Įkraunama...
Įkraunama...

Klaipėdos mamų plepesiai

Ir man kosmosas, visai nebeatsimenu kaip pirmaja maitinau. Reiks vel eiti knygu pasiskaityti. Bet kazkaip koses atrodo toks rimtas maistas, dar atrodo anksti biggrin.gif Apie mesa isvis nekalbu.
Atsakyti
šiandien viriau grikius pietums mažajam..Pabandžiau blenderiuoti,bet daugiau taip nedarysiu..Geriau per sietą trinti, nes sublenderiavus gaunas labai keisto skonio.
O avižų košę čia tą, kur 1min reik virti duodat? Man ji pačiai labai skani. Reiks dal irgi pabandyti, nes šiandien mažius nekakojo..
Ir išvis pasidarė kažkoks dirglus, ypač nakį..Kojas kilnoja ir garsiai dūsauja.. Jaučiu ta mūsų bacila išlindo vėl unsure.gif

O slyvų tyrelę pačios darot ar gatavas perkat? Jei pačios tai kaip? Paverdat slyvas ir sutrinat?

Lagūna82, o kaip tu maitini abi iškart? Įtariu linksmi pietukai būna smile.gif

Beje, 06.21 bus paskaita apie kūdikių miegą Stimulus klube. Planuoju eiti. Vienoj paskiatoj tos lektorės buvau tai labai patiko.
Atsakyti
Ne, tos greito virimo košės netinka. Mums seselė ta pabrėžė smile.gif

Man primaitinimas ne kosmosas smile.gif seselė kas mėnesį paskambina, papasakoja, ką naujo įvest. Jokių problemų, tik tie grūdai mistika biggrin.gif kadangi vakare gauna, kazkodėl noris, kad būtų saldi košė. Vidiniai įsitikinimai, iš esmės klaidingi
Atsakyti
QUOTE(Gintute @ 2014 06 05, 22:52)
Lagūna82, o kaip tu maitini abi iškart? Įtariu linksmi pietukai būna smile.gif


biggrin.gif nu būna būna įdomiai. Susisodinu abi į maitinimo kėdutes ir op 3 šaukštai vienai, op 3 šaukštai kitai biggrin.gif dabar jau pradėjo ir nuotykių ieškoti tose kėdutėse, rankom kojom makaluotis, visus žaislus reik išbarškint ir numest ant žemės, žodžiu turi veiklos, o aš tik vos spėju viską sužiūrėti ir sugaudyti doh.gif o mišinuką valgom paeiliui. Namie dažniausiai tvarkausi viena, tai tenka suktis kaip bitutei ax.gif
Gintute, o kas pas jus ten per bacila?
Oho, o aš grikių dar neišdrįsau duoti. Ar ne per anksti jum grikiai? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuolė @ 2014 06 05, 13:26)
Ir man kosmosas, visai nebeatsimenu kaip pirmaja maitinau. Reiks vel eiti knygu pasiskaityti. Bet kazkaip koses atrodo toks rimtas maistas, dar atrodo anksti  biggrin.gif Apie mesa isvis nekalbu.

Aš įtariu šituo vadovausiuos wink.gif
PRIMAITINIMO PLANAS

Pirmoji pakopa (pirmosios dvi primaitinimo savaitės,4-7 mėn. kūdikiui tinkami produktai)

* Bulvė
* Saldžioji bulvė (topinambas)
* Cukinija
* Morka
* Kūdikių ryžiai
* Obuolys
* Kriaušė
* Žalieji žirneliai (jei sezonas)

Pirmoji pakopa (trečioji-ketvirtoji savaitės)

* Avižos
* Miežiai
* Grikiai
* Brokolis
* Kalafioras
* Kopūstas
* Moliūgas
* Pastarnokas
* Persikas
* Mango
* Avokadas

Antroji pakopa: (6-9 mėnesių kūdikiui tinkami produktai)

* Kvietinė košė (jei nėra glitimo netoleravimo ir alergijų istorijos šeimoje)
* Makaronai
* Abrikosai
* Slyvos
* Melionas
* Špinatai
* Saliero gumbas
* Raudonieji lęšiai
* Žaliosios pupelės (Mung pupelės,spindulinė pupuolė)
* Bananai
* Sultys (nesaldintos,skiestos santykiu 1:1
* Pirštukais valgomas maistas (duoniukai,gabalėlis obuoliuko,garuose virtos morkų lazdelės)

Mažyliui sulaukusiam 7,5-8mėn. pasiūlykite mėsos.Tinkamiausia vaikams yra jaunų gyvuliukų mėsa (triušiena,veršienam,ėriena).Paukštiena yra geras baltymų šaltinis,tačiau nepamirškite,kad geležies baltoje mėsoje yra mažai.

Trečioji pakopa: (9-12 mėn. kūdikiui tinkami produktai)

* Baklažanas
* Labai gerai išvirtas burokėlis
* Agurkas
* Gerai suvirti česnakas,svogūnas
* Įvairios uogos
* Citrusinių vaisių sultys (skiestos santykiu 1:10)
* Jautiena (ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę)
* Žveriena (stirniena, šerniena)
* Kepenėlės
* Karvės pieno produktai: jogurtas,kefyras, liesa varškytė.

Žuvį galima ragauti sulaukus 10 mėn. jei nėra alergijų istorijos šeimoje.Tinkamiausia yra jūrinė žuvis,lašiša.Vaikams netinka: tilapija,pangasija,tunas.Juose randama daug sunkiųjų metalų,gyvsidabrio,toksinų.Jūros gėrybių vaikams nepatartina duoti bent iki trečiojo gimtadienio.

Kiauliena netinkama vaikams iki 1,5m,nes yra labai riebi. Rinkitės liesesnę mėsą.

Kiaušinį ragauti pradėkite nuo trynio,ne anksčiau kaip 10 mėn.Tai vienas dažniausiai alergizuojančių produktų.Stebėkite kaip mažylis reaguoja į šį baltymingą produktą.

Karvės pienas taip pat yra alergenas,todėl neskubėkite jo siūlyti mažyliui.Pradėkite nuo rauginto pieno produktų pvz. jogurto. Po mėnesio pasiūlykite liesos varškytės.

Kuo ilgiau tęskite natūralų maitinimą.Joks pienas neatstos motinos pieno.Karvės pienas nėra tinkamas mažiems vaikams,nes neatitinka jų mitybinių poreikių: turi per mažai geležies ir per daug baltymų.

Didžiausi alergenai: riešutai,karvės pienas,medus,kakava,egzotiniai ir citrusiniai vaisiai,kiaušiniai.Alergizuoti gali paprika,pomidorai,kartais netgi morkos ar moliūgas (dėl juose esančio didelio kiekio karotino).

AUKSINĖS TAISYKLĖS:

Negirdykite vaikui pieno po mėsiškos košės.Tarp šių valgymų turėtų būti bent 2h tarpas. Piene esantis kalcis,trukdo įsisavinti geležį ir atvirkščiai. Šie du mikroelementai yra labai svarbūs organizmui. Po mėsiškos košės verčiau duokite sulčių,kuriose gausu vitamino C. Šis vitaminas padeda įsisavinti geležį.

Kai pradėsite primaitinti mėsišką košę vieną maitinimą pienu paprasčiausiai išbraukite.

Jei norite tęsti žindymą pradėjus primaitinti,pirmiausia duokite krūtį,o tik po to papildomą maistą.

Jei planuojate netrukus nujunkyti,keiskite žaidimo taisykles: pirmiausia maitinkite košę,o tik po to duokite atsigerti pienelio.Taip pienas taps vis mažiau svarbus.

Pirmasis papildomas maitinimas turėtų būti pietūs.Po dviejų savaičių galite įvesti vakarienę.Dar po dviejų savaičių – pusryčius.

Naują produktą įvedinėkite ne dažniau nei kas antrą ar trečią dieną.Stebėkite ar nepasireiškia alergijos požymiai (bėrimas,viduriavimas nemalonaus kvapo išmatomis,iššutęs užpakaliukas,atpylinėjimas ir pan.)

VAIKIŠKO VALGIARAŠČIO TABU:

* Rūkyti,sūdyti gaminiai.
* Kepti gaminiai (venkite kepti keptuvėje ant aliejaus,geriau kepti orkaitėje)
* Dešros ir dešrelės
* Riebi mėsa,riebus pienas
* Rafinuoti riebalai
* Baltas cukrus (jį galite pakeisti cukranendrių,palmių,kokoso žiedų cukrumi)
* Balti miltai (keiskite juos pilno grūdo miltais,ryžių,grikių,kukurūzų,spelta grūdų miltais)
* Majonezai,padažai,aštrūs prieskoniai,sausi sultiniai
* Džiovinti vaisiai (jei sudėtyje nurodomas konservantas E220 Sieros dioksidas)

Niekada nepamirškite,kad vaikai yra mūsų veidrodis: jie aklai kopijuoja mūsų elgesį. Jei rodysite gerą pavyzdį namuose sveikai maitindamiesi, labai tikėtina, kad esant pasirinkimo galimybei Jūsų atžalos nesirinks nesveiko maisto


http://www.tavovaika...i.d?id=61546076


QUOTE(Gintute @ 2014 06 05, 21:52)
Beje, 06.21 bus paskaita apie kūdikių miegą Stimulus klube. Planuoju eiti. Vienoj paskiatoj tos lektorės buvau tai labai patiko.


keliausiu ir aš į tą paskaitą wink.gif
QUOTE(Vitulka @ 2014 06 05, 22:08)
Man primaitinimas ne kosmosas smile.gif seselė kas mėnesį paskambina, papasakoja, ką naujo įvest. Jokių problemų, tik tie grūdai mistika biggrin.gif  kadangi vakare gauna, kazkodėl noris, kad būtų saldi košė. Vidiniai įsitikinimai, iš esmės klaidingi

Mane tai jau pradeda uzknist visi artimieji, visi tik ir klausineja ar tu dar vaiko to neduodi, ano , , ,as tai tame amziuje jau daviau ta ir ana . . .nervina mane tokie pasakymai, dave, nes misiniu maitino, arba dave nes nezinojo, kad nepatartina dar duot . . .ir dabar zinau porą, kuri savo vaikui 6 mėn kazkur jau duoda varskytes, nors kiek zinau su pieno produktais nereikia skubeti . . .
Atsakyti
labas

dia, saunuole, nerealiai gera info tu cia ikelei, nes as nieko nezinau dar apie primaitinima blush2.gif
Atsakyti
Na tą info aš pati gavau iš vienos Sm narės, tik nepamenu kurioj temoj ji ja dalinos, ar klaipedos nestukese, ar 2014 sausinukuose wink.gif bet info bent jau ant kelio uzveda, beje kur gintute rase apie ta paskaita stimulus klube, tai kazkada bus ir apie primaitinima, reiks butinai nueit, nes kaina tai palyginus nedidele tik 29 lt uz 4 val info wink.gif

beje mums jau lenda pirmasis dantukas wink.gif
Atsakyti
D-i-a..tikrai fainai čia sukėlai viską. Kažkur jau buvau šitą mačius, bet kai dar laukiesi atrodo tokia info dar toooli toooli kada bus reikalinga smile.gif

Ir svarbiausia... su pirmu dantuku wub.gif Ar sunkiai lindo?

Maniškis tai rankas susigrūdęs ieško ieško tų dančių lotuliukas.gif ale kaip nėr taip nėr smile.gif Masažistė jau šiandien iš jo juokės, nes bandė jį verst, o jis hop..kuščius į burną ir vėl guli patenkintas smile.gif

Lagūna82, nu tikrai linksmai smile.gif ale kai tokia linksma mama tai jaučiu joms gerai juoko būna smile.gif Būtinai nusifilmuokit, kad ateičiai turėtumėt smile.gif
O mes gavom dovanų iš GN..aukso.. unsure.gif tiksliau auksinį stafilokoką ir niekaip neina juo atsikratyti.

O jūs kiek kartų per dieną košėm maitinat?
Vakar skaičiau tarybinę knyga "Vaikas auga" tai ten rašo, kad kūdikiams 5 mėn kompotus su cukrum virti..ir išvis į košę sviesto dėti, cukraus.. Vat kaip mes užaugom, saldžiai bigsmile.gif
Šiandien daviau avižinės su trupučiu kokosų žiedų cukraus..valgė pasičepsėdamas..

Vitulka, nereali seselė thumbup.gif Pas ką jūs einat?
Atsakyti
QUOTE(Gintute @ 2014 06 06, 14:24)

Lagūna82, nu tikrai linksmai smile.gif ale kai tokia linksma mama tai jaučiu joms gerai juoko būna smile.gif Būtinai nusifilmuokit, kad ateičiai turėtumėt smile.gif
O mes gavom dovanų iš GN..aukso.. unsure.gif  tiksliau auksinį stafilokoką ir niekaip neina juo atsikratyti.

O jūs kiek kartų per dieną košėm maitinat?
Vakar skaičiau tarybinę knyga "Vaikas auga" tai ten rašo, kad kūdikiams 5 mėn kompotus su cukrum virti..ir išvis į košę sviesto dėti, cukraus.. Vat kaip mes užaugom, saldžiai  bigsmile.gif


Aa, tu matai unsure.gif o tai tas stafilokokas gali atsinaujinti? Aš kažkaip visad įsivaizdavau, kad išsigydei ir viskas unsure.gif o kaip jis dabar pasireiškia?
Aha, tik man dar vienos rankos trūksta filmavimui biggrin.gif o šiaip tai jos labai pastebi, kad filmuoju ir nustoja daryti ką dariusios doh.gif
O mes ir dantis auginam labai skirtingai. Martynai 3 dantukai išlindo, vaikas net necyptelėjo. O su Auguste... doh.gif karščiuojam jau trys paros, prasidėjo ketvirta, 39 laikosi, numušinėjam. Pas gydytojus buvom, tyrimus pasidarėm, nieko. Šiandien jau pamačiau , kad dantenos paraudę, tai čia mes dabar taip dantis auginsim??... unsure.gif arba tridienė gali būti, bet jau trys paros praėjo...
Atsakyti
iesko ir maniski kaip pasiutes tu dantuku, o kaip lindo tai perdaug ir nepastebejom jokiu pakitimu wink.gif o koses as tik viena kart daviau, paziurejau kad gerai valgo, nebus bedos gal kai reiks primaitint jau rimtai ir gana wink.gif eisiu kita savaite i TA, bus matyt gal jau leis primaitint wink.gif nes pas mane to pienuko jau ant ribos, bet ir traukiu kas 5 val, dazniau traukt nenoriu. nes jau tuoj koses valgis, o kur as tada ta piena kisiu
Atsakyti
aj, beje, velgi kazkur sm kazkuri mama pasidalino mazylio receptų knygos pdfu, paziurejau, kad yra visokiu tyreliu ten receptu, parasyta net nuo kokio amziaus galima duoti, tai labai patiko, aisku yra ir visokiu sausainiuku receptu, bet cia jau veliau bus aktualu, gal kuri norit?wink.gif jei norit i a.z. parasykit savo al. pasta, imesciau laiko radus
Atsakyti
Labas mamukai smile.gif
Apie primaitinima snekat bigsmile.gif aktualu ir mums smile.gif siandien kaiptik pirma karta ragavom morka plius truputi bulves ax.gif ir sviestuko siek tiek ax.gif bulve sviezia dejau. Nezinau is kokios salies g.gif blush2.gif Donatas skaniai kapojo thumbup.gif Ernestas stume lauk su liezuviu doh.gif nu bet kazka suvalge truputi smile.gif

Kruopu niekaip nesugalvoju kokiu pavidalu jiems duot doh.gif bandziau sumalt ryzius ir avizas ir tada ant misinio virt bet kazkaip neipac pavyko... nesusimale gerai tos kruopos schmoll.gif reiks kazka kito galvot... turbut virt ir tada blenderiuot g.gif
Ai kolkas su darzovem pazaisism po to kruopas ivesim smile.gif

Geros dienos 4u.gif
Atsakyti