QUOTE(smile_at @ 2014 01 08, 03:20)
ką daryti su gartraukio ir san mazgų pajungimu į rekuperatorių, ir ar tikrai šiose vietose nereikia išvesti papildomų ortakių ant stogo...
Žiemą lyg ir viskas aišku - viską pajungti į rekuperatorių verta, kad būtų didesnis jo efektyvumas, nors dėl gartraukio vis tiek turiu abejonių, nes jis juk pritraukia riebalų, be to kartais gartraukį reikia ir įjungti, kas iškart išbalansuoja sistemą
Su gartraukiu ir sanmazgais - visai atskiros istorijos. Nuo gartraukio ištraukiamas oras turi daug riebalų garų, kurie kondensuojasi vos prisilietus prie šaltesnio paviršiaus. Todėl, paleidus tokį orą per rekuperatorių, pastarajame greitai užsikimš visi kanalai ir išvalyti bus labai sudėtinga. Tad,
neišeina taupyti šilumą, praleidžiant gartraukio orą per rekuperatorių.
Kitas dalykas, kad jei gartraukis pajungiamas į atskirą išmetimo kanalą, tai įjungus jį name susidaro disbalansas. Toks pats oro kiekis, kuris ištraukiamas per gartraukį, turi prasiskverbti iš lauko per visus įmanomus nesandarumus (įskaitant židinio kaminą). Kad į patalpas ne plūstų šaltas ir nešvarus oras iš atsitiktinių vietų, naudojamas paprastas ir efektyvus sprendimas - gartraukis per specialiai numatytą angą pajungiamas tiesiogiai prie rekuperatoriaus ištraukimo ventiliatoriaus (apeinant patį rekuperatorių). Gartraukis yra be variklio, tik prie jo montuojama motorizuota sklendė. Paspaudus mygtuką, sklendė atsidaro ir rekuperatoriaus ventiliatorius pradeda siurbti orą per gartraukį. Atitinkamai sumažėja trauka iš kitų taškų ir tokiu būdu bendras balansas tarp padavimo ir ištraukimo name išlieka nepakitęs.
QUOTE
(ta pati situacija ir san mazguose, kai reikia greitai paslėpti kvapus)
Mano manymų, nėra jokio reikalo bandyti akimirksnių ištraukti kvapus iš sanmazgo. Juolab, juokingai atrodo bandymai tai padaryti, naudojant buitinius WC ventiliatorius. Toks ventiliatoriukas daugiau burzgia, nei duoda naudos. Dažniausia, jis vos sugeba ištraukti ~30m3/h oro (ir tai - tik prie palankių sąlygų, kai kol viduje nesusidarė neigiamas slėgis). Palyginimui - centrinę vėdinimo sistema projektuojama taip, kad trauktų 35-70 m3/h ir ji tai tikrai daro nepriklausomai nuo jokių aplinkybių, nesustodama 24 val. per parą. Jei atidarant duris kokia nors nešvaraus oro dalelytė ir pateks į kambarį, tai netrukus vėdinimo sistemą įtrauks ją atgal į tualetą ir sėkmingai pašalins. Juk ištraukimo taškai yra įrengti tik WC ir kitose nešvariuose zonose, o iš kambarių atvirkščiai - plūsta paduodamas ten oras.
QUOTE
O kaip vasarą užtikrinti ventiliaciją gartraukiui ir san mazgams kai rekuperatorius praktiškai nedirba arba veikia bypass rėžimu? Mačiau kelias žinutes, kuriose yra nusivilta ta bypass funkcija... Pasiūlymas pasidaryti automatinį rekuperatoriaus įsijungimą uždegus šviesą san mazge neatrodo rimtas - negi pradėsi vėdinti visą namą tik dėl gartraukio įjungimo ar užėjimo į san mazgą?
Kaip jus kvėpuojate nuolat ir sulaikius kvėpavimą, prasideda negeri dalykai, tai ir namą reikia vėdinti nuolat. Ypač - vasarą. Varikliukai valgo vos po keliasdešimt wt, tai nėra reikalo taupyti savo sveikatos ir savijautos sąskaita. Be to, visokiausios gudrybės išsilies į kur kas didesnę sumelė, nei išeis sutaupyti.
QUOTE
Ir lengvesnis klausimas: ar yra kokie nors trūkumai padaryti oro išmetimą iš rekuperatoriaus ant stogo, t.y. kaminu? (Na, jei bet kokiu atveju jau turi kaminą). Ar neužsitrauks tas kaminas kondensatu, ar neužšerkšnys žiemą? Ar išėjimas išvedamas per sieną tik dėl to, kad nereiktų statyti kamino, ar yra ir kitų priežasčių?
Teisingai - pati svarbiausia priežastis yra ta, kad nereikia statyti brangaus kamino bei šokinėti su bugnais aplink jį, bandant užsandarinti stogą (kuris, vis vien, kada nors pratrūks būtent šitoje vietoje). Tačiau yra ir kitų priežasčių.
- papildomas pasipriešinimas (o kadangi kanalas dažniausiai yra kelis kartus siauresnis nei reikia ir dar vidinis paviršius labai nelygus - milžiniškas papildomas pasipriešinimas);
- žiema gali atsirasti kondensatas kanale;
- jei po tuo pačio kamino stogeliu išeina dar kiti kanalai - rekuperatorius sukuria padidintą oro slėgį ir trukdo kaimyniniams kanalams normaliai veikti.