Įkraunama...
Įkraunama...

Finansai ir buitis poroje

Musu seimoj taip - vyras gauna daug daugiau, jis apmoka visas saskaitas, keliones, didesni pirkiniai is jo algos, ka as uzsidirbu - isleidziu kur noriu ir pasitaupau juodai dienai, o namu ruosa tokia : valgyt darau tik as, nes jis tiesiog nemoka, bet jis plauna indus, jis siurbia , as is paskos plaunu grindis, as laistau geles, jis valo dulkes... Ta prasme, mes visad tvarkomes kartu ir ta diena buities darbis pasidalinam, a , na skalbiu tik as, nes jis nemoka skalbykles nustatyti lotuliukas.gif
Siaip manau, kad nesvarbu kad moteris uzdirba maziau, bet ji juk DIRBA ir irgi pavargsta, todel namu buitis turi but vienodai padalinta 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stichija: 17 kovo 2014 - 21:44
QUOTE(Stichija @ 2014 03 17, 21:43)
Musu seimoj taip - vyras gauna daug daugiau, jis apmoka visas saskaitas, keliones, didesni pirkiniai is jo algos, ka as uzsidirbu - isleidziu kur noriu ir pasitaupau juodai dienai, o namu ruosa tokia : valgyt darau tik as, nes jis tiesiog nemoka, bet jis plauna indus, jis siurbia , as is paskos plaunu grindis, as laistau geles, jis valo dulkes... Ta prasme, mes visad tvarkomes kartu ir ta diena buities darbis pasidalinam, a , na skalbiu tik as, nes jis nemoka skalbykles nustatyti  lotuliukas.gif
Siaip manau, kad nesvarbu kad moteris uzdirba maziau, bet ji juk DIRBA ir irgi pavargsta, todel namu buitis turi but vienodai padalinta  4u.gif

taigi, iš esmės, tavo vyras sumoka už viską, o tavo atlyginimas lieka tik tau, ir dar vyras su tavimi dalinasi namų ruoša...sėdi vyrui ant sprando ir tiek.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 17, 20:52)
na, autorė apsigyvenusi su draugu, šeima automatiškai netampa, tai viena.

Galvojau, kad autorė ištekėjusi. Blogai perskaičiau.

QUOTE(Pienių pūkai @ 2014 03 17, 21:47)
Vakaruose įprasta, kad tiek vyras, tiek moteris įneštų tokią pačią ar labai panašią dalį į šeimos biudžetą. Visi pinigai taip pat nėra bendri, įprasta kiekvienai pusei turėti personal savings. Man toks modelis patinka smile.gif

Net ir tuose pačiuose vakaruose keliama problema, kad moteris už tą patį darbą, kaip kolega vyras gauna tik apie 80-85% vyro atlyginimo (kaip tik mačiau reklamą, kad "10,060 £ is still the average pay gap between men&women"). Nežinau kaip vakaruose, bet LT gana įprasta, kad dėl vaikų, moteris mieliau renkasi prasčiau apmokamą (pvz. valstybiniame sektoriuje) darbą, tam, kad nekiltų problemų slaugant vaiką ir pan. Manau, logiška, kad tokiomis sąlygomis moteriai įnešti vienodą pajamų dalį yra sudėtingiau.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 17, 21:53)
taigi, iš esmės, tavo vyras sumoka už viską, o tavo atlyginimas lieka tik tau, ir dar vyras su tavimi dalinasi namų ruoša...sėdi vyrui ant sprando ir tiek.

as jam per prievarta ant kaklo nesikoriau blush2.gif , as irgi dirbu ir gan sunkiai + baigineju medicinos mokslus, jis sako, kad i mane investuoja. Jei jis skustusi , tai butu blogai, o jis taip aukletas, kad vyras privalo islaikyti seima. O jei jums pavydu - nieko negaliu padet 4u.gif Ramybes jums 4u.gif
p.s. beja, nepaminejau, kad is tos savo algos as apsimoku sau kura, masinos remonta, savo visus apredus ir investicijas i isvaizda, kai uzeina noras ka nors super duper skanaus pagaminti, pati ir priperku visokiu skanestu. Taigi jei prasyciau is vyro tu pinigeliu, tada tikrai butu sedejimas ant sprando 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stichija: 17 kovo 2014 - 22:36
QUOTE(@nda @ 2014 03 17, 22:13)


Na taip, problema yra, bet šiuo atveju autorė nei ištekėjus, nei turi vaikų, nei juos slaugo. Aš pati bendrauju su vokiečiu. Taip, čia normalu, kad moteris irgi daugiau dėmesio skiria namams, bet šiaip motinystės atostogos žymiai trumpesnės, ir moterys stengiasi kiek gali būti lygios vyrams finansiškai (nebūtinai pavyksta, bet bent jau stengiasi).

Bet autorės situacija irgi suprantama, nes ji dabar užsiėmusi kitais dalykais. Sutinku, kad jos antra pusė nesupratinga. Bet taip ir nesupratau, ar ji jam apie tai pasakė, ar tiesiog tyliai sau galvoja, koks jis paršas ir parašė šitam forume klausdama patarimo. Na taip, paršas jis kol kas smile.gif Bet pirmiausiai su juo reiktų pakalbėti. Temoj nei žodelio apie tai nebuvo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pienių pūkai: 17 kovo 2014 - 22:35
QUOTE(Stichija @ 2014 03 17, 22:30)
as jam per prievarta ant kaklo nesikoriau  blush2.gif , as irgi dirbu ir gan sunkiai + baigineju medicinos mokslus, jis sako, kad i mane investuoja. Jei jis skustusi , tai butu blogai, o jis taip aukletas, kad vyras privalo islaikyti seima. O jei jums pavydu - nieko negaliu padet  4u.gif  Ramybes jums  4u.gif
p.s. beja, nepaminejau, kad is tos savo algos as apsimoku sau kura, masinos remonta, savo visus apredus ir investicijas i isvaizda, kai uzeina noras ka nors super duper skanaus pagaminti, pati ir priperku visokiu skanestu. Taigi jei prasyciau is vyro tu pinigeliu, tada tikrai butu sedejimas ant sprando  4u.gif

ir koks čia laimėjimas, susimokėti už dalį savo išlaidų, kai vyras apmoka visas savo išlaidas ir dar dalį tavųjų? Nejau sugebi tik tiek?
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 17, 22:51)
ir koks čia laimėjimas, susimokėti už dalį savo išlaidų, kai vyras apmoka visas savo išlaidas ir dar dalį tavųjų? Nejau sugebi tik tiek?


Na, bet jeigu pora taip susitarė, kodėl jums dėl to skauda? tongue.gif Kiekvienos poros asmeninis reikalas, kaip viduje tvarkomi finansai. Svarbiausia, kad abiem yra gerai ir nei vienas dėl to nejaučia nuoskaudos. Nematau, kad Stichijos atveju tokia nuoskauda būtų jaučiama.

Be to, gi ji parašė, kad dirba ir studijuoja mediciną. Tai normalu, kad šitame gyvenimo laikotarpyje ji mažiau prisideda prie šeimos biudžeto. Baigs mokslus, prisidės daugiau. Ir šiaip, jiems abiem gerai, tai ko jūs skaudinatės?
Atsakyti
QUOTE(Pienių pūkai @ 2014 03 17, 22:55)
Na, bet jeigu pora taip susitarė, kodėl jums dėl to skauda? tongue.gif Kiekvienos poros asmeninis reikalas, kaip viduje tvarkomi finansai. Svarbiausia, kad abiem yra gerai ir nei vienas dėl to nejaučia nuoskaudos. Nematau, kad Stichijos atveju tokia nuoskauda būtų jaučiama.

Be to, gi ji parašė, kad dirba ir studijuoja mediciną. Tai normalu, kad šitame gyvenimo laikotarpyje ji mažiau prisideda prie šeimos biudžeto. Baigs mokslus, prisidės daugiau. Ir šiaip, jiems abiem gerai, tai ko jūs skaudinatės?

nejau dabar kiekviena išsakoma kritika yra mano kažkokio įsiskaudinimo išraiška? smile.gif susitarė tai susitarė, jų gyvenimas, jų sprendimai, bet kodėl moterys vis dar mano, kad vyro pareiga išlaikyti šeimą, o pačios stengiasi uždirbti tik tiek, kad užtektų tik šmutkėm ir makiažui, ir, o kokia šlovė, kurui. Moterys net nesistengia būti lygiaverte, tai iš kur bus ta lygybė atlyginimuose imant apskritai? Jei moreris mąsto - ai, uždirbu 1000, vet vyras uždirba 5000, tai ir nesieksiu nieko daugiau - tai tada ir nereikia stebėtis tokiu atotrūkiu.
Be to, pati juk ir sakei, kad vakarų mentaliteto vyrai visiškai nemano, kad jų pareiga išlaikyti moterį. Kai kuriais periodais būna visko, bet išlaikytinės mentalitetas neturėtų tapti permanentine būsena. Hmmm...aš turbūt feministė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 17, 23:09)
nejau dabar kiekviena išsakoma kritika yra mano kažkokio įsiskaudinimo išraiška?  smile.gif susitarė tai susitarė, jų gyvenimas, jų sprendimai, bet kodėl moterys vis dar mano, kad vyro pareiga išlaikyti šeimą, o pačios stengiasi uždirbti tik tiek, kad užtektų tik šmutkėm ir makiažui, ir, o kokia šlovė, kurui. Moterys net nesistengia būti lygiaverte, tai iš kur bus ta lygybė atlyginimuose imant apskritai? Jei moreris mąsto - ai, uždirbu 1000, vet vyras uždirba 5000, tai ir nesieksiu nieko daugiau - tai tada ir nereikia stebėtis tokiu atotrūkiu.
Be to, pati juk ir sakei, kad vakarų mentaliteto vyrai visiškai nemano, kad jų pareiga išlaikyti moterį. Kai kuriais periodais būna visko, bet išlaikytinės mentalitetas neturėtų tapti permanentine būsena. Hmmm...aš turbūt feministė  doh.gif

Visokiu ten yra - kaip ir LT, jaunesni labiau merkantilus, vyresni atlaidesni siuo atzvilgiu.

IMO problema, kai moteris savo savarankishkuma tik pinigine ishraishka pradeda vertinti...
Atsakyti
QUOTE(Kukas2 @ 2014 03 17, 23:30)
Visokiu ten yra - kaip ir LT, jaunesni labiau merkantilus, vyresni atlaidesni siuo atzvilgiu.

IMO problema, kai moteris savo savarankishkuma tik pinigine ishraishka pradeda vertinti...

nes senesnės kartos vyrai būtent ir yra auklėti ta dvasia, kad vyras privalo išlaikyti šeimą.
O kas yra savarankiškumo matas?
P.S. - Man patinka, kai žmogus pradėjęs mintį ją ir užbaigia. Daugtaškius sakinio gale dažniau dėlioja moterys, if you know what I mean, girlfriend mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Stichija @ 2014 03 17, 23:30)
O jei jums pavydu - nieko negaliu padet  4u.gif  Ramybes jums  4u.gif


thumbup.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 17, 23:09)
nejau dabar kiekviena išsakoma kritika yra mano kažkokio įsiskaudinimo išraiška?  smile.gif susitarė tai susitarė, jų gyvenimas, jų sprendimai, bet kodėl moterys vis dar mano, kad vyro pareiga išlaikyti šeimą, o pačios stengiasi uždirbti tik tiek, kad užtektų tik šmutkėm ir makiažui, ir, o kokia šlovė, kurui. Moterys net nesistengia būti lygiaverte, tai iš kur bus ta lygybė atlyginimuose imant apskritai? Jei moreris mąsto - ai, uždirbu 1000, vet vyras uždirba 5000, tai ir nesieksiu nieko daugiau - tai tada ir nereikia stebėtis tokiu atotrūkiu.
Be to, pati juk ir sakei, kad vakarų mentaliteto vyrai visiškai nemano, kad jų pareiga išlaikyti moterį. Kai kuriais periodais būna visko, bet išlaikytinės mentalitetas neturėtų tapti permanentine būsena. Hmmm...aš turbūt feministė  doh.gif


Taigi darkart paskaitykit, ji nerašė "aš niekada nesieksiu nieko daugiau, nes noriu leisti vyro pinigus šmutkėm ir makiažui". Žmogus dabar tokioj situacijoj, kad studijuoja mediciną ir DIRBA. Medicinos studijos ir dar darbas plius buitis yra tikrai labai daug veiklos.

Taigi dievaži neįžvelgiau čia jokio išlaikytinės mentaliteto, nors ir aš feministė smile.gif Ir šiaip ar taip, susitarimo reikalas.
Atsakyti