Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologines ligos 45, Viltis šalia

willow, o kaip porto įdėjimo operacija ir prigyjimas? kažkaip užmačiau facebooke psl. apie onkologinius ligonius, tai ten praktiškai kas antras su portu, čia tik pas mus nepopuliaru arba deda kai jau nebėr kur įdurt g.gif
Atsakyti
Deganti, man irgi dėjo portą tik dėl to, kad venų nebeliko, o prieš pora metų kažkaip niekas nepasiūlė, pati nesusivokiau. Ne visos chemijos taip baisiai ardo venas: taip vadinama raudonoji - naikina be gailesčio. Viena chemija, viena vena. Prigijimas, matyt kaip kam, niekas negali pasakyti, kodėl pas mane atsirado ūminis perikarditas, niekas negali paneigti, kad ir dėl porto (taip organizmas sureagavo į svetimkūnį)... Iš tiesų nuo to laiko, kai įsidėjau (kovo 6d) dar tebejaučiu, kaip svetimkūnį, nors neskauda, sulašino ir chemiją, lyg ir viskas neblogai.
Operacija trunka apie valandą su vietine narkoze ir, jei ne mano temperatūra, alpinėjimai, galvos prasiskėlimas, skystis perikarde - būtų viskas gerai. Kiek visa tai atsitiktinumas, kiek tai susiję su portu - aš negaliu nieko atsakyti.
Atsakyti
QUOTE(NERA @ 2014 03 24, 13:12)
Nekapsi kol kas. Oficialūs dokumentai ligonių kasose, jei pavyks , tai gal jau nuo antros dozės gausim oficialiai.

laba diena, gal galit siek tiek placiau papasakoti, del kokiu vaistu laukiate atsakymo is ligoniu kasu? pas jusu artimaji sarkoma berods? klausiu, nes mamai svarste skirti kazkokius brangius vaistus, del kuriu finansavimo reiktu kreiptis i ligoniu kasas. uzkrito pavadinimas, bet neva labai geri ir efektyvus vaistai.
Atsakyti
QUOTE(safyre @ 2014 03 24, 22:06)
laba diena, gal galit siek tiek placiau papasakoti, del kokiu vaistu laukiate atsakymo is ligoniu kasu? pas jusu artimaji sarkoma berods? klausiu, nes mamai svarste skirti kazkokius brangius vaistus, del kuriu finansavimo reiktu kreiptis i ligoniu kasas. uzkrito pavadinimas, bet neva labai geri ir efektyvus vaistai.


Ne manes klausiat ir nezinau ar pades, bet musu atveju sarkomos gydymui reikejo laukti atsakymo is ligoniu kasu del gemcitabino. Lauke apie pora menesiu. Galiausiai finansavo.
Atsakyti
QUOTE(willow @ 2014 03 24, 22:10)
Deganti, man irgi dėjo portą tik dėl to, kad venų nebeliko, o prieš pora metų kažkaip niekas nepasiūlė, pati nesusivokiau. Ne visos chemijos taip baisiai ardo venas: taip vadinama raudonoji - naikina be gailesčio. Viena chemija, viena vena. Prigijimas, matyt kaip kam, niekas negali pasakyti, kodėl pas mane atsirado ūminis perikarditas, niekas negali paneigti, kad ir dėl porto (taip organizmas sureagavo į svetimkūnį)... Iš tiesų nuo to laiko, kai įsidėjau (kovo 6d) dar tebejaučiu, kaip svetimkūnį, nors neskauda, sulašino ir chemiją, lyg ir viskas neblogai.
Operacija trunka apie valandą su vietine narkoze ir, jei ne mano temperatūra, alpinėjimai, galvos prasiskėlimas, skystis perikarde - būtų viskas gerai. Kiek visa tai atsitiktinumas, kiek tai susiję su portu - aš negaliu nieko atsakyti.


supratau, bet va man ir idomu, na kodėl iškart nesiūlo prie pirmos diagnozės, man po 7 chemijos kursų, kurį sudarė 7 vaistai ir ta raudonoji įėjo, venų nerasta, tačiau gi pasveikus ir gyvent reikia, tai ir kraują paimt, ir teko porą operacijų atlaikyt, o kur įdurt, pastatyt lašine nėra, pastoviai košmaras, pagaliau ir gimdyt teko, kur ir prireikė pastatyt lašinę. Aš ir tada nieko nežinojau, bet dabar tai moterys jei tik yra galimybė būtinai dėtis reikia 4u.gif

willow stiprybės Jums wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Deganti @ 2014 03 24, 20:24)
kažkaip užmačiau facebooke psl. apie onkologinius ligonius, tai ten praktiškai kas antras su portu, čia tik pas mus nepopuliaru arba deda kai jau nebėr kur įdurt  g.gif


Pas mus tvarka tokia-vaikams portus finansuoja Rugutės fondas. Todėl vaikam praktiškai visiems deda(suprask, valstybei nekainuoja doh.gif ). Suaugusiems gi kompensuoja lgonių kasos, todėl dedama tik kai jau nėra ką daryti, arba ligonis ar jo artimieji žino apie porto galimybes.Pikta dėl tokių dalykų, todėl stengiusi tik sausai informuoti.
QUOTE(safyre @ 2014 03 24, 22:06)
laba diena, gal galit siek tiek placiau papasakoti, del kokiu vaistu laukiate atsakymo is ligoniu kasu? pas jusu artimaji sarkoma berods? klausiu, nes mamai svarste skirti kazkokius brangius vaistus, del kuriu finansavimo reiktu kreiptis i ligoniu kasas. uzkrito pavadinimas, bet neva labai geri ir efektyvus vaistai.

Mes laukiam topotekano. Turėtų gauti tokį "kokteilį" topotekanas, irinotekanas ir temozolamidas- juos pasiūlė švedų gydytojai. Mums reikia tik parašų, kad galėtume legaliai lašintis.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2014 03 25, 08:04)
Ne manes klausiat ir nezinau ar pades, bet musu atveju sarkomos gydymui reikejo laukti atsakymo is ligoniu kasu del gemcitabino. Lauke apie pora menesiu. Galiausiai finansavo.

mat kaip. mamai gemcitabino ir dacarbazino kokteili lasina. kreiptis nereikejo.
Papildyta:
QUOTE(NERA @ 2014 03 25, 08:24)
Mes laukiam topotekano. Turėtų gauti tokį "kokteilį" topotekanas, irinotekanas ir temozolamidas- juos pasiūlė švedų gydytojai. Mums reikia tik parašų, kad galėtume legaliai lašintis.

jus patys perkate si vaista?
Atsakyti
Laba diena mergaites. 4u.gif tyliai kuria diena skaitau jusu temuke. Pasibelsiu jei leisit smile.gif Mano mamytei pries 1,5 menesio diagnozavo gimdos kuno vezys (dar kitaip parasyta gimdos gleivines adenokarcinoma) , labai greitai paskyte KT, operacija. KT parode, kad yra itarymu, kad yra metastaziu limfmazgiuose. 18 diena padare operacija, pasalino gimda su priedais, limfmazgius. Daktaras minejo, kad limfmazgiuose buvo metastaziu, bet reikia dar sulaukti histologinio tyrimo.Mamyte laikosi labai gerai, psichologiskai stipri ir nusiteikusi kovoti. Mielosios gal kas esat susidure su tokia diagnoze, kaip isprotejusi visur ieskau informacijos, info mazai. Gydytojas nieko kol kas neaiskino, matyt laukia atsakymu is laboratorijos. Minejo tik kad reikes svytinimo, gal ir chemijos. Pasiskaiciau kad jei yra metastaziu i limfmazgius tai jau matyt 3 stadija.... Apima panika sad.gif Sveika tvirta moterys, ir se tau vezys (visos matyt panasiai masto tuo metu kai suzino diagnoze )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drambiuke: 25 kovo 2014 - 14:42
QUOTE(Deganti @ 2014 03 24, 21:24)
willow, o kaip porto įdėjimo operacija ir prigyjimas? kažkaip užmačiau facebooke psl. apie onkologinius ligonius, tai ten praktiškai kas antras su portu, čia tik pas mus nepopuliaru arba deda kai jau nebėr kur įdurt  g.gif


As jau antra porta turiu. Pirma idejo pries pradedant antra chemoterapijos kursa. Dabar idetas lapkricio menesi. Nieko as jo nejauciu ir man netrukdo. Labai patogu. Blogai tik tiek, kad reikia kas 4-8 sav. vaziuoti praplauti. Gal todel ir nesiulo, kai tikisi, kad nereikes daugiau chemijos.
Atsakyti
QUOTE(drambiuke @ 2014 03 25, 15:40)
Laba diena mergaites.  4u.gif  tyliai kuria diena skaitau jusu temuke. Pasibelsiu jei leisit smile.gif  Mano mamytei pries 1,5 menesio diagnozavo gimdos kuno vezys (dar kitaip parasyta gimdos gleivines adenokarcinoma) , labai greitai paskyte KT, operacija. KT parode, kad yra itarymu, kad yra metastaziu limfmazgiuose. 18 diena padare operacija, pasalino gimda su priedais, limfmazgius.


Laba diena, smile.gif

mano mamos diagnozė gimdos kūno vėžys - bet kita rūšis - serozinė papilinė adenokarcenoma. Tiksli diagnozė ir stadija buvo nustatyta tik po histologinio atsakymo. Nes nuo to priklauso spinduliavimas ir chemijos rūšis (bent mums taip aiškino). Aš taip pat šalia mamos buvau visą jos ligos eigą. Kur Jūs gydotės, kiek metų Jūsų mamai ? Ar operavo Jūsų mamai taukinę?
INFO tikrai nėra daug, aš pagrinde visą informaciją skaičiau anglų kalba. Jeigu JŪS skaitote angliškai, persiųsiu keletą nuorodų.
Šiaip nenusiminkite ir nusiteikite optimistiškai, kadangi ir 3 st. prie šios ligos yra pakankami efektyvus gydymas.

Atsakyti
Drambiuke, sveikatos jūsų mamai.
Norėjau kai ko paklausti blush2.gif Tos, kurios pačios ar artimieji gydėsi Vilniaus onkologiniame, ar atsilyginote vokeliais operavusiam gydytojui, anesteziologui? Jei taip, kiek dabar duoda? Prašau į AŽ. Dėkui.
Atsakyti
QUOTE(korcula @ 2014 03 25, 17:07)
Laba diena,  smile.gif

mano mamos diagnozė gimdos kūno vėžys - bet kita rūšis - serozinė papilinė adenokarcenoma. Tiksli diagnozė ir stadija  buvo nustatyta tik po histologinio atsakymo. Nes nuo to priklauso spinduliavimas ir chemijos rūšis (bent mums taip aiškino). Aš taip pat šalia mamos buvau visą jos ligos eigą. Kur Jūs gydotės, kiek metų Jūsų mamai ? Ar operavo Jūsų mamai taukinę?
INFO tikrai nėra daug, aš pagrinde visą informaciją skaičiau anglų kalba. Jeigu JŪS skaitote angliškai, persiųsiu keletą nuorodų.
Šiaip nenusiminkite ir nusiteikite optimistiškai, kadangi ir 3 st. prie šios ligos yra pakankami efektyvus gydymas.

Mano mamytei 52 . Siuo metu ji dar guli Santariskese, po operacijos savaite.Net nezinau del tos taukines, nieko panasau gydytojas nesake. Zinau kad po biopsijos buvo nustatytas gimdos kuno vezys diferenciuotas i G2. Siandien gydytojas mamai sake , kad atejo jau kazkoks atsakymas , del kazkokio vandens is pilvo, mama sakiusi kad nelabai suprato, bet gydytojas pasake, kad tyrimas geras. Mama kalba rusiskai , tai lietuviskai kalbenama jaucia diskonforta, tai be musu dazniausiai mazai ko klausineja gydytoju blush2.gif
Deja angliskai neskaitau, bet jei nesunku imesk prasau straipsnio nuoroda, bandysiu issiverst smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Nireglina @ 2014 03 25, 21:06)
Drambiuke, sveikatos jūsų mamai.
Norėjau kai ko paklausti  blush2.gif  Tos, kurios pačios ar artimieji gydėsi Vilniaus onkologiniame, ar atsilyginote vokeliais operavusiam gydytojui, anesteziologui? Jei taip, kiek dabar duoda? Prašau į AŽ. Dėkui.

Mano mama dave gydytojui 600, anestoziologui 200. blush2.gif
Atsakyti