Įkraunama...
Įkraunama...

Alimentai - 5

QUOTE(4xmama @ 2016 11 19, 19:15)
LAT kasmėnesinės savo bylų apžvalgos yra informacinis leidinys teisininkams. Bet pirmos instancijos bylų savo iniciatyva LAT nenagrinėja- neperžiūri 4u.gif
Pirmos instancijos teismai rašo tik ataskaitas kiek, kokių bylų išnagrinėjo, neišnagrinėjo, bet savo sprendimų nedemonstruoja, neapžvelgia taip kaip LAT. 4u.gif


Nerandu biggrin.gif. Neperziurijimas ten buvo, o analize, kritikuojant, kad priestarauja sprendimai suformuotai teismu praktikai.
Gali buti, kad skaiciau moksliniuose/baigiamuosiuose darbuose.
Atsakyti
QUOTE(4xmama @ 2016 11 19, 13:24)
Dėl išlaikymo- teismas priteisia ne automatiškai, o pagal prašymą- jei nemoka arba moka, bet nori įteisinti. Ir jei bus kreiptąsi tik del gyv. vietos nustatymo- teismas ir nagrinės tose ribose, o ne pradės dar keisti ieškinio dalyką ir pats priteis išlaikymą, nes taip reikia.
Jei ginčo dėl išlaikymo nekyla- tokių klausimų niekas ir nenagrinėja. Ir čia nesvarbu didelio ar mažo miesto teismo.
3.196 straipsnis. Išlaikymo forma ir dydis
1. Teismas gali priteisti išlaikymą nepilnamečiams vaikams iš jų tėvų (vieno jų), kurie nevykdo pareigos išlaikyti savo vaikus.
Dėl vengimo išlaikyti priteistą išlaikymą yra BK 164 str. Kaip tik dbr šituo užsiimu, galėsiu pasidalint patirtimi.

Jei abu tėvai sutars dėl bendravimo po dvi savaites, o deklaruota vieta bus pas vieną, tai nereiškia, kad turi būti priteistas išlaikymas iš kito. Netgi nenustatant bendravimo tvarkos per pusę laiko, dėl išaikymo galima tartis kaip tik norit. Iš vieno priteisiama, kai jis nepadeda išlaikyti- tenka visa našta mamai. Ir tai teisme pirmiausiai, nustatomi bendri vaiko poreikiai, tėvų pajamos  ir tik tada praporcingai pagal tėvų galimybes nustatomas kokia bus kiekvieno tėvo išlaikymo dalis.
Teismo nutartis:
http://liteko.teisma...89-c7344324e6f2

Mėgstat ginčytis smile.gif Taip, teisiškai tai nesivadins padalinimas, bet praktiškai tai bus padalinimas. Ir dar kartą, jei nėra tokio atvejo teisiško padalijimo, tai  reiškia tik vieną- niekas dar iki galo nėjo, kad būtų toks sprendimas. 
Iki LAT nuėję teismo sprendimai arba keičiami pagal suformuotą praktiką, arba formuojama nauja praktika. Sakyčiau daugiau antras atvejis, nes į LAT bylos patenka tik galima sakyti išskirtinės.
Ir gal jau jūs daugiau tos praktikos žinodama pasakykite, kiek bylų dėl vaiko padalinimo yra pasisakęs LAT ar kiti teismai? Todėl ir negalima sakyti, kad suformuota praktika šiuo padalinimo atveju. Pagal bendražmogiškus, visuomenei priimtinus principus, kad geriausias variantas vaikui gyventi su vienu tėvu, todėl ir praktikos tokios nėra, nes tokių bylų turbūt vienetai. Ateina tėveliai pas teisininkus, o tie sako ne negalima- tai  tuo ir pasibaigia padalijimas.
Beje, dėl vaiko padalinimo aš pritarčiau tik mūsų aptartais atvejais, o dėl to, kad tampyti vaiką per pusę miesto ar Lietuvos, sakyčiau neprotinga.


Jei teisingai supratau šio metu kreipetes del alimentų padidinimo. Man labai idomu kaip dabar padidiną. Gal jus tap pat man padėsyte, ar galiu kreiptis dėl plokštelės (breketų) dar nežinom kas bus kompensacijos pas vaikų tėvą per teismą. Jis geranoriškai atsisakė. Ar yra galimybė priteisti iš jo daugiau negu pusę sumos, nes aš įnvestuoju laiką ir pastangas o jis nę.


Papildyta:
Kokias sumas dabar priteisia teismas šio metu. Mane domina naujausios bylos. Kur galima rasti?
Atsakyti
Sveikos,

Ar 2017 m. reikia indeksuoti alimentus? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Grafee` @ 2017 01 25, 18:39)
Sveikos,

Ar 2017 m. reikia indeksuoti alimentus? 4u.gif


jei vartotoju kainu indeksas yra 101 ir daugiau tada reikia indeksuoti. Indeksas paskelbtas statistikos departamento svetaineje jau sausio menesi. Taikomas tik nuo vasario menesio visiems einantiems metams.
Atsakyti
Radau nuorodą, https://osp.stat.gov...ines-lenteles38 , kaip suprantu šiemet 101,7?
Atsakyti
QUOTE(*Frėja* @ 2017 02 02, 07:17)
Radau nuorodą, https://osp.stat.gov...ines-lenteles38 , kaip suprantu šiemet 101,7?

As irgi taip matau.
Atsakyti

Sveikos.  Jau mėnesis, kaip nebegyvenam su vyru, bet oficialiai dar neišsiskyrėme. EX vyras prie vaiko išlaikimo neprisideda nei kiek. Noriu prisiteisti elementus ,bet net nežinau nuo ko pradėti. Gal kas ką patartu? Gal kas žino nebrangų(šiuo metu žiauriai sunku su pinigėliais) teisininką , kuris galėtu parašyti elementu išieškojimo prašymą?

Atsakyti
206, kompu naudotis mokate-sėdat ir pati parašote. Su vyru tokiu susituokėme tada tada, turime vaikų tokiu tokiu. Vyras nuo tada išėjo gyventi atskirai, neduoda pinigų vaikų išlaikymui, nepadeda jų išlaikyti nuo tada tada. vienam vaikui reikia tokios sumos per mėn: batams tiek , drabužiams tiek, maistui tiek, higienai tiek, darželiui tiek, komunaliniams tiek ir t.t.Čia turite paskaičiuoti - susirašote visas išlaidas kokias tik įmanoma ir paskaičiuojate kiek bus vidutiniškai per mėn. vienam vaikui. Mano mėn. pajamos yra tokios, vyro mėn. pajamos yra tokios. Pageidautina iš savo darbo pristatyti pažymą apie darbo užmokestį, jei įmanoma, galite pristatyti ir iš vyro darbovietės. jei neįmanoma- vyras vėliau pats turės pristatyti. Prašau teismo iš vyro tokio tokio priteisti išlaikymą nuo tokios datos (nuo kada nemoka).
Jei įtariate, kad vyras priešinsis ar įvertinusi, kad teismai paprastai trunka nuo kelių mėn. iki kelių metų, o pinigų labai reikia. Prašykite tame pačiame prašyme, kad priteistų laikiną išlaikymą vaikams (jį priteisia skubiai), tai turėsite bent kažkokių pinigų. Irgi reikia išdėstyti, kad trūksta pinigų išlaikymui, neturite kuo maitinti vaikų- vyras nepadeda, o teismai gali užsitęsti, tai kol teismas neišnagrinės bylos, prašote kad būtų priteistas laikinas išlaikymas. Su vykdomuoju raštu patartina iškart eiti pas antstolius, jei manote kad vyras gražiuoju nemokės. tada priverstinai išieškos iš vyro, arba galėsite po mėn. nemokėjimo kreiptis į VIF. Vis nors kažkiek gausite.
Vėliau jei matysite, kad vyras labai priešinasi- kai parašys atsiliepimą, arba paims advokatą. ir jei labai jau jums nedrąsu bus, tada galite pamąstyti apie advokatą.
galbūt jums priklauso nemokama advokato pagalba. bet tokio aš neimčiau. jau geriau be to nemokamo- valstybinio.
Atsakyti
http://rekvizitai.vz...ymo-priteisimo/

Cia yra del teismo isakymo pareiskimas

Nera sudetinga uzpildyt. Ir laikinuju apsaugos priemoniu-laikino islaikymo juo galima prasyti.

Ir, dar paprasciau dokus pateikti per e.teismas sistema-tereikia tureti eparasa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Realesne: 05 vasario 2017 - 15:15
Įdomiai diskutavot/pykotės dėl vaiko padalinimo. Žinokit, Olandijoj be problemų vaikas "padalinamas". Ir dažnai gyvena pasikeičiant.
Kas mane labai nuvilia Lietuviškuose įstatymuose, tai kad sakykim vaiko gyv vieta skiriama su mama, tėtė turi mokėt alimentus, abu lieka vaiko tėvais (juk skirias tėvai, o ne vaikas), ir tada, kai reik keliaut, ar kažkokius dokus tvarkyt (keist pasą), tada tėvas tampa ne tėvu, o tik alimentų mokėtojų, kuris neturi teisės vaiko nuvest pasą pakeist... kurioj vietoj jis oraranda teisę būt pilnaverčiu tėvu? Suprantu, kai būna apribotas bendravimas ar pan...
Pati susidūriau su tuo vasarą... vaikas varo be manęs atostogauti (tiksliau du vaikai), aš nenoriu į Lietuvą, bet esu priversta važiuot, nes mat išsiskyrus aš esu labiau mama, nei tėvas yra tėvu...
Atsakyti
QUOTE(rami_123 @ 2017 02 08, 13:59)
Įdomiai diskutavot/pykotės dėl vaiko padalinimo. Žinokit, Olandijoj be problemų vaikas "padalinamas". Ir dažnai gyvena pasikeičiant.
Kas mane labai nuvilia Lietuviškuose įstatymuose, tai kad sakykim vaiko gyv vieta skiriama su mama, tėtė turi mokėt alimentus, abu lieka vaiko tėvais (juk skirias tėvai, o ne vaikas), ir tada, kai reik keliaut, ar kažkokius dokus tvarkyt (keist pasą), tada tėvas tampa ne tėvu, o tik alimentų mokėtojų, kuris neturi teisės vaiko nuvest pasą pakeist... kurioj vietoj jis oraranda teisę būt pilnaverčiu tėvu? Suprantu, kai būna apribotas bendravimas ar pan...
Pati susidūriau su tuo vasarą... vaikas varo be manęs atostogauti (tiksliau du vaikai), aš nenoriu į Lietuvą, bet esu priversta važiuot, nes mat išsiskyrus aš esu labiau mama, nei tėvas yra tėvu...


Taip, keblu. Is tikruju, pasigilinus i teises aktus, manau galima rasti, kad sita nustatyta tvarka priestarauja Ck itvirtintoms lygioms tevu teises ir pareigoms auklejant ir rupi nantis vaiku.
Pirmiausiai, aisku reiktu studijuot ta tvarka 4u.gif LT daznai buna pas valdininkus-"todel, kad taip reikia", o kur parasyta arba nezino arba nevisada gali paaiskinti.
Atsakyti
QUOTE(smlga @ 2017 02 01, 20:30)
jei vartotoju kainu indeksas yra 101 ir daugiau tada reikia indeksuoti. Indeksas paskelbtas statistikos departamento svetaineje jau sausio menesi. Taikomas tik nuo vasario menesio visiems einantiems metams.

o alimentu gavejui reikia kazka specialaus daryti su tuo indeksavimu (kur ir ka? ), ar cia automatiskai viskas vyksta? g.gif
Atsakyti