QUOTE(Gnulia @ 2014 09 18, 18:01)
kiek as zinau, tai tik progesterono tyrimas parodo ar visaverte O, nes gali buti ir temp pakilimas ir grazi normalaus ilgio II faze, o O kad ir vyko, bet nepilnaverte
O kaip jūs (ne tik
Gnulia) suprantate tą "nevisavertę ovuliaciją"? (Kaip ji vadinasi angliškai?) Ovuliacija negali pusiau įvykti, pusiau ne. Vienas sutrikimas būna, kai iki galo nesubręsta dominuojantis folikulas ir ovuliacija nevyksta, kitas kai ji vyksta ir su išsilaisvinusia kiaušialąste viskas yra gerai, ji gali būti apvaisinta, tačiau yra nepakankama geltonkūnio funkcija po ovuliacijos nepakankamai gaminasi progesterono (kitaip tariant, nevisavertis iš tiesų yra progesteroną gaminantis geltonkūnis, o ne pati ovuliacija). Progesteronas lemia ir aukštą BKT jei jo trūksta, tai turėtų atsispindėti ir BKT grafike. Žinoma BKT nepretenduoja atstoti nei laboratorinių tyrimų, nei tuo labiau gydytojų konsultacijų, bet kai moteris savo vaisingumą stebi jau ilgą laiką, sunerimti verčiančius pokyčius gali pastebėti ir pati. Vienai moteriai 12 dienų liuteininė fazė gali būti "graži ir normalaus ilgio", kitai, kuriai įprastai ji trunka 16 dienų, bet jau ne vieną mėnesį be jokių paaiškinamų priežasčių vargiai siekia tas pačias 12 dienų nebūtų neprotinga ir išsitirti.
QUOTE(Iveina @ 2014 09 18, 15:26)
Smalsute, taip išeina, kad jeigu BKT pakilimai po ovuliacijos nėra staigūs, o BKT kyla palengva, bet liuteininė fazė trunka 1415 dienų, tai skaitoma, kad ovuliacija buvo pilnavertė? Nes visada galvodavau, kad ovuliacijos pilnavertiškumą parodo BKT kilimo po ovuliacijos intensyvumas bei apskritai antros pusės BKT dydis
BKT gali kilti ir palaipsniui. Kad antroje ciklo pusėje BKT turi siekti 37 C arba kad būtinai turi išlaikyti augimo tendenciją, yra mitai, bet 0,2 C virš dengiamosios linijos pasiekti (ir nekristi žemiau jos, neskaitant paskutinių dienų iki mmm) turėtų.
❀ Tiesa - visai ne tai, ką galima įtikinamai įrodyti, bet tai, kas viską daro paprasta ir suprantama (A.de Sent Egziuperi)