Įkraunama...
Įkraunama...

Šimtalapis

Tai nejau niekas nekepat šimtalapio? Man taip įdomu kaip reikia tampyti, nu niekaip neįsivazduoju verysad.gif cray.gif
Atsakyti
Sveikos mamos smile.gif
Nepatingejau užsiregistruot, kad tik išgelbėčiau jūsų kančias. Vilniuje labai skanius šimtalapius galima užsakyti tel. +37065404475; kiek žinau iki kalėdų užsakymų jau nepriima (na nebent kokį didžiulį). p.s. kaina apie 21 LT/kg ir reikia patiem vaziuoti pasiimti. Sėkmės ir skanaus smile.gif
Atsakyti
Išsikepiau šimtalapį pries svaitę ir visai neblogai gavosi, kai kitą kartą darysiu gausis dar geriau. Receptą pasakė draugė, o ji iš kažkokios knygos ištraukė- panašus kaip ir čia nurodomas, tik kad tešlą minkiau valandą ir dar padarymas valandą užtruko ir net nežinojau kad reikia palaikyt dar, aš iškart į orkaitę ir valandą kepė, tai man gavosi dvi valadžiukės darbo ir valandžiukė kepimo. Verta pabandyt. net dabar seilės kaupiasi skonį prisiminus... Aš dar prieš kepant viršų sviestu aptepiau, tai toks traškus gavosi thumbup.gif .Sukirtom po cepelinų baliaus per valandą gathering.gif
Atsakyti
Nu ka paskaitau ir vel noras uzejo kepti.Teks bandyti ...Tik jei reiks vel i siuksline istrenkt,tai gaila.Man gavosi prasta bulka ir net nesaldi...gal del to,kad padarius dar kildziau g.gif
Atsakyti
niu as kaune esu tai vis kokia tik svente, tai ar nesuosi ar musu stala puosia simtalapis biggrin.gif is gulbinienes mirksiukas.gif niu super, visi laizomes kaip katinai thumbup.gif jau buvo toks laikas kad kaip ir nenorejau, bet tai tas nenorejimas greitai praejo biggrin.gif
Atsakyti
Tiek daug kalbų ir tik vienas receptas doh.gif Kas sakote, kad neįmanoma, sunku iškepti šimtalapį, tai netiesa, reikia tik noro ir kantrybės bigsmile.gif Aš labai mėgstu jį, tai pati karts nuo karto išsikepu, kai tingiu terliotis ir tampytį tešlą išsikepu mielinį šimtalapį, taip pat labai skanus ir tikrai į bulką nepanašus. O jei turiu noro pasigaminu ir tą tampomą. Ir labai didelių pastangų tampymui tikrai nereik, mėtyti taip pat tešlos nebūtina, nebent į cirko akrobatus pretenduotumėt, paprasčiausiai ko reikia tai didelio stalo bigsmile.gif Ir geros nuotaikos.

Šimtalapis

Tešlai:
150g sviesto;
250g miltų;
žiupsnelis druskos;
1 kiaušinis;
100 ml vandens.
Įdarui:
400g agonų;
100g razinų;
100g cukraus

Riebalai ištirpinami, 3 šaukštai dedami į tešlą kiti paliekami. Tešlos komponentai sumaišomi ir minkoma 10min. kol tešla tampa vienalytė ir tampri. (Jei namie turite kombainą, šį darbą patikėkite jam biggrin.gif ). Tešla suvyniojama į rutulį ir į plėvelę ir uždengiame pašildytu dubeniu, laikoms taip 1h.
Įdarui susimalame nuplikytas aguonas, sudedame cukrų ir nuplautas razinas. Imame didelį rankšluostį (aš tai imu medvilninio audeklo didesnį gabalą)pabarstome miltais ir iškočiojame kuo ploniau, tuomet lakštą aptepame dalimi sviesto ir tempiamę į didelį , ploną stačiakampį vis patepdmi sviestu. Kuomet tešla tampa visai plonytė tepame atsragiai įdarą, aptepame aguonų mase ir susukame vyniotinį keldami rankšluostį. padarome pasagą ir siūle į apačia dedame į skardą pateptą riebalais ar išteptą sviestiniu popieriumi.Kepama 200 laipsnių temperatūroj apie 40min, kol rusvai pagelsta. Apiberiama cukraus pudra, galima tiekti į stalą iš šiltą su kokiu skaniu padažiuku. O galima valgyti ir šaltą.

O jei norite tokio šimtalapio kur viduj tik aguonos, o aplink tešla, tuomet darome ne vieną lakštą iš tos tešlos , o kelis, paskui sudedame vieną ant kito ir ant viršutinio palei kraštą dedam aguonas ir susukam biggrin.gif
Atsakyti
Sakykit gal kas turit jo nuotrauka? Nu neisivaizduoju as jo ir pirma karta girdziu doh.gif

Radau Gulbinienes svetainej toki-
user posted image

Ar taip atrodo simtalapis g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Linutemamyte: 13 vasario 2006 - 15:24
Ar teisybe, kad tikrasis simtalapis daromas su medum o ne su cukrum?
Atsakyti
QUOTE(Linutemamyte @ 2006 02 13, 15:23)
Sakykit gal kas turit jo nuotrauka? Nu neisivaizduoju as jo ir pirma karta girdziu  doh.gif

Radau Gulbinienes svetainej toki-
user posted image

Ar taip atrodo simtalapis  g.gif



Taip taip mirksiukas.gif Tik dažniau gal jis būna be glajaus, o viršus pabarstytas aguonomis ir iš pačios tešlos koks ornamentas paraitytas smile.gif "Rimi" būna pyragų skyriuje, dėl bendro išsilavinimo jei ten būsi užmesk akį 4u.gif
Atsakyti
Na ir skanumelis thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(zaza09 @ 2006 03 25, 16:37)
Na ir skanumelis thumbup.gif



Sveikos kepejeles,
O ar butina simtalapi kepti formoje? Neturiu formos sad.gif Esu ne karta valgus kepta be formos kaip man atrodo. Tiesiog tokia didele baranka, nu bet labai skani.... wub.gif
Atsakyti
Man,atrodo,nebutina kepti formoj.As kai kepiau,tai padariau toki zieda,i skarda ir viskas
Atsakyti