Įkraunama...
Įkraunama...

GERL ir visa kita

Sveiki, aš naujokė šitoj temoj smile.gif Mano istorija tokia: prieš keletą mėnesių labai pradėjo perštėti gerklę (tik kelias dienas), liežuvį, jis patino, atsirado baltos apnašos, spaudimo jausmas kakle (lyg padidėjusių limfmazgių). nors jokių didesnių pojūčių skrandyje nejaučiu, kartais būdavo rūgštu burnoje, nusiuntė ryti žarnos - nustatė GERL dėl diafragminės išvaržos, dėl kažkokių neveikiančių receptoriu aš nejaučiu rėmens graužimo. Gėriau vaistus 1,5 mėnesio. Maitinaus tinkamai, nevartojau alkoholio, nerūkau. rūgštaus skonio nebejaučiu. Problema tokia: liežuvis vis dar patinęs šiek tiek, pabalęs, pastarasias 3-4 savaites beveik nuolat turiu nedidelę temperatūrą (37-37,4), vis tas pats spaudimas kakle, nieko neskauda, jokio peršalimo, tik liežuvis jautresnis. Kraujo tyrimai infekcijos nerodo. buvau pas keletą gydytojų, vienas sakė, kad spaudimas kakle dėl padidėjusių limfmazgių. kitas - kad limfmazgiai normalaus dydžio. Gal kas esat susidūrę su panašiais simptomais? Aš jau galvoju ar čia tikrai susiję su GERL?
Atsakyti
QUOTE(Delfinna @ 2015 09 27, 17:31)

Ir dar, jei nustatys vien tik refliuksą, kažin, ar yra saugių vaistų maitinant? Gal kam teko susidurt?

aš kol maitinau tik frutiną leido vartoti
Atsakyti
O man idomu, ar yra vaistu kurie padeda iveikti nemalonu ,,kasnio jutima" gerkleje?
nes standartiskai skiriami PSI (omeprazolis ir pan.) skirti tik rugstingumui mazinti, ar klystu?
manes siuo metu nekankina rugstingumas, bet kankina nuolatinis kasnio jausmas burnoje, atrodo net smaugiantis, norisi nuolat ryti seiles..ar yra spec. vaistu butent sitam simptomui gydyti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Majukas_ @ 2015 09 28, 17:14)
O man idomu, ar yra vaistu kurie padeda iveikti nemalonu ,,kasnio jutima" gerkleje?
nes standartiskai skiriami PSI (omeprazolis ir pan.) skirti tik rugstingumui mazinti, ar klystu?
manes siuo metu nekankina rugstingumas, bet kankina nuolatinis kasnio jausmas burnoje, atrodo net smaugiantis, norisi nuolat ryti seiles..ar yra spec. vaistu butent sitam simptomui gydyti?  g.gif

Deja, nera. verysad.gif Smaugimo jausmas dingsta, kai susitvarko refliuksas. O jis susitvarko tik omeprozoliu, dietos pagalba. Cia ilgas ir nuobodus reiskinys doh.gif
Pamenu, kad pirmiausia kreipiausi i endokrinologa, galvojau, jog man su skydliauke kazkas netaip, paskui ieskojau priezasties pas LORistus, net neurologe itikinau, kad man gerklu skliautai nukrito ar liezuvelis istino biggrin.gif Nu pojutis-tragiskas, atsiguldavau miegoti, net miego apneja prasidedavo, negaledavau ikvepti. doh.gif Nezinodama pradzioj naktimis salbutamoli purksdavau, kad bronchus atpalaiduotu.
Prie smaugimo pripratau. T.y. tiesiog nukreipiau demesi kitur, kai jau labai tragiskai smaugia-geriu ramuneliu arbata vesia(ramuneles ramina, nuima ir siaip gerkles dirgluma, nuima nemalonu pojuti, tarsi gyvate ant kaklo nesiociau), bet tai trumpalaikis poveikis, kokiai valandai. Kaip sakiau-nera jokiu vaistu, nuimanciu smaugima, cia jau reikia save tik bandyti itikinti, kad neuzdusit, nes ne kvepavimo takai uzsikisa, ne gerklos istinsta, o skrandzio turinys apvirskintas pakyla stemple aukstyn, suteikdamas smaugimo, skendimo pojuti(ypac atsigulus-man budavo, kad imdavau miegodama skesti doh.gif atsirasdavo is kazkur skystis nosyje, net ausis uzguldavo, pasokdavau uzsikosejusi). Tam labai padejo pakeltas galvugalis, tiesiog po pagalve pasidejau vaiko ciuzinuka perpus sulankstyta, gavosi, tarsi miegociau pusiau sedomis. Bet bent jau nustojau "skesti" ir springti. drinks_cheers.gif
Atsakyti
O kada, merginos, jūs paskutinįsyk valgot? Kiek valandų prieš miegą?
Atsakyti
Aš jau po egzekucijos biggrin.gif Trečias kartas buvo, tai kuo toliau, tuo lengviau biggrin.gif Arba per tris metus žarnelė suplonėjo, nes tikrai kažkokia plonesnė pasirodė smile.gif, arba dėl to, kad ėjau į privačią polikliniką, viską lengviau pernešiau smile.gif Tikrai neverta darytis narkozės, apie ką aš mąsčiau, bet sustabdė tik tai, kad maitinu mažiuką. Ketvirtą kartą išvis nebebijosiu smile.gif

Opų, erozijų nėra, tai pylori net netyrė. Bet aišku, neužsidaro tas klapatas ir dar skrandyje yra tulžies. Liepė pasidaryt vidaus organų ekoskopiją. Gal kas yra susidūrę su ta tulžim?
Atsakyti
QUOTE(Delfinna @ 2015 09 30, 10:20)
Aš jau po egzekucijos  biggrin.gif Trečias kartas buvo, tai kuo toliau, tuo lengviau  biggrin.gif Arba per tris metus žarnelė suplonėjo, nes tikrai kažkokia plonesnė pasirodė smile.gif, arba dėl to, kad ėjau į privačią polikliniką, viską lengviau pernešiau smile.gif Tikrai neverta darytis narkozės, apie ką aš mąsčiau, bet sustabdė tik tai, kad maitinu mažiuką. Ketvirtą kartą išvis nebebijosiu smile.gif

Opų, erozijų nėra, tai pylori net netyrė. Bet aišku, neužsidaro  tas klapatas ir dar skrandyje yra tulžies. Liepė pasidaryt vidaus organų ekoskopiją. Gal kas yra susidūrę su ta tulžim?

as turejau eiti ,,ryti zarnos" pirmadieni, issigandau, paguodziau save, kad a la man nebeskauda taip jau stipriai to skrandzio, kam cia kankintis? bet va vistiek prisiskaiciau kokios baisybes buna jei nesitiri, ir uzsirasiau vel, sikart penktadieniui, jau dabar drebu, bet tikiuosi jusu teisybe, kad tai tikrai nera taip baisu kaip atrodo unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Majukas_ @ 2015 09 30, 20:16)
as turejau eiti ,,ryti zarnos" pirmadieni, issigandau, paguodziau save, kad a la man nebeskauda taip jau stipriai to skrandzio, kam cia kankintis? bet va vistiek prisiskaiciau kokios baisybes buna jei nesitiri, ir uzsirasiau vel, sikart penktadieniui, jau dabar drebu, bet tikiuosi jusu teisybe, kad tai tikrai nera taip baisu kaip atrodo  unsure.gif  unsure.gif

Majuk, puikiai suprantu, kaip jautiesi. Aš pusantros savaitės laukiau to tyrimo. O vakarais repetuodavausi, kaip aš kvėpuosiu per nosį, nes man kažkodėl baisiausia buvo, kad aš pradėsiu dust smile.gif Deja, per patį tyrimą taip ir nesugebėjau kvėpuot per nosį, kvėpavau per burną smile.gif Svarbiausia būtent ir susikoncentruot į tą kvėpavimą, o ne į tai, kaip ten kiša tą žarnelę ir pan. Kai ramiai sau kvėpuoji, viskas daug lengviau smile.gif Visą tyrimą buvau užsimerkusi ir rankomis apsikabinusi kelius (dėl kelėnų taip liepė). Ir tikrai geriau išsitirti, negu paskui griaužti save mintimis, kas man yra, o gal tai rimta... Aš išvis tokia triznė esu, nes man jei tik kas, kitokių ligų atrodo pasaulyje nėra, tik ta pati baisiausia, tfu tfu tfu. Tai jau geriau pakentėsiu, bet paskui apsiraminsiu smile.gif

Sėkmės tau penktadienį. Paskui papasakok, kaip sekės. Beja, tyrimas užtrunka tikrai labai trumpai, vos kelios minutės wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Delfinna @ 2015 09 30, 20:42)

Sėkmės tau penktadienį. Paskui papasakok, kaip sekės. Beja, tyrimas užtrunka tikrai labai trumpai, vos kelios minutės wink.gif

aciu, jau greiciau rytojus ateitu ir tas tyrimas praeitu, nes nerimas begalinis, sianakt negalejau uzmigti, o kai vos ne vos uzmigau sapne gal tris kartus ryjau zarna schmoll.gif kazkaip labai labai tikiuosi kad viskas bus daug lengviau nei man atrodo. unsure.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 01, 11:05)
aciu, jau greiciau rytojus ateitu ir tas tyrimas praeitu, nes nerimas begalinis, sianakt negalejau uzmigti, o kai vos ne vos uzmigau sapne gal tris kartus ryjau zarna  schmoll.gif kazkaip labai labai tikiuosi kad viskas bus daug lengviau nei man atrodo.  unsure.gif  4u.gif


Niu, gyva? ax.gif
Atsakyti
Na aš jau po procedūros, na tikrai labai nemaloni ji, kažkaip net tikėjausi kad bus lengviau, bet viskas taip trumpai trunka, man atrodo, net minutės man netruko, labai labai greit.. o aš taip bijojau, 7 metus Gerl simptomus ir skrandžio skausmus kentėjau, o žarnos ryti vis neprisiruošdavau unsure.gif vakar namuose treniravausi, kaip kvėpuosiu, o kai sukišo žarną, viskas belekaip gavosi, net nebeprisimenu kaip aš kvėpavau pro nosį ar pro burną, na ir aišku nemaloniausia kai pradeda tampyti, bet viskas tikrai iškenčiama.. kad ir kaip nemalonu, labai džiaugiuosi kad pasiryžau, dabar ramu, jokių baisybių nerado, nei opų, nei erozijų, o aš taip bijojau..rado tik išvaržą, bet ir tikėjausi kad ji bus, nes Gerl simptomai tikrai ryškūs pas mane.. dar pagirsiu gyd. A. Jasinską (Antakalnio poliklinika), labai malonus gydytojas, patiko jis man 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Delfinna @ 2015 10 02, 10:44)
Niu, gyva? ax.gif

gyva, ištveriau, net dabar šiek tiek juokas ima kad dar prieš gerą savaitę norėjau su narkoze darytis, juk vos minutę ten viskas trunka blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Majukas_: 02 spalio 2015 - 10:51
QUOTE(Majukas_ @ 2015 10 02, 11:50)
jokių baisybių nerado, nei opų, nei erozijų, o aš taip bijojau..rado tik išvaržą

O išvarža „geriau“ nei opa ar erozija? Lengviau gydoma?
Atsakyti