Įkraunama...
Įkraunama...

Prancūzaitės su prancūziukais (ir be jų), 14 tema

QUOTE(Alambra @ 2013 11 23, 21:07)
Aciu uz nuoroda! Jeigu teisingai suprantu, tai tas kaimelis netoli Strasburo?


Taip, netoli, kokiu 30-40min automobiliu..
Atsakyti
Sveikos

Cannelle, ar tu dar dirbi pas save? Ar bus pas jus kokios nuolaidos prieskaledines? Savo bernui kai ka nuziurejus, bet pilna kaina nenoriu pirkti.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2013 12 01, 22:27)
Sveikos

Cannelle, ar tu dar dirbi pas save? Ar bus pas jus kokios nuolaidos prieskaledines? Savo bernui kai ka nuziurejus, bet pilna kaina nenoriu pirkti.

parasiau i az wink.gif
Atsakyti
Labas

SIAUBAS!!!

Gal galit man padet susigaudyt, kaip taip gali but, zodziu. Kai gyvenom paryziuj ir nebuvom nei vede nei susipaksave, as gavau caf del buto. Ir siandien gavau laiska kad reikia grazint visus pinigus, nes man nepriklause ismokos. kaip taip gali but? Bliamba pinigu tai daug susidare. Ar cia del to kad pamate kad mes susituokem? bet jeigu anksciau nebuvom susituoke nei susipaksave tai juk jis neprivalejo manes islaikyt ir moket viska uz buta, oficialiai mes nebuvom seima ar conjoints! GAL KAS KA ZINOT??? blink.gif blink.gif
Atsakyti
Canelle, labai dekui. Gerai kad uzklausiau biggrin.gif

Distancija, tai gal jus viena deklaracija pildete? Tarkime, 2012m. gyvenote Paryziuje, nei susituoke, nei susipaksave. Kadangi tu neturejai normaliu pajamu, tau padejo CAF'as. Bet kai reikejo deklaruoti pajamas, jus nepildete atskiru deklaraciju, o tik viena?
Kitokio varianto nelabai sugalvoju. Nesigasdink is anksto, geriau nueiti tiesiai pas juos ir issiaiskinti (tik neskambinti, nes telefonu jie prisneka bele ko). As pati esu ejusi, aptarnavo labai greitai, bendrom jegom issiaiskinome, kas ir kaip.
Siaip jie labai daznai klysta.
Atsakyti
QUOTE(distancija @ 2013 12 02, 20:21)
Labas

SIAUBAS!!!

Gal galit man padet susigaudyt, kaip taip gali but, zodziu. Kai gyvenom paryziuj ir nebuvom nei vede nei susipaksave, as gavau caf del buto. Ir siandien gavau laiska kad reikia grazint visus pinigus, nes man nepriklause ismokos. kaip taip gali but? Bliamba pinigu tai daug susidare. Ar cia del to kad pamate kad mes susituokem? bet jeigu anksciau nebuvom susituoke nei susipaksave tai juk jis neprivalejo manes islaikyt ir moket viska uz buta, oficialiai mes nebuvom seima ar conjoints! GAL KAS KA ZINOT???  blink.gif  blink.gif


Labas, tu tik nepergyvenk labai- manau, kad jie suklydo.. Ar kai susituoket vis dar gaudavai caf'a? Nes po vestuviu gali tekt grazint, bet iki ju, tai nemanau.. Tikrai, nueik geriau issiaiskint, nes jie daznai pridirba visokiu nesamoniu...Beje, pas mus caf'e tai uztrunki labai ilgai, iki pusdienio biggrin.gif doh.gif

QUOTE(Pireja @ 2013 12 02, 21:58)
Canelle, labai dekui. Gerai kad uzklausiau  biggrin.gif

Ner uz ka wink.gif
Atsakyti
sveikos merginos,noriu ir as pasisakyti jei jau jus prabilot apie mokyklas.Sistema tikrai nesamoninga vaikas isbuna mokykloje bent jau 8 val per diena( prazaidzia taip sakant ,koks laiko ir pinigu svaistymas! ) galiausiai negali uzsiimti jokia kita veikla po mokyklos ir galiausiai nemoka nei rasyti be klaidu, nei skaiciuoti , nei skaityti normaliai ,o apie uzsienio kalbas tai as is vis net nekalbu.Man dar pasiseke kad mano vaikas neturi jokiu problemu visada yra geriausia ar viena is geriausiu ,darau isvada tie tevai kurie dirba su vaikais papildomai tie vaikai ir issikapsto ,bet tu kuriu tevai neprideda ne pirsto nes isivaizduoja kad tai ne ju reikalas tai jie tikrai labai labai klysta.Mano dukra 6 privaciam koledze sportineje klaseje,ir as maniau tegul eina i privatu man bus rami galva bus daugiau disciplinos taip sakant ir prispaus profai juos daugiau...aisku ji labai patenkinta savo koledzu,bet namuose dabar rasom 3 kartus per savaite diktantus,nes matau kad mokykla vistiek nebeismokins rasyti be klaidu ,dabar labai gailiuosi kad to nedarem jau CM 1 ir CM 2 ;anglu kalba ji jau nuo 5metu mokesi papildomai su tikrom anglem,tai visada kalbejo anliskai geriau nei pradiniu klasiu mokytojai( skandalas !). Zodziu,tikrai reikia mokytis papildomai su tevais ar su privaciais mokytojais ... gyvenu pietu FR.
Atsakyti
Aciu uz nuomones ir komentarus! 4u.gif

QUOTE(Pireja @ 2013 12 02, 22:58)
Distancija, tai gal jus viena deklaracija pildete? Tarkime, 2012m. gyvenote Paryziuje, nei susituoke, nei susipaksave. Kadangi tu neturejai normaliu pajamu, tau padejo CAF'as. Bet kai reikejo deklaruoti pajamas, jus nepildete atskiru deklaraciju, o tik viena?
Kitokio varianto nelabai sugalvoju. Nesigasdink is anksto, geriau nueiti tiesiai pas juos ir issiaiskinti (tik neskambinti, nes telefonu jie prisneka bele ko). As pati esu ejusi, aptarnavo labai greitai, bendrom jegom issiaiskinome, kas ir kaip.
Siaip jie labai daznai klysta.

Ne, pildem atskiras deklaracijas ir zymejom abu kad esam celibataire. Is tikruju taip praradom pinigu, nes mb butu sutaupes daugiau ant taxu, negu man caf isviso sumokejo, bet cia jau tiek to..

QUOTE(Canelle @ 2013 12 03, 00:29)
Labas, tu tik nepergyvenk labai- manau, kad jie suklydo.. Ar kai susituoket vis dar gaudavai caf'a? Nes po vestuviu gali tekt grazint, bet iki ju, tai nemanau.. Tikrai, nueik geriau issiaiskint, nes jie daznai pridirba visokiu nesamoniu...Beje, pas mus caf'e tai uztrunki labai ilgai, iki pusdienio biggrin.gif  doh.gif
Ner uz ka wink.gif

Ne, nuo tada kai issikraustem is Paris (beveik 2 men iki vestuviu), nebegaudavau, o ir nebeprasiau. Uztai man labai keista..

Dar paziurejau savo compte caf'o tai raso kad as en couple nuo 2012 birzelio! blink.gif tai tikiuosi kad cia klaida, vakar jiems parasem per ta compte caf'o laiska i kuri turi atsakyti per 48 valandas, ir viska paaiskinom, tikiuos viskas susitvarkys, net jei ne tai tada shhh.. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(distancija @ 2013 12 03, 12:38)
Dar paziurejau savo compte caf'o tai raso kad as en couple nuo 2012 birzelio!  blink.gif tai tikiuosi kad cia klaida, vakar jiems parasem per ta compte caf'o laiska i kuri turi atsakyti per 48 valandas, ir viska paaiskinom, tikiuos viskas susitvarkys, net jei ne tai tada shhh.. doh.gif


tai suklydo turbut wink.gif Kaip siaip sekas? Kaip mokslai? Ar eisit i Fete des Lumieres? bigsmile.gif Turetu but labai grazu wub.gif Pas mus jau oficialiai atidarytas marché de Noel, tai zmoniu minios.. Ryt gal po darbo eisiu su kolega karsto vyno isgert, nes mb nepasiraso toms spustims blush2.gif
Ir sestadieni, jei baigsiu darba, kaip numatyta, tai vaziuosim vakare i ta Kaledu kaimeli wub.gif
Atsakyti
Sveikos

Siandiena parduotuveje balsu uzsikvatojau, tai negaliu nepapasakoti, gal susigundysite biggrin.gif
Vienzo, nusprendziau rudenine sloga, ausis ir gerkle gydytis karstu vynu. Uzsukau po darbo i Carrefoura, ten tiesiu taikymu prie vyno. Ir radau toki, kuris vadinasi VIN DE MERDE lotuliukas.gif Etikete labai grazi. Po tokio vyno pavadinimo zemiau pazymeta "Le pire cache le meilleur". Ir dar zemiau : "Le vin des philosophes" biggrin.gif Kainuoja 7 eur, pirksiu ir nesiu i kaledini baliu.
Nu taip nuotaika pakele tas vynas. Gaila, kad tokio prancuzisko jumoro perlu nepamatysi kieviena diena.
Atsakyti
QUOTE(Canelle @ 2013 12 03, 15:51)
tai suklydo turbut wink.gif Kaip siaip sekas? Kaip mokslai? Ar eisit i Fete des Lumieres?  bigsmile.gif Turetu but labai grazu  wub.gif Pas mus jau oficialiai atidarytas marché de Noel, tai zmoniu minios.. Ryt gal po darbo eisiu su kolega karsto vyno isgert, nes mb nepasiraso toms spustims  blush2.gif
Ir sestadieni, jei baigsiu darba, kaip numatyta, tai vaziuosim vakare i ta Kaledu kaimeli  wub.gif

Neatsako man CAF'as, kazi geriau tada siust registruota laiska su AR ar eiti tiesiai pas juos.. bet taip nenoriu eiti ir aiskintis akis i aki..
Mokslai gerai, aciu kad klausi smile.gif gruodi bus vienas egzas jau, bet toks labiau mini egzas, tada sausi uzsirasiau laikyt egza per chambre de commerce à Paris, ir tada sausi dar noriu issilaikyt DALF C1 ir tada dar egzai du kad gaut sita universiteto diploma. taip kad sausis nusimato darbingas ax.gif
I fête des lumières eisim, eisim stumdytis su dar keliais milijonais tokiu ziopliuku kaip mes.. Atvaziuos uosviai, tai eisim su jais. reiks gal koki pyraga pramakaluot ta proga g.gif

O kaip tau sekasi? ar dairaisi kito darbo? ar planuoji eit i koki salon de mariage? smile.gif


QUOTE(Pireja @ 2013 12 06, 01:39)
Sveikos

Siandiena parduotuveje balsu uzsikvatojau, tai negaliu nepapasakoti, gal susigundysite  biggrin.gif
Vienzo, nusprendziau rudenine sloga, ausis ir gerkle gydytis karstu vynu. Uzsukau po darbo i Carrefoura, ten tiesiu taikymu prie vyno. Ir radau toki, kuris vadinasi VIN DE MERDE  lotuliukas.gif Etikete labai grazi. Po tokio vyno pavadinimo zemiau pazymeta "Le pire cache le meilleur". Ir dar zemiau : "Le vin des philosophes"  biggrin.gif Kainuoja 7 eur, pirksiu ir nesiu i kaledini baliu.
Nu taip nuotaika pakele tas vynas. Gaila, kad tokio prancuzisko jumoro perlu nepamatysi kieviena diena.

Prajuokinai ir mane su tuo vynu, nesu macius! smile.gif raudonas? As ji pirkciau vien tam kad ant lentynos pasistatyt jauciu lotuliukas.gif


O siaip tai sian gryzau namo, isijungiau tv, rode laida apie Latvijos kaimus. Is esmes juk ar Latvijos kaimas ar Lietuvos kaimas, esme ta pati, tai labai susimasciau po tos laidos... Laidoj rodo ir tas bakuzes samanotas ir tas krosnis valgiui gamint kur kurenamos malkom ir skyle kur puodui padet padaryta is tokiu nusiimanciu ziedu. Viskas apsnerksta, tokia guduma... tuo tarpu didieji miestai, Vilnius, Kaunas, Klaipeda, tampa kuo toliau tuo labaiu europietiski, o va tas kaimas kaip buvo pries 10 ar 15 metu toks vis dar ir liko. Siaubingas atotrukis.. Kazkaip kai FR nesu macius tokiu kaimu su bakuzem samanotom isvien, buvau bepamirstanti kad is tikruju Lt turi dar tokia didele problema, apie kuria mazai kalbama. O reiktu ir reiktu daryt kazka.. Aisku, FR irgi yra neturtingu zmoniu kaimuose, bet manau padetis tikrai nera toookia. Arba rodo vietini valstieti kuris kartais su mikriuku pavezioja produktu bobutem i tolimesnius vienkiemius, tai kai kurios atsiskaito i skola, ty pardavejas uzsiraso i uzrasu knygute. Arba vyksta parodomasis melzimas pries kamera, tai diedas visas "po" kostiumu melzia ta karve.

Zodziu nemoku as graziai isreiksti minciu, bet kazkaip labai nuliudino mane ta laida unsure.gif Kai palyginu bobute gyvenancia irgi kaime, tik FR, ir bobute gyvenancia lietuvos kaime, tai kaip diena ir naktis is tikruju.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2013 12 06, 00:39)
Sveikos
Ir radau toki, kuris vadinasi VIN DE MERDE  lotuliukas.gif Etikete labai grazi. Po tokio vyno pavadinimo zemiau pazymeta "Le pire cache le meilleur". Ir dar zemiau : "Le vin des philosophes"  biggrin.gif Kainuoja 7 eur, pirksiu ir nesiu i kaledini baliu.


geras, nesu macius tokio vyno, bet paieskosiu, kaip distancija sako- kad ant lentynos pasistatyt biggrin.gif bet brangokas, kaip vin de merde, sakyciau lotuliukas.gif

QUOTE(distancija @ 2013 12 06, 15:55)

O kaip tau sekasi? ar dairaisi kito darbo? ar planuoji eit i koki salon de mariage? smile.gif

O siaip tai sian gryzau namo, isijungiau tv, rode laida apie Latvijos kaimus. Is esmes juk ar Latvijos kaimas ar Lietuvos kaimas, esme ta pati, tai labai susimasciau po tos laidos... Laidoj rodo ir tas bakuzes samanotas ir tas krosnis valgiui gamint kur kurenamos malkom ir skyle kur puodui padet padaryta is tokiu nusiimanciu ziedu. Viskas apsnerksta, tokia guduma... tuo tarpu didieji miestai, Vilnius, Kaunas, Klaipeda, tampa kuo toliau tuo labaiu europietiski, o va tas kaimas kaip buvo pries 10 ar 15 metu toks vis dar ir liko. Siaubingas atotrukis.. Kazkaip kai FR nesu macius tokiu kaimu su bakuzem samanotom isvien, buvau bepamirstanti kad is tikruju Lt turi dar tokia didele problema, apie kuria mazai kalbama. O reiktu ir reiktu daryt kazka..
Zodziu nemoku  as graziai isreiksti minciu, bet kazkaip labai nuliudino mane ta laida  unsure.gif Kai palyginu bobute gyvenancia irgi kaime, tik FR, ir bobute gyvenancia lietuvos kaime, tai kaip diena ir naktis is tikruju..  unsure.gif

oj nemegstu ir as, visus biurokratizmus seimoj sprendzia mb blush2.gif as sakau- tavo salis, tu daugiau supranti, tai ir koliokis biggrin.gif tas pats su butu- su savininku jis viska aiskinas, as nesikisu (nezinau, ar ilgai, nes nepataiso musu orkaites jau antras menuo!) nebeturiu ideju ka gamint toj keptuvej ir puoduose..
oho, nusimato darbingas sausis tau blink.gif bet busi diplomuota, gal lengviau darba eis susirast wink.gif
Salon de mariage tai praziopsojau cia Strasbure... Dirbau ta diena, o sekmadieni tik iki 12h vyko, tai visai pamirsau... Bet tiek to, ideju pilna ir internete smile.gif As tai ieskaus darbo pamazu, NES 21 varau i Londona, tada 5 sausio i Lietuva, tada dar vaziuojam i kalnus (kas slidinet, kas bimbinet) vasario pradzioj.. Zodziu, kolkas ieskaus cdd arba interim, iki vestuviu tai tikrai.. Po to gal dar kraustysimes.. Daug permainu laukia kitamet unsure.gif
Buvom vakar ziuret Eurolygos rungtyniu tarp Zalgirio ir SIG thumbup.gif Tikrai ispudingos ir su dramatiska pabaiga bigsmile.gif Maciau ir lietuviu grupele su visa atributika bigsmile.gif
Del tu kaimu, tai mb baisiai egzotiska buvo Lietuvos kaime (pas drauges senelius), pasakojo visiems is eiles, kad ten pas juos yra asla, pecius ir namas neturi tikro stogo (nes ten tokia kaip siltinimo danga apmusta, nezinau, kaip vadinas) ir jie turi ne ferma kaip FR o tik dvi karvytes, pora kiauliu ir vistu! Ir kad jis ragavo skaniausio dalyko pasaulyje: varskes surio su medumi ir svieziais agurkais biggrin.gif

Liudna is tikruju, kad tai egzistuoja- namai be vandentiekio, kanalizacijos ir pan, bet nereikia pamirst, kad ilga laika buvom okupuoti, nacionalizavo zeme, todel ir kaimai liko vargingesni...Man labiausiai gaila, kad Lietuvoje apskritai nyksta kaimai, jog nera kuriama darbo vietu, nesirupinama sodybu issaugojimu, kad tie kaimai nesitransformuoja i siuolaikinius prancuziskus villages su vietine kepyklele, mesine, mokykla..
Atsakyti