Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(gundule @ 2014 11 13, 13:54)
mane domina toks pats klausimas kaip ir elife,
jei esu VPA iki 2 metu. vaikui 1,5 metu dabar. noriu isidarbint kitoje darboviete. ar galiu ten dirbti pilnu etatu? noriu issaugoti ir darbo vieta senojoje darbovieteje, tam atvejui, jei nepasisektu naujoje darbovieteje.
niekam nieko pranest neturiu?
kaip sodra i tai reaguoja?
vpa ismokas gauna vyras.

tai gi viskas atsakyta jau aukščiau, paskaityt sunku ar kaip?
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 11 13, 18:52)
tai gi viskas atsakyta jau aukščiau, paskaityt sunku ar kaip?

neparasyta ar galima pilnu etatu
del to ir klausiu, konkreciai del pilno etato naujoj darbovieteje. imanoma ar ne. galbut naujoji darboviete turi tapti kaip garindine o senoji kaip antraeile, tada gal kazkam kazka reikia pranesti, prasyma koki rasyt ar pan.
jei nezinot tiksliai, geriau nerasykit.
laukiu atsakymu is tu, kurios tikrai zino.
aciu.
Atsakyti
QUOTE(gundule @ 2014 11 14, 15:34)
neparasyta ar galima pilnu etatu
del to ir klausiu, konkreciai del pilno etato naujoj darbovieteje. imanoma ar ne. galbut naujoji darboviete turi tapti kaip garindine o senoji kaip antraeile, tada gal kazkam kazka reikia pranesti, prasyma koki rasyt ar pan.
jei nezinot tiksliai, geriau nerasykit.
laukiu atsakymu is tu, kurios tikrai zino.
aciu.

doh.gif doh.gif doh.gif galima, nors ir pusantro. Jėzaumarijairjuozapaišventas...
Atsakyti
QUOTE(gundule @ 2014 11 13, 14:54)
mane domina toks pats klausimas kaip ir elife,
jei esu VPA iki 2 metu. vaikui 1,5 metu dabar. noriu isidarbint kitoje darboviete. ar galiu ten dirbti pilnu etatu? noriu issaugoti ir darbo vieta senojoje darbovieteje, tam atvejui, jei nepasisektu naujoje darbovieteje.
niekam nieko pranest neturiu?
kaip sodra i tai reaguoja?
vpa ismokas gauna vyras.

Galit dirbti kokiu norit etatu.
Nereikia niekam pranesit.
Sodrai neidomu smile.gif
Atsakyti
mamikes patarkite jau visai susimaisiau

Esu VPA iki kol vaikui sukaks 2metai, dabar jam 1,6m. Gristu i savo darba. Ar yra kokios nors pinigu lubos ar salygos dirbanciai mamai esanciai VPA, kad neprarasciau pasalpos mokamos uz vaika kol jam sukaks 2m,

Dekui atsakiusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egliene @ 2014 11 17, 08:59)
mamikes patarkite jau visai susimaisiau

Esu VPA iki kol vaikui sukaks 2metai, dabar jam 1,6m. Gristu i savo darba. Ar yra kokios nors pinigu lubos ar salygos dirbanciai mamai esanciai VPA, kad neprarasciau pasalpos mokamos uz vaika kol jam sukaks 2m,

Dekui atsakiusioms 4u.gif

Nera
Atsakyti
Laba vakara.
2015-03-24 suneliui sukanka dveji ir tureciau grizti i darba po vaiko auginimo atostogu. Delioju planus biggrin.gif Kuo skiriasi grizimo salygos (alga, vieta ir kiti aspektai) po 2 metu ir einant tretiems metams? Svarstau prasitesti VPA tretiems metams iki 2015 rugsejo. Dirbu biudzetinej istaigoj. Aciu uz patarimus.
Atsakyti
QUOTE(gretusiu @ 2014 11 17, 22:01)
Laba vakara.
2015-03-24 suneliui sukanka dveji ir tureciau grizti i darba po vaiko auginimo atostogu. Delioju planus biggrin.gif Kuo skiriasi grizimo salygos (alga, vieta ir kiti aspektai) po 2 metu ir einant tretiems metams? Svarstau prasitesti VPA tretiems metams iki 2015 rugsejo. Dirbu biudzetinej istaigoj. Aciu uz patarimus.

niekuo, metams, dviems ar trims - grįžtat ten pat, už tokią pačią algą ir kitomis tokiomis pačiomis sąlygomis. Tik trečius metus būnant VPA SoDra nieko nemokės.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 11 17, 23:34)
niekuo, metams, dviems ar trims - grįžtat ten pat, už tokią pačią algą ir kitomis tokiomis pačiomis sąlygomis. Tik trečius metus būnant VPA SoDra nieko nemokės.

Aciu uz atsakyma. Apie Sodros ismoka zinau. Tik svarstau, kuriuo momentu tureciau grizti, kad "gauciau kuo daugiau naudos" biggrin.gif Na cia ne blogaja prasme, tiesiog deliojuosi modelius. Kazkodel buvau sventai isitikinus, kad treciaisiais metais lieka maziau darbdavio isipareigojimu (ne "ta pati alga" ir "ta pati darbo vieta").
Atsakyti
QUOTE(gretusiu @ 2014 11 17, 22:49)
Aciu uz atsakyma. Apie Sodros ismoka zinau. Tik svarstau, kuriuo momentu tureciau grizti, kad "gauciau kuo daugiau naudos" biggrin.gif Na cia ne blogaja prasme, tiesiog deliojuosi modelius. Kazkodel buvau sventai isitikinus, kad treciaisiais metais lieka maziau darbdavio isipareigojimu (ne "ta pati alga" ir "ta pati darbo vieta").


Viskas išlieka, antri metai DK garantijomis niekuo nesiskiria nuo trečių
Gal labai senos DK žinios? Jei gerai pamenu, ar 2003/2004metais, DK buvo keistas smarkiai, ir tada jau neliko tos nuostatos, kuri trečiais metais blogino mamos padėtį.
Atsakyti
Laba diena,
Is karto po nauju metu tureciau grizti i darba po 2 m.VPA.Deja, manes ten niekas nelaukia:(.
Per tuos metus keitesi imones struktura, vadovas ir t.t.Buvau nuvykus i darboviete,bet mano pareigose dirba kitas zmogus su neterminuota sutartimi ir jo atleisti nesiruosia.Man pasiule naujas pozicijas kurios man nelabai tinka:vienoje-kvalifikacija mazesne kartu su mazesniu atlyginimu, kitoje neturiu darbui reikalingu specifiniu ziniu.Man nesutikus darbdavys siulo imti trecius metus ir galbut per ta laika atsiras vieta.Is patirties zinau,kad ta vieta neatsiranda,jei nera asmeninio noro tave priimti i darba,kaip yra mano atveju.Patarkit ka daryti.Jei as vis tiek nuo Nauju griztu i darba-kaip suprantu jie man turi moketi 2/3 atlyginimo uz prastovas,jei nesusitarsiu kitaip?Jei sugalvociau iseiti ne savo noru pg.koki straipsni jie galetu mane atleisti,jei vaikui dar nera 3m.atsizvelgiant i restrukturizacija ir t.t. Ar galiu stoti i birza ir buti VPA iki 3 m.vienu metu?
Beje, dar norejau pasitikslinti del darbo vietos issaugojimo,Ar tesybe,kad iki 1m.darbdavys turi saugoti ta pacia darbo vieta su tom paciom pareigybem, antrais metais jau gali siulyti tik tavo skyriuje ar tavo profili atitinkancias pareigas, o treciais metais saugo vieta,bet nesaugo nei tu paciu pareigu, nei tos pacios kvalifikacijos pareigybes?
Aciu uz atsakymus
Atsakyti
QUOTE(EsuMa @ 2014 12 07, 07:17)
Laba diena,
Is karto po nauju metu tureciau grizti i darba po 2 m.VPA.Deja, manes ten niekas nelaukia:(.
Per tuos metus keitesi imones struktura, vadovas ir t.t.Buvau nuvykus i darboviete,bet mano pareigose dirba kitas zmogus su neterminuota sutartimi ir jo atleisti nesiruosia.Man pasiule naujas pozicijas kurios man nelabai tinka:vienoje-kvalifikacija mazesne kartu su mazesniu atlyginimu, kitoje neturiu darbui reikalingu specifiniu ziniu.Man nesutikus darbdavys siulo imti trecius metus ir galbut per ta laika atsiras vieta.Is patirties zinau,kad ta vieta neatsiranda,jei nera asmeninio noro tave priimti i darba,kaip yra mano atveju.Patarkit ka daryti.Jei as vis tiek nuo Nauju griztu i darba-kaip suprantu jie man turi moketi 2/3 atlyginimo uz prastovas,jei nesusitarsiu kitaip?Jei sugalvociau iseiti ne savo noru pg.koki straipsni jie galetu mane atleisti,jei vaikui dar nera 3m.atsizvelgiant i restrukturizacija ir t.t. Ar galiu stoti i birza ir buti VPA iki 3 m.vienu metu?
Beje, dar norejau pasitikslinti del darbo vietos issaugojimo,Ar tesybe,kad iki 1m.darbdavys turi saugoti ta pacia darbo vieta su tom paciom pareigybem, antrais metais jau gali siulyti tik tavo skyriuje ar tavo profili atitinkancias pareigas, o treciais metais saugo vieta,bet nesaugo nei tu paciu pareigu, nei tos pacios kvalifikacijos pareigybes?
Aciu uz atsakymus


Jokių išlygų dėl darbo vietos saugojimo Darbo kodeksas nenumato, jis nurodo saugoti darbo vietą ir visas kitas darbo sutartimi sulygtas sąlygas iki vaikui sueis treji. Jeigu jūsų pareigos tokios iš kokių jūs išėjote įmonėje egzistuoja, ne jūsų reikalas, kad jose dirba kitas žmogus. Tai įmonės problema. Jūsų atostogoms pasibaigus, sekančią dieną ateinate į darbą ir dirbate. Neturi darbdavys jokių galimybių nei jums prastovos užskaityti, nė siūlyti kitas pareigas, jeigu jūsiškės yra. Neturi DK ir tokio straipsnio pagal kurį jus galėtų atleisti. Visa tai galima padaryti tik šalių susitarimu. Jeigu jums kažką siūlo, pasiimate visus pasiūlymus raštu, nepasirašote jokių sutikimų, tik kad gavote, atbūnate darbo dieną, ir parodote visus dokumentus advokatui. Jis patars ką geriausia daryti ir kokios yra alternatyvos. Jeigu darbdavs linkęs tartis, pasiūlykite jus atleisti šalių susitarimu išmokant jums tinkančią kompensaciją (pasiskaičiuokite, kiek gautumėte per ateinančius metus, jeigu normaliai dirbtumėte ir nuo to imkite atskaitos tašką deryboms, pvz. pusę ir žemyn).
Jeigu darbdavys vykdė oficialią reorganizaciją ir jūsų pareigų kaip tokių įmonėje neliko, tuomet jis jums turi siūlyti kitas, atitinkančias jūsų kompetenciją, įgūdžius, išsilavinimą ir pan. Raštu. Jeigu jūs nesutinkate, atleisti negali, kol vaikui nebus trejų. Gali forminti prastovas - jeigu siūlė jums atitinkančias pareigas ir atsisakėte jų, tai moka 1/3 vid.DU, jeigu siūlė neatitinkančias, 2/3 vid.DU. Tiek, kad reikės ten sėdėti, namie negalima būt prastovų.
Atsakyti