Įkraunama...
Įkraunama...

Netradicinis gimdymas

Pribuvėjos profesija dar neužmiršta 4u.gif
Atsakyti
Man patikusi knyga apie naturalu gimdyma yra:

Adventures in Natural Childbirth: Tales from Women on the Joys, Fears, Pleasures, and Pains of Giving Birth Naturally
http://www.amazon.co...C...4829&sr=8-3

Labai ikvepiancios istorijos. Nezinau, ar imanoma sia knyga Lietuvoje rasti, bet jei tektu nestukems susidurti, tai perskaitykite.
Atsakyti
O aš skaičiau šitą http://www.amazon.co...pd_bxgy_b_img_b tai man ji pati pačiausia iš visų, kurias teko skaityt apie gimdymą. Pirma dalis taip pat - gimdymo istorijos, bet jų jau ir lietuviškai daug išleista visokių, o štai Inos May "Vadovas" - tai toks informacijos apie gimdymą, jo eigą, akušerijos istoriją, grynuolis. Žinau, kad yra sąrašiuke "Satori" bibliotekėlėje. Taip pat galėčiau skolinti, jei kas labai norėtų.

Ir dar šitą turiu
http://www.amazon.co...=pd_sim_b_img_1
tai dabar studijuoju smile.gif
Beje, apie Ivetą straipsnis tai straipsnis, o kaip ją susirast, jei, pavyzdžiui, namie gimdyt nusprendi?..
Atsakyti
QUOTE(Balandiene @ 2008 04 20, 03:47)
Man patikusi knyga apie naturalu gimdyma yra:

Adventures in Natural Childbirth: Tales from Women on the Joys, Fears, Pleasures, and Pains of Giving Birth Naturally
http://www.amazon.co...C...4829&sr=8-3

Labai ikvepiancios istorijos. Nezinau, ar imanoma sia knyga Lietuvoje rasti, bet jei tektu nestukems susidurti, tai perskaitykite.

Yra analogiška lietuviška knyga Gimties stebuklas kurioje yra autentiški lietuviški pasakojimai apie gimdymus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Sazha @ 2008 04 20, 09:48)
O aš skaičiau šitą http://www.amazon.co...pd_bxgy_b_img_b tai man ji pati pačiausia iš visų, kurias teko skaityt apie gimdymą. Pirma dalis taip pat - gimdymo istorijos, bet jų jau ir lietuviškai daug išleista visokių, o štai Inos May "Vadovas" - tai toks informacijos apie gimdymą, jo eigą, akušerijos istoriją, grynuolis. Žinau, kad yra sąrašiuke "Satori" bibliotekėlėje. Taip pat galėčiau skolinti, jei kas labai norėtų.

Ir dar šitą turiu
http://www.amazon.co...=pd_sim_b_img_1
tai dabar studijuoju  smile.gif
Beje, apie Ivetą straipsnis tai straipsnis, o kaip ją susirast, jei, pavyzdžiui, namie gimdyt nusprendi?..

Gaskin knygą norėčiau perskaityti, nors ir nesiruošiu kol kas dar vieną vaikiuką gimdyti smile.gif
O Ivetos tel. galėsiu až parašyti, jei aktualu.
Atsakyti
Parašyk, aktualu. rolleyes.gif Norėjau paparšyt asmenine žinute, bet neleido.
Atsakyti
As uz kiek galima labiau naturalu gimdyma, bet vis gi reikia apsvarstyti ir tai, kad siuolaikinis zmogus yra nutoles nuo naturalumo, o ir zmogaus biologija, tai kad mes evoliucijos kelyje isauginome smegenis, o ne iltis, yra determinante, kurios neturetume pamirsti.

Zmogaus naujagimio galva lyginant su dubens matmenimis yra santykinai didziausia is visu gyvunu. Tai lemia, kad moteriai pagimdyti yra sunkiau, nei katei, pandai ar kitam zvereliui. Del to daznesnes ir gimdymo komplikacijos.

Be to, reiktu nepamirsti fakto, kad kol nebuvo profesionalios pagalbos, gimdymas buvo 10 - 20 % moteru mirties priezastimi, 1m. sulaukdavo tik puse naujagimiu. Vyko naturali atranka, bet tikriausiai apie tai negalvoja siekancios naturalumo moterys. Dabar gi Lietuvoje gimdydamos mirsta 1-2 moterys per metus ir tai yra tik del medicinos pazangos.

Su medicinos pagalba siais laikai isgyvena ir zmones, kuriems gamtoje butu buve lemta numirti. Pavyzdziui as net nebuciau gimusi, o jei buciau, tai iki dabar buciau numirusi maziausiai 4 kartus. Gamtoje dauguma musu mirtu nuo plauciu uzdegimu, gripu, apendicitu, traumu ir kt. Kokia reiksme tai turi gimdymui? Jei isgyvena vaikai moteru, kurios nebutu naturaliai pagimdziusios, jiems taip pat dideja tikimybe tureti gimdymo komplikaciju, daugeja zmoniu, kuriems naturalus gimdymas tampa neimanomas. Daugeja moteru su siaurais dubenimis, gimdanciu didelio svorio naujagimius, serganciu cukriniu diabetu, gimdanciu vyresnio amziaus, kai jau sumazejes audiniu tamprumas, kauliniu jungciu paslankumas.

Mes tolstame nuo gamtos desniu. Nezinau, kiek tai yra gerai, o kiek blogai...

Kita vertus, kai kada mes neadekvaciai vertiname savoka "naturalus". Pavyzdziui gimdymo vandenyje tikrai negalima vadinti naturaliu, nes nei vienas zinduolis nelipa gimdyt i vandeni. Netgi atvirksciai - daug vandens zinduoliu lipa gimdyt i kranta: ruoniai, udros, juru liutai, bebrai ir kt.

Tai tiek mano pasvarstymu.
Atsakyti
Labai atsiprašau, bet kaip ši beletristika susijusi su forumo tema? poster_offtopic.gif
Vien iš mano minėtų knygų galėčiau pateikt puslapius kontraargumentų, bet jie taip pat būtų ne į temą. Klausimas - "ar ruošiatės gimdyti, o gal gimdėte netradiciškai" - nors diskusijos eigoj buvo siūloma pastarąjį žodį keisti ir į "tradiciškai", ir į "sąmoningai". Tai gal apie tai ir rašykime, o ne apie gyvūnijos pasaulį ir evoliucijos eigą... Tada šia tema susidomėjusiems, ar, kaip man - besiruošiančioms gimdyti (ne)tradiciškai, bus kažkokia nauda...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 20 balandžio 2008 - 17:10
Na, ir anksciau sioje temoje (perskaiciau didziaja dali) buvo filosofiniu nukrypimu... Bet jie kazkodel nebuvo puolami g.gif . Tai kad jums nepatiko mano pozicija, nereiskia, kad reikia piktai pulti, nors buciau nieko pries argumentuotas diskusijas.
Jeigu isiskaitytumete, tai suprastumete, kad rasiau apie gimdyma. Tai buvo mano pasvarstymai, kuriu niekam per prievarta nekisu. As savo nuomone argumentavau, pasiremdama kitokiomis teorijomis, nei Jusu ir tiek. Daznai svarstau, kaip noreciau gimdyti: su kiek mediku isikisimo ir t.t.

P.S. Minedami "literatura" daznai susireiksminam. Knyga knygai nelygi. Bet kas siais laikais gali parasyti knyga - tiek protingas ir issilavines zmogus, tiek sarlatanas.

P.P.S. Siulyciau prie netradicinio gimdymo apibrezimo prideti ir gimdyma su nuskausminimu ir Cezario pjuvi. Nes tai tikrai nera "iprasta" ir tradiciska. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 20 balandžio 2008 - 19:18
Mano minėtos knygos tikrai vertingos moterims, svarstančioms gimdymo, kad ir namuose, galimybę, dėl to jos čia ir paminėtos. Pasidomėkite, kas jų autoriai - tikrai nepavyks jų priskirti šarlatanams.
Be jokių pykčių kartoju - pavadinimas byloja, kad tema skirta diskutuoti apie pasiruošimą (ne)tradiciniam gimdymui arba dalintis jo patirtim, o neįrodinėti tokio pasirinkimo motyvų teisingumą. Kai dar reikia ginti savas pozicijas, tikrajai temai nebelieka erdvės, o tai mažų mažiausiai vargina, nes nebegali ramiai sau šnekučiuot...
Pavyzdžiui, labai norėtųsi paklausti Natukės, kaip sekasi pasiruošimas ir dar paprašyti įspūdžių iš KKGN, nes mes gimdymą juose svarstom kaip variantą... Kažkaip aš maniau, kad ten gimdoma tam pačiam kambary kaip ir paskui būnama??.. Na, jei jau kuriama ta namų aplinka. Dar lyg ir girdėjau per Bangos paskaitą, kad jie ten vietoj turi ir kamuolį, ir gimdymo kėdę, ir kur galima "pakabot", jei yra noras, ar čia man pasivaideno?.. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 04 20, 20:13)
Daznai svarstau, kaip noreciau gimdyti: su kiek mediku isikisimo ir t.t.

tai priklauso nuo to, koks tavo santykis su savimi 4u.gif nes gimdymas, nors fiziologiskai naturalus, taciua kartu ir ribinis potyris. gimdydama tampi labai jautri sau, kudikiui ir zmonems, kurie yra salia. jei salia zmones, kurie padeda tau pagimdyti, bet nediktuoja savo taisykliu ir salygu - gimdymas gali buti labai daug jegu ir pasitikejimo suteikiantis dalykas. taciau jeigu gimdymo pagalbininkai tampa dirigentais, o tu tik nurodymu vykdytoja - gimdymas gali virsti nusivylimu.

kol nebuvau gimdziusi, svarsciau panasiai kaip tu - kad medikai zino, ka daro, kad nesu tikra del savo sveikatos, kad jokie zinduoliai neina i vandeni gimdyti ir tt. bijojau nezinomybes, skausmo, atsakomybes... o www.gimtis.lt rasti pasvarstymai apie gimdymo ir gimimo virsma man atrode romantines pasakos.

man prireike pagimdyti du vaikus ir viena prarasti, kad isisamoninciau, kas ivyko per pirmaji gimdyma, kodel liko nepasitenkinimas, nusivylimas savimi ir medikais... nors viskas buvo lyg ir gerai g.gif

savo postu noriu pasakyti, kad turi ieskoti atsakymu savyje. skaityk, domekis, buk atvira - intuicija pakuzdes, kas tinka tau.
Atsakyti
QUOTE
avyzdžiui, labai norėtųsi paklausti Natukės, kaip sekasi pasiruošimas ir dar paprašyti įspūdžių iš KKGN, nes mes gimdymą juose svarstom kaip variantą... Kažkaip aš maniau, kad ten gimdoma tam pačiam kambary kaip ir paskui būnama??.. Na, jei jau kuriama ta namų aplinka. Dar lyg ir girdėjau per Bangos paskaitą, kad jie ten vietoj turi ir kamuolį, ir gimdymo kėdę, ir kur galima "pakabot", jei yra noras, ar čia man pasivaideno?.. blink.gif




Arven - tikrai nepyk, tiesiog kartą nuo karto užsuka čia mamytes kitas paprotinti. Iš pradžių viską aiškinom, o po to visos pavargo turbūt... ir nebeatsako wink.gif

Sasha, nera tokie "kruti" krikščioniškieji. Pagal aplinką, remontus, palatas ji yra viena iš prastesnių Kaune turbūt - gimdysiu ten tik dėl ten dirbančių žmonių ir dėl to, kad galėsiu rasti bendrą kalbą su gydytoja (Banga) ir turėsiu didesnę pasirikimo laisvę.

Ejau apžiurėt gimdyklas. Yra toks nedidelis koridorius. Jo gale - dušas, po to operacinę (ten ir nejautrą daro), gimdykla ir priešgimdyvbinę palatą. Gimdyt galima ir gimdykloje ir toje palatoje - ir ten ir ten yra gimdymo stalas, kamuoliai, gimdykloje yra vonia ir gimdymo kedutė. Priešgimdvybinėje polatoje yra normali lova. Aš kaip suprantu, kai prasideda stangos, veda į gimdyklą, bet jeigu ji užimta, arba jeigu nenori niekur eiti, gimdai pirmoj palatoj. Aplinka nera labai graži, ant grindų plyteles, o aš norėjau didesnį laiką būti būtent ant grindų. Planuoju pasiimti kokį čiužinuką tam reikalui. blush2.gif Po gimdymo porą valandų lieki gimdykloje, o po to tavę palydi laiptais į antrą aukštą - ten yra palatos. Kiek girdėjau (dar tiksliai neišsiaiškinau), galima susitarti, kad tietis nakvotų kartu.

Man į Kauną reikės gegužės 22d, iki tol planuoju pasirašyt savo pagrindinį veikalą - gimdymo planą ir jį aptarti su gydytoja. Kai pasikalbėsiu, tiksliai žinosiu, ko galima tikietis - tada pasidalinsiu.



Atsakyti
As nepykstu rolleyes.gif . Na, cia gi tik forumas, kur dalinamasi nuomonemis, o ne realus gyvenimas.
Man buvo idomu perskaityt sia tema, kai kuriuos argumentus priemiau, kai kuriuos atmeciau. Tiesiog nereikia visko taip suabsoliutint. Pvz.: buvo kazkur toks pasakymas " seskas pagimdo vienas, tai ir as pagimdysiu, kam man, kad kas ziuretu". Kai kurios mamytes, rodos, siekia tik pasipuikuot kuo "kietesnem" gimdymo fantazijom, kitos tikrai gilinasi i zmogaus fiziologija ir psichologija.
Saunu, kad vyksta literaturos apzalga, dalinamasi patirtimi.
Atsiprasau, jei ka izeidziau, ir kaip rase, uztersiau tema beprasmiais pasvarstymais.
Atsakyti