QUOTE(mindaugam @ 2014 01 19, 17:26)
Nebūkit naivūs, negi tikitės kad ŠS skirtas lauko kolektorius kurio grįžtama temperatūra viso labo siekia kelis laipsnius padės rekuperatoriui susitvarkyt su neigiama temperatūra. Manau daug daugiau naudos bus jai i koletorių pajungsit šildymui skirtą skystį, +22 - +30 C nuo to pačio siurblio.
Taip, jūs teisingai galvojate. Paprasčiau būtų pajungti iš grindų grįžtantį pravėsusį vandenį ir jokių klausimų neliktų. Bet tam būtų naudojama aukštos kokybės (namo šildymui skirta +30C) šiluma.
Mes čia keliam idėją, kurią ir pats Feistas yra išbandęs kiek supratau. Tik noriu pasakyti, kad
ji yra eksparimentinė Lietuvoje. Nėra nei vieno gyvo pavyzdžio.
Siūlomu atveju būtų panaudojama žemos kokybės (+4...+6C), bet nemokama šiluma iš gręžinio. Šiltas glikolis iš gręžinio pratekėtų per kelis vnt. tokių šilumokaičių
Šilumokaitis KT0004 po 135Lt/vnt sujungtų nuosekliai ir sušildytų 1-1,2 m/s greičiu d200 ortakiu tekantį minusinės temperatūros orą iki -2..0C, kuris būtų tinkamas plokšteliniam šilumokaičiui. Tik praktiniai bandymai galėtų pasakyti kiek vnt. tokių šilumokaičių reikėtų sujungti nuosekliai, kad gautume tokį efektą. Vasarą tokiu pat principu veiktų patiekiamo oro šaldymas. Ji daugiau tiktų pasyviam namui, nes standartinės statybos namas nepajustų apčiuopiamo efekto. Atsipirkimas neaiškus. Įmonės apie tokius įrenginius nėra girdėję, nekalbant apie įrengimą.
Kol kažkas nepabandys ir surizikuos, tol neturėsim ir kuo remtis.
Tik geriau tai bandytų gręžinį turintys žmonės, kurių ateinančio glikolio temperatūra yra bent +3...+4C.
Įrenginys naudotų max. 1,5 kW galios iš grežinio. Tai nemokama šiluma, kurią kitu atveju turėtų duoti elektrinis tenas. O vasarą nemokamas šaltis, kurį turėtų gaminti kondicionierius. Bėda tik ta, kad reikia labai didelio šilumokaičio, dirbančio prie mažo temoeratūrų skirtumo.