Įkraunama...
Įkraunama...

Vedinimas nuosavame name - 3

O jai dar miegotum zemyn galva sunaudotum maziau oro, geletu rekuperatorius mazesnem apsukom smile.gif dar marketingo specialistai siulo salma rekuperatoriu smile.gif ...

QUOTE
Taip pat kaip ir žiemą. Mechaninė ventiliacija turi bruožą veikti ir vasarą, nereikia drinėti langų.


Atidari langai yra kaifas tik kad siluma yra prarandama. Oras tiesiai is kiemo, kiemo garsai jai tai ne triuksmas yra puiku.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 01 08, 13:22)
Energetiškai efektyviuose namuose daro taip: įrengiamas metalinis gartraukio vamzdis iš virtuvės į tech. patalpą. Prie paėmimo aliuminės grotelės riebalams sugaudyti. Galima padaryti ir prie ištraukimo, nes jos nesudaro pasipriešinimo.
Vamzdis su nuolydžiu kondensatui nutekėti (daug garų nuo puodų). Tada reguliuojamų apsuskų >500 m3/h gartraukio ventiliatorius statomas vamzdžio gale tech. patalpoje. Taip ventiliatorius mažiau apsineša riebalais ir jo mažiau girdisi jo užimas ruošiant maistą.
Nerasite nei vieno ventiliatoriaus, kuris pakabintas virš viryklės dirbtų tyliai.
Į tech patalpą patenka oras beveik be riebalų, tik su kvapais. Pagal pageidavimą galima sudėti aktyvios anglies filtrus kvapams. Tech patalpos durys sandarios. Iš tech patalpos (be dujų, GKK, KKK) oras patenka į rekuperatorių jau visiškai be riebalų po spaudimu dėl gartraukio ventiliatoriaus.
Kažkiek gali pasimaišyti su patalų oru, nes rekuperatoriaus našumas turėtų būti ~2 kartus mažesnis nei gartraukio, bet tai nieko tokio. Rekuparatorius irgi turi įsijungti visu pajėgumu kaip pilnai veiks gartraukis, kad kvapai mažiau sklistų į kitas patalpas.
Pas save irgi taip planuoju daryti.

O jei tas gartraukio ventiliatorius esantis Tech patalpoje ismestu isvalyta ora atgal i koridoriu ar kita patalpa kur yra oro paemimo difuzoriai ir kuri jungiasi su virtuves patalpa per kazkokius tarpinius turius, nes tavo pasiulytas variantas kai tech patalpos durys sandarios, kaip tik joje gali sukurti pliusini slegi, net jei ten ir yra kokia viena rekupo paemimo vamzdzio atsaka g.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2014 01 08, 14:15)
O jei tas gartraukio ventiliatorius esantis Tech patalpoje ismestu isvalyta ora atgal i koridoriu ar kita patalpa kur yra oro paemimo difuzoriai ir kuri jungiasi su virtuves patalpa per kazkokius tarpinius turius, nes tavo pasiulytas variantas kai tech patalpos durys sandarios, kaip tik joje gali sukurti pliusini slegi, net jei ten ir yra kokia viena rekupo paemimo vamzdzio atsaka  g.gif


Tokiu atveju ten turi būti riebi atšaka ir teigiamas slėgis (tam ir durys sandarios). Taip būtų padedama rekuperatoriaus ištraukiančiajam ventiliatoriui susidoroti su ~dvigubai išaugusiu srautu.
Dalis virtuvės oro bet kuriuo atveju kažkiek pateks atgal į patalpas. Čia esmė buvo nedaryti skylių lauko sienose ir nusodinti riebalus. Visa kita galima daryti kaip širdis geidžia ir kiek toleruojate virtuvės kvapų pasklidimą. Mes toleruojam ir dėl to problemų nekuriam.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 01 08, 14:22)




Kamine problemos būtų su kondensatu ir kaminas veiktų priešingai nei rekuperatrius. Tai yra, ką padarė rekuperatorius (pašildė orą), tai tą panaikintų kaminas (atšaldytų patalpas, nes juo tekės šaltas oras).


Kaminu iseis visada aukstene temperatua nei lauko.Tai jei kaminas eina nesildoma palepe tai ismetamas oras dar pasildys kamina kas prisidetu prie mazesniu siluminiu nuostoliu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 08 sausio 2014 - 16:50
Aš gal ne visai ir teisingai parašiau, nes ne normalų kaminą, o tik apsiūti ortakio išmetimo vamzdį virš stogo galvojame. Išvedant virš stogo ortakio atstumas nuo rekuperatoriaus būtų mažesnis nei iki sienos (žemas stogas, neapšiltinta palėpė). Kad išmetimo ortakis turės būti apšiltintas tai jau suprantu. Beje, o išmetimo ir padavimo iš/į rekuperatorių ortakiai paprastai projektuojami šidomose ar nešildomose patalpose? Atrodytų, kad abu variantai turi kondensato tikimybę arba pačiame ortakyje, arba ant ortakio sienelių, ar tikrai?...

QUOTE(korida @ 2014 01 08, 16:49)
Kaminu iseis visada aukstene temperatua nei lauko.Tai jei kaminas eina nesildoma palepe tai  ismetamas oras dar pasildys kamina  kas prisidetu prie mazesniu siluminiu nuostoliu  g.gif

Atsakyti
QUOTE(smile_at @ 2014 01 08, 03:20)
ką daryti su gartraukio ir san mazgų pajungimu į rekuperatorių, ir ar tikrai šiose vietose nereikia išvesti papildomų ortakių ant stogo...
Žiemą lyg ir viskas aišku - viską pajungti į rekuperatorių verta, kad būtų didesnis jo efektyvumas, nors dėl gartraukio vis tiek turiu abejonių, nes jis juk pritraukia riebalų, be to kartais gartraukį reikia ir įjungti, kas iškart išbalansuoja sistemą

Su gartraukiu ir sanmazgais - visai atskiros istorijos. Nuo gartraukio ištraukiamas oras turi daug riebalų garų, kurie kondensuojasi vos prisilietus prie šaltesnio paviršiaus. Todėl, paleidus tokį orą per rekuperatorių, pastarajame greitai užsikimš visi kanalai ir išvalyti bus labai sudėtinga. Tad, neišeina taupyti šilumą, praleidžiant gartraukio orą per rekuperatorių.
Kitas dalykas, kad jei gartraukis pajungiamas į atskirą išmetimo kanalą, tai įjungus jį name susidaro disbalansas. Toks pats oro kiekis, kuris ištraukiamas per gartraukį, turi prasiskverbti iš lauko per visus įmanomus nesandarumus (įskaitant židinio kaminą). Kad į patalpas ne plūstų šaltas ir nešvarus oras iš atsitiktinių vietų, naudojamas paprastas ir efektyvus sprendimas - gartraukis per specialiai numatytą angą pajungiamas tiesiogiai prie rekuperatoriaus ištraukimo ventiliatoriaus (apeinant patį rekuperatorių). Gartraukis yra be variklio, tik prie jo montuojama motorizuota sklendė. Paspaudus mygtuką, sklendė atsidaro ir rekuperatoriaus ventiliatorius pradeda siurbti orą per gartraukį. Atitinkamai sumažėja trauka iš kitų taškų ir tokiu būdu bendras balansas tarp padavimo ir ištraukimo name išlieka nepakitęs.
QUOTE
(ta pati situacija ir san mazguose, kai reikia greitai paslėpti kvapus)

Mano manymų, nėra jokio reikalo bandyti akimirksnių ištraukti kvapus iš sanmazgo. Juolab, juokingai atrodo bandymai tai padaryti, naudojant buitinius WC ventiliatorius. Toks ventiliatoriukas daugiau burzgia, nei duoda naudos. Dažniausia, jis vos sugeba ištraukti ~30m3/h oro (ir tai - tik prie palankių sąlygų, kai kol viduje nesusidarė neigiamas slėgis). Palyginimui - centrinę vėdinimo sistema projektuojama taip, kad trauktų 35-70 m3/h ir ji tai tikrai daro nepriklausomai nuo jokių aplinkybių, nesustodama 24 val. per parą. Jei atidarant duris kokia nors nešvaraus oro dalelytė ir pateks į kambarį, tai netrukus vėdinimo sistemą įtrauks ją atgal į tualetą ir sėkmingai pašalins. Juk ištraukimo taškai yra įrengti tik WC ir kitose nešvariuose zonose, o iš kambarių atvirkščiai - plūsta paduodamas ten oras.

QUOTE
O kaip vasarą užtikrinti ventiliaciją gartraukiui ir san mazgams kai rekuperatorius praktiškai nedirba arba veikia bypass rėžimu? Mačiau kelias žinutes, kuriose yra nusivilta ta bypass funkcija... Pasiūlymas pasidaryti automatinį rekuperatoriaus įsijungimą uždegus šviesą san mazge neatrodo rimtas - negi pradėsi vėdinti visą namą tik dėl gartraukio įjungimo ar užėjimo į san mazgą?


Kaip jus kvėpuojate nuolat ir sulaikius kvėpavimą, prasideda negeri dalykai, tai ir namą reikia vėdinti nuolat. Ypač - vasarą. Varikliukai valgo vos po keliasdešimt wt, tai nėra reikalo taupyti savo sveikatos ir savijautos sąskaita. Be to, visokiausios gudrybės išsilies į kur kas didesnę sumelė, nei išeis sutaupyti.
QUOTE
Ir lengvesnis klausimas: ar yra kokie nors trūkumai padaryti oro išmetimą iš rekuperatoriaus ant stogo, t.y. kaminu? (Na, jei bet kokiu atveju jau turi kaminą). Ar neužsitrauks tas kaminas kondensatu, ar neužšerkšnys žiemą? Ar išėjimas išvedamas per sieną tik dėl to, kad nereiktų statyti kamino, ar yra ir kitų priežasčių?

Teisingai - pati svarbiausia priežastis yra ta, kad nereikia statyti brangaus kamino bei šokinėti su bugnais aplink jį, bandant užsandarinti stogą (kuris, vis vien, kada nors pratrūks būtent šitoje vietoje). Tačiau yra ir kitų priežasčių.
- papildomas pasipriešinimas (o kadangi kanalas dažniausiai yra kelis kartus siauresnis nei reikia ir dar vidinis paviršius labai nelygus - milžiniškas papildomas pasipriešinimas);
- žiema gali atsirasti kondensatas kanale;
- jei po tuo pačio kamino stogeliu išeina dar kiti kanalai - rekuperatorius sukuria padidintą oro slėgį ir trukdo kaimyniniams kanalams normaliai veikti.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2014 01 08, 22:17)
naudojamas paprastas ir efektyvus sprendimas - gartraukis per specialiai numatytą angą pajungiamas tiesiogiai prie rekuperatoriaus ištraukimo ventiliatoriaus (apeinant patį rekuperatorių).
Gartraukis yra be variklio, tik prie jo montuojama motorizuota sklendė. Paspaudus mygtuką, sklendė atsidaro ir rekuperatoriaus ventiliatorius pradeda siurbti orą per gartraukį.
Atitinkamai sumažėja trauka iš kitų taškų ir tokiu būdu bendras balansas tarp padavimo ir ištraukimo name išlieka nepakitęs.


Geras variantas jeigu nerūpi išleidžiamas šiltas ir drėgnas oras. Tokiu atveju mažiausiai išbalansuojami srautai, bet...
Kaip tai padaryti?

Rekuperatoriaus ventiliatorius stovi rekuperatoriuje. Jūs siūlote apeiti rekuperatorių, bet panaudoti rekuperatoriaus ventiliatorių. Sunku suprasti ką norėjote pasakyti.
Net ir jungiantis prie bypass apėjimo reikėtų daryti skylę rekuperatoriuje į bypass ortakį pajungiant gartraukio ortakį.

Šaltas rekuperatoriaus ventiliatorius ir šaltas ortakis už jo taip pat apliptų riebalais, jeigu ten ateitų karštas gartraukio oras.
Vistiek siūlau gartraukio orą išleisti į tech patalpą ir iš jos traukti orą į rekuperatorių taip sumažinant riebalų kiekį bendroje ventiliacijos sistemoje. Nematau tame blogybių. Patalpą valyti lengviau nei ortakius, nors 90% riebalų nusės ant aliuminių grotelių ir metalinio ortakio prie gartraukio.


Atsakyti
Sio momento ir as nesupratau. Gal as klystu bet visgi gartraukio silumos isaugojimas yra keblus dalykas o riebalai isvis nepageidaujami. Idealiausiai visgi gartrauki nuvest i ventiliacijos blokeli...


QUOTE(BangaS @ 2014 01 09, 09:25)
Rekuperatoriaus ventiliatorius stovi rekuperatoriuje. Jūs siūlote apeiti rekuperatorių, bet panaudoti rekuperatoriaus ventiliatorių. Sunku suprasti ką norėjote pasakyti.

Atsakyti
Aš planuoju daryti labai paprastai. Montuoti paprasčiausią recirkuliacinį gartraukį, kurio paskirtis būtų sulaikyti riebalus ir išleisti orą čia pat virtuvėje. Pusę rekuperacinės sistemos ištraukimo difuzorių sukoncentruoti virtuvėje.
Per gartraukį perėjęs ir apvalytas oras tuoj pat patektų į ištraukimo difuzorius ir per šilumokaitį keliautų į lauką.
BangaS varianto privalumas, kad gartraukio variklis ir jo triukšmas perkeliamas į pagalbines patalpas, bet man atrodo, kad per daug vargo ir investicijų tokią sistemą įrenginėti.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 01 08, 16:13)
Tokiu atveju ten turi būti riebi atšaka ir teigiamas slėgis (tam ir durys sandarios). Taip būtų padedama rekuperatoriaus ištraukiančiajam ventiliatoriui susidoroti su ~dvigubai išaugusiu srautu. 
Dalis virtuvės oro bet kuriuo atveju kažkiek pateks atgal į patalpas. Čia esmė buvo nedaryti skylių lauko sienose ir nusodinti riebalus. Visa kita galima daryti kaip širdis geidžia ir kiek toleruojate virtuvės kvapų pasklidimą. Mes toleruojam ir dėl to problemų nekuriam.

Kadangi rimtas gartraukis gali kelis kart virsyti rekupo oro darbini srauta, tai ta pliusinis slegis gali nedideleje tech patalpoje gali patapti labai pliusiniu blink.gif ir kaip tai veiks rekupo darba man nelabai aisku g.gif
Siuo atveju pritarciau DEU "Montuoti paprasčiausią recirkuliacinį gartraukį, kurio paskirtis būtų sulaikyti riebalus ir išleisti orą čia pat virtuvėje... BangaS varianto privalumas, kad gartraukio variklis ir jo triukšmas perkeliamas į pagalbines patalpas"
Kai daugumos projektu virtuves zona bendra su svetaines ir holo erdve, sitas garsas tikrai nera privalumas ir as sutikciau investoti kelis simtus i nuotolini ventiliatoriu, valdoma nuo gartraukio, isvalant rieblus ir kvapus(jei reikia) bet sita ora paliekant (ismetant) i ta pati turi is kurio buvo paimtas, kad nesukurt dizbalanso rekupo oro sraituose, Vasara pasukus sklende galima sita srauta "mesti" i rekupo isvedimo vamzdi, nes lanagai vasara vis tiek darinejam (prietka ismetamas oras)ir siluma nera "gaudoma"
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2014 01 07, 20:11)
Rekuperatoriaus nauda pajauciu tik ziema, vasara jeigu karsta, jungiau tiktai nakti, nes kitaip privaro karsto oro. Kazkiek naktimis pravesina nakti, taciau nezymiai, svetaine kuri yra kartu su virtuve, karstomis dienomis perskaita, tai galvoju pavasari deti kondicionieriu, kol negyvenome, tai ir svetaineje buvo vesu, o dabar, kai vyksta maisto gaminimas ir t.t. perkaista.  Del triuksto tai ziurint kokiu galingumu dirba jeigu minialiu tai garso kai miegi beveik nesigirdi.


Ar yra daugiau įsirengusiu ir naujančių ilgesnį laiką rekuperaciją, kurie galėtų visus minusus ir pliusus išvardinti detaliai. Pradedant įrengimo kaštais, suvartojama energija ir gaunama nauda?
Atsakyti
QUOTE(zalciux @ 2014 01 09, 12:28)
Ar yra daugiau įsirengusiu ir naudojančių ilgesnį laiką rekuperaciją, kurie galėtų visus minusus ir pliusus išvardinti detaliai. Pradedant įrengimo kaštais, suvartojama energija ir gaunama nauda?

Atsakyti