Įkraunama...
Įkraunama...

Finansai ir buitis poroje

Ciccio, medicina studijuoti tai visgi ne turizmo vadyba ar socialini moksla...studijos studijom nelygu... geriausia drauge buvo medicinos studente, yra gyvenus ir pas mane, tai neduok dieve, kiek ji ten kaldavo...non stop...
siaip labai prijauciu medicinai, ir jei ne mano akys, tai...


Ir manau, kad visgi si autores busena laikina. Medikai Vokietijoj nemazai turetu uzdirbti, tai jei autore uzdirbs daugiau uz vyra, tai vyras - mazgote pasijus?

tikras vargas su tom lygybem...
as tai, sakyciau, ieskojimas lygybes jau yra nelygybe...
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2014 03 18, 00:48)
Ciccio, medicina studijuoti tai visgi ne turizmo vadyba ar socialini moksla...studijos studijom nelygu... geriausia drauge buvo medicinos studente, yra gyvenus ir pas mane, tai neduok dieve, kiek ji ten kaldavo...non stop...
siaip labai prijauciu medicinai, ir jei ne mano akys, tai...
Ir manau, kad visgi si autores busena laikina. Medikai Vokietijoj nemazai turetu uzdirbti, tai jei autore uzdirbs daugiau uz vyra, tai vyras - mazgote pasijus?

tikras vargas su tom lygybem...
as tai, sakyciau, ieskojimas lygybes jau yra nelygybe...


Tikra tiesa dėl medicinos smile.gif

Na bet autorė ne mediciną studijuoja, čia kažkodėl pradėjom komentuoti kitą pasisakiusią forumietę, kuri pasakė esanti panašioj situacijoj.
Atsakyti
QUOTE(Pienių pūkai @ 2014 03 18, 03:31)
Tikra tiesa dėl medicinos smile.gif

Na bet autorė ne mediciną studijuoja, čia kažkodėl pradėjom komentuoti kitą pasisakiusią forumietę, kuri pasakė esanti panašioj situacijoj.

medicina medicinai nelygu smile.gif viena yra mokytis būti operuojančiu chirurgu (beje, kiek žinau, LT nėra moters operuojančios chirurgės), kita yra mokytis kokios nors visuomenės sveikatos (VU med.fakultete pvz.) - pati esu ragavusi panašių studijų, ne, nesudėtinga.
Na, jei tai laikinas periodas - suprantama, jaunas amžius irgi suprantama, bet Stichijai jau turėtų būti apie 30, o tokių metų moteris jau neturėtų džiaugtis, kad uždirba tik ant fintikliuškų. Kita vertus, na, gal jos vyras oligarchas biggrin.gif šalia tokio ir aš atrodyčiau kaip uždirbanti tik ant batono lotuliukas.gif
Na, man tiesiog priimtiniausias modelis, kai abu sutuoktiniai lygiavertiškai prisideda prie šeimos, už jį ir pasisakau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 18, 07:54)
medicina medicinai nelygu smile.gif viena yra mokytis būti operuojančiu chirurgu (beje, kiek žinau, LT nėra moters operuojančios chirurgės), kita yra mokytis kokios nors visuomenės sveikatos (VU med.fakultete pvz.) - pati esu ragavusi panašių studijų, ne, nesudėtinga.
...

Yra - pries kelis metus teko susidurti su tikrai gera chirurge - laparoskopijos spece - Vilniaus greitosios pagalbos ligonineje.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 17, 17:04)
Žiūrint į jūsų santykius, kaip į vienas kitą, preziumuoju, mylinčių žmonių - visiškas nonsensas. Santykiai juk ne buhalterinis balansas. Kiekvienas įnešat tiek kiek galit, bet vien todėl, kad kitas mažiau uždirba jis neturėtų tapti namų vergu.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

na nesuvokiu, kaip mylintis vyras gali ramiai ziuret i nusiplukusia, po darbo ir studiju grizusia drauge, kuri vakarais rankioja jo ismetytus daiktus ir dar gamina jam valgyt blink.gif
autorei reikia labai rimtai ir grieztai issiaiskint ju abieju poziurius, kol dar neapsivede ir vaiku neprisigimde. kitaip gyvenimas ateity gali pavirst visiska vergove unsure.gif

man apskritai lb keistai atrodo tas supertvarkymasis, kol vaiku nera seimoj. tai jei kiekvienas po saves susitvarko daiktus, issiplauna indus ar nuvalo dantu pasta aptaskyta kriaukle, niekas ten neturetu tragiskai susiverst namie. g.gif uztektu tada karta per savaite grindis isplaut ir san. mazgus nusveist. bet jei vienas kiaulina, o kitas is paskos tvarko, tai cia jau grynas isnaudojimas savo partnerio

QUOTE(Ciccio @ 2014 03 18, 07:54)
(beje, kiek žinau, LT nėra moters operuojančios chirurgės)



biggrin.gif yra, pilna 4u.gif ne tik chirurgiu, bet netgi traumatologiu moteru jau nemazai yra. pvz siauliu respublikinej ligoninej yra 4 chirurges ir 1 traumatologe mirksiukas.gif . visos pilnai operuojancios. seniai jau tai nebera viena vyriska profesija
Atsakyti
QUOTE(*GAILĖ* @ 2014 03 18, )
biggrin.gif yra, pilna 4u.gif ne tik chirurgiu, bet netgi traumatologiu moteru jau nemazai yra.  pvz siauliu respublikinej ligoninej yra 4 chirurges ir 1 traumatologe mirksiukas.gif . visos pilnai operuojancios. seniai jau tai nebera viena vyriska profesija

džiugu smile.gif dabar mąstau, iš kur ištraukiau šitą informaciją, kad nėra moterų operuojančių chirurgių, gal ėjo kalba apie neuro, ar kardio chirurges, he, o gal prisisapnavo biggrin.gif bet kokiu atveju, esu už tai, kad moterys nebijotų siekti daugiau, ir netingėtų to daryti.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 18, 00:09)
nejau dabar kiekviena išsakoma kritika yra mano kažkokio įsiskaudinimo išraiška?  smile.gif susitarė tai susitarė, jų gyvenimas, jų sprendimai, bet kodėl moterys vis dar mano, kad vyro pareiga išlaikyti šeimą, o pačios stengiasi uždirbti tik tiek, kad užtektų tik šmutkėm ir makiažui, ir, o kokia šlovė, kurui. Moterys net nesistengia būti lygiaverte, tai iš kur bus ta lygybė atlyginimuose imant apskritai? Jei moreris mąsto - ai, uždirbu 1000, vet vyras uždirba 5000, tai ir nesieksiu nieko daugiau - tai tada ir nereikia stebėtis tokiu atotrūkiu.
Be to, pati juk ir sakei, kad vakarų mentaliteto vyrai visiškai nemano, kad jų pareiga išlaikyti moterį. Kai kuriais periodais būna visko, bet išlaikytinės mentalitetas neturėtų tapti permanentine būsena. Hmmm...aš turbūt feministė  doh.gif


Na, jūsų šeimos finansinis modelis ir daug kam pasirodė nekoks. Man jis pasirodė normalus, nes tai jūsų susitarimo reikalas, kuris tenkina abu. Lygiai taip pat aš nematau nieko blogo Stichijos variante. Vyras senų pažiūrų su senais įsitikinimais. Man toks vyras tikrai priimtinesnis, nei einantis už lygias teises, kavinėje pageidaujantis pasidalinti sąskaitą ir norintis, kad moteris į namus parneštų bent jau pusę mamuto.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 18, 07:54)
bet Stichijai jau turėtų būti apie 30, o tokių metų moteris jau neturėtų džiaugtis, kad uždirba tik ant fintikliuškų. Kita vertus, na, gal jos vyras oligarchas \

Stichijai jau 40 + 4u.gif Tokiam amziuj mokytis 3 aukstojoj oij kaip sunku doh.gif Ir tai ne sveikatos visuomenes mokslai, o odos ligos 4u.gif Ir ko jus taip del mano vyro jaudinates lotuliukas.gif ? Net ir geriausiais laikais, kai uzdirbdavau alga su 4 nuliais , as vistiek neperspjaudavau savo vyro, tai ko cia man ardytis g.gif Kur paskui tuos pinigus deti aplamai, jei seima ju prikaupia? Vaiku nera, tevai aprupinti, kam gyventi, jei ne del saves? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stichija: 18 kovo 2014 - 09:01
QUOTE(Stichija @ 2014 03 18, 11:00)
Stichijai jau 40 +  4u.gif Tokiam amziuj mokytis 3 aukstojoj oij kaip sunku  doh.gif Ir tai ne sveikatos visuomenes mokslai, o odos ligos  4u.gif Ir ko jus taip del mano vyro jaudinates  lotuliukas.gif ? Net ir geriausiais laikais, kai uzdirbdavau alga su  4 nuliais , as vistiek neperspjaudavau savo vyro, tai ko cia man ardytis  g.gif Kur paskui tuos pinigus deti aplamai, jei seima ju prikaupia? Vaiku nera, tevai aprupinti, kam gyventi, jei ne del saves?  doh.gif

drinks_cheers.gif Visiskai pritariu. Musu su vyru irgi panasus seimos modelis. Ir nors as linkus i feminizma, ir vyras uzsienietis, seimoj man tai nesigaus. As neperspjausiu vyro. Dar pacioj pradzioj issiderejau, kad pirksiu maista ir mokesiu el. mokesti. Dabar liko tik maisto pirkimas. Na, nenori vyras, kad as mokeciau, tai kaip man ji priversti? Tiesa namu tvarkymas ir skalbiniai mano darbas. Jis gamina pietus, kai buna namie. Gyvenam be vaiku. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 03 18, 05:54)
1.o tokių metų moteris jau neturėtų džiaugtis, kad uždirba tik ant fintikliuškų.

Kita vertus, na, gal jos vyras oligarchas  biggrin.gif

1. sukompleksinai. kad pries kelis metus destytojo asistento atlyginimas kaip tik toks kad ant fintikliusku. bigsmile.gif dauguma ir laksto per kelis darbus...

2. su oligarchu net neprasideciau.... blink.gif zinau atveji, kad ir pas meiluzes lakste, o kai zmona, neapsikentusi sako: tai paleisk mane, noriu skyrybu, tai sako: eik, tik pasilieku sau musu keturis vaikus....
Papildyta:
QUOTE(Liebchen @ 2014 03 18, 06:36)
Man jis pasirodė normalus, nes tai jūsų susitarimo reikalas, kuris tenkina abu.

tai kad nelabai tenkina abu, nelabai todel autore cia ir raso.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 18 kovo 2014 - 09:36
QUOTE(Pienių pūkai @ 2014 03 17, 23:34)
Na taip, problema yra, bet šiuo atveju autorė nei ištekėjus, nei turi vaikų, nei juos slaugo. Aš pati bendrauju su vokiečiu. Taip, čia normalu, kad moteris irgi daugiau dėmesio skiria namams, bet šiaip motinystės atostogos žymiai trumpesnės, ir moterys stengiasi kiek gali būti lygios vyrams finansiškai (nebūtinai pavyksta, bet bent jau stengiasi).

Aš labiau ne apie temos autorę, o apskritai kalbėjau. O jei situacija būtų kiek atvirkščia: abu sutuoktiniai/partneriai uždirba visiškai vienodai, tik vieno jų darbo diena (žymiai) ilgesnė nei kito. Tai tas, kurio darbo diena trumpesnė turėtų pareikšti, kad kol negrįs kitas, jokių buities darbų nesiims. Pvz. vakarienę pasigamins tik sau, kad savo darbu neparemtų kito partnerio?
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2014 03 18, 10:38)
tai kad nelabai tenkina abu, nelabai todel autore cia ir raso.


Given, nežinau, ar per skubėjimą ar kitur čia bėda, bet mėgsti neįsiskaityti ir rašyti rolleyes.gif
Atsakyti