Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo teisė

sveikos mamos, norejau paklausti, nes niekur nerandu internete dominanciu atsakymu.
1. Ar uz biuleteni reikia atidirbti? (pas mus darbe esam dvi darbuotojos, ir kai viena isejo vienai dienai del vaiko slaugymo biuleteni, as ta diena dirbau uz ja, po to ji turejo diena atidirbti uz mane). Ar taip teiseta?
2. Auginu du vaikucius, ar priklauso mamadienis?
3. Zadame pasikeisdamos iseiti atostogu po 2 sav, kol as atostogausiu uz mane dirbs kita darbuotoja, o kai ji iseis as dirbsiu vietoje jos. Ar taip ir turi buti? Juk gaunasi kad menesi kai ji atostogaus as dirbsiu pilnu etatu, jos ir savo grafiku.
4. Uz dirbamas raudonasias dienas mums duoda po viena iseigine, bet man geriau butu pinigais nes dirbant puse etato tu iseiginiu ir taip uztenka, ar imanoma neuzpykdant valdzios kazkaip tai keisti? Nes cia jie nusprende duoti iseigine papildoma, jiems taip geriau.
ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Bumblebee11 @ 2014 02 16, 22:02)
sveikos mamos, norejau paklausti, nes niekur nerandu internete dominanciu atsakymu.
1. Ar uz biuleteni reikia atidirbti? (pas mus darbe esam dvi darbuotojos, ir kai viena isejo vienai dienai del vaiko slaugymo biuleteni, as ta diena dirbau uz ja, po to ji turejo diena atidirbti uz mane). Ar taip teiseta?
2. Auginu du vaikucius, ar priklauso mamadienis?
3. Zadame pasikeisdamos iseiti atostogu po 2 sav, kol as atostogausiu uz mane dirbs kita darbuotoja, o kai ji iseis as dirbsiu vietoje jos. Ar taip ir turi buti? Juk gaunasi kad menesi kai ji atostogaus as dirbsiu pilnu etatu, jos ir savo grafiku.
4. Uz dirbamas raudonasias dienas mums duoda po viena iseigine, bet man geriau butu pinigais nes dirbant puse etato tu iseiginiu ir taip uztenka, ar imanoma neuzpykdant valdzios kazkaip tai keisti? Nes cia jie nusprende duoti iseigine papildoma, jiems taip geriau.
ax.gif

Manau taip. Jei suklydau, pataisykit:

1. Jei taip susitariat, tai teisėta. Kitaip reikėtų mokėti daugiau tai, kuri atidirbinėja už sergančią. Sirgusiai ir atidirbinėjančiai ta diena turi būti apmokama.
2. Jeigu bent vienam vaikučiui daugiau nei dvylika metų - tuomet ne. Jei abu mažesni - priklauso.
3. Taip. Atlyginimą irgi turit gauti už visą etatą.
4. Apmokėjimas į išeiginę keičiamas darbuotojo pageidavimu. Jei niekur "nepageidavote", pvz. darbo sutartį pasirašinėdama, tai galit reikalaut. Bet manau, kad darbdavys apsidraudė.
Atsakyti
laba diena,

sakykite kur kreiptis (ir kada) kai isejus is darbo darbdavys neatsiskaito? 4u.gif
i Darbo Inspekcija? kiek laiko praejus po isejimo/neatsiskaitymo reiktu ten kreiptis ir kiek realu jog tai pades atsikovoti tai kas priklauso? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(comep @ 2014 02 27, 11:48)
laba diena,

sakykite kur kreiptis (ir kada) kai isejus is darbo darbdavys neatsiskaito?  4u.gif
i Darbo Inspekcija? kiek laiko praejus po isejimo/neatsiskaitymo reiktu ten kreiptis ir kiek realu jog tai pades atsikovoti tai kas priklauso? 4u.gif

Išėjus iš darbo darbdavys privalo atsiskaityti tą pačią dieną, jei nesitarėt kitaip. Kreiptis galite tik į VDI. Kiek realiai tai padės atsikovoti - tiek, kiekk darbdavys bijos inspekcijos. Jei įspėjimas iš inspekcijos nepadės - teks eiti į teismą.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 02 27, 17:25)
Išėjus iš darbo darbdavys privalo atsiskaityti tą pačią dieną, jei nesitarėt kitaip. Kreiptis galite tik į VDI. Kiek realiai tai padės atsikovoti - tiek, kiekk darbdavys bijos inspekcijos. Jei įspėjimas iš inspekcijos nepadės - teks eiti į teismą.

dekui 4u.gif
Atsakyti
o ka daryt jei darbdavys neuzvizuoja prasymo iseit is darbo unsure.gif tempia laika neaiskiais argumentai - tai uz valandos, tai gal derybos, tai veliau pakalbesim ir tt.. as tenoriu paraso.. jokiu derybu, kompensaciju nieko... elementarus prasymas savo noru unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(comep @ 2014 02 28, 14:14)
o ka daryt jei darbdavys neuzvizuoja prasymo iseit is darbo  unsure.gif tempia laika neaiskiais argumentai - tai uz valandos, tai gal derybos, tai veliau pakalbesim ir tt.. as tenoriu paraso.. jokiu derybu, kompensaciju nieko... elementarus prasymas savo noru  unsure.gif


Sveiki,

tiesiog įteikite prašymą sekretorei, ar kitam asmeniui, kuris registruoja raštus, ir tegul ant prašymo kopijos jums uždeda "gauta" ir datą ir parašą.
Arba galima atsiųsti savo prašymą registruotu paštu.

Atsakyti
Laba diena 4u.gif

Darbdavys ruošiasi mane atleisti, nes daug imu bilieteniu del serganciu mazameciu. Tiesiogiai del biuleteniu atleisti negali.
O kuri DK straipsni man gali pritaikyti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele12 @ 2014 03 09, 17:14)
Laba diena 4u.gif

Darbdavys ruošiasi mane atleisti, nes daug imu bilieteniu del serganciu mazameciu. Tiesiogiai del biuleteniu atleisti negali.
O kuri DK straipsni man gali pritaikyti?  g.gif

Oi,darbdaviai daug visokiu budu turi... tongue.gif
Rasykite laiskus i darbo inspekcija del grasinimu atleisti,kad imate n/p vaiku slaugai... bigsmile.gif Tuomet kiek apsiramins,nes mobingas darbe netoleruojamas...
Siaip teisybe,deja, dazniausiai darbdavio puseje... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele12 @ 2014 03 09, 16:14)
Laba diena 4u.gif

Darbdavys ruošiasi mane atleisti, nes daug imu bilieteniu del serganciu mazameciu. Tiesiogiai del biuleteniu atleisti negali.
O kuri DK straipsni man gali pritaikyti?  g.gif

na, kad ir tą patį 129 str. - kai nėra darbuotojo kaltės, su įspėjimu prieš 4 mėn., ir išeitine priklausomai nuo darbo stažo toje įmonėje.
Dar gali 125 str. - šalių susitarimu, na, šitą straipsnį pritaikys, jei sutiksit išeit, bet galit bandyt derėtis dėl didesnės išeitinės.
Dar gali pagal 136 str. 3 d. - įpieš porą drausminių nuobaudų pradžiai ir atleis. Jei nesutiksit su tokiu atleidimu - teks eiti į teismą.
Į VDI irgi galit kreiptis, kiek tai padės - sunku pasakyt, bet jei jau darbdavys atviru tekstu sako, kad atleis, blogiau nebus.
Kita vertus - neaišku, kiek metų tiems jūsų mažamečiams? Gal jau nebūtina imti biuletenių tiek dažnai? Šiuo atveju - suprantu ir darbdavį, jam reikia darbuotojo. Siūlyčiau ieškot kažkokio kompromiso - darbą prarast visuomet spėsit.
Atsakyti
Sveikos,labai laukciau atsakymu i savo klausima,nes spresti turiu ant dienu iseiti ar likti verysad.gif
Situacija tokia-gauname i rankas uz valanda 5,66Lt.I menesi iseina minimumas,arba ciut daugiau(apie 50lt),o gauname pasirasyti i algalapi uz alga kuri tikrai didesne 150-250Lt didesnis.Sakykite,ar teisingas tas 5,66 uz val?
Atsakyti
Nepasakysim, nes nežinom, kiek valandų dirbat per mėnesį. Bet bet kokiu atveju, į rankas turite gauti tokią pačią sumą (nei mažesnę, nei didesnę), kokia nurodyta išmokėjimo žiniaraštyje.
Atsakyti