Įkraunama...
Įkraunama...

"Invalidai"

QUOTE(alfa159 @ 2008 02 14, 16:35)
Tai paskaiciau as, kas cia peikiami. Ir jus paskaitykit  mirksiukas.gif . Kas tai neuzkliuna antikvariniu golfuku sveiki vairuotojai.

Turi tevai ir grupes, ir popierius priklausancius. O vat zenkliuko ant masinos nededa is principo- nepatogu visam pasauliui saukti- gailekite manes! Na, jie taip supranta. As irgi suprantu ta ju nora neafisuoti savo ligu. Buna, kad priremia ligos juos prie sienos, tada is lovu nepasikelia ilgai. O kai atsigauna pusiau, isvaziuoja i miesta, pasidaro svente , tai jokio kaifo visiems akis badyti tais lipdukais. Manau, lipduku privalomumas (jei toks is teisu yra) pazeidzia zmogaus teises (galima atkapstyti, kokias). Neprivalo gi pensininkai nesioti raisciu su uzrasu PENSININKAS. Uztenka tam tikrais momentais parodyti pazymejima. Manyciau, tie lipdukai zemina zmogaus oruma.


Dristu nesutikti su tavo nuomone.. g.gif Bet kaip sakoma, kiek zmoniu, tiek nuomoniu.. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Papooga @ 2008 02 14, 15:54)
Užsidėti ženklą "gali" bet kas, o jei patikrins ar nesi melagis užteks pažymėjimą parodyti, nebūtina ta rankinis valdymas atžyma.
Deja vien neįgalumo pažymėjimo neužtenka, turi būti ir žyma tech.pase, nes lengvata suteikiama tik judėjimo negalią turintiems.

QUOTE(Papooga @ 2008 02 14, 15:54)
Ne visiems neįgaliesiems reikalingas rankinis valdymas.
Taip, aš vairuoju "automatą", bet tech.pase įrašyta - "Rankinis valdymas".

QUOTE(Papooga @ 2008 02 14, 15:54)
O jeigu veža neįgalųjį irgi gali naudotis lengvatomis ir užsidėti ženkliuką.
Taip, jeigu automobilis priklauso tam neįgaliajam, turinčiam tokią teisę(su lipduku ir žyma tech.pase).

QUOTE(Papooga @ 2008 02 14, 15:54)
O dėl nėščiųjų, tai jei jau tikrai prastai jaučiasi tai nėr ko į parduotuves ir eiti, pakentės truputį ir galės apsipirkinėti sočiai.
Gal ir taip. O be to nėštumas praeina, taip sakant po 9 mėn., o su negalia ir numirti tenka.
Atsakyti
QUOTE(Jadziūnė @ 2008 02 12, 21:20)
Tai gal ir patylėk tada arba pagimdyk pradžiai keleta vaikų  4u.gif , nelinkiu niekam komplikuoto nėštumo, bet matau, jog kai kam tai galėtų išeiti į naudą vardan pažinimo, kad nekalbėtų netiesos. Dar kartą kartoju, kad nėščiosioms būna kartais (LAIKINAI ne amžinai gi  doh.gif ) sunku kaip ir neįgaliesiems  ir jos bent porai mėnesiukų nusipelno parkuotis arčiau reikiamo objekto. dry.gif


Manau, kad nėštukems labai praverstų ne tiek objekto artumas, kiek platesnė parkavimo vieta. Ne sykį teko matyti, ir pačiai patirti, kaip sunku įlipti į mašiną kai šalia kas prisispaudžia menku atstumu, o pilvas didelis, neina prasispraust...
Atsakyti
QUOTE(Palemonas @ 2008 02 14, 17:01)
Deja vien neįgalumo pažymėjimo neužtenka, turi būti ir žyma tech.pase, nes lengvata suteikiama tik judėjimo negalią turintiems.

Taip, aš vairuoju "automatą", bet tech.pase įrašyta - "Rankinis valdymas".

Taip, jeigu automobilis priklauso tam neįgaliajam, turinčiam tokią teisę(su lipduku ir žyma tech.pase).

Gal ir taip. O be to nėštumas praeina, taip sakant po 9 mėn., o su negalia ir numirti tenka.


Gal galite duoti nuoroda i teises aktus apie Jusu nurodytas neigaliuju transporto parkavimo salygas? Ka tik perzvelgiau aktualia KET redakcija, ten salygos kur ks lakoniskesnes. g.gif

O apie nescias, tai neverta gincytis... Faktas tas- kas nepatyre ekstra atveju nestumo metu ar sudetingo nestumo, tas nesuvoks, ape ka kalba.
Atsakyti
Aš tai skambinausi į kelių policiją ir man taip pasakė, anksčiau būdavo skiriamas ženkliukas ir t.t., o dabar pats turi susiveikti.

Atsakyti
QUOTE(Palemonas @ 2008 02 14, 16:01)
Gal ir taip. O be to nėštumas praeina, taip sakant po 9 mėn., o su negalia ir numirti tenka.

Nu, kas čia tie devyni mėnesiai, gali gi ir nevalgęs pralaukt irnesakyk.gif
keista man ta nuomonė - jei laukies - nėr ko į parduotuvę eiti, jei maitini kūdikį - nedrįsk nei parduotuvėj, nei kavinėj pabūt, nes mūsų visuomenė įsitikinus, kad kūdikiai oru gyvi...
tai gal tada ir neįgaliems nėr ko ten važiuoti? gi lai sėdi namie užsidarę, gal jie kaip ir nėščios ar su mažais vaikais - nelabai žmonės? g.gif
Atsakyti
QUOTE(lempute- @ 2008 02 14, 16:08)
cia tikrai didele problema, mums daznai tenka kviestis policija, kai net kieme buna uztatyta musu vieta.. unsure.gif

Kaip suprasti kieme užstatyta JŪSŲ vieta, tuomet kviečiat policiją? blink.gif Nuo kada kiemuose vietos skaitomos "kažkieno" ir į jas bet kas negali statyti? Išsipirkote ten žemę ar kaip? Ką sako atvykusi policija? g.gif

QUOTE(Dasha @ 2008 02 14, 19:28)
Nu, kas čia tie devyni mėnesiai, gali gi ir nevalgęs pralaukt irnesakyk.gif
keista man ta nuomonė - jei laukies - nėr ko į parduotuvę eiti, jei maitini kūdikį - nedrįsk nei parduotuvėj, nei kavinėj pabūt, nes mūsų visuomenė įsitikinus, kad kūdikiai oru gyvi...
tai gal tada ir neįgaliems nėr ko ten važiuoti? gi lai sėdi namie užsidarę, gal jie kaip ir nėščios ar su mažais vaikais - nelabai žmonės?  g.gif

Nu jo, nėščioms gi nereikia nei maisto, nei mažiukui susipirkt viską irnesakyk.gif , ar čia reikėtų susiprasti- testą tik pasidarei ir dumk skubiai susipirkt viską 9 mėn. biggrin.gif Kolege, kokios kavinės nėščiosioms, Jūs ką blink.gif , turi sėdėt namie, megzt kojinaites biggrin.gif
Graudu. Teisingai, yra nestuke.gif , katros iki paskutinės dienos pralaksto, o ką toms daryti, kurios pusė nėštumo privalo pragulėti, atsargiai net vaikščioti, o jei jos dar ir vienišos? doh.gif Sakysit, pačios kaltos, nereikia gult su kuo papuola? biggrin.gif Nejuokinkit gegučių, kas tai norėsit pasakyt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Papooga @ 2008 02 14, 17:37)
Aš tai skambinausi į kelių policiją ir man taip pasakė, anksčiau būdavo skiriamas ženkliukas ir t.t., o dabar pats turi susiveikti.


Tai baudas gi turi teise duoti tik uz KET pazeiudimus, o ne uz policininko Vasios fantazijas mirksiukas.gif . O KET tokiu taisykliu nera. Beje, o kur imanoma butu daryti irasus i techpasi- gi ten automobilio dokumentas, o ne zmogaus. g.gif

Siaip jau neradau, kad neigaliuju vietose galima parkuoti tik judejimo negalia turintiems neigaliesiems. Manau, tai net neetiska butu. Tikrai nesuprasciau valstybes, kuri tokia norma KET irasytu (gerai, kad Lietuva ne is tokiu). Juk yra zmoniu su veziu (uz tai irgi gauna invalidumo grupes), su ligomis, kurios kelia nuolatini skausma... Tai juos irgi vaikytumet is spec. parkavimo vietu? Beje, ko taip uzsiciklinot ant Akropolio. Ne vien maistu ir smutkem zmones gyvi. Vat prie Katedros irgi yra specialios vietos neigaliems, prie visu baznyciu Vilniuje tokias galima atrasti. Ar linciuosit vairuotoja, atvezusi i tokia vieta savo senute mama?

Apskritai, manau, kad visiems mums dar yra kur augti. Gera butu gyventi visuomeneje, kuri butu nepavydi, nepriesiska, nesavanaudiska, nepikta. Tada ir seneliai, ir ligoniai, ir nescios, ir daugiavaikes atrastu vietos.

P.S. Keista, nesu macius, kad VISOS neigaliuju vietos butu uzimtos. Gi tikrai yra paliktos laisvos. Net tas jusu idetas filmuotas vaizdelis kazkaip keistai ziurisi- gi pilna laisvu neigaliuju vietu- kur problema??? Tame merse? blink.gif Tikiu, kad jei sveiki parkuoja specialiose vietose (pigias ar brangias masinas), tai jiems tikrai reikia. Daugiau geranoriskumo is visu butu gerai. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jadziūnė @ 2008 02 12, 16:42)
Man pikta buvo, būdama  nestuke.gif  paskutinėmis dienomis jaučiausi tikrai baisiau nei neįgalus žmogus pvz be kojos ar rankos  rolleyes.gif , o šen bei ten reikėjo nuvažiuoti, galėtų gi nėščioms paskutinėm dienom bent išduot leidimą statytis invalidų vietose, a?

invalidumą prilyginat nėštumui blink.gif blink.gif ot čia tai mąstymas blink.gif blink.gif ar esat buvus kailyje žmogaus, kuris yra be kojų? be rankų? sakot, nėščiai būti baisiau negu būti bekoju? nevarykit Dievo į medį ax.gif Žinau, ką kalbu, beje...

O kai kuriose ES šalyse yra gera praktika, kad ant neįgaliųjų vietose neteisėtai pastatytų automobilių klijuojamas lipdukas "Paimk mano negalią" ar pan. Beje, sunkiai nusilupantis tas lipdukas, tai kokiam naujo BMW savininkui baisi trauma būna, kad jo mašinikė šitaip subjaurojama doh.gif Sako, padeda g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jadziūnė @ 2008 02 14, 20:06)
Kaip suprasti kieme užstatyta JŪSŲ vieta, tuomet kviečiat policiją?  blink.gif Nuo kada kiemuose vietos skaitomos "kažkieno" ir į jas bet kas negali statyti? Išsipirkote ten žemę ar kaip? Ką sako atvykusi policija?  g.gif



Kodel tu visalaik ironizuoji kiekviena pasakyma? Pas mus kieme yra automobiliams vietos pagal butus.. Cia apie neigaliuosius kalba eina.. Tai atvykusi policija israso "pazeidejui" bauda..
Atsakyti
as tai suprantu ta "savo: vietu politika kiemuose taip: yra (daba rypac naujos statybos namuose) kieme isperkamos vietos - tiek kieme, tiek pozeminiam ar kokam garaze, issipirkus uzrasomas savininko masiniuko numeris, jei grizta savininkas, randa ja uzstatyta- kviecia policija, nes cia kaip ir privacios teritorijos uzemimas, tada prasom taip bauda ar kazkas. o jei kiemas bendras- kaip glai but tavo mano ar Jono vieta?? musu pvz kiemas is greitm utriju namu uzstatytas, mes patys neturime kur statyti, tik jau nemanau, kad policijai tai turi rupet - nelogiska, kad eis per masinas, ieskos kieno ji, kur regsitruotas savininkas ir baus kad stato kieme - aisktelej, gi nesunumeruota.
Papildyta:
QUOTE(zuza @ 2008 02 14, 20:05)
invalidumą prilyginat nėštumui blink.gif  blink.gif  ot čia tai mąstymas blink.gif  blink.gif ar esat buvus kailyje žmogaus, kuris yra be kojų? be rankų? sakot, nėščiai būti baisiau negu būti bekoju? nevarykit Dievo į medį ax.gif Žinau, ką kalbu, beje...

O kai kuriose ES šalyse yra gera praktika, kad ant neįgaliųjų vietose neteisėtai  pastatytų automobilių klijuojamas lipdukas "Paimk mano negalią" ar pan. Beje, sunkiai nusilupantis tas lipdukas, tai kokiam naujo BMW savininkui baisi trauma būna, kad jo mašinikė šitaip subjaurojama  doh.gif  Sako, padeda  g.gif

nugi niekas nesako kad nescia tai tas pats kas be koju jezus kaip mes megstam viska savaip perskaityt ir interpretuoti... duok dieve, kad tik nesciosios statutu i neigaliu vietas - tai oj patikek manim, kiek ju laisvu butu.
Atsakyti
QUOTE(Dasha @ 2008 02 14, 20:47)
nugi niekas nesako kad nescia tai tas pats kas be koju jezus kaip mes megstam viska savaip perskaityt ir interpretuoti...


jezus cia isvis ne prie ko mirksiukas.gif o as turiu vaika su apmutuotomis kojomis, ir viena supermamyte, Jadziune berods, cia pareiske, kad ji nescia sunkiau vaiksciojo negu zmogus be koju. Uztat esą nesciai piklauso kone daugiau privilegiju statyti savo auto spec.vietoje negu judejimo negalia turinciam, nes neigalus matot lengviau juda uz nescia blink.gif Mane tokia perdeta "ironija" suerzino devil.gif Ne vietoje tiesiog ir nevykusiai pajuokauta. Galbut as per daug jautriai reaguoju, nes tai liecia tiesiogiai mano vaiko skaudzia situacija. Bet jus irgi juokaudamos galvokit ka snekat.
Atsakyti