Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdų patiekalai

QUOTE(Dalelė @ 2014 12 11, 10:14)
Nuotraukoje tai truputį sudegusi  mirksiukas.gif  Kad taip nenutiktų, reikia pridengti folija, ir jau kaip prieš pat kepimo pabaigą ją nuimsite, kad gražiai apkeptų viršus, niekur iš virtuvės nebeišbėkite lotuliukas.gif Visi kepsniai marinuoti su medumi labai greitai dega, tad stebėkite apkepimo lygį. Kartais užtenka vos kelių minučių, kad viršus gražiai parustų. Šiuo receptu kepta višta tikrai skani smile.gif . Dar galima, kad tikrai kvepėtų Kalėdomis, vietoje citrinų ir  rozmarinų dėti apelsinus, bei meduolių prieskonius. Kad aštriau būtų- pipirų bei čili ar kaleno pipirų truputį.
My Webpage


mmm apelsinai! puiki mintis smile.gif ir taip, tikrai reikia labai prižiūrėti tokią meduje marinuotą vištą kad nesudegtų odytė...
Atsakyti
Per praėjusiasias Kalėdas su šeima kepėme antį pagal šį receptą4u.gif Visiem valgytojams patiko 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kami_: 11 gruodžio 2014 - 21:19
Ačiū, mergikės, už patarimus, 2,7 kg. antis jau šiandien "atskrido" į šaldiklį biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2014 12 12, 21:17)
Ačiū, mergikės, už patarimus, 2,7 kg. antis jau šiandien "atskrido" į šaldiklį biggrin.gif

Sakyčiau tokia nemaža antis smile.gif Prie anties ar žąsies labai tinka karamelizuoti raudonieji kopūstai. Kaip tik prieš dvi savaites receptą išbandžiau prie karštų ėrienos kepenėlių. O po dar kartą tuos kopūstus teko ruošti prie anties, nes visiems labai patiko.
My Webpage
Atsakyti
Aš šiais metais taip pat bandysiu kepti antį. Tik prisibijau, aš jos nevalgiusi. O draugė ir anyta sako, kad antis turi specifinį skonį, neskani 😦 Dar galvoju prie jos kepti obuolius įdarytus spanguolėmis (idėja iš Beatos žurnalo. Antis 2kg, o žmonių gal 10-12. Tikiuosi nepasirodys labai mažai. Bus aišku ir kitų patiekalų. Tik dar ieškausi daugiau idėjų.

Tiesa, prieš pasirinkdama antį, galvojau gal žąsį kepti. Bet anyta sako, oi ne visai neskani 😨 Ar tikrai tokie specifiniai tų paukščių skoniai? Nes pati tik vištieną ir kalakutieną gaminu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aurosoma: 13 gruodžio 2014 - 16:51
QUOTE(Aurosoma @ 2014 12 13, 17:48)
Aš šiais metais taip pat bandysiu kepti antį. Tik prisibijau, aš jos nevalgiusi. O draugė ir anyta sako, kad antis turi specifinį skonį, neskani 😦 Dar galvoju prie jos kepti obuolius įdarytus spanguolėmis (idėja iš Beatos žurnalo. Antis 2kg, o žmonių gal 10-12. Tikiuosi nepasirodys labai mažai. Bus aišku ir kitų patiekalų. Tik dar ieškausi daugiau idėjų.

Tiesa, prieš pasirinkdama antį, galvojau gal žąsį kepti. Bet anyta sako, oi ne visai neskani 😨 Ar tikrai tokie specifiniai tų paukščių skoniai? Nes pati tik vištieną ir kalakutieną gaminu.


Pernai pati pirma karta gaminau anti, ir buvo iskile visi klausimai kaip ir jums mirksiukas.gif mama sake, kad skonis keistas. Bet paruosiau, iskepiau ir visi labai skaniai suvalgem, siemet vel butinai kepsim. Taigi reikia meginti ir suzinosit ar skonis priimtinas, mums buvo skanu, tokia subrendusi mesa.
Atsakyti
QUOTE(baste @ 2014 12 13, 19:05)
Pernai pati pirma karta gaminau anti, ir buvo iskile visi klausimai kaip ir jums  mirksiukas.gif  mama sake, kad skonis keistas. Bet paruosiau, iskepiau ir visi labai skaniai suvalgem, siemet vel butinai kepsim. Taigi reikia meginti ir suzinosit ar skonis priimtinas, mums buvo skanu, tokia subrendusi mesa.

parasykite kaip Jus idomiau gal kepete ar tiosiog skaniai ir paprastai 4u.gif
Atsakyti
Ačiū, kad nuraminote? 🌹
Ir man įdomu kaip gaminote? Receptų jau skaičiau nemažai ir medaus marinatas, su apelsinais, paprastai...
Tiesa kirba mintis įdaryti raugintais kopūstais su džiovintomis slyvomis .
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2014 12 13, 20:50)
Ačiū, kad nuraminote? 🌹
Ir man įdomu kaip gaminote? Receptų jau skaičiau nemažai ir medaus marinatas, su apelsinais, paprastai...
Tiesa kirba mintis įdaryti raugintais kopūstais su džiovintomis slyvomis .


Kadangi nemegeja i mesos marinatus deti medu ir kitus saldesius, tai marinavau kaip ir vista, pipirai, druska, cesnakai, maltu lauro lepeliu ir kmynu, palaikiau netrumpai ir kepiau, be jokiu idaru, siemet manau kimsiu rugsciais obuoliais.
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2014 12 13, 16:48)
Aš šiais metais taip pat bandysiu kepti antį. Tik prisibijau, aš jos nevalgiusi. O draugė ir anyta sako, kad antis turi specifinį skonį, neskani 😦 Dar galvoju prie jos kepti obuolius įdarytus spanguolėmis (idėja iš Beatos žurnalo. Antis 2kg, o žmonių gal 10-12. Tikiuosi nepasirodys labai mažai. Bus aišku ir kitų patiekalų. Tik dar ieškausi daugiau idėjų.

Tiesa, prieš pasirinkdama antį, galvojau gal žąsį kepti. Bet anyta sako, oi ne visai neskani 😨 Ar tikrai tokie specifiniai tų paukščių skoniai? Nes pati tik vištieną ir kalakutieną gaminu.

Na anties 2 kg 10-12zmoniu,tai yra labai mazai.Kiek ten tos anties tera,isbegs visi taukai,issimes kaulai ir nieko is jos neliks.
Atsakyti
QUOTE(*AMRI* @ 2014 12 14, 12:57)
Na anties 2 kg 10-12zmoniu,tai yra labai mazai.Kiek ten tos anties tera,isbegs visi taukai,issimes kaulai ir nieko is jos neliks.


Nusprendėm, kad užteks. 😞 Neatvažiuos du, tai suaugusių bus 7. Kadangi antytė bus simboliškai, dar aišku yra abejonė ar patiks. Jei patiks kitais metais kepsim dvi 😏Šiais metais pasiūliau giminaičiams laikytis to tikro pasninko per Kūčias: jokio majonezo, grietinės, kiaušinių. Tai per Kalėdas bus kitų laukiamų ir mėgiamų patiekalų ir be abejo mėsytė. Tai alkanų tikrai nebus, o antytė paragavimui. Nors svarstau gal dar kokį kepsnį kepti...
Atsakyti
Anties ir ant 7 žmonių bus mažai ax.gif . O kad skani būtų būtinai marinuokite 2 dienas. Jei kaimiška- tai ir 3 d. galima. Žąsį reikia marinuoti tikrai 4 d. tuomet mėsa bus subrendusi ir sultinga. Vis tik geriausi prieskoniai yra, kaip ir baste parašė: druska, pipirai, kmynai, lauro lapai ir smulkintas česnakas. O ant šių priskonių galite dar berti truputį prieskonių paukštienai ar prieskonių meduoliams. Truputį šviesios sojos ir medaus. Bet tai jau skonio reikalas smile.gif .
Įdaryta antis ar žąsis visada kepama ilgiau. Jei nenorite jos ėdaryti, galite į vidų įkišti šiek tiek obuolio ar apelsinų (gerai nuplautų) žievelių. Truputį geresnį kvapą suteiks.
Aš taip pat Kūčioms ruošiu daugiau pasnikinius patiekalus. Tačiau į įdarytą karpį, kučiukus dedu pieną ir kiaušinius. Ir padažą prie karpio majonezinį su marinuotais agurkais pateikiu. Bet jokių baltų mišrainių tą vakarą nebūna lotuliukas.gif Iš tikro tai yra begalė patiekalų, kuriuos tai dienai galima paruošti.
Atsakyti