Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionys (katalikai, protestantai....)

QUOTE(Yoli @ 2013 08 18, 09:01)
nepriklausau jokiai bendruomenei  ax.gif

QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 16:48)
Na aš esu krikščionė, ne katalikė. Skaitau bibliją

Skaitant Bibliją gan sunku nepastebėti, kad krikščionys skatinami burtis į bendruomenes. mirksiukas.gif Gyvas asmeninis ryšys su Dievu - puiku, neskirstymas brolių ir sesių krikščionių į tikresnius ir mažiau tikrus - irgi, bet sau artimos bendruomenės manau vis tiek reiktų ieškoti. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2013 08 20, 16:08)
Skaitant Bibliją gan sunku nepastebėti, kad krikščionys skatinami burtis į bendruomenes. mirksiukas.gif Gyvas asmeninis ryšys su Dievu - puiku, neskirstymas brolių ir sesių krikščionių į tikresnius ir mažiau tikrus - irgi, bet sau artimos bendruomenės manau vis tiek reiktų ieškoti. 4u.gif

smile.gif bendraminčių turiu, bet mes nesiskaitome kaip bendruomenė ir niekam nepriklausome.
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 15:48)
Na aš esu krikščionė, ne katalikė. Skaitau bibliją ir niekur nerandu, kad reikia melstis ar šauktis Marijos ar kitų šventųjų, anaiptol randu tik pagrindinį įstatymą - neturėk kitų Dievų. Tai vienintelio ir šaukiuosi ir Jums rekomenduoju.

Katalikas ir yra krikščionis (žr. temos pavadinimą). O Marija nelaikoma Dievu, šventieji taip pat. Jie mūsų užtarėjai.
Kaip ir darbe: turime viršininką, bet kai kurias problemas sprendžiame ir su jo pavaduotoju ar net bendradarbiais.
Papildyta:
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 16:37)
smile.gif bendraminčių turiu, bet mes nesiskaitome kaip bendruomenė ir niekam nepriklausome.

Panašu, kad priklausote kažkuriai protestantų atšakai. Tik savęs neįvardijate kaip bendruomenės. Vis tiek susitinkate, dalijatės. Gal net turite (ar neseniai turėjote) ir Šv. Rašto aiškintoją, taigi, vadovą (žemiškąjį)?
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2013 08 20, 18:17)
Katalikas ir yra krikščionis (žr. temos pavadinimą). O Marija nelaikoma Dievu, šventieji taip pat. Jie mūsų užtarėjai.
Kaip ir darbe: turime viršininką, bet kai kurias problemas sprendžiame ir su jo pavaduotoju ar net bendradarbiais.


Nurodykite rašto vietą, kur tai yra nurodyta, kad šiame gyvenime mums padeda / užtaria dar kas nors apart Dievo (visuose trijuose asmenyse). Gal aš kažką praleidau.

QUOTE(Saulėtekė @ 2013 08 20, 18:17)
Panašu, kad priklausote kažkuriai protestantų atšakai. Tik savęs neįvardijate kaip bendruomenės. Vis tiek susitinkate, dalijatės. Gal net turite (ar neseniai turėjote) ir Šv. Rašto aiškintoją, taigi, vadovą (žemiškąjį)?


Neturime jokio aiškintojo. Taip susirenkame, bendraujame apie Dangiškąjį, dalinamės išgyvenimais, šlovinam, tik tiek. Nėra nei vadovo, jei vyresniojo, nei biblijos aiškintojo. Mūsų kompanijoj kiekvienas gauna savo apreiškimus. Jei kitas yra gavęs, žinoma pasidalina. Tačiau tai netampa kažkokia taisykle. smile.gif


P.S. Katalikai mano manymu yra jau tapusi religija, kuri visiškai iškraipė biblijos žodžius, ypač su tradicijom ir šventėm, kurių Dievas neįsakė švęsti. Katalikai garbima ikonas, turi stabų, kas yra labai didelė nuodėmė ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Yoli: 20 rugpjūčio 2013 - 18:50
QUOTE(salve regina @ 2013 08 20, 15:32)
O Mariją- Motinėlę ir visus šventuosius pamiršote?

Pritariu Yoli. Geriausia kai nera jokiu denominaciju,susiskaidymu..Mes esam krikscionys-ispazistam Kristu kaip savo Viespati. Marija yra Jo motina. O apie sventuosius Biblija nieko nemini. Cia jau katalikybej tjp sudeliota.
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 19:49)

Neturime jokio aiškintojo. Taip susirenkame, bendraujame apie Dangiškąjį, dalinamės išgyvenimais, šlovinam, tik tiek. Nėra nei vadovo, jei vyresniojo, nei biblijos aiškintojo. Mūsų kompanijoj kiekvienas gauna savo apreiškimus. Jei kitas yra gavęs, žinoma pasidalina. Tačiau tai netampa kažkokia  taisykle.  smile.gif

Čia kokia tai Šventujų bendrija jei jau apreiškimus gaunate, gal galima kokį pavyzdį tų apreiškimų?
QUOTE
P.S. Katalikai mano manymu yra jau tapusi religija, kuri visiškai iškraipė biblijos žodžius, ypač su tradicijom ir šventėm, kurių Dievas neįsakė švęsti. Katalikai garbima ikonas, turi stabų, kas yra labai didelė nuodėmė ir pan.


Pas provoslavus ikonos, o stabų neturi nei vieni nei kiti-klaidinga informacija, pas Jus, ir keistoki teiginiai, na kokia dar nuodėmė ikona?
Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 20, 18:49)
Nurodykite rašto vietą, kur tai yra nurodyta, kad šiame gyvenime mums padeda  / užtaria dar kas nors apart Dievo (visuose trijuose asmenyse). Gal aš kažką praleidau.

Nesimėtysiu eilutėm, bet paaiškinsiu ūkiškai. Katalikai tiki šventųjų bendravimą. Tai išpažįstame kalbėdami Credo. Tai reiškia, kad tikime, jog ir po mirties priklausome tam pačiam mistiniam Kristaus kūnui. Todėl, tiek mes meldžiamės už mirusiuosius, tiek prašome šventųjų (t.y. tų, kuriuose gražiausiai atsiskleidė Dievo paveikslas ir panašumas) užtarimo.
Jei dar paprasčiau, tai kaip kreipiamės gyvo draugo užtarimo (nežinau ar jūs kreipiatės, aš tai kreipiuosi), taip kreipiesi į tą, kuris jau išėjęs Amžinybėn ir kurio žemiškas pavyzdys šviečia. Paprastas, su mirtimi nenutrūkstantis ryšys. Jei tiki, kad su ja viskas nesibaigia.
Kai kas meta argumentą "o tiesiai į Dievą negalima?". Galima. Ir reikia. Bendravimas su broliu niekaip neprieštarauja bendravimui su Tėvu, pas kurį broliai/seserys mus ir užtaria. wink.gif Tai ne "konkurencja". Niekad nesat bandę savo broliui ar seseriai kažko padėti tėvų prašyti? biggrin.gif

Apie Mariją pasiūlysiu paskaityti šį pasakojimą (anglų k.).

Apie tai kaip mes suprantame ikonas(o ne kaip kažkam atrodo apie katalikus ar ortodoksus) - čia.

Nesiruošiu veltis į debatus, tiesiog paaiškinau kaip tai supranta katalikai. Jūsų pasirinkimas ar bent pabandyti suprasti kaip katalikai iš tiesų tiki (o ne kaip kažkas apie tai kalba) ar pasilikti prie savo išankstinio "katalikai viską iškraipo" nusistatymo. Na yra krikščionių, kuriems tai atrodo viena iš tikėjimo tiesų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fazano plunksna: 21 rugpjūčio 2013 - 01:01
QUOTE(Fazano plunksna @ 2013 08 21, 00:57)
Nesimėtysiu eilutėm, bet paaiškinsiu ūkiškai. Katalikai tiki šventųjų bendravimą. Tai išpažįstame kalbėdami Credo. Tai reiškia, kad tikime, jog ir po mirties priklausome tam pačiam mistiniam Kristaus kūnui. Todėl, tiek mes meldžiamės už mirusiuosius, tiek prašome šventųjų (t.y. tų, kuriuose gražiausiai atsiskleidė Dievo paveikslas ir panašumas) užtarimo.
Jei dar paprasčiau, tai kaip kreipiamės gyvo draugo užtarimo (nežinau ar jūs kreipiatės, aš tai kreipiuosi), taip kreipiesi į tą, kuris jau išėjęs Amžinybėn ir kurio žemiškas pavyzdys šviečia. Paprastas, su mirtimi nenutrūkstantis ryšys. Jei tiki, kad su ja viskas nesibaigia.
Kai kas meta argumentą "o tiesiai į Dievą negalima?". Galima. Ir reikia. Bendravimas su broliu niekaip neprieštarauja bendravimui su Tėvu, pas kurį broliai/seserys mus ir užtaria. wink.gif Tai ne "konkurencja".  Niekad nesat bandę savo broliui ar seseriai kažko padėti tėvų prašyti?  biggrin.gif

Apie Mariją pasiūlysiu paskaityti šį pasakojimą (anglų k.).

Apie tai kaip mes suprantame ikonas(o ne kaip kažkam atrodo apie katalikus ar ortodoksus) - čia.

Nesiruošiu veltis į debatus, tiesiog paaiškinau kaip tai supranta katalikai. Jūsų pasirinkimas ar bent pabandyti suprasti kaip katalikai iš tiesų tiki (o ne kaip kažkas apie tai kalba) ar pasilikti prie savo išankstinio "katalikai viską iškraipo" nusistatymo. Na yra krikščionių, kuriems tai atrodo viena iš tikėjimo tiesų...

drinks_cheers.gif aš irgi esu katalikė,ne fanatiška, ne davatkiška,tikiu,kaip sakoma- "ūkiškai,sveikai".Kokioje aplinkoje ir kokioje religijoje gimiau,tokioje ir esu- pradedant nuo ŠV.KRIKŠTO.Vykstu ir į atlaidus,meldžiuosi ir į ŠV.TREJYBĘ ir į MARIJĄ- MOTINĖLĘ,ir į šventuosius.Nešioju ir ROŽANČIŲ,kalbu jį,kalbu ir DIEVO GAILESTINGUMO VAINKĖLĮ( kas katalikai-tie žino,kas tai).Tačiau esu tolerantiška ir kitoms TRADICINĖMS bendruomenėms- ar tai būtų krikščionių ar musulmonų ,ar pagonių.
Atsakyti
QUOTE(Fazano plunksna @ 2013 08 21, 00:57)
Nesimėtysiu eilutėm, bet paaiškinsiu ūkiškai. Katalikai tiki šventųjų bendravimą. Tai išpažįstame kalbėdami Credo. Tai reiškia, kad tikime, jog ir po mirties priklausome tam pačiam mistiniam Kristaus kūnui. Todėl, tiek mes meldžiamės už mirusiuosius, tiek prašome šventųjų (t.y. tų, kuriuose gražiausiai atsiskleidė Dievo paveikslas ir panašumas) užtarimo.
Jei dar paprasčiau, tai kaip kreipiamės gyvo draugo užtarimo (nežinau ar jūs kreipiatės, aš tai kreipiuosi), taip kreipiesi į tą, kuris jau išėjęs Amžinybėn ir kurio žemiškas pavyzdys šviečia. Paprastas, su mirtimi nenutrūkstantis ryšys. Jei tiki, kad su ja viskas nesibaigia.
Kai kas meta argumentą "o tiesiai į Dievą negalima?". Galima. Ir reikia. Bendravimas su broliu niekaip neprieštarauja bendravimui su Tėvu, pas kurį broliai/seserys mus ir užtaria. wink.gif Tai ne "konkurencja".  Niekad nesat bandę savo broliui ar seseriai kažko padėti tėvų prašyti?  biggrin.gif




Kuo remiantis visą tai rašote?

Matau visiškai priešingą Jo žinutę biblijoje. Kur nie vienas. nei vienas nesimeldė ir neprašė užtarimo tarkime Abraomo, Mozės, Dovydo ir kitų? O jie juk buvo begalo artimi su Dievu...

Bet betkokiu atveju Viešpats Jus myli wub.gif

Taip pat noriu pasakyti, kad pas Dievą nėra katalikų, protestantų ar dar kitokių dominacijų. Yra tik JO vaikai. Vieni gal šiek tiek paklydę, kiti daugiau mažiau gal teisingu keliu eina. Bet šiam gyvenime nieko nevyksta be priežasties.
Kadaise save laikiau katalike smile.gif bet iki to kai netikėtai susitikau su Dievu, tada sekė atgimimas naujai, kuris antgamtiškai pakeitė mano gyvenimą aukštyn kojom.

Apie gimimą naujai, viena iš vietų Jono evangelijoje:
Jono 3:3-8

3 Jėzus jam atsakė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: jei kas negims iš naujo, negalės regėti Dievo karalystės“.
4 Nikodemas paklausė: „Bet kaip gali gimti žmogus, būdamas senas? Argi jis gali antrą kartą įeiti į savo motinos įsčias ir gimti?“
5 Jėzus atsakė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: jei kas negims iš vandens ir Dvasios, negalės įeiti į Dievo karalystę.
6 Kas gimė iš kūno, yra kūnas, o kas gimė iš Dvasios, yra dvasia.
7 Nesistebėk, jog pasakiau tau: jums būtina gimti iš naujo.
8 Vėjas pučia, kur nori; jo ošimą girdi, bet nežinai, iš kur ateina ir kurlink nueina. Taip yra su kiekvienu, kuris gimė iš Dvasios“.



Atsakyti
QUOTE(dekor @ 2013 08 20, 22:13)
Čia kokia tai Šventujų bendrija jei jau apreiškimus gaunate, gal galima kokį pavyzdį tų apreiškimų?


Koks įdomus komentaras, privertė nusišypsoti. Tai jokia ne privilegija gauti apreiškimą. Ir jūs jų gaunate, esu įsitikinusi smile.gif
Apreiškimo aiškiai nepapasakosi, tai tokia būsena (bent jau man) kai tu pvz skaitai bibliją ir ilgą laiką nesupranti kokios eilutės ir staiga po kiek laiko tu aiškiai supranti ką ta eilute tau Dangiškasis Tėvelis nori pasakyti. Apreikškimą galima pakeisti ir žodžiu aišku supratimą.

Vienas iš apreiškimų kuri pakeitė mano gyvenimą, tai buvo, kai su vyru buvo santykių krizė, kadangi aš netyčia atgimiau, o jis nežinojo, bijojau prisipažinti, kad nesuprastų klaidingai, nes gi mūsų visuomenėje, jei garsiai kalbi apie Dievą ir pasakai, kad susitikai su JUO pažinai JĮ tai iš karto esi sektantas. Tai bijojau labai pasakyti.
Bet vieną dieną gavau apreiškimą ką turiu daryti, iki smulkmenų. O užduotis buvo papasakoti vyrui (kuris dar tuo metu nebuvo mano vyras). Gavau apreiškimą iki smulkmenų, kada turiu kalbėti, ką konkrečiai turiu pasakyti. Ir kad turiu atiduoti viską į Viešpačio rankas. Jis viską ir sutvarkė, kadangi iš viso pokalbio gavosi taip, kad mūsų santykiai buvo apsukti visiškai kitu kampu, gerąja prasme!

Kitas lengvas variantas kai bekalbant su vyru aš staiga gavau apreiškimą, kad štai Jolita, kokių dovanų gavai nuo manęs smile.gif
Apreiškimas paprastas - vyrą aš gavau DOVANŲ nuo TĖVELIO! thumbup.gif


Atsakyti
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 10:01)
Tai jokia ne privilegija gauti apreiškimą. Ir jūs jų gaunate, esu įsitikinusi smile.gif
Apreiškimo aiškiai nepapasakosi, tai tokia būsena (bent jau man) kai tu pvz skaitai bibliją ir ilgą laiką nesupranti kokios eilutės ir staiga po kiek laiko tu aiškiai supranti ką ta eilute tau Dangiškasis Tėvelis nori pasakyti. Apreikškimą galima pakeisti ir žodžiu aišku supratimą.

Skirtumas yra savokose. smile.gif Tai krikščionys katalikai vadina Šv. Dvasios prakalbėjimu per Šv. Raštą.
Papildyta:
QUOTE(Yoli @ 2013 08 21, 10:01)
Vienas iš apreiškimų kuri pakeitė mano gyvenimą, tai buvo, kai su vyru buvo santykių krizė, kadangi aš netyčia atgimiau, o jis nežinojo, bijojau prisipažinti, kad nesuprastų klaidingai, nes gi mūsų visuomenėje, jei garsiai kalbi apie Dievą ir pasakai, kad susitikai su JUO pažinai JĮ tai iš karto esi sektantas. Tai bijojau labai pasakyti.

Tai atsivertimas. Tiesiog tikėjimas tapo gyvas. Daug tokių liudijimų Katalikų Bažnyčioje.
Jei atsivertimas įvyksta susipažinus su kokia nauja bendruomene, žmogui atrodo, kad problema buvo bendruomenėje, kurioje lankėsi iki tol.
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2013 08 21, 10:27)
Skirtumas yra savokose. smile.gif Tai krikščionys katalikai vadina Šv. Dvasios prakalbėjimu per Šv. Raštą.
Papildyta:

Tai atsivertimas. Tiesiog tikėjimas tapo gyvas. Daug tokių liudijimų Katalikų Bažnyčioje.
Jei atsivertimas įvyksta susipažinus su kokia nauja bendruomene, žmogui atrodo, kad problema buvo bendruomenėje, kurioje lankėsi iki tol.


Iki tol nesilankiau jokioje bendruomėnėje, kaip ir minėjau anksčiau ir dabar nesilankau. smile.gif Ne bendruomenėje esmė, o santykyje su Tėveliu.
Atsivertusi buvau iki baimės jausmo, tai kad bijojau tai nėra atsivertimas, baimė yra ne iš Dievo, jokiais būdais, jei tada nebūčiau gavusi žinutės iš Dievo, kaži ar būčiau prabilusi ir žinojusi ką ir kaip pasakyti ir padaryti. Šia žinute norėjau pasakyti apie tai, kad gavau aišku supratimą dėl savo santykių su vyru, ką ir kaip ir kada turiu daryti. Tai galima vadinti įvairiai smile.gif kaip tai bepavadintum esmė vistiek panaši, gal net ta pati, o sąvokos gali skirtis, sutinku 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Yoli: 21 rugpjūčio 2013 - 12:43