Saldos skaičiuoklėje primečiau, kokio šilumokaičio gali prireikti iš Saldos siūlomų, norint įrengti glikolinį ŽŠ darbui kartu su plokšteliniu rekuperatoriumi.

Rezultatas, padarius prielaidą, kad iš grunto bus gaunamas 8C vanduo, o vėdinimo srautas 200m3/h toks: optimaliausias AVA250,
Sanistal kainininke įvertintas 1040,74 LTL.
Lyginau pagal šildymo galimybes žiemą. Vietoj AVA250 parinkus AVA315, oro srauto temperatūra išėjime ir vandens slėgio kritimas kinta nežymiai. Pamažinus vienu numeriu iki AVA200 parametrai kinta juntamai. Kas įdomiausia, kad parinkus tinkamą šilumokaitį gauta oro temperatūra nuo lauko temperatūros priklauso gan nežymiai. Kinta vandens slėgio kritimas ir srauto greitis. Geriau būtų, jei būtų galima užsiduoti ne fiksuotą šalinamo vandens temperatūrą, o vandens srauto greitį, na bet skaičiuoklė būtent tokia.
Vasarą šilumokaitį naudojant vėsinimui ir darant prielaidą, kad grunto temperatūra ir oro srautas liks tokie patys, vėsinimo apkrovos šilumokaičiui vaikiškos, palyginus su apkrovomis šildymo atveju žiemą. Jei šilumokaitis sugebės užtikrinti teigiamą temperatūrą žiemą, tai galimybėmis vėsinti vasarą galima neabejoti.
Kitas dalykas - BangaS minėtas šilumokaitis
KT0004 ir jo draugai - na tai iš tikro ne visai šilumokaitis. Tai prapučiamas kondensatorius, liaudiškai šnekant pakrūtintos grotelės nuo šaldytuvo nugaros. Dėl jo yra abejonių. Ko gero vamzdukai bus plonoki, pritaikyti ne glikoliui, o labiau freonui. Galingumai nurodyti prie sąlygų: -10C išgarinimo temperatūros ir 45C kondensacijos. Kaip šitą konvertuoti į tokias sąlygas, kurios figūruoja Saldos skaičiuoklėje (paduodamo / šalinamo skysčio temperatūra, oro, vandens srauto greitis, etc)?
BangaS, gal tuos kondensatorius matęs, čiupinėjęs? Gal ten nėra taip blogai, kaip dabar pradėjau įsivaizduoti?