Įkraunama...
Įkraunama...

GERL ir visa kita

QUOTE(Roja @ 2015 10 02, 11:00)
O išvarža „geriau“ nei opa ar erozija? Lengviau gydoma?

nezinau ar lengviau, bet kaip jau minejau tikejausi kad ji bus taip kad si ,,diagnoze" buvo laukta ir nenustebino, beto gydytojas taip gan nesureiksmines pasake kad ,,tik nedidele isvarza yra daugiau nieko, viskas gerai", as labiau bijojau visokiu eroziju ar Bareto stemples.. o isvarza man atrodo gydoma tik tinkama mityba? ar klystu? nes kiek zinau spec.vaistu jai panaikinti nera (neskaitant PSI)? nebent operacija kuri atliekama tik isskirtiniais atvejais? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Majukas_: 02 spalio 2015 - 11:19
Tos kurios daresi gastroskopija, ar po tyrimo jautet kokius nemalonius simptomus? man kazkaip keistai nemaloniai skrandis jauciasi, lyg ten oro pripusta butu, taip ir stovi toks nemalonus jausmas (atsirugti nepavyksta) ir gerkle taip nemaloniai skauda.. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Majukas_: 02 spalio 2015 - 11:29
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 02, 12:29)
Tos kurios daresi gastroskopija, ar po tyrimo jautet kokius nemalonius simptomus? man kazkaip keistai nemaloniai skrandis jauciasi, lyg ten oro pripusta butu, taip ir stovi toks nemalonus jausmas (atsirugti nepavyksta) ir gerkle taip nemaloniai skauda..  g.gif


Šaunuolė, tu wink.gif Sakiau, kad tikrai ištveriama wink.gif

O nemalonūs pojūčiai visą tą tyrimo dieną buvo. Bet nestiprūs, tik toks šleikštulys, atrodo vis tą žarnelę dar po skrandį stumdo kas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 02, 12:12)
gydytojas taip gan nesureiksmines pasake kad ,,tik nedidele isvarza yra daugiau nieko, viskas gerai"

O nuo ko tos išvaržos atsiranda?
Papildyta:
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 02, 11:50)
7 metus Gerl simptomus ir skrandžio skausmus kentėjau, o žarnos ryti vis neprisiruošdavau  unsure.gif

Man gastroenterologė sakė, kad žarnelės tyrimą, jei yra skrandžio problemų, profilaktiškai geriau daryti kartą per metus.
Papildyta:
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 02, 12:29)
Tos kurios daresi gastroskopija, ar po tyrimo jautet kokius nemalonius simptomus? man kazkaip keistai nemaloniai skrandis jauciasi, lyg ten oro pripusta butu, taip ir stovi toks nemalonus jausmas (atsirugti nepavyksta) ir gerkle taip nemaloniai skauda..  g.gif

Kadangi man darė ligoninėje ir apie pietus tik (turėjau iš būti tiek nevalgius), tai paskui iškart sušveičiau pusryčius (košę) ir pietus (kugelį ir kopūstų sriubą) iškart, nes buvau labai išalkus ir protas nebeveikė. Galima įsivaizduot, kaip po to jaučiausi (ir raičiausi). Manau, kad po tyrimo reikia tik labai nedaug dietiškai užkąsti, ir gal kelias dienas šitaip pasilaikyti, nes skrandukas ir visi iki jo takai vis tik sudirginami kiek.
Atsakyti
QUOTE(Roja @ 2015 10 02, 12:27)
O nuo ko tos išvaržos atsiranda?

Kiek skaiciau tai labai daug priezasciu, turi itakos ir stresas, netinkamas valgymas, paveldimumas, nestumas..mano atveju tai as itariu kad paauglysteje besilaikytos dietos, nuolatinis persivalgymas o poto sekantis badavimas, turejo didele itaka, o labiausiai man paastrejo studiju metais kai negaledavau laiku pavalgyti, arba valgydavau greita maista,tada prasidejo didziausi skausmai ir problemos
QUOTE
Kadangi man darė ligoninėje ir apie pietus tik (turėjau iš būti tiek nevalgius), tai paskui iškart sušveičiau pusryčius (košę) ir pietus (kugelį ir kopūstų sriubą) iškart, nes buvau labai išalkus ir protas nebeveikė. Galima įsivaizduot, kaip po to jaučiausi (ir raičiausi). Manau, kad po tyrimo reikia tik labai nedaug dietiškai užkąsti, ir gal kelias dienas šitaip pasilaikyti, nes skrandukas ir visi iki jo takai vis tik sudirginami kiek.

na man savijauta irgi nepergeriausia, valgiau bananu, skrudintos duonos, jogurto..bet skrandyje toks nemalonus jausmas, ir pykina ir riaugeti norisi tik niekaip nepavyksta..be abejones ta zarnele tikrai daugiau ar maziau sudirgina skrandi unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Majukas_: 02 spalio 2015 - 13:36
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 02, 14:35)
na man savijauta irgi nepergeriausia, valgiau bananu, skrudintos duonos, jogurto..bet skrandyje toks nemalonus jausmas, ir pykina ir riaugeti norisi tik niekaip nepavyksta..be abejones ta zarnele tikrai daugiau ar maziau sudirgina skrandi unsure.gif

Bet gal bananas (jei ne visai prinokęs) sunkiau virškinamas? Ir skrudinta duona ir gal ne pats geriausias skrandžiui maistas? Ir jogurtas, jei iš šaldytuvo? mastau.gif Man tai padeda šilti sultinukai ar pieniška dieta tokiais atvejais. Žodžiu, visoks švelnus virtas maistas.
Atsakyti
Ką jūs manot, apie tai, jei kokias dvi savaites bandyčiau gydytis Nexium, maitindama kūdikį? Perskaičiau n literatūros apie vaistus žindymo metu. Čia irgi radau, kad jis saugus http://www.e-lactancia.org/ Nusipirkčiau patį silpniausią ir išgerčiau į dieną po vieną, tarkim, prieš einant miegot, kai bus ilgiausias tarpas iki maitinimo... Daktarė sakė visokie omeprozoliai tik baigus maitint, o ekoskopuotojas šiandien man vis dėlto patarė tą Nexium. Jis sakė, net kūdikiams jie duoda to omeprozolio, jei yra reikakas. Blyn, nežinau, ką daryt, taip noriu maitint. Bet jau pavargau dieną naktį kankintis su tuo deginimu skrandyje...
Atsakyti
QUOTE(Delfinna @ 2015 10 09, 19:34)
Nusipirkčiau patį silpniausią ir išgerčiau į dieną po vieną, tarkim, prieš einant miegot, kai bus ilgiausias tarpas iki maitinimo...

Nexiumas geriamas TIK ryte ant tuscio skrandzio(labai retais atvejais skiriamas jo dvigubas vartojimas-ryte ir vakare), kitaip nera prasmes jo gerti mirksiukas.gif Tai ne vaistas, tai inhibitorius, jis 'sukabina' skrandzio sieneles ir neleidzia rugsciai pakilti. Zindykite i sveikata, 4u.gif Nexiumas neturi jokio salutinio poveikio kudikiui, net i krauja nepatenka, tiesiog skrandyje suyra ir apvelia sieneles.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2015 10 12, 20:00)
Nexiumas geriamas TIK ryte ant tuscio skrandzio(labai retais atvejais skiriamas jo dvigubas vartojimas-ryte ir vakare), kitaip nera prasmes jo gerti mirksiukas.gif Tai ne vaistas, tai inhibitorius, jis 'sukabina' skrandzio sieneles ir neleidzia rugsciai pakilti. Zindykite i sveikata,  4u.gif Nexiumas neturi jokio salutinio poveikio kudikiui, net i krauja nepatenka, tiesiog skrandyje suyra ir apvelia sieneles.

Ačiū Tau 4u.gif

Nors šiandien iš šeimos daktarės išėjau su ašarom. Pasakiau aš jai irgi apie tą Nexium. Kad ir lapelyje rašo, jog pasitarus su gydytoju, leidžiama vartot žindyvėms...
O ji man anksčiau buvo išrašiusi Ursofalk. Dėl to, kad surištų skrandyje tulžį. Aš jo taip ir negėriau. Apie Ursofalk lapelyje rašoma, kad žindymas su šiuo vaistu nesuderinamas. Tai kai pasakiau jai tai, ji susinervino ir parašė siuntimą gastroentenorologei.
Ji sako nepadės man tas Nexiumas, nes mane griaužia ne skrandžio rūgštis, o tulžies. Ir ji yra labai agresyvi. Ir čia reikia rimto gydymo keliais vaistais, o ne vien tik omeprozoliu. 3-4 savaites reikėtų gydytis, nusitraukinėt ir pilt lauk pieną, kad išliktų laktacija. O Nexiumas, kadangi ilgo veikimo, tai sakė nepadės, kad maitinsiu praėjus ilgesniam tarpui nuo jo išgėrimo, vistiek pateks į pieną. Ir išvis mano vaikui dėl to paskui bus bėdų su virškinimu...

Nu blyn, visai nebežinau, ką daryt. Neaišku dabar kada prieisiu pas tą gastroentenorologę. Bet tokia situacija, kad iš tiesų nebežinau ko klausyt, ir kaip pasielgt. Vaikui dar tik penkios savaitės, labai noriu maitint kuo ilgiau. Bet va, vieni daktarai sako gerk tą omeprozolį ir vargo nematyk. Kiti, kad oi ne. Ir išvis ne tik juo čia reikia gydyti... O pati jau irgi nebežinau, kur lįst, naktį nemiegu dėl rėmens, dieną negaliu normaliai jaustis dėl nuolatinio skausmo duobutėje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Delfinna: 12 spalio 2015 - 19:51
QUOTE(Delfinna @ 2015 10 12, 20:47)
Ji sako nepadės man tas Nexiumas, nes mane griaužia ne skrandžio rūgštis, o tulžies. Ir ji yra labai agresyvi.

O is kur ji zino, kas jus grauzia? g.gif Manau, kad cia tik gasdinimas irnesakyk.gif Uzsirasykit pas gastroenterologa, kol eile prieis, kol ka, pavartokit ta Nexiuma 4u.gif Jau jei informaciniame lapelyje neraso nieko blogo apie Nexiumo vartojimo zindant, vadinasi, daktare tiesiog gasdina. irnesakyk.gif Jei po 10 dienu Nexiumo vartojimo nepraeis blogumas skrandyje, vadinasi, tikrai kankina jus ta tulzis drinks_cheers.gif
P.S. mano subjektyvia nuomone, visus GERLininkus kankina kartu ir tulzis blush2.gif Mat skrandzio raukai yra du: vienas tarp stemples ir skrandzio, kitas tarp skrandzio ir tulzies pusles. Jei jau vienas raukas "apmirsta" ir neatlieka savo f-jos, tai ir kitas is paskos drinks_cheers.gif Kiek pakalbu su gerlininku, visi be jusu isvardintu simptomu skundziasi ir kartumu burnoje.

As megeja knistis ir dometis, sirgdama kokia liga. Issianalizuoju visokius straipsnius, pabendrauju su zmonemis, turinciais tokias pat problemas. Tiesiog man idomu. Buciau buvus gera daktare biggrin.gif
GERLininkus daznai lydi panikos atakos, skausmas krutineje, dusimas, galvos svaigimas. Daktarai megsta viska nurasyti nervams, tipo, nesinervuok ir viskas bus gerai. irnesakyk.gif O kaip nesinervuoti, kai neismanai, kas ten viduje vyksta? Kad bent kiek visoms nervus apraminciau ir irodyciau, jog tai nera mirtina, pavojinga, medicinis straipsniukas apie musu skranduka, raukus, tulzi ir nerva klajokli, kuris mus daugiausia ir gasdina 4u.gif
http://www.emedicina...virskinimas.pdf
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2015 10 13, 06:48)
O is kur ji zino, kas jus grauzia? g.gif Manau, kad cia tik gasdinimas irnesakyk.gif  Uzsirasykit pas gastroenterologa, kol eile prieis, kol ka, pavartokit ta Nexiuma 4u.gif Jau jei informaciniame lapelyje neraso nieko blogo apie Nexiumo vartojimo zindant, vadinasi, daktare tiesiog gasdina. irnesakyk.gif  Jei po 10 dienu Nexiumo vartojimo nepraeis blogumas skrandyje, vadinasi, tikrai kankina jus ta tulzis drinks_cheers.gif
P.S. mano subjektyvia nuomone, visus GERLininkus kankina kartu ir tulzis blush2.gif Mat skrandzio raukai yra du: vienas tarp stemples ir skrandzio, kitas tarp skrandzio ir tulzies pusles. Jei jau vienas raukas "apmirsta" ir neatlieka savo f-jos, tai ir kitas is paskos drinks_cheers.gif Kiek pakalbu su gerlininku, visi be jusu isvardintu simptomu skundziasi ir kartumu burnoje.

As megeja knistis ir dometis, sirgdama kokia liga. Issianalizuoju visokius straipsnius, pabendrauju su zmonemis, turinciais tokias pat problemas. Tiesiog man idomu. Buciau buvus gera daktare biggrin.gif
GERLininkus daznai lydi panikos atakos, skausmas krutineje, dusimas, galvos svaigimas. Daktarai megsta viska nurasyti nervams, tipo, nesinervuok ir viskas bus gerai. irnesakyk.gif  O kaip nesinervuoti, kai neismanai, kas ten viduje vyksta? Kad bent kiek visoms nervus apraminciau ir irodyciau, jog tai nera mirtina, pavojinga, medicinis straipsniukas apie musu skranduka, raukus, tulzi ir nerva klajokli, kuris mus daugiausia ir gasdina 4u.gif
http://www.emedicina...virskinimas.pdf


Sena pažįstama, širdingai ačiū už laiką sugaištą rašant apsakymus į mano klausimus 4u.gif 4u.gif 4u.gif Jūs tikrai būtumėt puiki medikė, net neabejoju wink.gif

Manau, jau nuo rytojaus pradėsiu gerti tą Nexiumą. Tuo labiau atknisau, kad tas gydytojas, kuris mane ekoskopavo, pasirodo yra ne tik ekoskopuotojas, bet ir vaikų gastroenterologas. Jis sakė net naujagimiams tenka paskirti to omeprozolio, tai manau reik apsiramint ir negalvot, kad gydydama save kenkiu vaikui.
Atsakyti
Labas, gal kas žino kiek laiko prieš planuojant pastoti nerekomenduojama vartoti vaistų GERL gydyti? (Pariet, Raniberl, Mediran, Almagel)
Atsakyti