Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(o la la la @ 2014 11 15, 13:22)

KU-KŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ!!!

Turim jau 7 dalyvius bigsmile.gif , bet reikia bent 24 tongue.gif

Nagi, kur gi entuziastai? bigsmile.gif Žiemos miegu užmigo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo o la la la: 18 lapkričio 2014 - 19:10
Dar palūkuriavau( pasižvalgiau bigsmile.gif ), bet po termino nuotraukų niekas nebeįdėjo. Norėčiau neužbaigti konkurso, tegu jis lieka atviras, gal kada kam gims mintis, ar užklius akis...

žvilgsnius dėti čia

labai ačiū toms, kurios "žvalgėsi" , laukiu adresų žadėtiems prizams
Atsakyti
Sveikos,

Klausimas: kodėl fotografuojate su juosta tos, kurios fotografuojate su juosta? Koks Jūsų tikslas? Kodėl pasirinkote šią priemonę, kas paskatino? Ar patenkintos rezultatais?

Klausiu, nes esu šioje ir šios pakraipos temose daug metų, nuo ištakų stebėjau žmones. Pradžioje būna pliūpsniai įsigyjančių naujus gerus skaitmeninius fotikus, o po to masiškai metamasi link juostos.

Todėl klausiu pagrindinio žurnalistinio klausimo: KODĖL? smile.gif

Labiausiai patikusio atsakymo autorę ar autorių pradžiuginsiu atviruku smile.gif


p.s. gal kas nori su manim pažaisti juostinį double expo?
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 11 19, 09:31)


Todėl klausiu pagrindinio žurnalistinio klausimo: KODĖL? smile.gif




uždavinėjat labai sudėtingus klausimus iš paties ryto:)

pvz.; rezultatais nusivili ne iškart, o tik po kurio laiko... O visą tą laiką turi VILTIES...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagute: 19 lapkričio 2014 - 11:03
QUOTE(sayonara @ 2014 11 19, 08:31)
Todėl klausiu pagrindinio žurnalistinio klausimo: KODĖL? smile.gif

Kodėl? Dėl to vaizdo, kuris išryškėja fotografuojant tik su juosta (bardakėlis ar ne). Dėl to jausmo, kad ten viskas lyg po stiklu, ranka pasiekiama. Dėl to gylio, kurio niekaip neišgauti su skaitmena. Dėl burtų, nes niekad nežinai kas galų gale gausis, dėl tos paslapties. Regis tik juostiniuose kadruose išryškėja jausmai, tampa tokiais tikrais, kad regis paliesti gali ar pats taip pat pradėti jaustis kaip kadro herojus. smile.gif Dar dorai nebandžiau fotografuoti vien tik portretų su juosta, bet žiūrint kaip kiti atlieka tą procesą apima jausmas lyg viskas šilko juosta apjuosta, fotografas lyg švelniai, iš lėto suvynioja savo herojų į šilko juostą. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 11 19, 09:31)
Klausimas: kodėl fotografuojate su juosta tos, kurios fotografuojate su juosta?
p.s. gal kas nori su manim pažaisti juostinį double expo?

Pradėjau fotografuoti juosta dar paauglystėje - tiesiog skaitmenos dar nebuvo. Ilgus metus tai buvo mano gyvenimo būdas - alchemija tamsiame kambariuke, kai niekada negali nuspėti ką išvysi įmerkus į ryškalus... Atradimo džiaugsmas wub.gif
Skaitmeną įsigijau palyginus neseniai (2009 m.), kol kas ji man nesugebėjo pakeisti juostos. Dokumentikai tinka, bet širdžiai mielus kadrus saugau juostoje. Deja, mano Zenit-B jau reikalauja užtarnauto poilsio verysad.gif
Skaitmenoje - nuspaudei du mygtukus mygtuką ir tavo meną jau mato draugai feisbuke - nebeliko laukimo, paslapties, atsirinkimo...
Fotografuodamas juosta esi kūrėjas, gimdytojas - žingsnis po žingsnio, minutė po minutės: fotografuoji pilną juostelę, ryškini, fiksuoji, džiovini, susirenki didintuvą, pasiruoši laboratoriją, chemiją.... viskas iš lėto, viskas pamažu, neskubant. Rezultatas yra išnešiotas, išlauktas, subrandintas...

P.S. atleiskite, kad įsibroviau su savo mintimis į jūsų būrelį. Tiesiog klausimas užkabino kažką giliai viduje. Dažnai čia apsilankau, tik reikštis nedrįstu.
Atsakyti
O gal ne taip svarbu, su kuo, o svarbiau kas gaunasi?Jei geras darbas, rodos jokio skirtumo, su kuo jis darytas-ar su juosta ar su skaitmena ar su degtuku dezute.Paziurekit Iks darbus-bet kokiu atveju tai nera raz raz ir i facebook, kaip Polia raso, o tikrai galvoti, neskubant kurti, ir magijos jose daug, ir sirdies ir jausmo, ir minciu.

Pastebiu, kad juosta labai romantizuojama, ir gaila, kad tai virto i mada, nekreipiant demesio i turini.
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 11 19, 09:31)

p.s. gal kas nori su manim pažaisti juostinį double expo?

aš aš aš noriu biggrin.gif tik jeigu Tu sutiksi, tai mano tempai LABAI sulėtėję. tiksliau, strigau smile.gif bet gal būtų proga fotoaparatą dažniau su savimi nešiotis. dabar nežinau, ar aš iš tikrųjų neturiu to laiko ar visgi šiek tiek neturėdama laiko dar labiau dramatizuoju situaciją ir taip susirandu pretekstą nefotografuoti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Alabama @ 2014 11 19, 16:34)


Pastebiu, kad juosta labai romantizuojama, ir gaila, kad tai virto i mada, nekreipiant demesio i turini.


taip, fotografuoju į juostą, nes tai labai madinga smile.gif Ir į turinį nekreipiu dėmesio...
Atsakyti
QUOTE(mamagute @ 2014 11 19, 16:06)
taip, fotografuoju į juostą, nes tai labai madinga smile.gif Ir į turinį nekreipiu dėmesio...

Nesuabsoliutink, as niekur nesakiau, kad visi fotografuoja be turinio.Bet tas liecia ir juostininkus ir skaitmeninikus.
Atsakyti
Alabama, taip, dalis fotografuoja dėl mados, nes pamatė, kaip kitiems "gražiai gaunasi" ir kaip daug kas aikčioja dėl juostos, todėl ir jiems reikia, ir jie nori. Kai kurių toks sprendimas pasiteisino - atrado dalį savęs būtent šioje priemonėje ir puikiai susidraugavo, pavyzdžių apstu ir temoje. Dalis... neatrado, bet fotografuoja ir rodo, tikėdamiesi, kad tai automatiškai geriau, negu skaitmena. Nors nėra taip.

Dar kita dalis be juostos kaip be rankų. Aš, tarkim, iš jų. Ne dėl mados pradėjau ir niekada nemesčiau, jei apskritai gyvenime fotografuoju ir fotografuosiu. Man skaitmena tiesiog kaip priemonė nepatinka, tas žvilgčiojimas į ekraniuką, keli kadrai vienu metu, prasukinėjimas, trynimas, kartojimai - toks nervas ir blaškymasis. O juostinį rankose laikydama aš kur kas ramesnė. Man tos ramybės labai reikia, kai esu tokia neurotiška asmenybė. Todėl, manau, mano asmeniniu atveju mes tiesiog suradome viena kitą ir apsiženijome. Ar ši "šeima" laiminga, žiūrint iš išorės - nežinau, bet man dzin, nes ji laiminga iš vidaus smile.gif

Būtent to mados motyvo paskatinta ir uždaviau šį klausimą, beje. Man yra svarbus žmogaus ir juostos santykis, jo nuoširdumas ir sutapimas; jis aiškiai matomas iš nuotraukų, nereikia nė galvoti, žvilgt - ir aišku.
Papildyta:
QUOTE(je t'aime @ 2014 11 19, 15:36)
aš aš aš noriu biggrin.gif tik jeigu Tu sutiksi, tai mano tempai LABAI sulėtėję. tiksliau, strigau smile.gif bet gal būtų proga fotoaparatą dažniau su savimi nešiotis. dabar nežinau, ar aš iš tikrųjų neturiu to laiko ar visgi šiek tiek neturėdama laiko dar labiau dramatizuoju situaciją ir taip susirandu pretekstą nefotografuoti?  ax.gif


I'm in. Spalvota ar jb ir kuri pirma? smile.gif Man bus spyris neapšvieston vieton smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 11 19, 18:56)
I'm in. Spalvota ar jb ir kuri pirma? smile.gif Man bus spyris neapšvieston vieton smile.gif

dabar tik ektarą turiu. o Tu siūlai tuo principu, kad aš fotografuoju ir Tu fotografuoji ir tada keičiamės, ar tik vieną? jeigu vieną, tai manrods geriau man pradėt, nes kai su Ka bandėm, tai zenitinių kadrų ir nezenitinių kadrų derinys geriau gaunasi nei atvirkštinis variantas. jeigu dvi, tai siūlyčiau bandyt vieną spalvotą, vieną ne. tik tiek, kad aš dar vieną nebaigtą juostą zenite turiu, bet bus proga suskubti ir nupūsti dulkeles nuo mylimojo biggrin.gif beeeet bet bet, vis dėlto jeigu vieną ir Tavo fotoaparate nėr juostos, logiška būtų, jei pradėtum Tu, ne aš smile.gif
Papildyta:
p.s. šita žinutė vizualizuoja chaosą mano galvoje. dėl nemenko padrikumo sunku normaliai perskaityt biggrin.gif
Atsakyti