Įkraunama...
Įkraunama...

Netradicinis gimdymas

Aš kai tik pastojau, pradėjau daugiau domėtis - ir nustebau, kad... tiek mano draugių jau gimdė, tačiau "nepatogių" detalių nebuvo pasakojusios. Tik dabar užsiminė.

Matyt, tam buvo priežastys :-)

Bet matau, kaip jos savo mažylius myluoja ir kaip labai myli.
Prisimenu, kai mano krikštasūnis augo, kaip apkabindavo, prisiglausdavo, pabučiuodavo... Nerealus jausmas buvo. Ir suvokimas, kad kai tik jis paaugs - to nebeliks (dabar jam 8 metukai - visas berniukas ir i svelnumus nesileidzia :-) ).
Atsakyti
Sveikos.
Kristina,visos gimdžiusios turbūt turi skirtingą patirtį. Tiesiog gal neramina nežinomybė.Man pvz. gimdymai buvo lengvi,greiti,nors ir plyšau daug.Daug sunkiau buvo išgyti po tų plyšimų.Jokių literatūrų prieš tai per daug neskaičiau,į kursus buvau nuėjus tik vieną kartą.
Ir tikra tiesa,visus nemalonumus užmirši vos tik išgirsi pirmą savo leliuko garsą ir jį pamatysi mirksiukas.gif Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
laba visoms,
as tai uz gimdyma kuris kiekvienai individualiai atrodo priimtinas. biggrin.gif
nepuolu svarstyti kur butu geriau gimdyti.jeigu galeciau turbut ir pati pasirinkciau kokia netradiciska ligonines palata gal tiesiog savo namus.komplikacijos gali buti ir ligonineje ir bet kur kitur.tad tikiu tai apsispresti turetu pati gimdyve.
as gimdziusi viena lietuvoje gan sunkiai,antra cia airijoje visai nieko patiko jokios ginekologines kedes per visa nestuma neteko matyti,o gimdymo luva buvo super komfortabili kaip karalienei thumbup.gif taigi dabar jau ir trecias beldziasi i seima ir man dziugu kad as vel cia ir gimdysiu toje pacioje karaliskoje lovoje thumbup.gif
Atsakyti
Dekui jums, drasiosios, ismintingosios ir mylincios moterytes... wub.gif

O cia BANGOS interviu:

http://gyvenimas.del...e.d?id=31864945

grazaus skaitymo 4u.gif
Atsakyti
http://pandoraopen.r...ami-v-roddomax/
Atsakyti
Kai tik suzinojau kad laukiuos, pradejau dometis ir sviestis apie gimdyma, skirtingas galimybes. Mane labiausiai masino gimdymas vandenyje. Gimdziau ne Lietuvoje, o Velse, Didziojoje Britanijoje. Sakysit, ai ten visi priima naujoves. Netiesa. Ziurejo i mane kaip ir kvailute ir cia. Bet turejau nuostabia akusere, kuri savo du vaikus is triju gimde savo namuose ir buvo labai uz naturalu gimdyma. Jos deka radau klinika, kuri buvo vedama akuseriu. Ten buvo baseinai, vonios, puikus personalas. Taciau vienas trukumas - valanda kelio nuo musu namu ir pusvalandis iki ligonines. Kadangi iki ligonines buvo gan nemazas atstumas, persvarstem viska, ir nusprendem, kad gimdysiu namie. Is pradziu galvojome apie baseino pirkima, bet paaiskejo kad musu poliklinika turi du baseinus, kuriuos nuomoja, tereikia nusipirkti plevele iklojimui. Suplanavom, kurioj vietoj virtuvej statysim paseina, vyras sutvarke kranustaip, kad galetu prijungti slangute vandeniui. Likus 4 savaitem iki gimdymo gavom baseina bei dujas man (del viso pikto). Su vyru priputem viena vakara, nemazas, ir moraliskai ruosemes gimdymui. Mergyte velavo dviem savaitem, visi ragino skatinti, gazdino purvinais vandenim ir kitokiom komplikacijom. Be to, veiduku ziurejo ne i ta puse. Bet as likau rami, ir, ka jus manote, paskutnediena ji apsisuko. Stiprus saremiai prasidejo 2 nakties, vyras buvo didziausia parama. 6 ryto jau liepiau pusti baseina, prileisti vandens. Nuo septyniu patapau undinele smile.gif Vanduo perpus sumazino saremiu skausmus. Kai uzeidavo pats skaudziausias periodas liepdavau vyrui su kempine pilti vandeni man ant nugaros, kol stovejau keturiomis. Pozicijas keisti vandeny byvo be galo lengva, pluduriavau ir dziaugiaus dukros atejimu. Pats gimdymas prasidejo apie 10 valanda, o 12:30 jau turejau dukryte ant ranku. Akusere beveik nesikiso. Vyras pagavo dukra vandeny, istrauke jos galvyte is vandens, kirpo virkstele, padejo akuserei pasverti mazyle, suvystyti ja. Po gimdymo ir placentos isstumimo pati islipau is baseino, tiesiai i savo lova, kur isgeriau stikline kartso pieno su medum, suvalgiau skrebuti ir uzmigau su savo kruopyte wub.gif
Antra vaikeli butinai gimdysiu vel namuose ir vel vandenyje. Galbut pavyks ir ta pacia akuseryte gauti ax.gif

Visoms, kuros galvoja apie panasu gimdyma, siulyciau neklausyti aplinkiniu. Man ginekologas lietuvoje visko prisake. Labiausiai isimine - "mes juk ne delfinai, kad vandeny gimdytume" ir "jei vanduo butu taip gerai, tai karves gimdytu isibridusios i jura".. Juokinga, ar ne?... Klausykit savo sirdies, nusiteikit gerai, nebijokit ir gimdykit taip kaip jum atrodo geriausia mirksiukas.gif
user posted image
Atsakyti
labai graži menišką nuotrauka wub.gif
šilčiausi sveikinimai wub.gif wub.gif
Atsakyti
AgnessBelle, nuostabu wub.gif wub.gif
Atsakyti
Didziausi sveikinimai mamytei ir jos kuopytei wub.gif 4u.gif 4u.gif

Norejau paklausti del akuseriu vedamos klinikos- zadu irgi tokioj gimdyti, bet mane perspejo, kad nepriims jei bus bent minimali rizika- i ka ieina ir pernesiojimas, ir neteisinga vaisiaus padetis... Niekas del to negasdina, bet akuseres tose klinikose paprasciausiai atisisako priimti, nes didesne rizika, kad gali prireikti gydytojo obstetrition pagalbos.

Kaip jums pavyko tai isspresti? Ar lengvai jus, pernesiojusia, prieme tame centre, kai jau atvaziavote gimdyti?
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2010 11 05, 12:03)
Didziausi sveikinimai mamytei ir jos kuopytei  wub.gif  4u.gif  4u.gif

Norejau paklausti del akuseriu vedamos klinikos- zadu irgi tokioj gimdyti, bet mane perspejo, kad nepriims jei bus bent minimali rizika- i ka ieina ir pernesiojimas, ir neteisinga vaisiaus padetis... Niekas del to negasdina, bet akuseres tose klinikose paprasciausiai atisisako priimti, nes didesne rizika, kad gali prireikti gydytojo obstetrition pagalbos.

Kaip jums pavyko tai isspresti? Ar lengvai jus, pernesiojusia, prieme tame centre, kai jau atvaziavote gimdyti?

mes is pradziu galvojom apie klinika ir suradom tikrai puikia, bet po to del atstumo nusprendem gimdyti namuose. tad del rizikos nezinau, nes apie neteisinga padeti suzinojau tik paskutinem savaitem. dziugu kad daugiau mamu renkasi ne ligonines sienas, o jaukesnes vietas ir naturalesni gimdyma 4u.gif
Atsakyti
Selva, o gal tau "negrės" nei pernešiojimas, nei "neteisinga" padėtis wub.gif
Atsakyti
QUOTE(AgnessBelle @ 2010 11 05, 12:15)
mes is pradziu galvojom apie klinika ir suradom tikrai puikia, bet po to del atstumo nusprendem gimdyti namuose. tad del rizikos nezinau, nes apie neteisinga padeti suzinojau tik paskutinem savaitem. dziugu kad daugiau mamu renkasi ne ligonines sienas, o jaukesnes vietas ir naturalesni gimdyma  4u.gif

Oi tikrai paskubejau parasyti, neisiskaicius iki galo, kad gimdete namuose 4u.gif

Mes paprasciausiai neturime salygu gimdyti namuose, tad sios galimybes net nesvarstem, nors mano akusere pirmojo pasiamtymo metu apie tai klause.

Manau UK naturalus gimdymas labiau skatinamas, palaikomas.. Bent jau mano tokia patirtis..
Papildyta:
QUOTE(Pingvinukas @ 2010 11 05, 12:27)
Selva, o gal tau "negrės" nei pernešiojimas, nei "neteisinga" padėtis  wub.gif

Labai to tikiuosi wub.gif Nors pernesioti as nebijau, tiesiog nenoriu gimdyti ligoninej.. Laikau kumscius, kad paskutinemis savaitemis neatsirastu jokiu "gresmiu" ir buciau priimta..
Atsakyti