Čia paminėtas pavyzdys neįmanomas, nes jau tais metais kai vaikui sukanka 7 juo susirūpintų VTAT nelaukiant kitų metų sausio-vasario.
QUOTE(liute @ 2013 12 16, 16:02)
O kaip tas įstatymas taikomas realiai? Ta prasme, ką reiškia "privalo"? Ar bus taikomos kažkokios sankcijos tėvams, kurie ateis sausio-vasario mėnesį užrašyti į pirmą klasę (nuo kitų mokslo metų) savo septynmetį, kuriam septyneri sukako gruodį? Negi vaiko nepriimtų į pirmą klasę tokioje situacijoje? Tai į kurią priimtų?

Su ankstyvu išleidimu yra viena problema. Tėvams savo vaikas yra pats pačiausias, dažnai ne pagal amžių protingas ir t.t. Deja, tėvai gali labai neobjektyviai vertinti (ir dažnai tai būna) savo vaiko pasirengimą mokyklai. Kartais tėvai vertina tik mokymosi gebėjimus (vaikas jau skaito, skaičiuoja ir pan.), bet visiškai nevertina socialinių gebėjimų (kas yra ne mažiau svarbu galvojant apie mokyklą).
Nežinau kaip praktiškai tai veikia (maniškė ėjo tais metais kai jai suėjo 7), bet esu labai už tai, kad vaikų pasirengimas mokyklai (jei nori eiti metais anksčiau ar vėliau būtų vertinamas specialistų.
QUOTE(liute @ 2013 12 16, 16:02)
Visiškai pritariu, kad viskas priklauso nuo vaiko, savo pirmagimę išleidau į pirmą klasę nepilnų šešerių
.
