Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenu užsienyje, bet vestuves švęsiu Lietuvoje!

QUOTE(Prawa @ 2014 10 21, 14:09)
*Del Privalomojo Sveikatos Draudimo Mokescio as ir pasidomejau, tai pasirodo tikrai nereikia issiregistruoti, kad to mokscio isvengti. Del viso pikto yra forma P60 ar kazkas panasaus, pristatai i VMI ir ramu. O nelaimes atveju jei reikia pirmos pagalbos paslaugu, uz jas nereikia moketi, jei susitvarkai europine sveikatos kortele. Ji galioja visoje europos sajungoje, ir yra nemokama (bent jau UK).

**Mano kolege uzsisakius vestuvine suknele is kinietukiu (pasiuna pagal tavo ismatavimus,norima modeli  ir jei kas netaip gali pataisyti ) tik viskas vyksta ilgokai su siuntimais. Zodziu i toki reikala labai skeptiskai ziurejau, nes esu prisiskaicius tikrai baisiu komentaru. Ir neslepsiu - mintyse ja kvaila laikiau.  doh.gif  g.gif  blush2.gif  Atsiunte Jai ta suknele, ir buvau labai nustebus, negalejau prikibti prie jokiu smulkmenu. Medziagu kokybe tikrai gera, ir pacio darbo kokybe buvo kruopsti, ir kaina buvo sakyciau laaaabai maza  thumbup.gif


Dabar pati mastau antrai dienai uzsisakysti suknele is ju,pabandymui (vis dar....skeptiskumo liko  mirksiukas.gif  ), bet kaina nesikandzioja tai galima pasibandyti.


*Butent tai mums Mokesciu Inspekcijoj ir pasake smile.gif dar paklausem del tu formu pristatymo, tai sake irgi nera butina, bet jei mums nuo to ramiau tai galim pristatyt. Butent ta P60 nes tai yra pajamu israsas metinis ir ji isduoda darboviete dazniausiai Sausio men. smile.gif

**As planavau suknia uzsisakinet is Kinieciu, bet apsigalvojau. Labai priklauso nuo to kokia yra pati suknele, jei sijonas tarkim is brangios medziagos (silko) ir daug detaliu, neriniu, karoliuku ir t.t. tai kazkaip nepirkciau jos is kinieciu.. unsure.gif maciau tikrai siaubingu pavyzdziu doh.gif o jei suknute gana paprasta, tarkim tiulio sijonas ir koks paprastas virsus, tik korsetas lygus, tai gal tada ir galima rizikuoti... Nes jei tarkim silko sijona pakeis pigia medziaga (kas tikrai bus nes uz 100-200 doleriu niekas nedes ant sukneles silko) tai jis visiskai kitaip kris ir glamzysis ir pan..
As kazkaip anksciau galvojau, kam pirkti ten uz simtus-tukstancius tas suknias, o dabar galvoju, kad nu neveltui jos tiek kainuoja kai palygini rolleyes.gif
Atsakyti
Mergaites,

o gal teko girdeti, ar susisdurti,jei esi susituokes uzsienyje ( Civilines metrikacijos biure) ar daug laiko uzima igalinti santuoka lietuvoje, ir per kiek laiko visa tai susitvarkyt galima? Ir jei esi jau susituokes, tik nori itvirtinti santuoka baznycioje, reikia eiti i suzadetiniu kursus ar ne? g.gif

Visokius variantus bandau sumastyti, kad tik maziau galvos skausmo butu ( beto visai zavi mintis pasilikti vyro originalia pavarde) ax.gif
Atsakyti
Prawa, nesu asmeniskai susidurusi su tuo, bet kiek zinau jei civiline santuoka registruota uzsienio saly, tai santuokos liudijima reikia isverti is Lietuviu kalba ir nesti i ambasada, kad gauti apostile (t.y. legalizuoti dokumenta) ir tada ji pristatyti Lietuvoje i berods metrikacijos skyriu g.gif manau nueje i ambasada viska suzinotumete.

Del baznytines santuokos, tai jei ir esate iregistrave santuoka metrikacijoj, kursai vis tiek reikalingi santuokai baznycioje, bet velgi cia nuo kunigo irgi priklauso. Manau geriausia del to butu pasiskambinti i baznycia kurioje norit tuoktis ir visko pasiklausti.
Atsakyti
Sveikos merginos 4u.gif visa diena praleidau skaitinedama ivairias temas, galvoju ir as prisijungsiu prie jusu pokalbiu smile.gif Sia vasara maniskis pasipirso musu keliones metu wub.gif . Tiesa pasakius dar pries suzadetuves turejau apgalvpjusi ko mazdaug noreciau ir pan. Deja, svajones greitai dingsta kai susiduri su realybe. Nezinau net nuo ko pradeti. Vestuviu vieta kaip ir zinau, sukneles zinau kokios noriu, kaip jus paneles del dekoraciju darote? savomis rankomis ar is kazkur galima pigiai uzsisakyti? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pukšt @ 2014 10 20, 08:52)
Nezinau nuo kada, bet Birzelio menesi buvay Mokesciu Inspekcijoj, ir man ten pasake, kad jei jokiu pajamu Lietuvoje nera jie negali jokiu mokesciu skaiciuoti, nes gyvename Europos Sajungoj ir mokam sveikatos draudima salyje kurioje gyvenam smile.gif

Airijoj  ax.gif


O idomu, galima uz praeitus metus nesti P60, nes tarkim man jie priskaiciave yra uz du metus. blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Prawa @ 2014 10 21, 13:51)
Mergaites,

o gal teko girdeti, ar susisdurti,jei esi susituokes uzsienyje ( Civilines metrikacijos biure) ar daug laiko uzima  igalinti santuoka lietuvoje, ir per kiek laiko visa tai susitvarkyt galima? Ir jei esi jau susituokes, tik nori itvirtinti santuoka baznycioje, reikia eiti i suzadetiniu kursus ar ne?  g.gif

Visokius variantus bandau sumastyti, kad tik maziau galvos skausmo butu ( beto visai zavi mintis pasilikti vyro originalia pavarde)  ax.gif


Del vyro pavardes, jeigu iteisini santuoka Lietuvoje, tai sulietuvina pavarde (pakeicia galune).

Mano drauge susituoke Amerikoje ir grizusi tvarkesi dokumentus, tai per pazistamus ir sukysiu turi dabar orginalia vyriska pavarde.

Papildyta:
QUOTE(Avah @ 2014 10 28, 13:36)
Sveikos merginos 4u.gif  visa diena praleidau skaitinedama ivairias temas, galvoju ir as prisijungsiu prie jusu pokalbiu smile.gif Sia vasara maniskis pasipirso musu keliones metu  wub.gif . Tiesa pasakius dar pries suzadetuves turejau apgalvpjusi ko mazdaug noreciau ir pan. Deja, svajones greitai dingsta kai susiduri su realybe. Nezinau net nuo ko pradeti. Vestuviu vieta kaip ir zinau, sukneles zinau kokios noriu, kaip jus paneles del dekoraciju darote? savomis rankomis ar is kazkur galima pigiai uzsisakyti? mirksiukas.gif

Sveika, prisijungus:)
As patarciau pradeti nuo to, kad sugalvoti tema/spalva vestuvems, o tada bus lengviau del dekoraciju. As is pradziu buvau labai uzsibrezus pati daryti viska, bet perleidau tai i dekoratores rankas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zydriuke: 28 spalio 2014 - 19:14

Sveika, prisijungus:)
As patarciau pradeti nuo to, kad sugalvoti tema/spalva vestuvems, o tada bus lengviau del dekoraciju. As is pradziu buvau labai uzsibrezus pati daryti viska, bet perleidau tai i dekoratores rankas.
[/quote]


Tema mano pasirinkta yra levandos, tai ir atspalviai visi mazdaug tokie. As ir uzsibrezusi viska pati. Jei ne paslaptis kiek kainuoja dekoratores paslaugos?
Atsakyti
QUOTE(Zydriuke @ 2014 10 28, 17:13)
O idomu, galima uz praeitus metus nesti P60, nes tarkim man jie priskaiciave yra uz du metus. blush2.gif


man atrodo, kad galima pateikti ir taisyti už praėjusius berods 4 ar 5 metus mirksiukas.gif

QUOTE(Avah @ 2014 10 28, 17:19)
Tema mano pasirinkta yra levandos, tai ir atspalviai visi mazdaug tokie. As ir uzsibrezusi viska pati. Jei ne paslaptis kiek kainuoja dekoratores paslaugos?


priklausomai nuo dekoratorės paslaugų, ko Jūs iš jos tikitės, norite, kaip viską įsivaizduojate. kainų yra įvairiausių drinks_cheers.gif



mes irgi sprendėme įvairiausias dilemas dėl vestuvių šalies, bet, vis tik, nusprendėme atšvęsti šventę Lietuvoje su pačiais artimiausiais smile.gif
Atsakyti
clap.gif Sveikos prisijungusios busimos nuotakos drinks_cheers.gif

Merginos, ar teko dometis del SUZADETINIU kursu nuotoliniu budu? Gavau kontaktus Vilniuje, labai greitai suteikia visa informacija, viskas labai aisku, tik kaina labai isgasdino 300 LT. Kiek zinau paprasti kursai 80LT. blink.gif
Cia normali kaina tu kursu, ar verta toliau dometis kas kaip? g.gif
Atsakyti
Sorry as cia labai zalia, bet ka tie suzadetiniu kursai duoda? 4u.gif
Atsakyti
Suzadetiniu kursus reikia pereiti, jei ketinate tuoktis baznycioje. Baznyciai reikalingas pazymejimas,jog juos perejote. Internete yra neblogu straipsniu apie tai. Imetu nuotoda su daznais klausimais http://www.apievestu...sprendimo-budai

Jei neketinate baznycioje tuoktis, tai nera del ko sukti galvos mirksiukas.gif
Papildyta:
O cia gavau atsakyma is CIVILINES METRIKACIJOS, del santuokos itraukimo i apskaita, jei susituoke uzsienyje:

Laba diena,

Santuokos liudijimas legalizuojamas toje šalyje, kur Jūs tuokėtės. Užsienio valstybės išduotas dokumentas turi būti išverstas į lietuvių kalbą,jei pateiksite jo kopiją- turi būti patvirtinta pas notarą. Pasidomėkite, gal Jums gali išduoti B forma(tarptautinį) santuokos sudarymo išrašą, tuomet jo nereikia legalizuoti ir versti į lietuvių kalbą. Taip pat Jums reikės turėti asmens tapatybę paliudijančius dokumentus ir gimimo liudijimus, ištuoktas asmuo turi turėti ištuokos liudijimą. Atvykus į CM skyrių, jūs užpildysite prašymą dėl santuokos apskaitos. Santuokos liudijimą išduodame tą pačią arba sekančią dieną, Jei kils daugiau klausimų rašykite, bandysime atsakyti.

Santuoką galite apskaityti ir ambasadoje, ir atvykus į Lietuvą. Jei atvykti negalite ir norite apskaityti santuoką Lietuvoje , turite įgalioti asmenį atlikti šiuos veiksmus. Tam turėtumėt užsakyti įgaliojimą notariškai patvirtintą. Tai galite padaryti internu :
Centrinė hipotekos įstaiga

Įgaliojimų registras


https://www.hipotekosistaiga.lt/


Šioje įstaigoje galima internetu užsisakyti įgaliojimą "


Tai jei gaunam B forma, Pavardes nereikia versti ir ji yra legali. Taip pat pasiliekant vyriska pavarde, kiek suprantu, nes pvz UK nera rasymo taisykliu kaip moteriskos ir vyriskos pavardziu galunes.
Atsakyti
Sveikos smile.gif ar dar yra bendraujanciu sioje temoje? smile.gif
Atsakyti
Sveiki thumbup.gif

kelios mergaites dar pabendraujam blush2.gif
Atsakyti