Įkraunama...
Įkraunama...

Abortas

Na, iki 22 sav. vaisius laikomas kaip ir moters kūno dalimi, nes savarankiškai išlikti jis niekaip negali. Į vyro kūną jo irgi perkelsi. Tad moteriai ir tenka pasirinkimo teisė dėl aborto.
Galų gale visos sveikatos rizikos, susijusios su nėštumu ir gimdymu, taip pat tenka moteriai ir šito ji negali pasidalinti.
Iš patirties galiu pasakyti, kad dauguma moterų, kurias vyrai palaiko ir skatina nešioti nėštumą, atsisako minties apie abortą. Tad vyrai nėra tokie bejėgiai ir daug gali nuveikti saugodami savo pradėtą vaisių, jei tik tikrai to nori.

Legaliai ir laiku atlikto aborto didelė žala moters sveikatai yra tiesiog mitas. Nėštumas ir gimdymas yra susijęs su daug didesne mirties/neįgalumo/stipraus sveikatos sutrikdymo rizika nei nėštumo nutraukimas ligoninėje laikantis sterilumo ir numatytų standartų. Visos galimos komplikacijos (gimdos netekimas, sunki infekcija, sunkus kraujavimas ir t.t.) po gimdymo įvyksta daug dažniau nei po aborto.
Nors pati sunkiai įsivaizduoju, kad kada nors rinkčiausi abortą, nesmerkiu moterų, kurios taip nusprendžia. Dažniausiai jos turi labai rimtų priežasčių. Dažnai tai būna sunkiai besiverčiančios moterys, moterys neturinčios partnerio ir šeimos palaikymo, turinčios žalingų įpročių ar sunkių ligų, neturinčios socialinių įgūdžių ir pan.
Atsakyti
Sveikos... Niekad nemaniau, kad teks svarstyti ar nuttraukti nestuma.. pastojau labai jauna, likus keliems menesiams iki 18 supavau savo vaikeli ant ranku.. Gyvenom su vaiko tevu neilgai, vaikui suejus metams, iskrausciau ji. Sudejau jo daiktus, musimas, psichologinis smurtas. Suvokiau, kad nenoriu, jog mano vaikas tai matytu. Sunkiai, bet nesustodama kabinausi i gyvenima, pabaigiau vidurine, kolegija, istojau i universiteta, dirbu per 2 darbus, didelio pinigeliu trukumo jau nebejauciu.. labai sunku apeti su 6 metu vijurku, furbolo treniruotes, laikas kartu, darbai... Bet as sukuosi, galiu pasakyti, kad eau laiminga.. mano vaikas mano gyvenimas.. didziuojuosi savimi, kad atsistojau ant koju,kad mano sunus diplomu teikimk sventeje man iteike puokste geliu, po to, kai visi sake, kad mano gyvenimas zlugo. Pries puse mety gyvenime atsirado zmogus, myli mano sunu, siulo kartu gyvent, keliaujame kartu, kaip seima.. bet as via bijojau bendro gyvenimo, maniau, kad dar anksti, bijojau vel kentet.. ir bac po paskutiniu vasaros atostogu NT teigiamas.. nesakau, kad nenoriu antro vaiko, net nezinau ar ryzciausi abortui. Bet bijau, bijau sugriaut viska del ko taip sunkiai dirbau...
Atsakyti
QUOTE(Dollyy @ 2015 08 03, 10:01)
Sveikos... Niekad nemaniau, kad teks svarstyti ar nuttraukti nestuma.. pastojau labai jauna, likus keliems menesiams iki 18 supavau savo vaikeli ant ranku.. Gyvenom su vaiko tevu neilgai, vaikui suejus metams, iskrausciau ji. Sudejau jo daiktus, musimas, psichologinis smurtas. Suvokiau, kad nenoriu, jog mano vaikas tai matytu. Sunkiai, bet nesustodama kabinausi i gyvenima, pabaigiau vidurine, kolegija, istojau i universiteta, dirbu per 2 darbus, didelio pinigeliu trukumo jau nebejauciu.. labai sunku apeti su 6 metu vijurku, furbolo treniruotes, laikas kartu, darbai... Bet as sukuosi, galiu pasakyti, kad eau laiminga.. mano vaikas mano gyvenimas.. didziuojuosi savimi, kad atsistojau ant koju,kad mano sunus diplomu teikimk sventeje man iteike puokste geliu, po to, kai visi sake, kad mano gyvenimas zlugo. Pries puse mety gyvenime atsirado zmogus, myli mano sunu, siulo kartu gyvent, keliaujame kartu, kaip seima.. bet as via bijojau bendro gyvenimo, maniau, kad dar anksti, bijojau vel kentet.. ir bac po paskutiniu vasaros atostogu NT teigiamas.. nesakau, kad nenoriu antro vaiko, net nezinau ar ryzciausi abortui. Bet bijau, bijau sugriaut viska del ko taip sunkiai dirbau...


Esate saunuole! sitiek sugebejote viena padaryti, tokia jaunute budama, tad dabar, net neabejoju, susitvarkytumete ir su dviem vaikais, ir su visu kitu... visgi, sprendimas jusu ir jusu draugo. kaip jis i tai reaguoja?
Atsakyti
QUOTE(geraiYRAgerai @ 2015 08 03, 12:44)
Esate saunuole! sitiek sugebejote viena padaryti, tokia jaunute budama, tad dabar, net neabejoju, susitvarkytumete ir su dviem vaikais, ir su visu kitu... visgi, sprendimas jusu ir jusu draugo. kaip jis i tai reaguoja?

Jis be proto.nori to vaiko.. jam daugiau siuo metu nieko netruksta tik leliaus, jis jau turi savo namus, nori seimos... Bet as nezinau kodel, be proto bijau.. gal cia pasekmes buvusiu santykiu.. sitas zmogus tikrai geras, rupinasi manimi, maciau jo zybancias akis pamacius teigiama testa... Bet as dvejoju.. dabar, kai viskas susideliojo i vietas, kai nebereikia sedet su kruva saskaitu ir skaiciuot, kam teikt pirmenybe... Mano sunus jau didelis, jam jau 6 metai.. as zinau, kad tikrai myleciau ir sita stebukla.. bet nemoku paaiskinti savo baimes.. ir dziaugsmas ir sokas kartu..
Atsakyti
QUOTE(Dollyy @ 2015 08 03, 12:52)
Jis be proto.nori to vaiko.. jam daugiau siuo metu nieko netruksta tik leliaus, jis jau turi savo namus, nori seimos... Bet as nezinau kodel, be proto bijau.. gal cia pasekmes buvusiu santykiu.. sitas zmogus tikrai geras, rupinasi manimi, maciau jo zybancias akis pamacius teigiama testa... Bet as dvejoju.. dabar, kai viskas susideliojo i vietas, kai nebereikia sedet su kruva saskaitu ir skaiciuot, kam teikt pirmenybe... Mano sunus jau didelis, jam jau 6 metai.. as zinau, kad tikrai myleciau ir sita stebukla.. bet nemoku paaiskinti savo baimes.. ir dziaugsmas ir sokas kartu..


jaudintis normalu. ypac po nenusisekusiu santykiu, del to, kad mazai isdraugave su dabartiniu draugu, na ir aisku nestumo hormonai daro savo.
manau jums reikia siek tiek laiko priimti siai ziniai. jei turit galimybe pabukit kartu bent kelias dienas vieni, issikalbekit, pasiplanuokit gyvenima i prieki. as pati isgyvenau tokia patirti, kai po trumpos pazinties, pastojau. labai padejo pokalbiai, laikas kartu, tuomet busimas vyras labai mane palaike. na ir su kiekviena diena dares vis lengviau. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(geraiYRAgerai @ 2015 08 03, 13:14)
jaudintis normalu. ypac po nenusisekusiu santykiu, del to, kad mazai isdraugave su dabartiniu draugu, na ir aisku nestumo hormonai daro savo.
manau jums reikia siek tiek laiko priimti siai ziniai. jei turit galimybe pabukit kartu bent kelias dienas vieni, issikalbekit, pasiplanuokit gyvenima i prieki. as pati isgyvenau tokia patirti, kai po trumpos pazinties, pastojau. labai padejo pokalbiai, laikas kartu, tuomet busimas vyras labai mane palaike. na ir su kiekviena diena dares vis lengviau. ax.gif

4u.gif draugas dabar uzsieni darbo reikalais, gris po keletos savaiciu.. jo labai ir jaudina tas trumpas laikas kartu... unsure.gif o dar aplinkiniu reakcija isivaizduoju, nors draugas sako, jug neaugino tavo pirmo vaiko kazkas kitas, viska padarei pati, tad nereik sukt galvos del to ka pasakys kiti.
Atsakyti
QUOTE(Dollyy @ 2015 08 03, 13:18)
4u.gif draugas dabar uzsieni darbo reikalais, gris po keletos savaiciu.. jo labai ir jaudina tas trumpas laikas kartu...  unsure.gif o dar aplinkiniu reakcija isivaizduoju, nors draugas sako, jug neaugino tavo pirmo vaiko kazkas kitas, viska padarei pati, tad nereik sukt galvos del to ka pasakys kiti.


tai jusu dar netrumpas, savojo nesakysiu, nes net nepazistamam zmogui geda sakyti. blush2.gif lotuliukas.gif o ka aplinkiniai mano - kam tai svarbu? tegu sneka, ka tik nori, svarbiausia, ka apie tai manot jus pati. mano manymu - viskas cia gerai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(geraiYRAgerai @ 2015 08 03, 13:26)
tai jusu dar netrumpas, savojo nesakysiu, nes net nepazistamam zmogui geda sakyti. blush2.gif  lotuliukas.gif o ka aplinkiniai mano - kam tai svarbu? tegu sneka, ka tik nori, svarbiausia, ka apie tai manot jus pati. mano manymu - viskas cia gerai. 4u.gif

lotuliukas.gif net nusisypsojau... Greiciau draugo sulaukt ir islakstys visos mintys blogos... Na ka snekejau, snekejau, kad reikia antro, kol tarp vaiku nera 10 metu skirtumo ir yra blush2.gif nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(Dollyy @ 2015 08 03, 13:32)
lotuliukas.gif net nusisypsojau... Greiciau draugo sulaukt ir islakstys visos mintys blogos... Na ka snekejau, snekejau, kad reikia antro, kol tarp vaiku nera 10 metu skirtumo ir yra  blush2.gif  nestuke.gif


prisiminiau posaki, labai cia tinkama: „Viskas, ko žmogus nori, būtinai išsipildys, o jeigu neišsipildys - tai ir noro nebuvo, o jei kažkas išsipildė, bet ne tai - nusivylimas tik menamas- išsipildė būtent tai!“( A. Blokas) 4u.gif
linkiu ramiai sulaukti draugo. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(geraiYRAgerai @ 2015 08 03, 15:05)
prisiminiau posaki, labai cia tinkama: „Viskas, ko žmogus nori, būtinai išsipildys, o jeigu neišsipildys - tai ir noro nebuvo, o jei kažkas išsipildė, bet ne tai - nusivylimas tik menamas- išsipildė būtent tai!“( A. Blokas)  4u.gif
linkiu ramiai sulaukti draugo. smile.gif

Labai jums dekinga esu !:) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dollyy @ 2015 08 03, 15:20)
Labai jums dekinga esu !:)  4u.gif


smagu girdeti. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dollyy @ 2015 08 03, 10:01)
Sveikos... Niekad nemaniau, kad teks svarstyti ar nuttraukti nestuma.. pastojau labai jauna, likus keliems menesiams iki 18 supavau savo vaikeli ant ranku.. Gyvenom su vaiko tevu neilgai, vaikui suejus metams, iskrausciau ji. Sudejau jo daiktus, musimas, psichologinis smurtas. Suvokiau, kad nenoriu, jog mano vaikas tai matytu. Sunkiai, bet nesustodama kabinausi i gyvenima, pabaigiau vidurine, kolegija, istojau i universiteta, dirbu per 2 darbus, didelio pinigeliu trukumo jau nebejauciu.. labai sunku apeti su 6 metu vijurku, furbolo treniruotes, laikas kartu, darbai... Bet as sukuosi, galiu pasakyti, kad eau laiminga.. mano vaikas mano gyvenimas.. didziuojuosi savimi, kad atsistojau ant koju,kad mano sunus diplomu teikimk sventeje man iteike puokste geliu, po to, kai visi sake, kad mano gyvenimas zlugo. Pries puse mety gyvenime atsirado zmogus, myli mano sunu, siulo kartu gyvent, keliaujame kartu, kaip seima.. bet as via bijojau bendro gyvenimo, maniau, kad dar anksti, bijojau vel kentet.. ir bac po paskutiniu vasaros atostogu NT teigiamas.. nesakau, kad nenoriu antro vaiko, net nezinau ar ryzciausi abortui. Bet bijau, bijau sugriaut viska del ko taip sunkiai dirbau...


Sveikute smile.gif

Jei jau viena karta sugebejote is labai labai sunkios situacijos issikrapstyti praktiskai pati viena, tai siuo atveju, kuomet situacij yra kur kas lengvesne, issikapanosi bus kur kas lengviau. smile.gif

Suprantu, kad gali buti baisus gyvenimas kartu, ypac to tokiu trauminiu patirciu, taciau, manau, aborto darytis neverta. smile.gif Turit jus mylinti vyra. Ko gi dar reikia? smile.gif Nebent jus jo nemylit...
Atsakyti