIS per juos, dar vaikščiojančius šioje žemėje, praturtina,(palikim mirusiuosius ramybėje, nes ne mes sprendžiame kur jie yra po mirties ir tik Tėvelis tiria žmonių širdis) bet tai toli gražu nereiškia, kad Dievas negali duoti tau dviejų dovanų ar net keturių, o gal net visų devynių.

Ir ar tu tikrai manai, kad vien bendravimo su Jėzumi nepakanka????? Nes man tikrai pakanka! Žinau ne vieną žmogų, kurie gavo Šv, Dvasios krikštą ir prie jo tuo metu nebuvo nei vieno žmogaus. Man pačiai Tėvelis prabilo balsu tuo metu kai net nebuvau įtikėjusi, dėl ko aš ir grįžau pas Jėzų į glėbį. Ir patikėk, man bendravimo su juo ir tik su juo reikia ir norisi.
Taip broliai seses smagu, bet pagrindas yra JIS ir tik JIS, o ne žmogus. Visi žmonės klysta, visi be išimties.

QUOTE(_Smalsutė_ @ 2013 08 21, 19:10)
Taip, kiekvienas žmogus turi bendrauti su Jėzumi, bet štai Tu kažkodėl vis tiek susitinki su saujele bendraminčių pasidalinti gautais apreiškimais, priimi jų liudijimus (ir visa kita, ką gero duoda toks bendravimas) daugiau ar mažiau kaip peną, stiprinantį Tavo pačios tikėjimą, kaip Dievo dovaną.
Kodėl manai, jog Tėvas Tau paruošęs tik tiek, kiek siekia kelių žmonių asmeninės įžvalgos?
Ar netinka šioje vietoje tie šv. Pauliaus žodžiai "Kai buvau vaikas, kalbėjau kaip vaikas, supratau kaip vaikas, mąsčiau kaip vaikas, bet tapęs vyru, palikau tai, kas vaikiška", kad vien motinos pienu visą gyvenimą nesimaitinsi, reikės ir stipresnio maisto? Po atsivertimo tikrai būna laikas, kai Šv. Raštas "veža" - tos vaikystėje nuobodžiai skambėjusios istorijos ir pan. staiga ima prakalbėti realiame gyvenime. Bet taip pat ateina laikas, kai supranti, jog ne tu pirma tą "dviratį" išradai, kad į tas pačias eilutes jau tūkstantmečius gilinosi didžiausi žmonijos protai bei tyriausios sielos, ir tada imi kelti klausimą - ar nėra puikybė lengva ranka kategoriškai atmesti viską, kas šiame gyvenimo etape tau nėra taip lengvai gulančio į širdį, kaip galbūt norėtųsi.

Berods pati neseniai citavai tą Rašto vietą, kur vardijamos Dievo dovanos - įvairios, suteikiamos įvairiems bendruomenės nariams, ne visos vienam žmogui. Bendruomenė praturtina tomis dovanomis, kurias Dievas suteikia ne tiesiogiai, o per tikėjimo brolius ir seseris (dar vaikštančius šia žemele ar jau iškeliavusius). Net Krikštui, kaip visaverčiam tapimui krikščionimi, nepakanka vien asmeninio santykio su Kristumi - dar būtinas ir žmogus, kuris pakrikštytų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Yoli: 21 rugpjūčio 2013 - 19:54
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 18:30)
Nu nu, išvedžioti ir teisintis galima visaip smile.gif



Brangioji))),

Aš iš kitos konfesijos nei _Smalsutė_,bet pabandysiu paaiškinti: yra tos dalykas kaip tradicija-tikėjimo visuma, jos dalis yra ir Biblija. Kaip tai baisiai neskambėtų-Biblija yra tradicijos produktas. Protestantai paėmė Bibliją ir dalį krikščionių tradicijos teiginių, ir sukūrė savo naują tradiciją ,kurią ,tamsta, ir atstovauji)). Protestantiškoje tradicijoje svarbią ir didelę dalį sudaro Tradicinės krikščionybės neigimas. Tai tiesiog būtina sąves legitimacijai. Be to tai suteikia pranašumą ,tiesa menamą -katalikai ir provoslavai nėra specialiai apmokyti neigti protestantų doktriną. Bet į visas protestantų pretenzijas jau seniai ,aiškiai ir be išvedžiojimų, yra atsakyta, tik tai niekam neidomu))))

Nors šiaip protestantai labai mieli, tik aršūs, na suprantama ta kova už teisingumą, tas džiaugsmas atradus Dievą, bet yra kelias ir toliau, krikščionybė tai nesuvokiamo dydžio giluma, o ne stovėjimas tarpduryje su tokiu žaviu familiarumu Dievo atžvilgiu)))

Va video, 12 metų buves protestantų pastorium perėjęs su visa bendruomene į provoslavybę ,tik dėl vieno dalyko, kad pabandė išgirsti ir kitus
http://www.youtube.c...h?v=29Gnz6gmPzc





Atsakyti