Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdų patiekalai

QUOTE(Dalelė @ 2014 12 13, 10:51)
Sakyčiau tokia nemaža antis  smile.gif Prie anties ar žąsies labai tinka karamelizuoti raudonieji kopūstai. Kaip tik prieš dvi savaites receptą išbandžiau prie karštų ėrienos kepenėlių. O po dar kartą tuos kopūstus teko ruošti prie anties, nes visiems labai patiko.
My Webpage


Ar nebandėte uogienės keisti medumi? Kažkodėl norėčiau arba medų naudoti arba rudąjį cukrų vietoj uoginės ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*AMRI* @ 2014 12 16, 12:49)
Nejaugi niekas negaminot?


pati negaminau, pas kaimynę pernai ragavau - man nelabai g.gif ta rūgštelė prie mėsos man nederėjo visai. Kaip ji darė įdarą nežinau, bet ir neklausiau - nežadėjau daryti.

obuoliai ar duonos-vaisių įdaras skanesnis..
Atsakyti
QUOTE(*AMRI* @ 2014 12 16, 12:49)
Nejaugi niekas negaminot?

Kepiau žąsį su raudonaisiais kopūstais. Mums labai patiko.
Raudonuosius kopūstus troškinau ir dėjau į žasies vidų, šalia baigiant kepti žasį sudėjau apvirtas bulves, aplaisčiau žasies taukais ir kepiau. Tiesa taukus iš gilios skardos teko porą kartų nusemti.
O kopūstus gaminau taip : apkepiau svieste svogūnus, sudėjau kopūstus, įbėriau rudojo cukraus, įspaudžiau citrinos sulčių - turi jaustis maloni rūgštelė ir troškinau. Tai daug švelniau nei rauginti kopūstai ir man labai derėjo su žasimi. Šiemet planuoju taip ruošti antį.
Atsakyti
QUOTE(lile @ 2014 12 15, 12:22)
Prisidedu prie minčių apie antis smile.gif Vienos anties 2 kg, tikrai mažai ant 7 žmonių smile.gif
Ir kaip gali nepatikti antis smile.gif ir kas dar per keistas skonis. Jei antis kepama iš ūkininko, kuris jas augina laisvai vaikščiojančias, tai gali būti kietoka. Bet jei pirkti tas iš prekybos centrų, tai jos minkštutės, putlutės. Prie jų tinka bet kas. Rauginti troškinti kopūstai su bulvėmis. Galima ir vieną valgyti. Skanumėlis. Ir tikrai labai daug diebalų išbėga iš anties kepimo metu. Svorio jei liks 1,5 km tai gerai bus. Tai jei 7 žmonės, tai žmogui 200 g su kaulais. Tikrai mažoka.

Mums taip pat patinka kepta antis thumbup.gif 2kg antis manau kokiems 4 asmenims g.gif
Atsakyti
QUOTE(*AMRI* @ 2014 12 16, 12:49)
Nejaugi niekas negaminot?

Aš gaminu su raugintais kopūstais smile.gif Ir man labai skanu, ypač taip paruošta žąsis. Bet kadangi į vidų prisikemša labai nedaug tų kopūstų, aplamai bet kokio įdaro nedaug telpa, aš juos troškinu atskirai. O kad būtų skaniau, visada įpilu išsiskyrusių sulčių ir taukų nuo kepamos žąsies. Jei kopūstai labai rūgštūs būtina įberti šiek tiek cukraus.
Smulkiau čia aprašyta:My Webpage
Su vaisių įdarais skaniau yra kalakutas, triušis arba antis. O raudonieji kopūstai tinka prie visų paukščių ir kiaulienos.
Bulvių nereikia apvirti, jos labai gražiai ir taip iškepa smile.gif . Tik skaniausia pirkti jas kuo mažesnes, kad nereikėtų jų pjaustyti. Kepame bulves maždaug 1 val.
Jolete, didelio skirtumo nėra ar uogienė, ar medus. Ta prasme valgant nelabai pajauti.
georgiana, kažkaip pas mane nerodo, kad kas blogai 4u.gif
Čia tas sterkas:My Webpage
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dalelė: 17 gruodžio 2014 - 09:38
QUOTE(Dalelė @ 2014 12 17, 09:34)
Aš gaminu su raugintais kopūstais smile.gif  Ir man labai skanu, ypač taip paruošta žąsis. Bet kadangi į vidų prisikemša labai nedaug tų kopūstų, aplamai bet kokio įdaro nedaug telpa, aš juos troškinu atskirai. O kad būtų skaniau, visada įpilu išsiskyrusių sulčių ir taukų nuo kepamos žąsies. Jei kopūstai labai rūgštūs būtina įberti šiek tiek cukraus.
Smulkiau čia aprašyta:My Webpage

Gal galetuumet oasakyti kiek mazdaug druskos reiketu 5kg zasei.Nes nei karto negaminau ir nelabai nutuokiu.Nesinori persudyti ir kad marinuojant 4 dienas nesugestu jei jos per mazai.
Atsakyti
Sveikutes
Zasytes, antytes...o gal kas turit kalakuto receptuka. ..du metus kepiau ir nieko gero. Sausokas, be druskos...O siemet vel noriu bandyt,saldiklyje laukia savo eiles vienas kalakutas 5, 5kg, tad gal patartumet kaip ji skanu padaryt. Dekoju is anksto ax.gif
Atsakyti
Labai skanu antis kepta su raudonuoju vynu,ir krakmolu,antyte gaunasi kaip kisieliuje,neapsakomai skanu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*AMRI* @ 2014 12 17, 12:21)
Gal galetuumet oasakyti kiek mazdaug druskos reiketu 5kg zasei.Nes nei karto negaminau ir nelabai nutuokiu.Nesinori persudyti ir kad marinuojant 4 dienas nesugestu jei jos per mazai.

Jei bijote, kad nesugestų, tai tuomet būtinai reikia įtrinti: 1/2 išspaustos citrinos sultimis, ir mišiniu iš 2 skiltelių išspausto česnako, 1/2 a.š cukraus, 1 pilnas a.š. druskos, pipirų, kmynų ir t.t. Dar galima ir 1/2 a.š. vegetos užberti, tai tuomet tikrai jau nesuges ir po 4d. marinavimo.

airius, kalakutą marinuojant būtina ištrinti visą alyvuogių aliejumi ir tuomet jau visi prieskoniai ant viršaus ir į vidų. Dar galima po krūtinėlės oda pridėti sviesto sumaišyto su prieskoninėmis žolelėmis ar paprasčiausiai sviesto sumaišyto su paukštienos prieskoniais. Kalakutą reikia kišti į kepimo rankovę, jei jis ten telpa. O jei toks, kad vos ne per visą orkaitę tupomet į skardą dedame kalakutą, ir įpilame iš virdulio verdančio vandens (skardoje jo turi būti apie 2 cm.) Viską gerai uždengiame folija (ties krūnine folija truputį turi būti pakilusi) ir nepalikę jokių oro tarpų, ją užpaudžiame.
Plačiau:My Webpage
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dalelė: 18 gruodžio 2014 - 16:52
QUOTE(airius @ 2014 12 17, 23:23)
Sveikutes
Zasytes, antytes...o gal kas turit kalakuto receptuka. ..du metus kepiau ir nieko gero. Sausokas, be druskos...O siemet vel noriu bandyt,saldiklyje laukia savo eiles vienas kalakutas 5, 5kg, tad gal patartumet kaip ji skanu padaryt. Dekoju is anksto ax.gif



QUOTE(Dalelė @ 2014 12 18, 16:52)
kalakutą marinuojant būtina ištrinti visą alyvuogių aliejumi ir tuomet jau visi prieskoniai ant viršaus ir į vidų. Dar galima po krūtinėlės oda pridėti sviesto sumaišyto su prieskoninėmis žolelėmis ar paprasčiausiai sviesto sumaišyto su paukštienos prieskoniais. Kalakutą reikia kišti į kepimo rankovę, jei jis ten telpa. O jei toks, kad vos ne per visą orkaitę tupomet į skardą dedame kalakutą, ir įpilame iš virdulio verdančio vandens (skardoje jo turi būti apie 2 cm.) Viską gerai uždengiame folija (ties krūnine folija truputį turi būti pakilusi) ir nepalikę jokių oro tarpų, ją užpaudžiame.


Aš irgi matyt kalakuta kepčiau šitaip. Taip kepu vištą - sviestą išlydau, tada dedu į jį daug išspausto česnako, prieskonius, sumaišau ir viską po oda (prieš tai atskiriu odą visą, kad galima būtų ten sudėti sviestą ir prieskonius), taip pat ir ant viršaus įtrinu. vištą kepu šitaip nepridengus, iškepa puikiai - odelė apskrudus, mėsa sultinga smile.gif į vidų prieš kepimą - perpjautas apelsinas. Bandyčiau taip ir su kalakutu, netikiu kad galima šitaip kepant sugadinti kažką, tik kalakutą jau pridengčiau folija daugiau nei pusei kepimo, o nuėmus gal su vėjeliu kepčiau, kad apskrustų smile.gif
šitaip įtrynus sviestu+prieskoniai palaikyti kokias 2 paras ir kepti manau pats tas būtų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(airius @ 2014 12 17, 23:23)
Sveikutes
Zasytes, antytes...o gal kas turit kalakuto receptuka. ..du metus kepiau ir nieko gero. Sausokas, be druskos...O siemet vel noriu bandyt,saldiklyje laukia savo eiles vienas kalakutas 5, 5kg, tad gal patartumet kaip ji skanu padaryt. Dekoju is anksto ax.gif

Viską gerai paslepia tinkamas padažas cool.gif Per pusę liesa grietinė ir riebus majonezas, česnakas, pipirai ir, jei nepataikėt kepsniui- druska. Pas mus viskas sueina su tokiu padažu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(meškutė_Nida @ 2014 12 19, 15:28)
Viską gerai paslepia tinkamas padažas cool.gif  Per pusę liesa grietinė ir riebus majonezas, česnakas, pipirai ir, jei nepataikėt kepsniui- druska. Pas mus viskas sueina su tokiu padažu biggrin.gif


Dar marinuočiau kaip karką - sūdytame vandenyje su prieskoniais palaikyti per naktį - irgi įtraukia skonio, po to ištrinčiau su prieskoniais ir kepčiau
Atsakyti