Įkraunama...
Įkraunama...

Alimentai - 5

QUOTE(emante @ 2014 09 30, 13:08)
Išsiskyriau prieš metus. Turiu du vaikus. Vieną - pilnametį, pirmo kurso studentą (už studijas aš moku). Antrasis sūnus - antrokas.
Tėvas antrokui perveda kas mėnesį 300 lt, vyresniam - nieko.  Žinau, kad... kadangi mano vyresnėlis pilnametis, jis pats turėtų kreiptis į teismą dėl išlaikymo. Bet aš nenoriu svo vaiko kišti į teismus.
Todėl.... Klausimas: ar galiu savo ex paduoti į teismą, kad priteistų didesnius alimentus jaunesnio sūnaus išlaikymui?
Ex - oficialios - pajamos apie 1000 lt. Turto turi - oficialaus - maaždaug už 20 tūkst. (neoficialiai ir turto turi daugiau, ir pajamų gauna daugiau).
Kur ir kaip turėčiau kreiptis dėl alimentų padidinimo ir ar būtų patenkintas mano ieškinys?
(su 300 lt vaikui suma aš buvau sutikusi (nes kitaip jis man nedavė skyrybų - taikiai, plius, žodžiu žadėjo mokėti ir vyresniam). Taigi, su 300 lt aš buvau sutikusi. Realiai, nei mano pajamos nukrito, nei jo paaugo, nei vaiko išlaidos l. pasikeitė. Bet... skyrybų teisme teisėja sakė, jog kreipčiausi į teismą dėl alimentų padidinimo ir mano ieškinys būtų patenkintas.)

Ką manote jūs? Gal esat su tuo susidūrę? Pernai gruodį aš pasirašiau, jog sutinku gauti 300 lt.  jei dabar kreipčiausi dėl sumos padidinimo????

labai jums būtų ačių už atsakymą.  4u.gif


Tokiu atveju žiūrima, ar pasikeitė tėvų turtinė padėtis, ar vaiko poreikiai išaugo. Jūsų atveju labai nedaug laiko praėjo. Tačiau liko tik vienas išlaikytinis (kitas sūnus pilnametis) tai manau priteistų 500 Lt.
Kitas sūnus irgi galėtų kreiptis, tegu moka tėvelis mirksiukas.gif Bet suprantu, kad nesinori vaiko po teismus tampyt...
Atsakyti
QUOTE(Lu Lu @ 2014 09 30, 15:29)
Tokiu atveju žiūrima, ar pasikeitė tėvų turtinė padėtis, ar vaiko poreikiai išaugo. Jūsų atveju labai nedaug laiko praėjo. Tačiau liko tik vienas išlaikytinis (kitas sūnus pilnametis) tai manau priteistų 500 Lt.
Kitas sūnus irgi galėtų kreiptis, tegu moka tėvelis  mirksiukas.gif Bet suprantu, kad nesinori vaiko po teismus tampyt...




matot, kai mes skyrėmės, pirmasis sūnus irgi jau buvo pilnametis. Todėl suma vaikų išlaikymui.... Na, buvo skiriamas išlaikymas jau tada tik vienam sūnui.

Tiesa, teisėja teismo metu pareiškė, kad atsisako mus skirti - su tokiais alimentais, bet aš apsipyliau ašarom, sakau, sutinku su viskuo, tik išskirkit. Tada teisėja - l.žmogiškai - sako, ok, aš jus išskirsiu. Bet jūs turit man pažadėt, kad pateiksit ieškinį dėl alimentų padidinimo.

Kas dėl vyresnio sūnaus... Jo tėvas sako: "tegul paskambina ir paprašo" (bet aš neleisiu savo sūnui žemintis dėl kelių šimtų per mėnesį. Po teismus jo taisyti, taipogi nenoriu. Nes geras tas mano vaikas ir jautrus. Čia aš - kovinėsmile.gif Jis visai nea:))



Kokia turėtų būti mano veiksmų eiga? Ar man būtinai reikia ieškoti advokato? Ar pakanka nueiti į teismą ir pačiai pateikti ieškinį? (na, nes advokatai irgi kainuoja....) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(emante @ 2014 09 30, 14:08)
Ką manote jūs? Gal esat su tuo susidūrę? Pernai gruodį aš pasirašiau, jog sutinku gauti 300 lt.  jei dabar kreipčiausi dėl sumos padidinimo????

labai jums būtų ačių už atsakymą.  4u.gif

šiaip labai blogai padarėt, kad su tokia maža suma sutikot, nes pasididint sunkiau nei iš pradžių prisiteisti. jums reikėtų įrodyti, kad pasikeitė turtinė padėtis (jūsų pablogėjo arba jo pagerėjo), arba padidėjo vaiko poreikiai.
net jeigu per metus ir nepadidėjo (o taip turbūt ir yra), manau, gan nesunkiai įrodytumėt, kad vaikui reikia didesnių alimentų nei 300 lt (juk maistas, komunalkės, drabužiai,vaistai,būreliai ir t.t. visko dauuug). aš bandyčiau didint.
dėl suaugusio sūnaus, jis turi kreiptis, nes jūs nesate atsakinga už pilnametį žmogų. kai man buvo 18, aš irgi kreipiausi savo vardu dėl alimentų (irgi jautruolė ramuolė ). tik iš anksto patariu turėti advokatą. tada viskas bus žymiai lengviau ir jis galės atstovauti jūsų sūnaus interesus teisme,ir mažiau streso jam. ypač jeigu mokat už mokslą,tai tikrai turėtų kažkiek priteist. šaiip jeigu oficialios pajmos 1000,tai 50 proc. gali priteist. bet jeigu turi oficialiai turto,gali ir jį užkabinti.
žodžiu,tikrai kreipkitės, nes tikrai kažką laimėsit. išlaidas už advokatą galit iš jo irgi prisiteist. ir nebūkit principinga savo vaikų sąskaita. ne sau juk reikalaujat, o vaikams,ir ne vagiat, o teisėtų pinigų norit. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *MM*: 30 rugsėjo 2014 - 14:25
QUOTE(*MM* @ 2014 09 30, 16:23)
šiaip labai blogai padarėt, kad su tokia maža suma sutikot, nes pasididint sunkiau nei iš pradžių prisiteisti. jums reikėtų įrodyti, kad pasikeitė turtinė padėtis (jūsų pablogėjo arba jo pagerėjo), arba padidėjo vaiko poreikiai.
net jeigu per metus ir nepadidėjo (o taip turbūt ir yra), manau, gan nesunkiai įrodytumėt, kad vaikui reikia didesnių alimentų nei 300 lt (juk maistas, komunalkės, drabužiai,vaistai,būreliai ir t.t. visko dauuug). aš bandyčiau didint.
dėl suaugusio sūnaus, jis turi kreiptis, nes jūs nesate atsakinga už pilnametį žmogų. kai man buvo 18, aš irgi kreipiausi savo vardu dėl alimentų. tik iš anksto patariu turėti advokatą. tada viskas bus žymiai lengviau ir jis galės atstovauti jūsų sūnaus interesus teisme. ypač jeigu mokat už mokslą,tai tikrai turėtų kažkiek priteist. šaiip jeigu oficialios pajmos 1000,tai 50 proc. gali priteist. bet jeigu turi oficialiai turto,gali ir jį užkabinti.
žodžiu,sėkmės ir tikrai kreipkitės, nes tikrai kažką laimėsit.



Ačiū jums l. už patarimą smile.gif mėginsiu ieškoti advokato. dėl mažiuko. dičkio nenoriu velti į tuos reikalus. Tiesa, dabar gal mane užmėtysit pinigais, bet... uždirbu aš normaliai, tiesiog... savo buvusį vyrą šelpiau daugybę metų (na, nes visada uždirbadavau 2-3 kartus daugiau už jį, o viską dalinomės pusiau), nebenoriu šelpti toliau - nes taigi jo išlaidas aš savo pinigais dengiu. O tie 300 lt, kurie, pasak jo, yra dviems vaikams.... mažiukui už prailgintą grupę per mėnesį moku 200 lt + 200 lt maitinimas (dieną, mokykloj, ir prailgintoj grupėj). Nekalbu apie fondus, pratybas, mokyklines priemones, ekskursijas, drabužius, vaistus ir išlaidas namie.... manau, turiu teisę reikalaut, juolab, kad žinau, jog... ir į užsienį nuvažiuoja, ir mašiną naują nusipirko.... Neskursta tikrai.... va, žodžiu, pamėginsiu smile.gif
Atsakyti
Laba diena,as su tokiu klausimu.Buves vyras nuo spalio 2d.isejo is darbo,iki to laiko gaudavau alimentus kas menesi,dabar galima sakyt nieko nezinau nei kur eit nei kur kreiptis,jei jis uzsiregistruos darbo birzoj ir gaus ismoka tai kaip suprantu alimentus turetu isskaiciuoti?Tai man gal reikia kreiptis i anstole ir ar tai kainuoja?Esu pasimetus,nerandu vietos,nes likau su labai mazom pajamom.Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurga75 @ 2014 10 04, 22:20)
Laba diena,as su tokiu klausimu.Buves vyras nuo spalio 2d.isejo is darbo,iki to laiko gaudavau alimentus kas menesi,dabar galima sakyt nieko nezinau nei kur eit nei kur kreiptis,jei jis uzsiregistruos darbo birzoj ir gaus ismoka tai kaip suprantu alimentus turetu isskaiciuoti?Tai man gal reikia kreiptis i anstole ir ar tai kainuoja?Esu pasimetus,nerandu vietos,nes likau su labai mazom pajamom.Aciu 4u.gif

turi isskaiciuoti is bedarbio ismokos, o paskui nezinau (kai ismoka baigsis). jei veluos, kreipkites i anstoli, jis ima mokesti, bet is vyro ji nuskaiciuoja. jei anstolis netures is kur isreikalaut, mokes VIF po 195 lt.
Atsakyti
QUOTE(*MM* @ 2014 10 04, 23:23)
turi isskaiciuoti is bedarbio ismokos, o paskui nezinau (kai ismoka baigsis). jei veluos, kreipkites i anstoli, jis ima mokesti, bet is vyro ji nuskaiciuoja. jei anstolis netures is kur isreikalaut, mokes VIF po 195 lt.

O tai man kreiptis i darbo birza ar kaip?Juk birza tai nezino kad jis alimentus moket turi,vistiek gal reikia kazkokio dokumento?
Atsakyti
QUOTE(Jurga75 @ 2014 10 05, 15:42)
O tai man kreiptis i darbo birza ar kaip?Juk birza tai nezino kad jis alimentus moket turi,vistiek gal reikia kazkokio dokumento?

O kam jums kreiptis? Jo reikalas alimentus mokėt,ar iš algos,ar iš išmokos. Jei nemokės,kreipsitės į anstolius,jie tvarkysis.
Atsakyti
QUOTE(*MM* @ 2014 10 05, 16:14)
O kam jums kreiptis? Jo reikalas alimentus mokėt,ar iš algos,ar iš išmokos. Jei nemokės,kreipsitės į anstolius,jie tvarkysis.

Todel.kad noriu gaut i saskaita,o ne i rankas,nepasitikiu,gal galiu i birza nueit ir pasakyt?
Atsakyti
QUOTE(Jurga75 @ 2014 10 06, 12:57)
Todel.kad noriu gaut i saskaita,o ne i rankas,nepasitikiu,gal galiu i birza nueit ir pasakyt?

tai jei gaunat į rankas, ko jums nepasitikėt? čia tik jis gali nepasitikėt, nes jeigu būtumėt piktybiška, tai galėtumėt paduot anstoliams teigdama ,kad jis nemokėjo, nors būtų mokėjęs, bet įrodymų jis neturėtų.
o kas teismo nutarty parašyta, kad moka į sąskaitą ar į rankas? kaip iki šiol mokėjo?
su birža dar anksti, palaukit (jie patys turbūt nieko dar nepaskaičiavo)), gal gi mokės jis. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*MM* @ 2014 10 06, 13:05)
tai jei gaunat į rankas, ko jums nepasitikėt? čia tik jis gali nepasitikėt, nes jeigu būtumėt piktybiška, tai galėtumėt paduot anstoliams teigdama ,kad jis nemokėjo, nors būtų mokėjęs, bet įrodymų jis neturėtų.
o kas teismo nutarty parašyta, kad moka į sąskaitą ar į rankas? kaip iki šiol mokėjo?
su birža dar anksti, palaukit (jie patys turbūt nieko dar nepaskaičiavo)), gal gi mokės jis. mirksiukas.gif

Visad gaudavau i saskaita,o su juo nebendraunu ir nenoriu kol kas matyt,todel ir noriu sutvarkyt,kad pervestu i saskaita 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurga75 @ 2014 10 06, 15:04)
Visad gaudavau i saskaita,o su juo nebendraunu ir nenoriu kol kas matyt,todel ir noriu sutvarkyt,kad pervestu i saskaita 4u.gif

o į sąskaitą jis pervesdavo,ar per įmonę,kurioj dirbo?
Atsakyti